MARS RETROSU SİZİN BURCUNUZU NASIL ETKİLEYECEK ?

dikkat

Elinde olanlarla,bulunduğun yerde,elinden gelenin en iyisini yap…

                                                                               THEDORE ROSOVELT

KOÇ BURCU İÇİN MARS RETRO SÜRECİ

Gökyüzünün enerjik, cesur, kendini direkt ortaya koyan,güvenli ve girişimci burcu Koçlar bu dönem bu saydığımız özelliklerini ifade etmekte zorlanabilirler. Sizin burcunuzun yönetici gezegeni Marsın 30 Hazirana kadar retro dediğimiz geri harekette olması enerjinizin azalmasına, harekete geçme ve karar verme süreçlerinizde aksamalara yol açabilir. Özellikle yurt dışı bağlantılı gündeminizde, ithalat ihracat gibi yurt dışı bağlantılı işlerinizde gecikmeler, iptaller ve sorunlar yaşamanız olası. Mahkeme ve hukuksal konularda engel ve gecikmeler de olabilir. Öğrenim çağında olan özellikle üniversite düzeyinde eğitim gören Koçların bu dönem motivasyon eksikliği yüzünden  aksiliklerle karşılaşması söz konusu olabilir. Yurt dışına bir seyahat planlıyorsanız dikkatli olmalı, son dakika iptalleri olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Evli olan Koçlara eşlerinin aileleri ile olan ilişkilerinde yanlış anlamalar, gereksiz alınganlıklar sonucu oluşabilecek problemlere karşı dikkatli olmalarını öneriyorum. Çabuk karar veren,olayların sonunu düşünmeden derhal harekete geçen siz Koçlar , bu dönem olaylar karşısında harekete geçmekte zorlanacağınız gibi öfkenizi ve sinirlerinizi kontrol altında tutmanız zor görülüyor, daha çok içe içe dönüp kendinizle kalmanız, kendinizi daha rahat hissettirecek faaliyetlerle ilgilenmeniz size iyi gelecek. Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme, hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde. Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip, olgunlaşmamız için olmakta.

BOĞA BURCU İÇİN MARS RETRO SÜRECİ

Sakin, dingin, sabırlı ve kararlı, risk almaktan hoşlanmayan sevgili Boğa burçları Marsın geri harekette olacağı 30 Haziran tarihine kadar olan süreçte enerjinizin azalması, motivasyonunuzun düşmesi sonucu içsel gerginlik hissedebilirsiniz. Ortağınızın ya da evliyseniz eşinizin kazanımları ile ilgili konularda arzu ettiğiniz maddi olanağı alamayabilirsiniz. Kredi, borç alacak konularında son dakikada işler istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. Bir ameliyat ya da ufak operasyon geçirme olasılığınız gündeminizdeyse ve bunu da erteleme şansınız  varsa bunu retro bitimi olan 30 haziran sonrasına bırakmanızı önerebilirim. Enerjinizin düşmesi cinsel libidonuzun da azalmasına yol açabilir, bu konuda da cinsel isteksizlik yaşayabilirsiniz. Gelip geçici, günü birlik ilişkilerden uzak durmalı, enerjinizi gereksiz eylemlere harcamak yerine daha içe dönerek kendi kendinizi iç gözlem yolu ile tanıma yoluna gidebilirsiniz. Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme, hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde. Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip,  olgunlaşmamız için olmakta.

