VENÜS YENGEÇ BURCUNDA 18 Haziran-13 Temmuz

venüsyengeçburcu

Sevgi,uyum,güzellik ve aşkın gezegeni; haritamızdaki konumu ile değer verdiklerimizi, alma-verme dengemizi anlatan VENÜS gezegeni 18 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında YENGEÇ burcunda seyahat etmeye başlayacak.Duygulu, hassas, anaç ve duyarlı yönlerimizi görmeye ve göstermeye başlıyor olacağız bu dönem boyunca.

Yaşamın bize sunduklarını kabullenmek, sevmek, sevilmek ve hayata güven duymak konusunda derin ihtiyaçlar içerisinde olacağımız bir süreç olan VENÜS YENGEÇ yolculuğunda, bu ihtiyaçlarımızı da en çok ailemizle, yuvamızla ya da yanında kendimizi ailemizden biriymişcesine rahat ve huzurlu hissettiğimiz kişilerle tamamlama yoluna gidebiliriz.

Ailemize duyduğumuz bağlılık artarken, manevi değerlerimize olan bağlılığımızın hayatımızdaki yansımalarını hissedeceğiz.Pek çok şeyi sadece hissederek yaptığımız, duygularımızı referans aldığımız bu dönemde şefkat ve merhamet duyguları ile başkalarını korumak,yardımcı olmak, yaralarını sarmak,beslemek,korumak ve kollamak isteyeceğiz.

venüs yengeç

VENÜS YENGEÇ etkisi ile duygusal bir yoğunluk hissedebiliriz ve mazideki günlerimize doğru da bir yolculuk yapabiliriz içsel olarak.Belki de geçmişteki günlerimize dair hissedeceğimiz özlem duygusu ile bugünümüzü,”hüzün” içerisinde geçirmemiz söz konusu olabilir. Anılarımızla geçmişimize doğru yapacağımız yolculuk  bizlere keyif ve mutluluk da verebilir kim bilir ?

Bu dönem daha geleneksel ilişkiler kurmaya gönüllüyüz, gelir geçer ilişkilerden ziyade kendimizi birliktelik içerisinde huzur ve güven duyguları yaşatacak insanlara çekilebiliriz.Aile kurma isteği içerisine girebiliriz.Hayatın güzel yönlerini hissetme arzumuz artabilir.Sadakat, güven, huzur duygularını özellikle ailemizde yaşamak ve yaşatmak isteyebiliriz.

Finansal anlamda sahip olduğumuz maddi değerleri koruma ve güvence altına alma isteğimiz yoğunlaşabilir.Ailemiz ve sevdiklerimiz için “zor zamanlarda” kullanmak üzere her zaman bir köşeye para koymak isteği içerisinde olabiliriz.Yengeç Burcu birktirmeyi seven bir burçtur,anılarını, duygularını,sevgisini ve hatta maddi olarak sahip olduklarını da biriktirir.Ama bunu yapmaktaki amacı,daima ailesi ve sevdiklerini “güven ve huzur” içinde yaşatmak arzusundan ileri gelir.

VENÜS Yengeç Burcu enerjisi özellikle yükselen ve güneş burcu YENGEÇ olanları daha fazla etkisine alacaktır.Balık,Akrep,Boğa ve Başak burçları da bu dönemden en fazla etkilenecek burçlar arasında.

Bakalım VENÜS Yengeç Burcu seyrinde diğer gezegenlerle ne gibi görünümler yapacak ve bunların muhtemel etkileri neler olacak ?

22 Haziran’da VENÜS ile NEPTÜN arasında olumlu bir açı gerçekleşecek. Sevdiğimiz “şey” her ne ise ona kendimizi adayacağız adeta.Hayallerimiz,rüyalarımız,peri masalı gibi aşk yaşama isteğimiz artacak.Kabullenici olmak ve şükran duyguları içerisinde var olan her şeye merhamet göstermek bizim için daha kolay olacak.Sanatsal çalışmalar için uygun bir dönem zira ilham almak, akışta kalmak daha kolay olacaktır.  Olumsuz anlamda ise ilişkileri ve değer yargılarımızı  fazlaca idealize etmemiz sonucu gerçekleri göremeyebiliriz,bir ilişkinin gereklerini yerine getirmekten uzak bir şekilde hayal aleminde yaşayabiliriz adeta.

