BİR UÇURTMA VAR GÖKYÜZÜNDE UÇMAYI BEKLEYEN…

sfpage

Astrolojide gezegenler arasında oluşan bir çok özel bir açı kalıbı vardır ve içinde müthiş enerji ve özel kapasite barındırırlar. Bugün gökyüzünde UÇURTMA adı verilen bu özel açı kalıbını görünce son zamanlarda gökyüzünün bizleri içimize döndüren, gerileten enerjilerinin dengelenmesinin  çıkış noktalarını bu açı kalıbından anlayabilir miyiz acaba diye düşündüm.

Uçurtma açı kalıbı birbirine  uyumlu, yumuşak, rahat açı yapan üç gezegenin (Merkür /Pluton/Jüpiter) dördüncü bir gezegen ile zıt açı yaptığı durumlarda oluşur. Yukarıdaki haritada mavi çizgilerden oluşmuş minik uçurtmayı gördünüz sanırım 🙂 İşte o mavi tatlı çizgilerin  ucundaki gezegenlerin birbiri ile yaptığı ahenkli görünümü tam ortada bulunan kırmızı çizginin ucundaki gezegenlerin  yarattığı gerilim canlandıracak, o rahatlığa bir miktar dinamizm gelecek ve uçurtmamız uçmaya hazır hale gelecek.

Gökyüzünde büyük toprak üçgeni var ve hepsi de retro hareketli bu gezegenlerin. Bu görünüm bize parasal konularda tedbirli olmamızı söylüyor. Hem ekonomik anlamda hem de fiziksel olarak huzurlu ve güven içinde olmak istiyoruz. Maddi dünyada bir şeyler üretip, somut değerler ortaya koymak istiyoruz. Bunu kolayca yapabilmemize destek olacak gökyüzü enerjileri ise bize “bekle ve tedbirli ol” diyor çünkü bu gezegenlerin hepsi geri harekette. Bir şeylerin değişmesi, iptal edilmesi, planların yeniden gözden geçirilmesi, düşünülüp tartılması, tecrübelerden, kayıplardan ders alınması gerekiyor öncelikle.

Birbiriyle tam karşı karşıya gelmiş ay düğümleri aradığımız şeyin sevgi hem de saf sevgi olduğunu ama bunu da sadece hissetmekle kalmayıp hizmete dönüştürmemizi istiyor. Kendi maddi rahatlığımız, sahip olduklarımız ya da şu aralar sahip olmakta zorlanmaya başladığımız “para” ne ifade ediyor her birimiz için? Birileri tıka basa doluyken pek çok kişi açlık sınırının altında yaşarken nasıl bir sevgi yaşıyor olabiliriz ki içimizde. Gerçek olan para değil, paranın satın aldırdıkları hiç değil. Bizleri huzura, içsel dengeye ve barışa götürecek olan sadece SEVGİ…Yaratılmış her şeye sonsuz ve koşulsuz hissettiğimiz sevgi, bu zor günlerimizde hepimize ilaç gibi gelecek. İçimizdeki içsel barış sağlandığında, dış dünyamızda da barışı göreceğiz hiç şüphesiz.

sevginin-gucu-guce-olan-sevgiyi-yendiginde-dunya-barisi-taniyacak-2615

Retro Plutonun bize akıttığı içsel korkularımız, takıntılarımız, krizlerimiz, Retro Merkürün hissettirdiği endişelerimiz ve bundan kaynaklı sinirsel gerginliklerimizi anlamak, çözmek için içimize dönmemizi , bunların kaynağına ulaşmamızı istiyor gökyüzü. Bu içsel süreci dışsal olarak kontrol edemiyoruz çünkü neredeyse bütün gezegenler retro durumdalar. Dönüp kendi başımıza kalıp nerede “yanlış yaptığımızı” görmek için dönüp geçmişe bakma zamanlarındayız. Yaşadıklarımızdan, başkalarına yaşattıklarımızdan neler edindik dönüp bir sorguya çekme vakti. Hangi yaralı yüreğe, ne kadar ulaşabildik? Ne zaman sevdiklerimizle birlikte bir sofrada nimetleri bölüştük ve sonrasında şükrettik? Sokakta gördüğümüz hayvanlara ne kadar kucak açtık? Kazanma hırsına ne zaman yenildik de sevdiklerimizi ihmal etmeye başladık? Maddi olarak edinimlerimizin sarsıntı geçiriyor oluşu paraya ve maddeye olan inancımızı da sorgulatıyor Retro Jüpiter sayesinde. Retro Pluton ile yaptığı üçgen açı “gizli zenginliğin” yerinin kalbimiz olduğunu anlatıyor olabilir mi? İradelerimizin krize girdiği bu retro gezegenlerin yoğunluğu altında kendi ellerimizle kendimize yeni sınav alanları yaratmayalım, yeterince sınav varken.

Gelelim gökyüzündeki uçurtmaya… Bu uçurtmayı uçuracak olan karşıtlık ne diyor? Güney Ay düğümü ile kavuşmuş Kiron, Jüpiterle karşıtlık yapıyor ve diyor ki “ne istediğine karar ver, çelişkiler içerisindesin ve bu yüzden bir güvenip bir güvenmiyorsun kendine. Bu güven duygusunu sana ancak “içsel huzurun” verecektir.”Paraya, maddeye verdiğin değeri bir daha gözden geçir. Maddi olanakların mı seni huzurlu kılıyor? Retro Jüpiterle kavuşan Kuzey ay düğümü bizden şefkatli davranmamızı, başkalarına sevgiyle hizmet etmemizi, deneyimlerimizden öz güven kazanmamızı, ne kadar korksak da “iyi düşünülmüş ve tedbirli” riskler alabileceğimizi, “burada” ve “şimdi” ye odaklanmamızı istiyor.

Gökyüzünün bu belirsizlikler içeren döneminde, gerçeklerden kaçmak için içki, sigara ve bu gibi maddeleri aşırı tüketerek, saatlerce saçma sapan  televizyon programları izleyerek, elimizdeki cep telefonları ile internette saatlerce vakit geçirerek  ya da saatlerce uyuyarak kendimizi uyuşturmaktan kaçınmalıyız. Bu bizim uçurtmamızı kıpırdatmayacaktır bile…Yapmamız gereken kendi içimizdeki o ilahi güce yönelmek ve gerçek sevgiyi hem yaşamak hem de etrafımıza yaşatmak olmalı. Belki her zamankinden daha beceriksiz ve çaresiz hissediyor olabiliriz ama unutmayalım olan her şey bizim hayrımıza oluyor ve sabırla ve tevekkül içinde, kalbimizi tam olarak koşulsuz sevgiye açtığımızda ihtiyacımız olan da yine mutlaka karşılanacaktır evren tarafından çünkü yaşam bize daima neye ihtiyacımız varsa onu verecektir.

Hepimize koşulsuz sevgiler yaşayacağımız, içsel hesaplaşmalarımızdan huzuru ve içsel barışımızı yakalayacağımız, mutlu, sağlıklı,  güzel günler diliyorum.

Sevgi ve umutla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER  Dip. ASA 2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s