6 MAYIS 2016 BEREKET YENİAYI

new moon

Gökyüzünde Boğa Burcunda bulunan Venüs, Güneş ve Merkür’ün yanına duygularımızın membaa Ay da geliyor 6 Mayıs Cuma günü saat 22:30 da. Bereketli bir Yeni aya hazır olun 🙂

Ay duygularımızın kaynağıdır, membağıdır dedim; duygusu olmayan bir kişinin düşüncesi de olur mu ? Ortaya koyduğu bir tavrı ve duruşu da olmaz sanırım. Boğa burcunda yücelen Ay, hepimizin içinden geçen duyguları bir tavır olarak ortaya koyduracaktır. Değerlerimizi, kimliğimizle edindiğimiz karakter özelliklerimizi, tepkiselliğimizi sabit bir burç olan Boğa Burcu kisvesi ile kontrollü bir şekilde ortaya koymaya çalışacağız. Boğa burcu bizim değerlerimizi anlatır haritalarımızda.Sahip olduğumuz değerler, bedelini peşinen ödediğimiz değerler, sabırla edinmeye çalıştığımız değerler, bedelini ödemeye gönüllü olduğumuz değerler, büyük emek ve çabalar sonucu edindiğimiz değerler….

Şimdi Boğa Burcundaki Yeni Ay emek vererek, sabırla beklediğimiz, üzerinde dirsek çürüttüğümüz ya da tam tersi bir an önce sahip olmak için can attığımız maddi ve manevi değer verdiğimiz her ne ise bu konularda bereketi, yeniliği, verimliliği, güvenliği ve sürekliliği ön plana çıkartacak.Daha üretken, daha sabırlı, daha huzurlu olmamıza yardımcı olacak enerjiler geliyor gökyüzünden. Elbette her doğum haritası kendine özel ve kendine doğrudan ya da dolaylı etkiler alacak bu gökyüzü olayından.Ama genel olarak bu Yeni Ay da daha sakin, daha ılımlı, hayatın haz veren yönlerine daha bi odaklı olacağız.

Gökyüzünde retro gezegenler olmasa bu Yeni Ay ın  fevkaladenin fevkinde bir yeni ay olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ancak elbet bu durumun böyle olmasının da vardır bir hikmeti. Yoksa maddi değerlere bu kadar vurgu yapan bir yeni ay belki de bunu hiç hak etmeyen ellere ulaştırabilir miydi ?Ya da maddeye olan, somut şeylere olan  inançlarımızı sorguluyor olabilir miydik hala?

Bu dönemde yapacağımız yeni başlangıçlar -ki yeni ay yeni girişimlere, başlangıçlara, projelere start verme zamanlarıdır- ileride oldukça bereketli, kalıcı, sağlam sonuçlar almamız konusunda bizi destekliyor. Önümüzdeki bir aylık dönemde maddiyatla ilgili gündem maddelerimiz, para, mülk edinme, sahip olmak istediklerimiz, aşk , yaratıcılık ve sanatın her dalına ait projelerimiz, isteklerimiz, girişimlerimiz için sürpriz başlangıçların,yeni gelişmelerin zamanı.Üstelik gökyüzünün en büyük iyicili Jüpiter de 9 Mayıs’da retrosunu bitirip düz seyrine başlayacak, sonrasında yapacağı olumlu açılarla destek verecek bizlere. Ancak Merkür’ün de Boğa burcunda Retro olduğunu sakın aklımızdan çıkarmayalım. Yukarıda saydığım konu başlıklarında gerçekleşecek yeni gelişmelerin ilerideki dönemde tekrar ele alınabileceği gerçeğini aklımızın bir köşesinde tutalım. Finansal anlamda “tedbirli” ve “iyi düşünülmüş” riskler alalım ve çok acil değilse hayati konularda yeni bir şeyler başlatmayalım.Önceden başlattığımız, devam eden projelerimizle ilgili somut veriler almaya başlayabiliriz.

Retro gezegenlerin yoğunluğu altında gerçekleşen bu Yeni Ay ‘da Hava elementinde gezegen yoksunluğu bulunmakta. Bu da bizlerin birbirimizi anlama ve algılamada sorun yaşayabileceğimizi, kendimizi yanlış ifade edebileceğimizi, olaylara objektif bakamayacağımızı söylüyor. Mars’ın içimize döndürdüğü öfkeyi aman göz ardı etmeyelim 🙂

Yeni ay haritasında, Ay ve Güneş kavuşumunun Satürn ile yapacağı 150 derecelik oldukça stresli bir açı var. Bu açı altında duygularımız tutarsızlaşabilir, üstelik tutulma şans noktasına da aynı stresli açıyı yapıyor. Bu çok içsel çalışan bir açı kalıbıdır. Pek çoğumuz içimizden “ne kadar da şanssızım ! Ne bahtsızım, kadersizim!”diye kendi kendimizi gereksiz yere üzeceğiz. Bu tuzağa düşmeyelim olur mu? Şans, eğer ona hazırsak gelip bizi bulacaktır!

İSRA 13

Bu bereketli Boğa yeni ayında; içimizdeki güzelliklerin dış dünyada da karşılığını bulabileceğimiz, verimli, huzurlu ve kalıcı güzellikleri hayatımıza çektiğimiz, yeni başlangıçların hepimize yaşam sevincini de beraberinde getirdiği güzel günler diliyorum.

Sevgi ve bereket dolu güzel günlere, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER dip.ASA 2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s