26 MART-13 AĞUSTOS SATÜRN YAY BURCU RETRO SÜRECİ OLGUN VE BİLGE KİŞİLİĞİN SANCILI DOĞUMU ya da KORKULARIN İÇİNDE KAYBOLMAK

 

SATURN

Astrolojik olarak önemli bir gezegen hareketi bugünden itibaren başlayarak yaz aylarına damgasını vuracak. Disiplini,odaklanmayı,engelleri,azmi,en derin korkuları,karmayı ve en nihayetinde gerekli sabrı ve çalışmayı gösterdiğimizde aydınlanmayı ve bilgeleşmeyi ifade eden SATÜRN gezegeni geri hareketine başladı.

Bu süreçte her birimiz payımıza düşen sınav konularına, çalışkan birer öğrenci gibi hazırlıklı olmalı, sabırlı göstermeli ve -her ne kadar bu defalarca sarsılsa da- kendimize güvenmeli ve bizden daha büyük olan bir akla , Yaradan’a tam bir teslimiyet içinde olmayı gereken bir zaman dilimindeyiz.

Şu an gökyüzündeki Satürn her birimizin doğum haritasında bir hayat alanına temas ediyor ve sınav konularını sunuyor. Retro dediğimiz geri hareket dönemi ise bu konuların tekrar gözden geçirilmesi demek.Tabi ki de zorlanarak, kısıtlanarak, engellenerek, bekletilerek olacak tüm bunlar. Her harita kişiye özeldir ve parmak izi kadar benzersizdir ancak çok genel olarak burçlara göre sınav konuları şunlar olabilir:

YAY burçlarının sınav alanı kişisel görünümleri ve sağlıkları, kişilikleri AKREP burcunun maddi ve manevi kaynakları, TERAZİLERİN düşünme, iletişim kurma ve kardeşler, BAŞAKLAR aile, yuva, anne ve babaları, ASLANLAR çocukları ve bireysel yaratıcılıkları, YENGEÇLER günlük yaşamın zorlukları, iş yaşamı, hastalıklar, İKİZLER ilişkileri, ortaklıkları ve evlilikleri, BOĞALAR dönüşüm ve değişime zorlayan krizler, borç ve alacaklar, KOÇLAR inançları, dünya görüşleri ve ahlaki değerleri , BALIKLAR kariyerleri, iş hayatları ve sosyal statüleri, KOVALAR arkadaşları, sosyal ilişkileri ve umutları ile, OĞLAKLAR geçmişleri, suçluluk duydukları, pişmanlık duydukları olay ve kişilerle sınav verebilirler.

Bu süreçte kontrol duygumuzun elimizden alındığını hissedebiliriz, çaresiz ve depresif olup, hayatta gideceğimiz yönü bulmakta zorlanabiliriz. Eskiden zor gelmeyen şeyler şimdi bize zor gelmeye başlayabilir. Mevcut ilişkilere ve olaylara iyimserlikten uzak, empatiden yoksun, kusur arayan gözlerle bakabiliriz. Daha sabırlı, daha kontrollü, daha anlayışlı ve daha çalışkan olmamız gereken günlerdeyiz. Hayatın akışına saygı göstermemiz her ne kadar zor olsa da hayatla uyum halinde akmayı başarabilmemiz gerekiyor.

SATÜRN de bizim töleranssız, katı ve zorlayıcı öğretmenimizdir ama amacı bizi olmamız gereken en mükemmel hale getirmek, bilgelik, olgunluk ve farkındalık kazandırmaktır. Bu öğretmenin çalışkan ve sabırlı bir öğrencisi olup başarı ile bir üst sınıfa mı geçeceğiz yoksa her unuttuğumuz ödevde ellerimizi açıp cetvelle vurulmasını izleyip, acı ve vicdan azabı çekip, yıl sonunda tembellikten ve sorumsuzluktan sınıfta mı kalacağız? Unutmayalım ki ; farkındalığı gelişmiş, kendi kendini kontrol etmeyi başaran birini, hiç kimse ve hiçbir olay kontrol edemez buna en sert öğretmen de dahil.

Sevgi ve umut dolu güzel günlere,
HÜLYA DEĞER Dip.ASA 2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s