1 EKİM TERAZİ BURCUNDA YENİAY : Hak Eden, Hak Ettiği Kadar…

terazi-yeniayi

1 Ekim 2016  Cumartesi günü gece 03:12 de Terazi burcunun 8. derecesinde bir yeni ay gerçekleşiyor. Bolluk, bereket, şans ve talih temalarının temsilcisi Jüpiter ile kol kola girecek bir Yeni ay bu.

Jüpiter Astrolojinin bolluk ve bereket gezegenidir ve dokunduğu gezegenin ifadesini ve etki ettiği alanların performansını arttırır. Yeni aya yani Güneş ve Ay’ın kavuşumuna dokunduğuna göre ; bu Yeni ay etkilerinin oldukça kuvvetli ve büyüyen, genişleyen bir etkide olacağını söyleyebiliriz.  Hukuk, kanun ve toplumsal düzen adına yasalar konulması Jüpiter ile ilgilidir. Yardımseverlik, paylaşım, ülkeler arasındaki anlaşmalar, diplomasi çabaları, ithalat ve ihracat konuları, eğitim ve öğretim konuları, yüksek öğrenim konuları Jüpiter’in sembolize ettiği konulardır. Umut etmek, hüküm vermek, öğretmek, öngörmek, yaymak ve genişletmek gibi kavramlar Jüpiter’in zihnimizdeki karşılığıdır. Terazi burcundaki Jüpiter barış ve adaleti simgeler. Huzur, denge, eşitlik ve estetik değerlerde artış olur Jüpiter’in Terazi burcundaki transitinde.

Jüpiter’in dokunuşları altındaki bu yeni ayda neler gündeme gelecek ve bu hangi enerjide olacak bunu anın astrolojik haritasından adım adım inceleyelim.

terazi-yeniayi

Yeni aylar başlangıçların yapıldığı, yeni süreçlere girildiğinin habercisi, farklı hayat alanlarımızda büyütmek ve geliştirmek adına tohumların atıldığı  dönemlerdir. Demek ki bu yeni ayda gündemimize gelecek başlangıçlar ve yenilikler Jüpiter‘in ifade bulduğu konular çerçevesinde gerçekleşecek ve bunlar Terazi burcu enerjileri ile harmanlanacak. İlişkilerde huzur ve denge arayışımız, adaletli yaklaşımlarımız, uyum beklentimiz artacaktır.İlişki kurmak, evlenmek, ortaklıklar kurmak, her tür ilişkide adaletli olmak temaları gündeme gelecektir hem de büyüyerek. İşin içinde ne de olsa Jüpiter var 🙂

Her birimiz kendimizi gerçekleştirmek, arzu ettiğimiz düzeni oturtabilmek, hak ve hukukumuzun çiğnendiğini düşündüğümüz alanlarda yeniden bunları kazanmaya çalışmak adına mücadele içerisinde olacağımızı söyleyebilirim.

Mücadele diyorum zira yeni ayın Mars ve Plüton’a yaptığı stresli açılar altında istediğimiz yenilik ve gelişmeleri hayatımıza katmak, huzur ve adaleti yeniden oluşturmak adına şartlarımızı zorlamak, manipülasyon ve güç savaşları içerisinde olmak zorunda da kalabiliriz.

Astroloji kurallarına göre Güneş’e 8 dereceden yakınlıkta bulunan bir gezegen “yanık” olarak kabul edilir ve o gezegenin  temsil ettiği konular, rahat ilerleme kaydetmekte zorlanabilir. Bu Yeni ay’da Jüpiter yanık ve aynı zamanda Mars ve  Plüton ile sert bir açısal ilişkide olacak.Sağlıksız bir büyüme, aşırı güvenden kaynaklanan kibrin eşlik ettiği pervasızlık ve toplum içinde problem yaratacak eylemler söz konusu olabilir. Kendi hak ettiklerimizin peşine düşerken, hakkımızın yendiğini, hak ettiğimiz düzeyde ilerleyemediğimizi düşündüğümüz konuların bir an önce hallolmasını isterken; kaçınılmaz olarak başkalarının da haklarını ihlal edebiliriz eğer dikkatli davranmazsak. Büyük bir heves ve inanç içerisinde olabiliriz bu açısal görünüm altında ancak her an da başımızı derde sokacak kadar fevri ve sinirli de olabiliriz aman dikkat.

