GÖKYÜZÜ YAVAŞLAMIŞKEN BİR VENÜS VAR ELİMİZDE…

taurus-venus

İradelerimizin krize girdiği, ne yöne gideceğimize, ne yapacağımıza karar vermekte zorlandığımız, gökyüzündeki gezegenlerin gerileme yapmaya devam ettiği şu günlerde Venüs Gezegeninin en rahat ettiği burç olan Boğaya girmiş olması nefes aldıracak bir nebze hepimize. Retro Mars hepimizin savaşlarını içine döndürdü. Marsın bu içsel savaşını ancak “sevgi” adam edecek…Aradığımız bir parça huzur ve güveni Venüs’ün boğa burcundaki yolculuğu süresince bulmaya başlayabiliriz. 24 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek bu sürecin hepimize çok iyi geleceğini düşünüyorum.

Haritalarımızda Venüs gezegeni, bulunduğu burç , etkili olduğu yaşam alanlarımız (evlerimiz) ve diğer gezegenlerle yaptığı açılarla birlikte değerlendirilerek hayattan zevk alma potansiyelimizi, kendimizi ve başkalarını mutlu etme yollarımızı anlatır. En çok değer verdiğimiz ne? Neden o? Başkalarına ne değer biçiyoruz? Bunları Venüs burcumuz anlatır bize. Genel olarak kadın figürleri ile ilişkilerimizi anlatmakla birlikte özellikle bir erkeğin doğum haritasında Venüs, Ay ile birlikte ne tip kadınlara çekildiğini, onlarla olan ilişkisinin nasıl olduğunu anlamamıza yardım eder.

Venüs’ümüz kendimizi nasıl çekici kıldığımızla da ilgilidir. Giyim kuşamımız, taktığımız takılar, sürdüğümüz parfümler, saçlarımızı nasıl şekillendirdiğimiz yani kişisel imajımızın dışarıya yansıyan yönünün cilasıdır Venüs. Ancak bütün bunları da çoğu zaman karşı cins üzerinde belli bir etki yaratmak için yapmaz mıyız? Sevme ve sevilmeye giden yolda içgüdüsel olarak attığımız  ilk adımlarıdır belki de bütün bunlar..

Venüs değer kavramı ile de ilgili olduğu için astrolojik olarak para ile de ilişkilendirilmiştir. Haritalarımızda maddi potansiyellerimizi belirlerken bir çok gösterge ile birlikte Venüs’e de bakılır. Şu an gökyüzünde Boğa Burcunda bulunan Venüs maddi güvence arayışımızı da arttıracaktır.

Venüs Boğa Burcundayken ağır ve temkinli ilişkiler kurma eğiliminde oluruz. Sadakat ön plana geçer ancak sevgide tensellik ve fiziksel yakınlık da ağır basacaktır bu dönemde.Sevdiklerimizi daha çok sahiplenmek ve onlarla olan ilişkilerimizi sağlamlaştırmak isteyeceğimiz bir dönemden geçiyoruz ancak burada kıskançlık ve tensel zevklerin abartılması gibi etkilerin tuzağına da düşmemek gerekiyor. Burada yeme içmenin de abartılması söz konusu olabilir. Venüs Boğa burcu sürecinde kilomuzu kontrol etmekte de zorlanabiliriz.

Venüs sevgiyi de anlatır demiştik. Birkaç gün önce yazdığım yazıda da buna değinmiştim. Okumak isteyenler için tekrar linki paylaşıyorum :Bir Uçurtma Var Gökyüzünde Uçmayı Bekleyen..

Venüs Boğa burcunda sevgimizi dokunarak ifade etmemiz konusunda destekleyicidir. Hadi bu gün en sevdiklerimize sarılalım ve onların hayatımızdaki varlıkları için şükredelim.

İçimizdeki sevgi duygusunun huzur veren enerjisi ile dolup taştığımız güzel bir dönem diliyorum hepimize….

Sevgi ve umutla, gökler rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER dip.ASA 2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s