Mandalala Hakkında Söyleşi

 

FB_IMG_1490887010394

Mandala hakkında konuşacağımız bir ekinliği duyurmak istiyorum sizlere.

Mandala nedir ? Ne amaçla çizilir ? Nasıl çizilir ? Kaç çeşit mandala vardır ? Çizerken hangi aşamalardan geçer ve bittikten sonra onunla nasıl iletişim kuracağız ? Bu soruların cevaplarını bulacağımız söyleşiden sonra oluşturacağımız gruplarla  önümüzdeki yeniay ve dolunay dönemlerinde birer çalışma yaparak , niyetlerimizi gerçeğe dönüştürme yolunda gayet renkli ve yaratıcı çalışmalar da yapacağız. Bu konuya ilgisi olan, merak eden herkesi bu etkinliğe bekliyorum.

Bu arada astroloji ile ilgili bir blogda mandala nın ne alakası var ? diye bir soru aklına takılanlar olabilir. Bu konuda kısaca şöyle bir açıklama yapabilirim. Mandala bizlerin iç dünyamıza  çeşitli formlar ve renkler yardımı ile ulaşmanın bir yoludur. Zihnin konuşmalarını susturarak bir dinginlik ve berrak düşünce alanına girişimizi kolaylaştırır. Her insanın hayatının çeşitli dönemlerinde tıkandığı, dış dünyada olan biten olaylardan sıkıldığı ve birazcık huzur bulmak istediği anlar ve bu anlarda içinden gönlünden geçen niyetleri vardır. Birşeyleri bırakmak isteriz bize ağırlık veren. Ya da bir şey dileriz gerçeğe dönüşsün ve bizlere biraz nefes alacak molalar oluştursun diye. Bu anlarda mandala çizmek herkese iyi gelecektir emin olun. Bunların zamanlamasını eğer astrolojik olarak uygun zaman dilimlerine denk getirebilirsek; yeniay ve dolunay gibi, yaptığımız çizimlerin etkisini arttırabiliriz. Dolunay ve Yeniay ın hangi burçta olduğu, Ay ın hangi gezegenlerle nasıl bir temas halinde olduğunu bilmemiz ve tüm bunlardan ne anlamamız gerekiyor? sorusunun cevabını bulmamız da etkili mandalalar oluşturabilmemiz için bize yardımcı olacaktır. Yani burada da astrolojiyi bir pusula gibi kullanabileceğiz.

Tutulma anları, yeni ay ve dolunay zamanları bize özel doğum haritamızda hangi alanlarda gerçekleşiyor bunu biliyorsak, hayatımızda etkili olacak bu konularda çizim yapıyor olamamız hem ruhumuza iyi gelecek hem de istediğimiz etkiyi oluşturma anlamında Mandalamızı  güçlü kılacaktır. Bu konular işimizle , ilişkilerimizle, maddi durumumuzla, çocuklarımızla, eşimizle, öğrenim alanımızla ya da kişisel duygu ve düşüncelerimizle ilgili geniş bir yelpazeye yayılabilir ve bunu da astrolojik olarak natal haritamızdan rahatlıkla tespit edebiliriz.

Doğum haritalarımız bizlere ilk nefes alışımız ile birlikte hediye edilen bir nevi yol haritası olduğuna göre bunu nasıl değerlendireceğimiz, vaad edilenleri maksimum düzeyde fark edip onları kullanmamız için evrende sayısız yollar vardır kanımca. Dua ve ibadetlerimiz, meditasyon çalışmaları, şifa kanallarına uyumlanma, zikir çalışmaları, mantralar, yoga ve benzeri uygulamalar gibi uzayıp gider bu liste. Mandala da bu çalışmalardan sadece bir tanesi. Zaten hepimizin tek ve bir kaynaktan sonsuz bir nur ile yaradılmış varlıklar olarak, tekrar aynı kaynağa dönüşümüz sırasında sayısız deneyimlerden geçeriz. Yeryüzündeki insan sayısı kadar  yol vardır, tek ve mutlak olan Yaradanımıza giden.

Mandala çizerek bir nevi özümüze doğru yapacağımız yolculuk da bizlere kim olduğumuzu ve ne için burada olduğumuzu hatırlatacaktır kanımca…

Sevgi ve ışık dolu güzel günlere….

Hülya Değer

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s