27 Eylül- 9 Kasım MARS OĞLAK BURCUNDA …ÇOK ÖNEMLİ 3 TARİHE DİKKAT!

mars-oglakta

Cesaret, kararlılık, mücadele gibi kavramların astrolojik ifadesi Mars gezegenidir. Hayatla olan mücadelemizin şekli, kendimizi nasıl ortaya koyduğumuz, isteklerimizi elde etmek adına harekete geçiş tarzımızı da Mars gezegeninin içerisinde bulunduğu burçtan anlarız. Klasik astrolojide ” küçük malefik” olarak tanımlanan Mars gezegeni hayatta kalmak, mücadele etmek ve hatta isteklerimizi elde etmek adına savaşmakla ilgilidir. Bugün uzun zamandır Yay burcunda bulunan Mars gezegeni Oğlak burcuna geçiyor ve 9 Kasım’a kadar da bu burçta kalacak.

Mars gezegeni Oğlak burcunda yücelir yani doğasının özelliklerini en iyi şekilde ortaya çıkartır. Oğlak burcunun kontrollü ve disiplinli yapısında ifade bulacak olan Mars; bu süreçte sabırlı olmayı, kontrollü ve stratejik hareket etmeyi, amaca odaklı bir şekilde aksiyona geçmeyi, hırs ve rekabet duygularını ıslah edilmiş şekli ile ideal düzeyde ifade etmeyi vurgulayacaktır.

Mars gezegeninin Oğlak burcunda bulunacağı süreçte 3 tane çok önemli tarihe dikkat çekmek istiyorum ki bu tarihler hem bireysel olarak her birimizi hem de ülkemizi ciddi anlamda etkileyecek, bazı olayları ve sonrasında bu olaylara bağlı değişimleri gündeme taşıyacaktır diye düşünüyorum.

4- 7 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda bulunan Jüpiter ile Oğlak burcunda bulunan Mars gezegeni 5 derecede kare açı yapacaklar.

17- 20 Ekim tarihleri arasında Oğlak burcunun 15. derecesinde Mars ve Plüton kavuşum yapacak.

28- 30 Ekim tarihleri arasında Oğlak burcundaki Mars ile Koç burcundaki Uranüs 21 derecede kare açı yapacaklar.

mars-and-pluto2014

Peki ne demek bütün bunlar ?

Düşünmeden, planlamadan atacağımız her adımın geri tepeceğini, kazalara açık hale gelebileceğimizi, tahammül düzeyimizin yaşayacağımız her bir olayda test edileceğini, atılganlık, acelecilik yüzünden de yanlış adımlar atabileceğimiz ihtimallerini barındırdığını söyleyebilirim bu sürecin. Önemli olduğunu düşündüğümüz konularda atacağımız adımlar bir anda kesintiye uğrayabilir.

Ekim ayında Terazi burcunda bulunan Jüpiter ile ülkemizin vatan topraklarını, hükümete karşı olanları ve muhalefet partilerini anlatan alanda bulunan Mars ile kavuşum yapacak. Ülkemizin doğum haritasında Terazi burcunda olumsuz enerjilerle çalışan Mars gezegeni , Jüpiter’in de kavuşum yapması ile bu zararlı enerjilerini büyütecek diyebiliriz; üstelik de transit Mars bu Jüpiter’e de kare açı yapacak. Ülke sınırlarımızı anlatan alanda Transit Mars ile Natal Mars arasında kare dediğimiz zorlu açılar altında doğum gününü kutlayacak ülkemiz. ( Biliyorsunuz ülkemiz 29 Ekim 1923 doğumlu ) Ülkemizin doğum gününde Uranüs ile Mars arasındaki zorlayıcı açı , Mars -Mars karesi damga vurulacak görülüyor ki bu önümüzdeki günlerde ani ve hızlı değişimler ve gelişmeler içerisinde olabileceğimizi anlatmakta. Yıkıcı, patlayıcı, ani ve şiddetli bir takım olaylar, anarşi ve terör eylemleri, halk ayaklanması gibi üzücü durumlar ülke gündemini meşgul edebilir.Üstüne üstlük Mars dış ülkeler, uluslararası ilişkiler, açık düşmanlar evimizdeki Plüton ile kavuşum yapacak. Bu da demek oluyor ki bu süreçte uluslar arası ilişkilerde bir takım stresli günler bizleri bekliyor huzur ve barışın tesis edilmesi adına atılan adımlar yarım kalabilir. Plüton terör, yeraltı faaliyetleri ve yıkıcı, tahrip edici her türlü gizli faaliyetleri de anlatır. Bu açıdan baktığımızda önümüzdeki süreçte çok dikkatli olmamız gereken günlere adım adım yaklaşmaktayız .

Astroloji istatistiklerle çalışır bilindiği gibi. Geriye dönüp en son ne zaman Mars ve Plüton Oğlak burcunda kavuşmuş ve ülke gündemine ne gibi olaylar hakim olmuş diye kısa bir inceleme yaptım.

