MERKÜR RETROSU SİZİN BURCUNUZU NASIL ETKİLİYOR?

burçlar blog için

İletişim, haberleşme, yazılı ve sözlü iletişimimiz, alış veriş, pazarlık ve ticari faaliyetlerimiz doğum haritalarında Merkür gezegeninin kontrolü altındadır ve bu gökyüzünde hızlı hareket eden gezegen, yılda 3 bazen de 4 defa geri harekette bulunur ve yukarıda saydığım bir dizi faaliyetlerimizle ilgili bizi yaklaşık bir ay kadar durdurur, engeller ve problemler yaşamamıza neden olur. Bu dönem bu konularda yeni bir şeylere başlamaktansa, elimizdeki işlere konsantre olup onları tamamlamak en iyi fikirdir. Ancak Merkür gerileme dönemleri her zaman da bir dizi felaketler zincirine yol açacak göksel bir enerji değildir. Daha önce paylaştığım bir yazımda bu dönemin faydaları bile olabileceğinden bahsetmiştim zaten.Okumak isteyenler için linki tekrar paylaşıyorum :HEP KÖTÜ OLACAK DEĞİL YA !28 NİSAN-22 MAYIS MERKÜR RETROSU

Zaten şu an gökyüzünde gezegenlerin çoğu geri giderken, her biri bizi çeşitli konularda sınava tabi tutmaktalar. İçimize dönüp “gerçekten neye ihtiyacımız var” onu keşfetmemizi istiyor gökyüzü enerjileri bizlerden. İşte Merkür de bizi konuşmalarımızla, iletişimle ilgili konularımızla ilgili bir takım konularda dikkatli olmaya, yeniden düşünmeye zorluyor. Bu dönem hangi burç, Merkür Retrosunu hayatının hangi alanında deneyimleyecek diye bakacak olursak ;

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI :

Merkür gerilemesi sizin maddi kazanımlar alanınızda etki edecek. Para alış verişlerinizde dikkatli olmanız gereken bir dönem.Radyo, televizyon, yazarlık, öğretmenlik gibi iletişime dayalı bir işten  gelir elde ediyorsanız bu alanda aksama, gecikme olabilir, bu konularda yeni bir anlaşma ya da kontrat yapacaksanız bunu 22 Mayıs sonrasına bırakmalı, önünüze bu konular gelirse de çok dikkatli incelemelisiniz. Bütçenizi kontrol etmelisiniz bu nedenle de kayıp-kazanç konularında içe dönüp yeniden hesap kitap yaparak düşünebilirsiniz. Belki de maddi olarak gerçekten neye ihtiyacınız var bunu daha kolay yakalayabilirsiniz bu dönem. Gereksiz gördüğünüz, bütçenizde kalem tutan harcamalarınızı ayıklamak için harika bir dönem, bu anlamda Retro Merkür’ü olumlu alarak kullanabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURÇLARI

Retro Merkür sizin burcunuzda olacağı için öncelikle kendinizi ifade ederken bir takım engellemelerle karşılaşma ihtimaline hazırlıklı olmalısınız. Yeni kararlar almanız için çok doğru bir zaman değil. Yanlış anlaşılabilir ya da yanlış anlayabilirsiniz etrafınızda bulunan insanları. Zihinsel olarak huzursuz olabilir, kendinizi ilişkilerde doğru ifade edemediğinizi, maddi olarak bir takım kaynaklara sahip olamadığınızı düşünerek geri çekilebilirsiniz. Bu dönem daha çok kişisel bakımınız ya da sağlığınızı ilgilendiren konularda ilgilenmeli, dış dünyanızı etraflıca gözlemleyip, yeni planlarınızın başlangıcını 22 Mayıs sonrasına bırakabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURÇLARI

Merkür gerilemesi sizi kronik bir takım rahatsızlıklarınız varsa onu gündeminize getirebilir. Hakkınızda söylenmiş bazı dedikodulara canınız sıkılabilir. Bunlara çok fazla takılmayın, olayları etraflıca ele alıp her duyduğunuz habere inanmayın bu dönem. Gizli kalmış bir takım ilişkiler gündeminize  gelebilir. Fikirlerinizin, sözlerinizin eleştirileceğini düşünerek korku ve endişeye kapılabilirsiniz. Bu dönem daha sessiz kalıp, daha içinize dönmeniz kendinizi daha iyi tanımak açısından size iyi gelecektir. Zihninizi daha dinlendirecek, kendinizi iyi hissettirecek aktiviteler içinde olursanız bu dönemi daha rahat karşılayabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURÇLARI

Retro Merkür sizleri sosyal ilişkilerinizle ilgili konularda etkileyecek sevgili Yengeçler. Grup aktivitelerinizde, arkadaşlarınızla ilişkilerinizde ne söylediğinize dikkat etmeli, bir takım yanlış anlama , anlaşılma durumlarına hazırlıklı olmalısınız. Eskiden tanıdığınız eski bir arkadaşınız bu dönem kapınızı çalabilir. Herhangi bir gruba ya da derneğe üye iseniz bu konularda iletişimle ilgili engel ve sorunlar yaşama ihtimaliniz var. Geçmişte başladığınız işlere ağırlık vermeli, işinize artık yaradığını düşünmediğiniz fikirlerinizden uzaklaşmalı, ihtiyaçlarınızı karşılarken daha ekonomik olmalısınız.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI

