MERHABA…

astrolojik

2012 yılının Aralık ayından bu yana kendi içime doğru yaptığım yolculukta mola noktalarımdan bir tanesi de Astroloji ilmi oldu.

Merakla başlayan ilk tanışmamız zamanla kendini hayrete, onu anlayıp, kullanmaya başladığımda da derin bir saygıya bıraktı.

Kitaplar kütüphanemden taşmaya, yazılar, notlar defterleri doldurmaya, eğitim ve seminerler arka arkaya gelmeye başladı.Ve ne kadar şanslıyım ki ülkemizin ve dünyanın en iyi astrologlarından biri olan Öner Döşer’den profesyonel bir eğitim almaya kadar uzandı bu süreç. Okul bitti, sınavlar başarı ile verildi, diploma alındı ama öğrenme, derinleşme ve okuma asla bitmedi bu alanda benim için.

Şimdi de bu blog aracılığı ile okuduklarımı, bildiklerimi, yorumladıklarımı sizlerle buluşturmak istedim.

Hiç tanımadığım biri karşıma geldiğinde ve ilk defa doğum haritasını oluşturmaya başladığım anda müthiş bir merak ve heyecan duyarım. Karşımda kanlı canlı bir insan var ama benim çıkardığım harita bundan çok daha fazlası. O bedenin sahip olduğu ruhun haritası o aslında. Potansiyelleri, zayıflıkları, şanslı alanları, en çok istedikleri, yapmaktan hiç hoşlanmadıkları ya da tam tersi…Eşi, sağlığı, işi, parası, çocuğu, okulu, ilişkileri gibi bu dünyaya ait boyutlar da eklenir her zaman harita yorumlarına. Özenle seçerim kelimelerimi her zaman, o ruhun hayat yolculuğunda onu engellememek, incitmemek için. Sadece okuyabildiğim kadarı ile ona haritasından aslında kim olduğunu ve bu dünyaya neyi gerçekleştirmek için geldiğini, şu an yaptıkları ile ezelde o yüce makamda  yapmaya söz verdiği şeylerden ne kadar saptığını  anlatmaya çalışırım.

Astroloji ilmi her şeyden önce kendimizi, hakikatimizi bilme yolunda bir rehberdir.

Evrensel kanundur: Ne ekersek,onu biçeriz. Kaderimizi de biz kendi düşüncelerimizle oluştururuz önce, ardından da bu düşüncelerimizi eyleme dökeriz .Olumlu düşünen, iyi niyet üzerine olan bir kişi elbette ki eylemlerini de buna göre ayarlayacaktır. İşte tam burada Astroloji ilmi bize eşsiz bir rehberdir kendimizi tanıma yolunda. Hem iç dünyamızı anlatır bize hem de dış dünyada neler olup bitmektedir onu gösterir. Neler olmakta? Niye öyle olmakta? Gerçekte gördüğümüz şey ile onun ardında yatan nedeni anlatır bize astroloji.

Biz kimiz? Bizim nasıl bir kumaşımız var? Bu kumaştan ne yapabiliriz? Ne yapamayız? Neyi nereye kadar yapabiliriz?İşte bunlara rehberlik eder Astroloji. Yaşam yolculuğumuzda öyle dönemlerimiz olur ki hayat dayanılmaz bir noktaya gelir ve tahammül edemeyiz. Bu noktada sabır ve anlayış geliştirmeyi öğretir bize astroloji. İnsanları tanımamıza yardım eder ve onlarda anlayamadığımız davranış kalıplarının nedenlerinin ipuçlarını gösterir bize. ”Kötü,felaket,dayanılmaz” dediğimiz anlarda bu olaylardan almamız gereken dersleri de gösterir bize ki bir daha tekrar tekrar aynı olayları yaşamayalım, dersimizi alıp bir üst sınıfa geçebilelim diye.

“Kendini bilen Rabbini bilir” der tüm kadim öğretiler ve Yaradana  ulaşabilmenin yolunun insanın kendi hakikatini bilme yolundan geçtiğine işaret ederler. Astroloji kendini bilme yolunda da önemli bir rehber, yol göstericidir.

Bu blog aracılığı ile dilim döndüğünce, bilgim yettiğince sorularınızı da cevaplamaya çalışacağım. Ama astroloji öyle derin ve çok boyutlu düşünmeyi gerekli kılan bir ilim ki bu alanda öğrenci de, öğretmen de bir noktada birleşiyor aslında. Dipsiz bir kuyu gibi bildikçe, öğrendikçe daha fazlası, daha derini geliyor önümüze.

Ben bir yolcuyum, kendi hakikatimi bulma ve anlama yolunda,astroloji ise bu yolculukta heybeme koyduklarımdan bir tanesi…..

Gökyüzü hepimizin bu yolculukta rehberi olsun ,

Sevgi ve Işıkla,

Hülya Değer Dip. ASA 2016

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s