En son 11 Kasım 2014 yılında 11 derece Oğlak burcunda Mars ve Plüton kavuşum yapmış ve ülke gündemine şu olaylar damgasını vurmuş :

*TSK’nin Suriye ve Irak’da sınır ötesi operasyon yetkisi veren, yabancı silahlı güçlerin de Türkiye’de bulunmasına olanak sağlayan teskere Meclis genel kurulunda kabul edildi. (2 Ekim 2014)

*HDP, Kobani ile ilgili olarak Türkiye’den beklenen adımların gelmediğini bahane ederek 7 Ekim’de ülke çapında eylem çağrısı yaptı. Eylemlerde çıkan çatışmalarda 50 kişi hayatını kaybederken yüzlerce kişi de yaralandı. ( 7 Ekim 2014)

*Mecidiyeköy, eski Ali Sami Yen stadının bulunduğu bölgede bir inşaat firmasına ait şantiyede, işçileri taşıyan asansör 32. kattan düştü ve 10 işçi hayatını kaybetti.(1 Ekim 2014)

*Karaman’ın Ermenek ilçesinde bulunan maden ocağında su basması sonucu meydana gelen kazada 18 işçi öldü. Ölen işçilerin cesetlerine ise aylar sonra ulaşıldı. ( 28 Ekim 2014)

*A.O.Ç arazisinde inşaa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı 29 Ekim 2014 Cumhuriyet bayramında hizmete açıldı. “Ak Saray” maliyeti ve imar izni olmadığı ve bu nedenle de “kaçak saray” olduğu iddasıyla eleştirilere neden oldu. (29 Ekim 2014)

*TBMM’de 17-25 Aralıkta yaşananlar sonrası ” rüşvet ve yolsuzluk” iddaları çerçevesinde oluşturulan ve 4 bakanın soruşturulduğu komisyonun çalışmalarına yayın yasağı getirildi.

Gördüğümüz gibi 2 yıl sonra yeniden bu gezegenler farklı bir derecede yine Oğlak burcunda kavuşum yaparak bir dizi olayı yeniden ülke gündemimize taşıyabilir. Ülkemiz adına kadersel diyebileceğim bazı olaylarla yüzleşebiliriz.

Bireysel olarak neler yapabiliriz bu enerjiyi kontrollü kullanmak adına derseniz, Mars enerjisinin fazlasını doğru ve hedefe yönelik  olarak faydalı alanlara yöneltmek akıllıca olur. Hırslı, gergin ve her an patlayacak kadar yoğunlaşan enerjimizi , elektrik yüklü vücudumuzu en güzel spor ve doğada yapacağımız aktivitelerle boşaltmayı deneyebiliriz. Ayrıca sırf kendi istek ve arzularımız olsun diye başkalarını manipüle  edecek davranışlardan uzak kalmalı; artan hırsımızı,  yolumuza çıkacak her şeyi yıkıp geçecek şekilde kullanmaktan uzak durmalıyız. Jüpiter ve Mars karesinin en basit anlamı “kibirli davranış ve abartılı öz güven sonucu hoyrat ve kaba biçimde davranmak”tır. Hepimizin bu süreçte olumsuz davranış kalıplarından uzak kalması gerekmekte.

Mars Oğlak burcu geçişinin hepimizin işine yarayacak anahtar kelimelerini ” sabırlı, kontrollü ve olumlu bir amaca odaklanmış eylem “ olarak tanımlamak istiyorum.

Huzur ve mutluluk dileklerimle, gökyüzü rehberimiz olsun.

Hülya Değer Dip. ASA

 

27 Eylül- 9 Kasım MARS OĞLAK BURCUNDA …ÇOK ÖNEMLİ 3 TARİHE DİKKAT!” üzerine 6 yorum

 1. Nurper

  Kızımda bende oğlak burcuyuz ekim ayı içinde kızımın sağlık kontrol muatenesi var.Bizim için çok önemli.Bu sürwce denk gelmesi nasıl etkiler.yorumlarsanız sevinirim .

  Beğen

  1. Nurper hanım geçmiş olsun, şifalar diliyorum. Kızınızın doğum haritasını görmeden yorum yapmak hataya yol açar ancak Oğlak burcunda Mars yüceldiği yani doğasının en iyi özelliklerini ortaya koyduğu için olumlu çalışır. Ancak dediğim gibi haritanızdaki diğer gezegenlere yaptığı açılar önemli, tek bir pozisyona bakarak yorum yapmak zor. Sevgiler,

   Beğen

 2. Gülay

  Sevgili Hulya Hanım benim de marsim oglakta ve birinci evde,2008 yılında plutonun da buraya gelmesiyle ve uranusun de 4 ev koç burcunda geçmesiyle hayatım ters yüz oldu.2011 de anne ve babamı 28 gün arayla kaybettim.2013 25 temmuz da eşimi ani kalp kriziyle kaybettim.Hala borçlar,miras mahkemeler ve dusmaniklarla bogusuyorum.plutonun düze dönmesi beni bir nebze sonuca yaklastirabilir mi.?27 .12.1963 ıst doğumluyum.Sevgimle..

  Beğen

  1. Gülay hanım ,
   Kayıplarınız için başsağlığı diliyorum. Plüton transitleri hayatımızda köklü değişimler yapan, kontrolümüz dışında kayıplarımızla bizleri yüzleştiren sert bir transittir ve siz de bundan epey etkilenmişsiniz doğum haritanızdaki sert etkileşimlerle. Plüton’un düz harekete geçişi doğum haritalarımızda etki ettiği alanlarda durağan olan konuların ilerlemesine yol açacaktır. Borç, miras k konularından söz ediyorsunuz bunlar 8. ev konularıdır ve eğer 1. eviniz oğlak burcu ile başlıyorsa 8. eviniz Aslan burcu olmalı ve yöneticisi Güneştir. Haritanızın genelini görmeden yorum yapmak hatalı olduğu için sorunuza net bir cevap veremeyeceğim. Sevgiler ve kolaylıklar diliyorum.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s