KADERİN DEĞİŞMESİ DE KADERDENDİR 16 EKİM KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

fulmoon

16 Ekim Pazar günü sabah saatlerinde oldukça kuvvetli enerjiler açığa çıkartan bir dolunay yaşayacağız Koç burcunun 23. derecesinde. AY dürtüsel sabırsız ve düşünmeden harekete geçen Koç burcunda ve Uranüs ile de kavuşarak sabırsızlık, düşüncesiz hareketler, çabucak değişimi daha da vurgulayacak. Hiçbir şeye kolay kolay konsantre olamayacağımız gibi başka birinden emir almaktan ya da yönlendirilmekten hiç de hoşlanmayacağımızı anlatıyor bu görünüm, özellikle ikili ve ortaklı işler , evlilik ve partnerlik konularındaki tutumlarımızda. Acelecilik ve belki de düşüncesiz hareketlerden en çok nasibini alacak gündem maddelerimiz evlilik ve ortaklık ilişkilerimiz başta olmak üzere, danışmanlık aldığımız- verdiğimiz kişiler, anlaşma ve sözleşmelerimiz, çocuklarımızın eğitim konuları, dava sürecindeki konularımız olacak. Yükselen burcun tam üzerinde duran Terazi burcundaki Güneş bencillik ve ego merkezli düşünce ve ifadeyi anlatsa da aslında kendimizi ve içinde bulunduğumuz ilişkileri analiz etme, gerçekte neye ihtiyacımız var onu anlama isteğimizi anlatıyor. Zorlanmadan diğer insanlar üzerinde etkili olurken evlilik ve ilişkiler adına problemler yaşama ihtimali var diyor gökyüzü.

koc-dolunay

Evlilik ve ortaklıklar sağlam bir temele oturmuyorsa eğer hayatımızda, sorunlar çözülmek yerine hasır altı edilip, görmezden geliniyorsa Dolunay tüm ışığını işte bunların üzerinde yansıtacak ve bir şeyler yapmamız adına bizleri gergin ve sıkıştıran enerjisi ile çözüm konusunda zorlayacak diyebilirim. İlişkiler ve evlilikler  para, mal, mülk, sosyal statü ya da sırf çocukların hatırına devam ediyorsa eğer bazılarımızın hayatlarında Uranüs ile birleşen Ay bir anda yıkıcı bir takım olaylar meydana çıkartarak ne derece samimiyiz , ne derece gönüllüyüz test edecek cinsten. Kararsızlık içinde, aklına eseni yapan, aksi, sinirli, hükmeden, karşısındakini kontrol etme isteği ile dolu olabilme ihtimalimiz o kadar yüksek ki. Üstelik Mars ile kavuşarak tutulmaya kare açı ile bağlanan Plüton gözü kara bir egemenlik kurma arzusunu da arttıracak. İlişkilerde hem duygusal hem de fiziksel gerilim yaşanma ihtimalini anlatan bu açısal görünüm patlamaya hazır birer enerji topu haline getirebilir her birimizi.

Haritanın yakın çevre ve kardeşler alanında bulunan ama 4. burçta bulunması nedeni ile aile, yuva ve yerleşim konularını da etkileyen Plüton- Mars kavuşumu aile içerisinde, yakın çevre ilişkilerinde belki de taaa erken çocukluk dönemimizden beri içimizde gizli saklı kalmış, tümör gibi gizli gizli büyüyen rahatsız edici ne kadar durum ve şartlar varsa artık bu dolunay etkisi ile yüzeye çıkabilir. Yüzeysel fikirler arkasına saklanma artık diyor Plüton. Olayları geçiştirmeye çalışıp kendini kandırma, yok saysan da işte burada diye gözümüze bazı şeyleri sokuyor. Mantıksız zorlamalar, çocukça gurur ve bencillikler, kapris, gereksiz ısrar artık sonuç vermiyor hayatımızda bazı konularda. Büyümeli ve bir yetişkin gözü ile olayları ele almamız gereken günlerdeyiz. Evimizde, yuvamızda, yakın çevremizde değişim ve dönüşüm artık tüm şiddeti ile hissedilecek dolunay ile birlikte. Acelecilikten uzak, dikkatli ve planlı, adım adım ilerlememiz gerekiyor her birimizin yaşam yolculuğunda. Mars enerjisi normal konuşmalarımızın bile sert ve azarlayıcı tonda olabileceğini, sivri dilli, fikirlerimizi paylaşmaktan çok hükmedici tarzda ortaya koyabileceğimizi anlatıyor anın haritasında. Merkür Mars karesi, Ay Uranüs kavuşumu dürtüselliğimizi ve düşüncesiz eylemlerimizi ve sözlerimizi anlatabileceği gibi trafikte ve günlük yaşamda da acelecilikten kaynaklanan kazalara karşı dikkatli olmamız gerektiğini anlatmakta.

