NE DİYOR BU ASTROLOGLAR?

Zodiac

ASTROLOJİ BİLGİNİZ OLMAKSIZIN ASTROLOJİDEN NASIL FAYDALANABİLİRSİNİZ ?

Birçok kişi günlük, aylık ve yıllık burç yorumlarını sosyal medyadan, çeşitli yayın ortamlarından takip edip bu konudaki meraklarını gidermeye çalışmakta. Büyük bir çoğunluk ise bu yorumların kendilerini ve içinden geçtikleri dönemleri yansıtmadığını düşünerek şöyle bir bakıp geçiyor aslında. Doğum haritalarımız parmak izimiz gibi sadece bize özel ve eşsizdir demiştim daha önceki yazılarımda. Astrologlar ise bu gerçekten hareketle ve zorunlu olarak yorumlarını güneş ve yükselen burçlara göre hazırlamaktadırlar. Çok genel etkilerden bahsederler ve asla okuyan kişiye özel değildir bu. Doğrudan sizi ilgilendiren olayları ve içinden geçtiğiniz süreci anlamlandırmak ve astrolojinin hayat yolculuğunuzda rehberliğinden yararlanmak için profesyonel danışmanlık almanızı öneriyorum sizlere.

Zaman zaman yorum yapan bazı astrologlar okuduğunuzda hiç bir şey anlamadığınız bir ton teknik bilgi içeren yorumlar da paylaşırlar.Bunları okuyan ve astroloji konusunda pek bir şey bilmeyen biri için kafa karıştırmaktan da öteye gitmez aslında bu durum .İşte bu yazının konusu kafası karışan, astrolojik bilgilere tam olarak hakim olmayan ama astrolojiyi seven, merak eden  kişileri aydınlatmak için oluşturuldu 🙂

Astrolojik bilgiler size karmakarışık gelebilir ama bu durum  sizi onun rehberliğini kullanmaktan sakın  alıkoymasın. Çünkü günlük hayatın dinamikleri içerisinde o astrolojik bilgilerden yakalayacağınız ip uçları sizlerin gerçekten işine yarayacaktır. Bir kez bunu anlayıp kullanmaya başladığınızda da gökyüzü yıldızlar aracılığı ile sizlerle konuşmaya başlayacaktır.

Hadi gelin adım adım bu konuda neleri bilmemiz gerekiyor bir bakalım:

GÜNEŞ BURCUNUZU ÖĞRENİN 

Doğduğunuz ay ve günde Güneş hangi burçtaysa bu sizin Güneş burcunuzdur. Bu sizin öz burcunuzdur. Bu dünyada deneyimleyeceğiniz, bilinçli olarak seçtiğiniz kimliğinizi anlatır. Haritanızda konumlanışına göre kendinizi ifade edişiniz ve bireyselliğinizi, kimliğinizi, bilinçli hedeflerinizi ve bunu gerçekleştirebilme kapasitenizi yorumlarız. Güneşiniz haritanızda neredeyse siz orada parlamak için bu dünyadasınız bunu unutmayın 🙂 Güneş Burcunuzu öğrenirken bu burcun negatif ve pozitif yönlerini de öğrenin ki her birimiz bazen olumlu bazen de olumsuz ifadelerle kendimizi tanımlarız dünyada. Yani astrolojik yorumlarda okuduğunuz güneş şu derece de, bu açıyı yapıyor vs gibi bilgiler yerine siz kendinizi hangi potansiyelin içinde kolaylıkla ifade edebileceksiniz bunu öğrenmeniz, o burcun  olumlu ve olumsuz özelliklerini bilmeniz çok daha önemli ve anlamlıdır.

YÜKSELEN BURCUNUZU ÖĞRENİN 

Doğduğunuz tarihteki lokasyon, doğduğunuz gün ve en önemlisi saat esas alınarak doğum haritaları oluşturulur. Doğum saatinin tam olarak bilinmesi Yükselen Burcunuzun doğru tespit edilmesi açısından önemlidir. (Şayet doğum saatinizi tam olarak bilmiyorsanız o da sorun değil astrolojik olarak rektifikasyon dediğimiz özel bir teknikle bunu da tespit edebiliyoruz 🙂 ) Yükselen burcumuz kendimizi dışarıya nasıl ifade ettiğimizi, dış dünyada nasıl göründüğümüzü anlatır bize. Güneş burcumuz ile yükselen burcumuz aynı olabilir ama çoğunlukla da farklı burçlarda yerleşirler haritalarda.