İKİZLER BURCU İÇİN MARS RETRO SÜRECİ

Gökyüzünün zeki, hareketli, neşeli ,meraklı,sosyal ve dışa dönük burcu olan İkizler Burcu Mars retrosu süresince özellikle ilişkiler alanında bir takım sorunlarla karşılaşabilirler. Eşinize, varsa ortaklarınıza karşı daha sabırsız, hoşgörüsüz davranma olasılığınız bulunuyor bu dönemde. Karşınızdaki kişileri ve dolayısıyla ilişkinizi yıpratmamak adına bu süreç içerisinde daha sabırlı olmaya çalışmalısınız. Enerjinizi doğru kullanmalı,gereksiz ayrıntı ve merak duygunuzdan kaynaklanan kuruntularınızı bırakıp daha hoşgörülü olmalı, olayları akışına bırakmalısınız. Bu dönemde ikili ilişkiler adına yeni kararlar almak yerine var olan ilişkinizle ilgili sorunları gidermek amacıyla enerjinizi partnerinizi anlamaya desteklemeye yönlendirmelisiniz.Yarışma, müsabaka gibi rekabet gereken ortamlarda ihtiyacınız olan motivasyonu bulmakta zorlanabilirsiniz bu dönem zarfında. Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme, hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde. Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip, olgunlaşmamız için olmakta.

YENGEÇ BURCU İÇİN RETRO MARS SÜRECİ

Gökyüzünün  naif, vicdanlı, gelenekçi, korumacı ve anaç burcu olan sevgili Yengeç burçları Mars retrosu süresince sağlıklarına özen göstermeliler. Bu süreç size kendinizi daha hasta,güçsüz ve zayıf hissettirebilir. Transit Satürnün de sağlık alanınızda geri gidiyor olması sonucu diş ve kemik problemleri, bacak ağrıları da sizi zorlayabilir. Belki de günlük hayatın rutin işleri, koşuşturmaları içerisinde bedenen kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Bu süreç 30 Haziran tarihinde Marsın düz hareketine başlaması ile tamamlanıyor. İş yerinizde, iş arkadaşlarınızla bir takım agresyonlar yaşamanız olası, bu durum da sizin işe karşı motivasyonunuzun azalmasına yol açabilir. Ya da iş yerinizde sürekli angarya işler yaptığınızı düşünerek içten içe öfke duyabilirsiniz. Evcil hayvan sahibi olan Yengeç burçları bu dostlarının bakım ve aşılarını aksatmamalı, onlarla ilgili sorumluluklarını yerine getirmeli, evinde yeni bir evcil hayvanın bakımını üstlenmek isteyen Yengeç burçları ise bu sevimli dostları retro bitiminde evlerine misafir etmeliler. Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme, hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde. Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip, olgunlaşmamız için olmakta.

ASLAN BURCU İÇİN RETRO MARS SÜRECİ

Kendini göstermekten hoşlanan, sıcak, sosyal ve eğlenceden hoşlanan Aslan Burçları Mars retrosunu çocukları ve yaratıcılıkları ile ilgili alanda deneyimleyecekler. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili gündeminizde efor sarf etmeniz gerekecek bir dönemdesiniz. Çocuklarınız ile ilgili konularda agresif bir tutum içinde olamaktan sakınmalısınız. Aşk ve yaratıcılık alanında da etkisini gösterecek retro Mars etkisi ile yaratıcı enerjinizde düşme hissedebilirsiniz. Kalbi boş olan Aslan burçları bu dönemde yeni aşk ilişkisine başlamak konusunda dikkatli olmalılar zira retro dönemlerinde başlayan ilişkilerin kalıcı olması ya da istikrar içerisinde devam etmesi oldukça zordur. Bu dönemde içsel enerjinizi spora yönlendirebilirsiniz. Hali hazırda profesyonel olarak bir spor dalı ile ilgilenen aslan burçları bu dönem içerisinde spor kazalarına karşı dikkat etmeli enerjilerini daha kontrollü kullanmalılar. Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme, hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde. Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip, olgunlaşmamız için olmakta.

BAŞAK BURCU İÇİN RETRO MARS SÜRECİ

Gökyüzünün çalışkan,titiz,düzenli,zeki ve amaç duygusu güçlü burcu olan Başaklar retro Mars süresince ev,aile ve yuva konularında enerjilerini kullanmak konusunda sıkıntı yaşayabilirler.Ailenizle ilgili konularda kendinizi isteksiz ve yorgun hissedebilirsiniz.Şayet çok acil değilse evinizle ilgili konularda değişim,taşınma,tadilat gibi konuları retro bitimi olan 30 Haziran sonrasına bırakmalısınız.Aile bireyleriniz,özellikle anne-babanızla ilgili konularda gereksiz alınganlıklar,düşüncesizce davranışlar sonucu oluşabilecek tartışmaları engellemek için bu dönem daha sakin kalmalı,enerjinizi tartışma ,kavga gibi olumsuz duygular yerine kendi içinize yönlendirerek varsa onlarla olan sorunlarınızı çözmek konusunda harcayabilirsiniz.Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme,hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde.Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip,olgunlaşmamız için olmakta.