27 Haziran’da  VENÜS ile PLÜTON  arasında zorlayıcı bir görünüm oluşacak. Bu açının etkisi ile kıskançlık, sahiplenicilik,ya hep- ya hiç mantığı içerisinde hareket etme ihtimaline karşı dikkat etmemiz gerekiyor.Fazlaca zorlayıcı,baskıcı ve tehtitkar davranışlar içerisinde olmak bir çok ilişkiyi kopma noktasına getirebilir.Parasal anlamda ise bir takım spekülatif durumlar yaşanabilir.VENÜS’ün kadersel olan temaları anlata Ay düğümlerine olan uyumlu açıları da dikkate alırsak sanırım bir takım kadersel kayıp ve kazançların da yaşanabileceğini söyleyebiliriz.

30 Haziran’da VENÜS ile en büyük iyicil gezegen olan JÜPİTER arasında olumlu bir görünüm oluşacak. Bu görünümün etkisi ile kişisel çabalarımıza bağlı olarak hayattan keyif alabileceğimiz zaman dilimi diyebiliriz.İlişkilerimiz bizleri zenginleştirecek ve duygularımız yoğunlaşacak.Olumsuz yanı ile zevk ve harcama isteğimizin artması ile birlikte bütçemizi aşan harcamalar yapabiliriz,ödemekte zorlanacağımız borçların altına girebiliriz.Bu konuda dikkatli ve tedbirli olmakta fayda var.Abartma konusunda beslenme alışkanlıklarımız da mercek altında.Bu dönem rahatlıkla kilo almamız söz konusu olabilir şayet dikkat etmezsek.Duygusal açlığımızı tatmin edemediğimiz durumlarda bunu yemek yiyerek özellikle de tatlı ve şekerli gıdaları tüketerek giderme yoluna girebiliriz.

1 Temmuz’da VENÜS ile MARS arasında olumlu bir açı oluşacak. Uzun süredir geri hareketli olan Mars bu tarihte düz hareketine başlamış olacağı için aksiyon almamız,sevdiğimiz şeyler için harekete geçmemiz daha kolay olacak.Maddi kaynaklarımızı genişletmek için savaş veriyor olabiliriz.Aşk ve rekabet duyguları içerisinde olabiliriz.Sosyal becerilerimiz yükselirken ne zaman, ne şekilde “iddialı”olacağımızı diplomatik şekilde bulabileceğiz.Parasal konularda mücadele ve eylem içerisinde olacağımız günler yaşayabiliriz. Retro hareketini bitiren Mars düz harekete geçmesiyle birlikte, bizlere geçmişte kaçırdığımız veya kaybettiğimiz şans ve fırsatları yeniden elde etme konusunda mücadele isteği verecek.

3 Temmuz’da VENÜS ile URANÜS arasında zorlayıcı bir görünüm olacak. Bir yanımız ilişki içerisinde kalmak isterken bir yanımız her şeyi bırakıp gitmek isteyebilir bu zaman diliminde.Aniden bir ilişkiye başlayabileceğimiz gibi, birden bire devam eden ilişkilerimize nokta koyabiliriz.Değişime dirençli olacağımız günler zira bencilce, kendi duygularımızdan uzak şekilde karşı taraftaki eksik ya da yanlışlıkları daha fazla görebiliriz ve kendimizi değiştirmek yerine karşı tarafı “bırakarak” sorunu çözmeye çalışabiliriz.Elimizden beklenmedik yerlere para çıkışları olabilir, maddi anlamda dengeyi yakalamakta zorlanabiliriz.Ani harcamalarımız ,ilişkilerdeki dürtüsel ve bağımsız olma isteğimiz huzurumuzu kaçırabilir.

10 Temmuz’da Venüs ile Merkür kavuşacak. Bu zaman diliminde sevgi ve barış içerisinde, merhamet ve şevkat duyguları ile iletişim kurmak isteyeceğiz.Zarif hareketlerimizle, kibar ve sevecen konuşmalarımızla dikkat çekebiliriz.Ailemizle olan iletişimimiz artarken başkaları ile ailemiz hakkında konuşmaktan zevk alacağız.Yaratıcı çalışmalar için uygun olan bu dönemi özellikle yuvamızı, yaşadığımız mekanları güzelleştirmek için kullanabiliriz.Ticari konularda, yazışma ve iletişim konularında verimli bir dönem olabilir.Kardeş ilişkilerimizde, yakın çevremizle olan ilişkilerimizde huzurlu bir süreç yaşanabilir.

VENÜS YENGEÇ Burcu yolculuğunun “içimizdeki küçük çocuğa” anne sevgisi ve merhameti ile yaklaştığımız,en çok sevgiyi ve affediciliği bu küçük çocuğa gösterdiğimiz,hepimize mutluluk, huzur,sevgi ve barış  getiren bir dönem olmasını tüm yüreğimle diliyorum…

Sevgi ve mutlulukla,gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER  dip.ASA

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s