Güneş burcumuz bizim hedeflerimizi belirtir demiştik, yükselen burcumuz ise bizim bu hedeflere giderken izlediğimiz yolu anlatır. Dünyayı nasıl algılıyoruz sorusunun ipuçlarını verir bize. Ve bu hedeflerimize giderken izlediğimiz yolda her birimiz başka maske takarız aslında. Yükselen burcumuzu bilirsek  eğer bu maskelerin ifadelerini çözmemiz kolaylaşır. İnsanlar bizi nasıl görüyor ? Nasıl bir imaj çiziyoruz ? Ne kadar doğrudan veya ne kadar dolaylı ifade ediyoruz kendimizi? sorularına daha anlamlı cevaplar bulabilmek için  yükselen burcun bilinmesi önemlidir.

ay-burcu

AY BURCUNUZU ÖĞRENİN

Ay burcumuz astrolojik bir sembolizma olarak son derece önemlidir. Duygularımızı nasıl ifade ettiğimizi gösterir bize. Mantık,sosyalleşme, öğrenme vb kavramlar tarafından ehlileştirilmemiş en ilkel yanımızı anlatır. Endişeli olduğumuz durumlarda, tehlike hissettiğimiz anlarda, içgüdüsel davrandığımız durumlarda Ay Burcumuzun özelliklerini yansıtırız. Duygusal tepkilerimizi anlatır Ay Burcumuz. Derinlerde yatan arzumuzu, ihtiyaçlarımızı, annemizi, annemizle olan ilişkimizi de Ay Burcumuzdan tahlil ederiz. Eğer ay burcumuzu bilirsek zaman zaman verdiğimiz bilinçsiz tepkilerimizin kökeninde hangi kalıpların yer aldığını daha rahat anlayabiliriz. Duygusal olarak doyumlu, tatmin olmuş hissedebilmek için nelere ihtiyacımız olduğunun ipuçlarını da AY burcumuzdan ve AY’ın doğum haritamızdaki yerleşiminden anlarız rahatlıkla.

MERKÜR, VENÜS, MARS GİBİ HIZLI HAREKET EDEN GEZEGENLERİN RETRO DÖNEMLERİNİ TAKİP EDİN

Merkür retrosunu  ve etkilerini astrolojiyle çok az ilgisi olanlar bile artık biliyor ve bu dönemi etkin kullanmaya çalışıyorlar. Retro dediğimiz, gökyüzündeki gezegenlerin yeryüzünden bakıldığında sanki geri gidiyormuş gibi göründüğü dönemler son derece önemlidir. Bu dönemlerde bu gezegenlerin ifade ettiği konularda zorluklar, aksama ve gecikmeler yaşama olasılığımız yüksektir. Merkür retrosunda iletişimle ilgili konularda sorunlar çıkabilir, yeni bir işe başlamak, imza atmak, sözleşme yapmak yerine elimizdeki işlerin yeniden gözden geçirilmesi gerekir mesela. Venüs retrosunda yeni bir ilişkiye başlamak hele hele söz, nişan, düğün gibi ilişkilerin resmiyete dökülmesi ile ilgili durumlarda aksiyon almak pek olumlu sonuç vermez. Ya da Mars retrosunda cesaretimiz kırılabilir, enerjimizi dengesiz ve kontrolsüz kullanma sonucu kavga, tartışma, kaza gibi durumlara daha açık hale gelebiliriz.

Retro dönemlerini takip edersek bu zorlukları daha rahatça atlatabilmek için doneler elde edebiliriz. En azından bu zorlayıcı dönemlerin ne zaman biteceğini öğrenebiliriz 🙂 Elimizden geldiği kadarıyla önlem alabiliriz ya da bizim için önemli olayları retro dönemi sonrasına atma şansımız varsa o tarihlerde başlatabiliriz.

DOLUNAY – YENİAY DÖNEMLERİNİ  VE TUTULMALARI TAKİP EDİN

Güneş ve Ay Tutulmaları hangi burçtan olursak olalım oldukça yoğun enerjiler barındırması açısından tüm burçları etkiler. Bu etkiler altında hayatımızda bir şeyler başlayabilir, bitebilir, daha somut hale gelerek görünür şekle gelebilir.

Her ay gökyüzünde bir Yeni ay bir de Dolunay oluşur. Bunların hangi burçlarda gerçekleştiğini takip edin. Belki bunlar Güneş, Ay ya da Yükselen burcunuz üzerinde oluşarak size doğrudan enerjilerini hissettirecek etkiler taşıyabilirler.

Yeni aylarda  hayatınızda yeni bir şeyler başlatabilir, dolunaya kadar geçen 13 günlük süreçte bunu genişletebilir ve Dolunay da da bu şey her ne ise görünür hale getirebilirsiniz. Yeni ay ve dolunay dönemlerini takip edip kullanmanızı özellikle tavsiye ederim.

AĞIR HAREKET EDEN GEZEGENLERİN BURÇ DEĞİŞTİRECEĞİ VE RETRO YAPACAĞI TARİHLERİ TAKİP EDİN

“Ağır hareket eden gezegen de ne ola ki?” dediğinizi duyabiliyorum:) Astrolojide en hızlı hareket eden gök cismi Ay dır. Ortalama 28 günlük döngüsünde en az bir kez sizin Güneş, Ay ve Yükselen burcunuz ile temas eder. Ve elbette bu temaslar önemlidir.