Kaderin değişmesi de kaderden dir dedim yazımın başlığında. Ay düğümleri ile kare açı ile bağlanan Satürn bir t kareninin apeksinde ve Jüpiter ile karşılıklı olarak birbirlerini ağırlıyorlar yani, yaşama olumsuz bakış açısı içerisinde, pesimist, yaklaşıyorsak, doğru zamanda doğru yerde bulunma becerimizi henüz kazanamamışsak, dünyaya küsmüş ve var olan her şeyi “kaderim böyleymiş, buymuş alın yazım” modunda ele alıyorsak, hayat bize bir süreliğine istediğimiz şeyleri vermekte gönülsüz olacaktır elbet. Haritanın değerler alanına yerleşen Satürn sor diyor kendine ” ne kadar değerlisin ?” “İnandığın değerlerin ne kadarına sahipsin ?” ” Çık o dar , yakın çevrenden ve dışarıdan daha geniş bir vizyonla  bak bir süreliğine, bu yaşına kadar nelere değer verdin ? Değer verdiklerin için neler yaptın ? Neleri yapabileceğin halde erteledin, görmezden geldin? Ve şimdi bunları kaybetmekten korkuyorsun .Kendi başarı potansiyelinin baş düşmanı kendin olabilir misin ? Acılara bağımlı yaşamayı seçerek kendi kendine zarar mı vermek istiyorsun yoksa inandığın değerlerden aldığın güçle kaderinin sorumluluğunu eline alabilecek misin ? Kaderimin değişmesi benim kaderimden diyor musun ? Attığın adımlarla, an içinde verdiğin kararlarla yeni bir kader yolunu kendin oluşturduğunun farkında mısın ?  Plüton ve Mars kavuşumunun Kuzey ay düğümüne üçgen açısını çok önemsiyorum bu noktada. Bu açı diyor ki özet olarak “şimdiye dek olan eylemlerini  değiştirirsen, kaderin değişir” Organizasyon kabiliyetin, doğru ve sistemli hareket etmen, başarı elde edersen şayet bunları başkaları ile paylaşman, bazen atılım yapıp , bazen de durup bu atılımların sonuçlarını beklemek konusunda beceri geliştirirsen, yakın çevren ve ailen ile iş birliği yapıp sorunların derinine inip çözmek için adım atarsan ve sadakat kavramına da dikkat edersen toplumsal anlamda başarı senindir. Kaderinin  karşılaştığın durumlara verdiğin tepkilerin ve bu anlamda seçtiğin adımlarla an be an yeniden yazıldığını unutma diyor gökyüzü.

ÜLKEMİZ AÇISINDAN DOLUNAY NASIL ETKİLER ORTAYA ÇIKARTABİLİR ?

Dolunay ülkemizin haritasının 11. alanında gerçekleşecek.Bu alan Dünya astrolojisine göre uluslararası anlaşmaları, parlamentoyu, Millet Meclisini, Cami veya kilise gibi belli bir cemaati, kamuoyunda yer alan büyük oluşumları ( sivil toplum kuruluşları, dernekler gibi) özellikle dış ülkeler ile yaptığımız anlaşmaları ve milletçe hepimizin ortak umut ve hayallerini anlatır. Henüz 1 ekimde yeni çalışma dönemine adım atan Meclisimizin gündemi oldukça sert çatışmalar ve gerginliklerle dolu geçebilir. Milletvekillerini olabildiğince soğukkanlı ve sakin hareket ediyor olması çok önemli bu süreçte. Artan enerjiler bir anda meclis içerisinde yaşanacak kavga ve yumruklaşma gibi tatsızlıkları gözler önüne serebilir hani zaman zaman benzerlerini de yaşamadık değil bu tip üzücü görüntülerin.

Dolunay ve devamındaki günlerde çeşitli cemaatler veya sivil toplum kurumları dış ülkelerden alacakları desteklerle farklı  eylem tarzına girmek, değişik bir takım aksiyonlar almak gibi durumlar yaşatabilirler. Diğer ülkelerle ilgili yürüttüğümüz diplomatik görüşmeler sekteye uğrayabilir, ülkemizin açık düşmanlıklar alanından transit etmekte olan Plüton’un açılarına baktığımda dış ülkelerden kaynaklanan düşmanlıkların, terör ve benzeri eylemlerin, şiddet içeren saldırıların da gerçekleşme ihtimali olduğunu söyleyebilirim. Plüton gizli, kışkırtıcı ve şiddet içeren olayları ağır ve derinden mafyavari bir şekilde yönlendiren gücü  anlatır. Tutulma sırasında yaptığı kontaklar hepimize terör ve şiddet eylemleri açısından dikkatli olmamız gereken bir sürecin içerisinde olduğumuzu anlatıyor.

Ülkemiz haritasının 5. alanında bulunan Merkür – Satürn kavuşumuna dolunay zıt açı yapacak, genç nüfusumuz ve çocuklarımız adına yaşanabilecek bir takım zorlayıcı, stres yaratan etkiler de açığa çıkabilir. Tutulma anı haritasındaki Neptün’ün de 5. alandaki yerleşimini de görünce çocuklar adına bir takım kayıp ve zorlayıcı durumların olabileceğini anlıyoruz zaten. Halkın mutluluğunu ve moral değerlerini de anlatan bu alan bu açısal etki altında sanırım düşünmeden atılan adımların, alalacele verilen kararların da çocuklarımız ve gençlerimiz , buna bağlı olarak da hepimizde yaratacağı stresi ve onlar adına hissedeceğimiz ümitsizliği ve endişeleri de anlatıyor.

Bu alan aynı zamanda Borsa ve spekülasyonları , borsadan elde edilen gelirleri de anlattığı için dolunay ve sonraki süreçte sert düşüş ve sert çıkışlarla oluşabilecek  dengesizliklerin ve bunun gerçekleşmesinde dış güçlerin (yabancı yatırımcıların, finans kuruluşlarının ) da aktif rol oynayabileceklerini düşünmekteyim. Yatırımcılar açısından spekülasyonlardan uzak kalınmasında fayda olabileceğini düşünüyorum. Parasal anlamda da riskli yatırımlardan uzak kalmak gerekiyor, rizikolu girişimlerden (gerçeği görmekte zorlanacağımız için ) finansal anlamda zarar görebiliriz.

Dolunayın hepimize ve ülkemize güzellikleri, barışı ve huzuru getirmesini diliyorum. Dolunay’ın burçlar üzerindeki etkilerini anlatacağım bir sonraki yazımda buluşmak üzere

Sevgi ve umutla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER   dip. ASA

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s