TERAZİ BURCU İÇİN RETRO MARS SÜRECİ

Uyum ve dengenin,iyimserliğin,uzlaşma ve diplomasinin temsilcisi olan Terazi Burçları Mars retrosu süresince iletişim konularında,okuma,yazma,çizme gibi entelektüel konularda,yurt içi seyahatlerinde,seminer,eğitim ve kurs gibi faaliyetlerde bir dizi sabır testinden geçebilirler.Yukarıda saydığım konularda bir takım engeller ya da yavaş ilerlemeler yaşayabilirsiniz.Kısa yolculuklarınızda kaza ve aksilik yaşamamak için dikkatli olmalı,varsa arabanızla ilgili gerekli bakım ve kontrolleri yaptırmalısınız.Kardeşleriniz varsa bu dönemde onların sizlerden beklediği talepleri gerçekleştirme konusunda yeterince istekli olamayabilirsiniz. Retro süreci sizin iletişim kurarken motivasyon göstermekte isteksiz olacağınız bir dönemi de ifade ediyor.Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme,hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde.Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip,olgunlaşmamız için olmakta.

AKREP BURÇLARI İÇİN RETRO MARS SÜRECİ

Gökyüzünün gizemli,sezgisel,sabırlı ve tutkulu burçları olan Akrepler yönetici gezegenleri Marsın retro süresi boyunca maddi kaynakların edinimi ve muhafaza edilmesi konularında enerji ve motivasyon düşüklüğü yaşayabilirler.Ödemeler,borçlar,alacaklar gibi konularda harekete geçmekte zorlanabilirsiniz.Yeni yatırım kararları almanız bu dönemde sizi gereksiz masrafa ve ödemekte zorlanabileceğiniz borçlara neden olabilir.En sağlıklısı bu dönem boyunca elinizde olan kaynakları verimli ve tasarruflu kullanmak olabilir.Gereksiz harcamalarınız sizi ödemekte zorlanacağınız kredi kartları ekstreleri ile baş başa bırakabilir.Bu dönem kazanımlarınızla ilgili problemler yaşamanız sizin motivasyonunuzu düşürebilir.Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme,hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde.Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip,olgunlaşmamız için olmakta.

YAY BURÇLARI İÇİN RETRO MARS SÜRECİ

Enerjinin,motivasyonun ve cesaretin astrolojik sembolü olan Mars gezegeni sizin burcunuzda geri harekete geçiyor.30 haziran tarihine kadar olan süreçte yeni aksiyonlara geçmek yerine yapmanız gereken işlere yönelmeli,var olan projelerinizi tamamlamak adına efor sarf etmelisiniz.Yeni bir şeylere başlamak,bir şeyleri isteğiniz doğrultusunda değiştirmek için uygun etkiler altında değilsiniz.Enerjiniz bu dönem kısıtlanacağı için sadece yapmanız gereken şeylere odaklanmalı,yeni girişimlerinizi Temmuz ayından sonraki döneme ertelemenizi önerebilirim.Kazalara açık olacağınız bu döenmde olabildiğince dikkatli olmalısınız. Sizler burçlar aleminin en iyimser ve pozitif,küçük şeylerden mutlu olan,canlı ve neşeli burcusunuz bu dönemi de enerjinizi yapmanız zorunlu olan işlere gerektiği kadar harcayarak,doğanızda var olan felsefi ve spirituel yanınızın da desteği ile sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme,hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde.Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip,olgunlaşmamız için olmakta.

