22 MAYIS YAY BURCU DOLUNAYI : SAVAŞINI İÇİNDEKİ ŞEYTANA YÖNELT !

yaydolunayc4b1

21 Mayıs’ı 22 Mayıs’a bağlayan gece yarısı YAY burcunun ilk derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor.Bu dolunayda Güneş iletişimin burcu İkizler’de, Ay ise tam karşı burcu olan bilge YAY da.Dolunay geceyi ve görmekte zorlandıklarımızı aydınlatırken, kendinle ve evrenle iletişimin nasıl ?  diye soruyor bizlere.

Dolunay zamanları bir tür hesaplaşma, gerçekleri çıplak gözle görme ve yoğun enerjilerin barındığı zamanlardır. Fakat bu dolunay da Ay ın Mars ile kavuşum yaparak dolunaya gitmesi enerjisini daha da arttırıyor.Enerjinin bu kadar yüksek olduğu zamanlarda doğal afetler,patlamalar,insan ilişkilerinde yüksek agresyon,aceleci kararlar, saldırgan ve öfkeli çıkışların yaşanması da olasıdır.

Yay burcundaki Ay , dolunayın hemen ardından “ kuşatma” altında kalacak ki astrolojik olarak Satürn ve Mars arasında kalan bir gezegen enerjisini rahatça sergileyemez, sıkışmış, çaresiz ve iki tarafı da zorlu bir durumla çevrilmiş kabul edilir.Ve astrolojik olarak da olumlu bir durum değildir bu.

Ay ile Marsın kavuşumu altında deneyimleyeceğimiz bu dolunayda duygularımız çok kolay ve hızlı ateşlenecek görünüyor. Düşüncesiz çıkışlarımız, sıkışıp sıkışıp patlamaya hazır halde bekleyen duygularımız, kuralları hiçe sayan kontrolsüz davranışlarımız bu dolunayda başımıza iş açacağa benzer aman dikkat !

Şiddet ve öfke Mars’ın en temel olumsuz ifadelerindendir. “Hayır” diyebilme kapasitemiz ve cesaretimiz ise Mars gücünün pozitif yönüdür. Hayatta ne istediğimizi bilmemiz ve o istediğimiz şeyin peşinden gidebilmemiz için Mars gücüne ihtiyaç duyarız hepimiz. Ancak şu an Mars hem retro hem de değişken bir burçta olduğu için “kararlılık” enerjisinden yoksun.

 Yay burcunda, retro Mars ın  Ay ile kavuşup ,Güneş ile olan  karşıtlığı, bizlerin Mars gücünü çok da doğru kullanamayacağımızı söylüyor bu dönem. Retro etkisi ile bastırılan, içe dönen öfke ; pasif saldırganlık ya da acımasız şiddet olarak açığa çıkabilir. Alıngan olabiliriz , kıskançlık duyabiliriz,öfke topuna dönebiliriz, aksi, hırslı ve huzursuz olabiliriz bu dönem yani içimizdeki “şeytanlar” bir anda uyanıp varlıklarını hissettirebilir bu dolunayda. Dolunay dönemleri farkındalığın, aydınlanmaların da arttığı zamanlardır enerjileri bu yönde kullanmak isteyenler için. Ruhsal kimliğimizi, kendimizin aslında “ne” olduğunu fark  edebiliriz dolunay dönemlerinde. İçimizdeki negatif tüm inanç ve tutumların farkına varmak, onları olumlu olanlarla değiştirmek , hayvansı dürtülerimizi ehlileştirmek için de olumlu zamanlardır.

Bu dolunayın Mars ı tetiklemesi toplumsal anlamda hepimizi bir anda “ şiddet” teması ile karşı karşıya bırakabilme ihtimali taşısa da ; savaş ve mücadele gezegeni Mars ‘ı içimizdeki kini, kontrolsüz hırsı, alınganlığı, şiddet eğilimini yani içimizdeki “şeytanları” yok etmek için gerekli güç ve enerji kaynağı olarak kullanabiliriz, seçim bize kalmış….Bireysel olarak şimdi her birimizin daha temkinli, sağ duyulu, kontrollü, kararlı, temkinli hareket zamanı.

Dolunay etkileri  5 gün öncesinden başlar ve dolunaydan 5 gün sonrasına kadar devam eder.Bu dönem yeni bir şeylere başlamak yerine, bitirilmesi gereken işlere odaklanmak daha iyi olacaktır.Mars etkili bu dolunayda yaralanma, kaza, duygusal ve fiziksel şiddet görme ihtimallerine açık olabiliriz bu yüzden gerek trafikte, gerekse günlük rutinlerimizde ve insanlarla olan iletişimimizde bu tip olaylara karşı dikkatli olmalı ve tepkilerimizde sağduyulu olmayı elden bırakmamalıyız.

Ay dolunay fazındayken yaraların kapanması gecikebilir ve ameliyatlarda kan kaybı fazla olur der kadim astrologlar.Bu yüzden çok acil olmadıkça sağlık operasyonlarını ertelemekte fayda var.

Bu dolunay olumsuz etkiler barındırsa da , hangi hayat alanımızda gerçekleştiğine bağlı olarak o alandaki olay ve kişilere daha geniş açıdan bakabilme ,resmin bütününü görebilme şansını da yakalayabiliriz.  Ağzımızdan çıkan her söz büyük önem taşıyor bu birkaç hafta.

Düşünerek mi konuşuyoruz yoksa her gelen kelime yaydan fırlamış ok gibi çıkıp gidiyor mu ?

Sadece kendimizle yüzeysel bir ilişki içerisinde miyiz yoksa bizi ve tüm varlık alemini kapsayan evrenle onu ve dinamiklerini anlamaya yönelik bir ilişkimiz mi var ?

Neye inanıyoruz ? Yüzeysel bilgilere mi yoksa hayatımızı daha anlamlı kılmaya ve kendimizi daha iyi tanımamıza yarayacak anlamlı bilgilere mi?

İçimizdeki bitiremediğimiz savaşlar, acaba dış dünyada gördüğümüz öfke ve şiddet olarak yansıyor olabilir mi dışımızdaki dünyaya ?

Bu soruları kendimize sorup , inandığımız şeyler her ne ise bir bir gözden geçirip, artık işimize yaramayan, bizlerin ilerlemesinde anlamlı katkıları olmayan bilgilerin teker teker ayıklanma zamanlarındayız…

Yay Burcu dolunayının hepimizin hayatında  işimize yaramayan her bilginin , inancın ayıklandığı, içimizdeki “şeytanlara” karşı  verdiğimiz savaştan galibiyetle çıkabildiğimiz, farkındalığımıza katkısı olacak olaylar yaşayacağımız bir dönem olmasını diliyorum.

Sevgi ve umutla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER dip. ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s