KAÇ TANE EVİMİZ VAR ?

27-nisan-pazartesi

Astroloji kendine ait bir dil kullanır olayları yorumlamada. Gezegenler,Evler,Burçlar, Açılar ve bunların kombinasyonlarının ifade ettiği enerjiler yorumlanır esasında. Bu dili bilenler kendi aralarında konuşurlarken dışarıdan onları gözlemleyenler açısından gerçekten renkli ve komik bir görüntü ortaya çıkar bazen.

Geçen yıl Astroloji Günleri Etkinliğinde öğlen verilen arada astroloji okulundan bir arkadaşım ve otel görevlisi genç bir çocukla aynı asansörde lobiye inerken bu evler konusunu konuşuyorduk,çocuk da bizi dinliyormuş meğer :)”Senin 3. Evinde bu var, 6. Evinden şu geçiyor transitte,benim 4. Evim senin 1. Evine düşüyor,senin 7.ev,benim 9 evim”, filan gibi bir dizi ev muhabbeti geçti arkadaşımla aramızda.Tabi biz kendimizi kaptırmış anlatırken otel görevlisi çocuk ile göz göze geldik, çocukcağız elinde olmadan gülmeye başladı 🙂 Allahtan kibar çocuktu da bişey demedi ama içinden bizim psikolojik yapımıza ilişkin delilikten çatlaklığa doğru uzanan bi dizi tahlilde bulunmuştur zira gülüşünden bunu anlamak hiç de zor değildi:) Bu kadar ev muhabbeti geçince bizim 8-10 tane evimiz olduğunu da düşünüp içinden “vayy be ! ” demiş olabilir bilemiyorum:)

İşte bu yazımda  astrolojik olarak evler konusunda çok kısa ve özet tanımlar vermek istiyorum ki bir yerlerde astroloji ile ilgili evler konusu açıldığında asansördeki çocuk gibi olayı yanlış anlamayasınız 🙂

Astrolojik harita yorumu yapılırken dört önemli faktörden yararlanılır. Burçlar,Gezegenler,Evler ve Açılar. Bunların birbirleri ile kombinasyonu, aralarındaki görünümler harita yorumlamanın temel yapısını oluşturur ve kendine has bir dil üretmemize ,onu anlamlı bir şekilde ifade etmemize olanak tanır.

Gezegenler ne tip enerjinin harekete geçirildiğini,burçlar bu enerjiyi hayatımızda nasıl ortaya çıkarttığımızı ve evler ise bu enerjinin yaşamımızda nerede görüneceğini saptar.

Haritalarımızdaki evlerin her biri değişik bir yaşam dilimini yönetir.Doğduğumuz anda gökyüzündeki gezegenlerin her biri bir burçtadır ve birer ifadeyi yansıtmaktadırlar.İşte nefes aldığımız ilk anın haritasında yükselen burcumuzla hayata giriş yaparız,buradan itibaren birden başlayarak 12 ev sıralanır arka arkaya.Gezegenler ise bu evlere dağılırlar.Her eve bir gezegen düşebilir ya da düşmeyebilir de.Ama her ev mutlaka bir burç tarafından yönetilir.Ve o burç yaşamımızın o alanında enerjisini gösterir. O burca o evin kapısı olarak bakabiliriz. O evdeki enerjiye ulaşmak, onu anlamak için o kapıdan geçmek gerekir. Bir sonraki yazımın konusu da burçlar olsun ama bugün evleri yazmak istiyorum.

İşte evlerin kısa tanımları ve ifade ettikleri :

1.evimiz  : Ben kimim ? Nasıl bir kumaşım var? Neyin peşindeyim ? Nasıl görünüyorum?

2.evimiz : Benim olan ne ? Nelere sahibim ?

3.Evimiz : Benim olan şeyleri en iyi nasıl kullanabilirim ?

4.Evimiz : İçsel olarak neyi merkez alıyorum ? Benim yuvam nasıl bir yer ? Ya köklerim ?

5.Evimiz : Benzersizliğimi,eşsiz özelliklerimi nasıl ifade ediyorum ?

6.Evimiz: Günlük hayatın rutini içinde neler yapıyorum ? sağlıklı mıyım ?

7.Evimiz: Nasıl ilişki kuruyorum ? Eşim nasıl biri ? Ya ortaklıklarım ?

8.Evimiz : İlişkilerimin getirileri neler ? Nasıl dönüşebilirim ?

9.Evimiz: Hayatın anlamı ne? Hakikatin peşine nasıl düşüyorum ?

10.Evimiz: Kendimi toplumla nasıl entegre ederim ? Nasıl bir işim var ? Toplum beni nasıl tanıyor ?

11.Evimiz:Arkadaşlıklarım nasıl ? Ne tür gruplarda yer alıyorum ?

12.Evimiz: Nasıl bir karmam var ? Bu hayat yolculuğunda geçmişimden taşıdığım neler var ? Bilinçaltım ne durumda ?

Hülya DEĞER Dip.ASA 2016

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s