Merkür sizin kariyer ve toplum önündeki ifadelerinizin etkin olduğu alanda etki gösterecek. İşinizle ilgili becerilerinizde, yönetme kabiliyetinizde, dış dünya ile kurduğunuz iletişim konularında bir takım sorunlarla baş etmeniz gerekebilir. Entellektüel birikiminizi kullanacağınız işlere yönelmek istiyor olabilirsiniz ancak bu dönem yeni işlere başlamak, iş değişikliği yapmak için uygun bir zaman aralığı değil, daha çok elinizde var olan işlere odaklanmalı, iş arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde daha sabırlı ve anlayışlı olmalı, yapmak istediğiniz değişimleri 22 Mayıs sonrasına bırakmalısınız. İşlerinizdeki durağanlaşmayı sabırla karşılarsanız, gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu etraflıca düşünürseniz, retro sonrası bu konularda istediğiniz ilerlemeyi yakalamakta zorlanmayacaksınız.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURÇLARI

Eğitimle ilgili, hukuksal süreçlerle ilgili, inançlarınızla ilgili bir dizi konularda etkili olacak, Merkür gerilemesi bu konuları gündeminize taşıyacak. Şu an ne gibi bir eğitim programının içindesiniz, bu eğitim sizin ihtiyacınızı karşılıyor mu ya da hukuksal bir meseleniz varsa bu konu sizin için ne ifade ediyor bunları etraflıca düşüneceğiniz bir dönemdesiniz. Aldığınız bu eğitim sizin mesleki olarak hedeflerinize ulaşmanıza yardım edecek mi? Açtığınız bir dava varsa bu sizin toplum içindeki itibarınızı nasıl etkileyecek? Gerçekten inanıyor musunuz? Bunları sorgulayabilir ve bir karara varabilirsiniz içsel olarak ancak bu konularda yeni bir adım atmaktan, yeni bir eğitime başlamaktan kaçınmalısınız. Retro etkisinin biteceği  22 Mayıs sonrası bu konuları gündeminize yeniden alıp, aksiyona geçebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI

Merkür gerilemesi sizlerin ortak kazanım alanınızda etkili oluyor. Eşinizden ya da ortağınızdan elde edeceğiniz maddi kazanımlar, iş ilişkinizde varsa sorunlarınız bu dönem bunları etraflıca düşüneceğiniz zaman dilimi.Varsa borçlarınızı ödemek için kredi almak için girişimlerde bulunurken çok dikkatli olmalı, bu konuda yazışma ve başvuru sırasında oluşabilecek aksamalara karşı her belgeyi arşivlemelisiniz. En iyisi borç- alacak konularında girişimleri retro dönemi sonrasına bırakıp, gerçekten maddi olarak neye ne kadar ihtiyacımız var bunu düşünüp, bütçenizi yeniden planlamalısınız.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURÇLARI

Merkür gerilemesi sizleri eşinizle ilgili konularda, diğer insanlarla olan ilişkilerinizle ilgili konularda bir takım testten geçirecek. Eşinizle olan ilişkinizde yanlış anlaşılmalar olabilir. Maddi ve manevi olarak neye ihtiyacınız var, kendinizi onun yanında güvende hissediyor musunuz? Bu sorular kafanızın içinde net bir cevap bulmaya sizi zorlayabilir. Çözüm arayışınız sizi inatçı ve dediğim dedik bir yapıya büründürmesin sakın, katı ve inatçı tutumlar, sert ve bencilce ifadeler ilişkinizde iletişimi aksatabilir. İlişkinizle ilgili eşiniz olsun, ortağınız olsun fikirlerinizi paylaşın ama bu konularda yanlış anlayabileceğiniz, anlaşılabileceğiniz gerçeğini de daima göz önünde bulundurun.

YAY VE YÜKSELEN YAY BURÇLARI

Günlük hayatın aktiviteleri içerisinde, iş yaptığınız ortamda, sağlığınızı ilgilendiren konularda Merkür gerilemesinin etkisi ile bir takım aksamalar olabilir. İşinizde bazı konular rutine girmiş ve sizi rahatsız ediyor olabilir ve iş arayışında bile olabilirsiniz. Fakat bu dönem yeni başlangıçların değil daha çok var olan işlerin üzerinde etraflıca düşünülüp, var olan aksaklık ve sizi rutine sokan olayların ne olduğunu daha yakın gözlemleme dönemi. Günlük hayatın rutini sizi hangi konularda sıkıyor? Düşünüp, etraflıca içsel gözlem yaptığınızda cevabı da belki bulabileceksiniz. İş yerinizdeki güvenliğiniz, sosyal haklarınız, iş şartlarınızın yaptığınız iş sözleşmesi ile ne kadar uyumlu bunları düşündüğünüz bir dönem olabilir. Sağlık ve beslenme şeklinizi, sağlık kontrollerinizi yeniden ele alabilir var olan bir tedaviniz varsa olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Ancak bu dönem yeni bir tedavi ya da sağlık sorununuza çözüm olacağını düşündüğünüz yeni bir ilaca başlarken çok dikkatli olmalısınız.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURÇLARI

