GÖKYÜZÜ “FRENE BAS” DİYOR !

Mars-Retrograde

GÖKYÜZÜ FRENE BAS DİYOR : 17 NİSAN- 30 HAZİRAN MARS RETROSU

Astrolojik olarak Mars enerji ve eylemlerimizi açıklar.Savunma güdümüzü, zorluklar karşısında cesaret gösterip mücadele etme yeteneğimizi ifade eder.Haritalarda tehlikeli konumlanmış bir Mars her zaman dikine gitme eğilimi gösteren ,saldırgan,gergin ve agresif bir kişiyi betimler. Ya da zayıf konumlanmış bir Mars ise kişiye yeterince motivasyon akıtamadığından daha pasif,her söylenene boyun eğen,mücadeleden kaçan bir yapı verecektir. Tutkularımızı ve enerjimizin yapısını Marsın konumlandığı burca göre anlarız harita yorumu yaparken.Mars enerjisi oldukça dinamiktir,dolayısı ile kazalar,yaralanmalar,ameliyatlar,öfke ve kavga gibi en ilkel duygularımızı da yönetir.  Mars bir kadın haritasında ise hayatındaki erkekle olan ilişkisini de anlatır.  Kısaca Mars kişiye cesaret,motivasyon,arzu,öz güven ve dayanıklılık  enerjisi veren önemli bir gezegendir. Bugün Yay burcunda geri hareketine başlayacak,Akrep burcunda bu hareketine devam edecek ve 30 Haziran tarihinden itibaren de düz harekete başlayacak.

MARS GERİ HAREKET EDİNCE NE OLUR ?

Harekete geçmekte zorlanırız.Enerjimiz düşer ve depresyona daha açık hale geliriz.Yapmamız gereken işleri erteleme eğilimimiz artar.

Rekabet gerektiren ortamlarda atak olmakta zorlanabilir,gücümüzü etkin olarak ortaya koyamayabiliriz.

Başalayan ve devam eden projelerimiz varsa kararlılıkla devam etmekte sorun yaşayabiliriz.

Mantıksız ve gereksiz eylemler içerisinde bulabiliriz kendimizi.İçimizde kabaran öfke ve saldırgan duygularımızı engellemekte başarısız olabiliriz.

Fiziksel olarak bizi yavaşlatacak,enerjimizi zayıflatacak hastalıklara yakalanma ihtimalimiz artar.

Bilinçaltımızda bastırdığımız öfke,gereksiz endişe,korku gibi negatif duygular bu dönemde aniden patlayabilir.Ve daha öncesinde kontrol ettiğimiz bu duyguları bu sefer kontrol etmekte zorlanabiliriz.

Mars cinsel enerjimizi ,libidomuzu da kontrol ettiğinden retro hareketi süresince bu anlamda problemler yaşayabiliriz.Sağlıksız,düzensiz ilişkilerin,gelip geçici arzularımızın esiri olabiliriz.

Mars kazaları da yönetir,retro dönemleri kazalarda artışlara,yolculuklarda sıkıntılara yol açabilir.Yay burcu  yurtdışı yolculukları ifade ettiği için bu dönemde bu tür seyahatlerimizde bizi sinirlendirecek ertelenmeler,geçikme ve kayıplar yaşatabilir.

Astrolojik olarak ameliyatları da Mars gezegeni anlatır.Temmuz ayına kadar olan bu dönemde mümkünse ameliyat ve diş operasyonlarından kaçınılmalı,bu tür işlemler için Temmuz ayı sonrasına tarih alınmalıdır.

MARS RETROSUNDA NE YAPALIM ?

Bu dönem gökyüzü retro gezegenlerin enerjisini yansıtıyor olacak. Hangi burçtan olursak olalım her birimiz için bu dönem çok kolay atlatılacak bir dönem değil maalesef.

Özellikle 28 Nisan ve 10 Mayıs arasında gökyüzünde 5 önemli gezegen retro yapacak. Merkür aklımızı ve iletişimimizi,Mars enerji ve cesaretimizi,Satürn görev ve sorumluluklarımızı,Jüpiter inanç ve güven duygumuzu,Pluton ise değişim ve dönüşüm arzumuzu yeniden gözden geçirmemizi söyleyecek .

Bu günden başlayarak yaz ayları boyunca riskli işlerden kaçınmalı,yeni bir şeylere başlamaktansa elimizdeki işlere odaklanmalı,aklıselim ve sağduyu ile hareket ederek bu zor günlerin de geçeceğine olan inancımızı daima diri tutalım.

Retro Mars döneminde olayları kazasız belasız atlatmanın anahtarı şu aslında : İçine dön ve bak bakalım ruhunun ihtiyacı ne ?

Saldırganlık, öfke ve tartışmalardan uzak kalmalı, olabildiğince içimize dönüp kendi içsel hesaplaşmalarımızı kendimizle yapmalıyız öncelikle. Ancak içimize dönerken de kendimize dürüst davranmalı iğneyi önce kendimize sonra başkalarına batırmalıyız. Burada da dengeyi korumak gerekiyor : ne kendimizi yerin dibine sokacağız ne de egomuzun tuzağına düşüp onu cilalayacağız.Dürüstçe hatalı olduğumuz konuları gözden geçirip,içimizdeki sonsuz yaratıcı güçten cesaret alarak etrafımıza olabildiğince sakin ve dingin bir enerji yansıtmalıyız.

Meditasyon yapmak, doğada vakit geçirmek,dua etmek,müzik dinlemek yani özümüze dönerek ruhumuzu beslemek için bu retro sürecinden olumlu anlamda yararlanabiliriz.Her türlü olumsuz duygudan arınıp,intikam duygularının girdabına katılmadan bu dönemi sağlıklı ve kazasız belasız atlatabilmeyi hepimiz için tüm kalbimle diliyorum.

Sevgi,Umut ve Işıkla….Gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER dip.ASA 2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s