Mars, Venüs, Ay ve Güneş bizim içsel gezegenlerimizdir ve hızlı hareket ettikleri için daha fazla olayı hayatımıza dahil ederler ortaya çıkarttıkları etkileri ile. Satürn ve Jüpiter ise dışsal gezegenlerimizdir ve bir burçta kalış süresi içsel gezegenlerimizden daha uzun sürer. Uranüs, Neptün ve Pluto ise jenerasyon gezegenleridir ve etkileri yıllara yayılarak kuşakları etkiler. Daha toplumsal olayların ifade bulmasında etkilidirler.

Ağır hareket eden gezegenler belli periyotta doğan geniş kitleleri ilgilendiren enerjileri açığa çıkartmakla birlikte size özel etkilerini ise haritanızdaki içsel gezegenlerinize temas ettiklerinde ortaya koyarlar.

Özellikle Jüpiter ve Satürn ün hangi burçlarda olduğunu takip etmelisiniz ki bunlar evrenin size özel hazırladığı bolluk ve genişlemelerinin nerede ve ne zamana kadar olduğunu Jüpiterin içinde bulunduğu burç  ile anlamanıza yardım edecektir. Sıkıntı, zorlanma ve bunun sonucu geliştireceğiniz sabır, nihayetinde elde edeceğiniz bilgelik nereden gelecek? bunu  da Satürnü takip ederek öğrenebilirsiniz.

Bunları takip ederken sadece kendinize özel değil, içinde yaşadığımız toplumun, ülkenin, toplumsal olayların, tabiat olaylarının da bu dönemlerdeki değişimini gözlemleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

VE SON BİR İPUCU 🙂 ASTROLOJİK  TESİRLER ALTINDA BİR ROBOT OLMADIĞIMIZI UNUTMAYIN

Her yapılan astrolojik analizde bir takım enerjilerin değişip dönüştüğünü, olumlu ya da olumsuz etkilerin dünyamıza yansımalarını anlatır astrologlar. Aramızda profesyonel danışmanlık alarak bu etkileri ve hayatlarına yansımalarını öğrenmiş hatta duydukları bazı şeylerden paniğe kapılmış olanlar da olabilir. Şunu unutmamak gerekir ki her gezegen veya yıldızın etkisi biz onlara dair irademizi – ama pozitif ama negatif -ortaya koymaya başlayana kadar bir potansiyel olarak orada durur. Bu tesirler; bizim kendi akıl, farkındalık ve sağduyu ile birleştirdiğimiz bilgimiz haline gelmeden pek de bir şey anlatmayacaktır. Göksel fırsatları, büyüme ve bolluk enerjilerini kullanamadan kaçırabileceğimiz gibi; aslında bizim büyüme, olgunlaşma ve bilgeleşme yolunda gelişmemiz ve tekamül etmemiz adına hizmet eden  zorluklara, yokluklara, sınırlanmalara da isyan ederek, acı çekerek , inkar ederek bir nevi “kader kurbanı” rolü biçebiliriz kendi kendimize. Hayat; bazen henüz hazır olmadığımız şeylere biz hazır olana dek zorlar bazen de o hazır olmadığımız ama çok istediğimiz şeyi bize vererek, bizim istediğimiz ve onun verdiği şeyler konusunda sınava tabi tutar.

Göksel etkiler her ne olursa olsun -olumlu ya da olumsuz- aslolan bizim tepkimiz olacaktır özetle. Allah yarattığı canlılar içerisinde sadece insana akıl ve irade gücü vermiştir. Bu da bizi bir robot olmaktan farklı kılar. Yıldızlar, gezegenler etkilerini bizden önce de ortaya koyuyorlardı, bizden sonra da koymaya devam edecekler. Astrolojik tesirlerin hayatımızdaki yansımalarını belirleyecek olan aslında kendi farkındalığımız ve bu doğrultuda oluşturduğumuz tepkilerimizdir. Yaratılan hiç bir şey nedensiz ve gereksiz yaratılmamıştır ve aklını kullananlar için de bunlarda çeşit çeşit hikmet ve bilgi vardır.

Hepinize yardımcı olamasını dileyerek sevgiyle paylaşıyorum bu bilgileri. Her türlü yorum, öneri ve bu konuda merak ettiğiniz sorularınız için ya da danışmanlık talebiniz için aşağıdaki formu kullanarak ya da astrolojirehber@gmail.com adresinden mail yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

Sevgi ve Işıkla,Gökyüzü rehberimiz olsun …..

Hülya DEĞER  dip.ASA

2016, İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s