Yukarıda Jüpiter’in temsil ettiği konuları sıralamıştım. Bu konularda bir dizi mücadele, gerginlik ve stresler Yeni ay sonrasında bizi bekliyor diyebilirim. Jüpiter’in ekonomik kazanımları da simgelediğini, yeni ayın haritanın 2. alanı olan maddi ve manevi kazanımları anlatan alanda gerçekleşmesinden hareketle, ekonomi konularında, maddi alanlarda da riskli girişimlerden, aceleci ve düşünülmeden atılacak adımlardan uzak kalmamız gerekiyor diyebilirim.

Yeni ay Mars ve Jüpiter sert kontağı altında gerçekleştiği için dini figürler, ibadethaneler, dini liderler ve öğretmenleri ilgilendiren konularda olumsuz gelişmelerin de olabileceğini anlatabilir. Bu iki gezegenin sert etkileşimi risk almayı, iyi hesaplamadan dürtüsel ve sabırsız hareket etmeyi ve sonrasında zarar görmeyi anlattığı için kazalar ve potansiyel tehlikelere karşı dikkatli olmakta fayda var.

Terazi burcundaki Jüpiter’in temsil ettiği ; ülkeler arasındaki barış, diplomasi ve uzlaşı arayışlarının Mars etkisi ile bir süreliğine kesintiye uğrayabileceğine, ülkeler arası barış ve iyi niyetin gelişimi adına atılan adımların bir süre askıya alınabileceğine de işaret etmekte yeni ay. Süreç iyi yönetilmediği taktirde de ciddi anlamda stres yaratan durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. Ülkemiz doğum haritasında Mars zarar gördüğü Terazi burcunda ve bu yeni ay ise tam bu Mars derecesi üzerinde meydana gelecek. Ülkemiz topraklarını, muhalefet partilerini ve doğal afetleri (deprem, sel, yangın vb ), hükümete karşı olan eylemleri anlatan bir alandır burası ve dış ilişkilerimizi, yabancı ülkelerle ilgili ticari ve anlaşma durumlarını kapsayan alandaki Plüton  ile zorlayıcı bir açısal ilişki gerçekleşecek yeni ayın devamındaki günlerde. Ülke içinde iç dengeleri bozabilecek gelişmeler, güvenliğimiz ile ilgili ve dış ülkelerden gelebilecek tehlikeli durumlar oluşabilir.

Bu haritada Satürn ile Jüpiter arasındaki karşılıklı ağırlama dediğimiz astrolojik olarak destekleyici durumu önemsiyorum. Zira Jüpiter tutulma anından sonra yapacağı stresli görünümle hayalini kurduğumuz, uzun zamandır beklediğimiz huzur, güven ve dengeyi ancak Satürn ile yapacağı karşılıklı ağırlamanın getirilerini anlayabilirsek destek verecektir.İyimserliğimiz ile gerçekçiliğimiz arasında kuracağımız denge, gerektiğinde bir adım ileri atılıp gerektiğinde de bir adım geriye çekilip olan biteni gözlemleme, sabırlı, dürüst ve adaletli yaklaşımdan ödün vermeden doğru davranışlar sergileme becerisi gösterebilirsek hak ettiğimizi düşündüklerimize ulaşmak nispeten daha kolay olacaktır sanırım. Ahlak ve vicdan terazisini iyi dengelemek gerekiyor bu Yeni ay’da.Oğlak burcundaki Plüton ile (güçlü olduğu Başak burcunda bulunan ) Merkür‘ün oldukça olumlu açısal görünümü ile zihinsel olarak bunu başarabilecek zekada, ilişkilerde ikna yeteneğine, olaylar arasındaki derinliği kavrayabilme ve görünenin altındaki gerçekleri algılayabilme yeteneğinde olduğumuzu anlatıyor olabilir.

Hepimize hak ettiğimiz huzuru ve mutluluğu getiren bir Yeni Ay olmasını diliyorum, sevgi ve umutla, gökyüzü rehberimiz olsun.

Hülya DEĞER   dip. ASA

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s