OĞLAK BURÇLARI İÇİN RETRO MARS SÜRECİ

Burçlar kuşağı içerisinde sorumluluk sahibi olmaları,kuralcı ve gelenekçi yapıları ile tanınan Oğlak burçları için retro mars süreci boyunca sadece fiziksel aktiviteleri ile değil ruhsal ve psikolojik alanlarda da motivasyonsuzluk yaşayabilirler.Aklınıza takılan konularda sürekli düşünüp kendi kendinizi psikolojik olarak yıpratabileceğiniz bir dönem içerisindesiniz.Endişeleriniz,gereksiz takıntılarınız,geçmişte yaptığınız olumsuz eylemlerin acısını çekmek yerine enerjinizi daha çok açık havada yapacağınız sportif aktivitelere,dua,meditasyon gibi ruhunuza iyi gelecek çalışmalara yönlendirebilirsiniz.Bu dönem arkanızdan dönen gizli düşmanlıklar açığa çıkabilir,sizden gizlenen bazı sırlar görünür hale gelebilir ve bunlar sizi daha da depresif hale getirebilir.Bu dönemin geçici olduğunu aklınızdan çıkarmadan kendinizi huzulu hissettirecek faaliyetler içinde olmalısınız.Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme,hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde.Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip,olgunlaşmamız için olmakta.

KOVA BURÇLARI İÇİN RETRO MARS SÜRECİ

Arkadaşlık ve dostluğun en güzel ifade bulduğu,sağduyulu ,fikirleri için savaşan ve entelektüel yapınızla gruplar içinde dikkat çeken  siz Kova burçları için retro mars süreci  gruplar,dernekler,organizasyonlar içerisinde göstereceğiniz aktivitelerle ilgili alanlarda enerji ve motivasyon düşüklüğü şeklinde ifade bulacak.Sosyalleşmek,arkadaşlarınızla vakit geçirmek,yeni ve değişik ortamlarda bulunmak için gereken istek ve motivasyonu bulmakta zorlanabilirsiniz.Hiç istemediğiniz,sırf görev icabı orada olmanız gereken gruplar içinde olmaktansa,kendinizle baş başa kalmanız ,ruhunuza iyi gelecek,sizi daha rahat hissettirecek işlerle meşkul olmanız size daha iyi gelecektir.Bu dönem arkadaşlarınızla gereksiz tartışmalara girme olasılığınız var bu yüzden tepkilerinizi olabildiğince kontrol altına almanız sizin için daha iyi olacaktır.Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme,hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde.Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip,olgunlaşmamız için olmakta.

BALIK BURÇLARI İÇİN RETRO MARS SÜRECİ

Burçar kuşağı içerisinde zengin hayal gücüne sahip olan,merhametli,romantik ve güçlü inanç sahibi siz Balık burçları için Retro Mars süreci iş ve kariyer konularında etkili olacak.İş yerinizde,kariyerinizle ilgili konularda kendinizi harekete geçmekte zorlanırken bulabilirsiniz.İşlerinizde her zaman yarattığınız etkiyi yaratmakta zorlanabilir,dönem dönem işe gitmekte bile kendinizde yeterli isteği bulamayabilirsiniz.İş hayatı ile ilgili konularda gecikmeler,yöneticileriniz ile tartışmalar,iş koşullarında sizi zorlayan koşullar yüzünden sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu dönem gereksiz agresyondan kaçınmalı,kabaran öfkenizi frenlemelisiniz. Yeni iş arayışlarınız varsa bunu retronun bitimine erteleyip,mevcut işinizle ilgili konularda aksayan tarafları düzeltme yoluna gidebilirsiniz.Unutmayalım ki gökyüzü çok fazla retro yapan gezegen enerjileri ile dolu ve bu da bizi  içsel olarak kendimizle yüzleşme,hesaplaşma yapma konusunda uyarı niteliğinde.Olan her şey bizim hayrımıza ve gelişip,olgunlaşmamız için olmakta.

Hülya DEĞER Dip.Asa

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s