Merkür’ün geri hareketi sizin hobileriniz, yaratıcı aktiviteleriniz, aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili konularla ilgili gündem maddelerinizde etkili olacaktır. Geçmişte yaşadığınız bir aşk ilişkisi varsa yeniden telefonunuz çalabilir 🙂 Ancak bu dönem yeni bir ilişkiye başlamaktansa var olan gönül ilişkilerinizi daha iyileştirmek adına karşılıklı fikir alış verişinde bulunmalı, ortak güven anlayışınızı yeniden tazelemelisiniz. Sorunlarınız varsa çareler de bu karşılıklı güven ilişkisi sonucunda bulunabilir. Eğer bu dönem yeni bir ilişki gündeminize gelirse, bu zamanı onu gözlemlemek, özelliklerini keşfetmek için harcamalı, ilişkinin adını Retro bitiminden sonra koymalısınız. Bu dönem zihinsel faaliyetlerinizi güçlendirmek adına satranç, briç, bulmaca çözmek gibi hobilerinize zaman ayırmanız sizin için dinlendirici olabilir. Bu dönem yarışmalar,rekabet gerektiren spor faaliyetleri ile ilgili düşünsel olarak kendinize olan güveninizi sorgulayabilirsiniz. Ancak zihninizi ve bedeninizi güçlendirecek aktiviteler içinde olmanız kısa sürede sizi canlandıracaktır.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURÇLARI

Eviniz ve ailenizle ilgili konularda etkili olacak Merkür gerilemesi bu alanda güven içinde olup olmadığınızla ilgili düşünce sürecine girmenize yol açabilir. Aile içinde iletişim kazaları yaşama olasılığınız var. Kendinizi doğru ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Anne babanızla ya da ailenizin diğer üyeleri ile  olan iletişim konularında, karşılıklı duygu alış verişlerinizde arzu ettiğiniz düzeyde bir tatmin duygusuna ulaşamayabilirsiniz. Bu dönem onlarla ilgili konularda yeni kararlar almak yerine varsa aranızda aksayan, düzeltilmesi gereken konulara odaklanmanız sizi daha iyi hissettirecektir. Bu dönem taşınmak isteyen, yeni bir ev satın almak ya da kiralamak isteyen Kovalar etraflıca düşünmeli, fiyat-eder ilişkisini doğru kurmaya çalışmalı, alternatifler içinde düşünmelidirler. Eğer çok acil değilse bunları 22 Mayıs ta Merkür retrosunun bitimine ertelemelidirler.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURÇLARI

Merkür gerilemesi sizlerin iletişim, haberleşme, ulaşım, kardeş ilişkilerinizle ilgili alanlarda etkileyecek. Merkür zaten iletişim gezegeni olduğu için sizin bu dönem tamamen  aktif iletişim içinde değil tamamen içsel gözlem yaptığınız, düşüncelerinizi sağlamlaştırdığınız, onları bir takım filtrelerden geçirip ne işinize yarıyor? Hangi düşünce yapınız sizi ilerlemekten alıkoyuyor, etraflıca ele alacağınız bir dönem olabilir. Yeni kişleri hayatınıza almak, yeni iletişim kanalları açmak yerine alıştığınız, size bildik tanıdık gelen insanlarla bir arada olmanız sizi daha iyi hissettirecektir. Bu dönem yeni tanışacağınız insanlara güvenmekte acele etmemenizi önerebilirim, daha uzun vadede tanımaya çalışmalısınız o kişiyi. Duygularınızı değil mantığınızı daha aktif kullanmalısınız iletişim hatalarına yol açmamak için. Şimdi sizin için düşünme ve planlama zamanları, bunları ne zaman aktif hale getirebilirim derseniz 22 Mayıstan sonraki retro bitimini önerebilirim. Bu dönem varsa kardeşlerinizle ilgili iletişiminizde dikkatli olmalı, bir söyleyip iki dinlemelisiniz. Araba sahibi iseniz (ki arabalar da Merkür’ün konuları arasındadır) bakım ve kontrollerini aksatmamalısınız, sigorta, kasko gibi arabanızın yazılı evraklarını sorun yaşamamak için arşivlemelisiniz.

Hangi burçtan olursak olalım hepimize Merkür gerilemesinin etkilerinin en az hissedildiği, düşüncelerimizin daha berrak, fikirlerimizin daha etkili, doğru bilgilere, doğru kaynaklardan ulaşabildiğimiz ve içsel hesaplaşmalarımızın bizleri daha geliştirip olgunlaştırdığı bir Merkür retrosu diliyorum.

Gökyüzü rehberimiz olsun, sevgi ve mutlulukla,

Hülya DEĞER  Dip.ASA 2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s