30 AĞUSTOS- 23 EYLÜL VENÜS TERAZİ BURCUNDA:DENGEYİ BULMAK KOLAY MI?

VENÜS TERAZİ

Başak burcunun detaycı ve analizci enerjisinden sıyrılan VENÜS 30 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında yöneticisi olduğu Terazi burcuna giriyor. Söz konusu ilişkiler ve bunun huzur ve güven içerisinde devamlılığı olduğunda VENÜS’ün Terazi yolculuğu her birimize ihtiyacımız olan işbirliği yapma kapasitesini ve ilişkiler içerisinde adaletli davranma anlayışını verecektir.

Yaklaşık 25 günlük transiti boyunca ikili duygusal ilişkilerimizi, ilişkilerimizdeki duygusal yaklaşım tarzımızı, güzellik, huzur, estetik konuları ve finansımızı yakından ilgilendiren konularda destek veren enerjiler yansıtacağı anlamına gelir. VENÜS Terazi burcunda yönetici gezegen olduğu için ilişkilerde, huzur ve konfor arayışımızda, estetik değerlere olan eğilimlerimize ve maddi olanaklarımıza daha akıcı enerjiler gönderecektir.

Terazi Burcundaki VENÜS “ben-sen” değil “biz-ikimiz birlikte” diyen bir ilişki modeli yaratır. Uyum ve dengeyi sağlamak adına emek vermemizi, olaylara her iki kişinin cephesinden de bakabilme becerisini, ilişki içerisinde adaletli olmayı talep eder.” İyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta ” diye başlayan cümleler vardır ya çiftler yuva kurmaya adım atarken söylenen. İşte Terazi VENÜS’ün dile gelmiş halidir bu 🙂 Birlikte emek ve sabırla oluşturulan, uyumlu, iki tarafa da huzur veren bir ilişki.

VENÜS Terazi dönemininde ilişkilerimizde iletişimi düzenleyerek, varsa problemin çözümüne yönelik  çözümler üretme konusunda da destek verecektir ki bu dönem iletişim gezegeni MERKÜR’ün de retro olduğunu düşünecek olursak bu çözümleri araştırdığımızda bulabileceğimizi düşünmekteyim. Bulunan problemler varsa da şayet Merkür retrosu sonrasında ve 9 Eylül’de Jüpiter’in de Terazi burcuna giriş yaptığı andan sonra kolaylıkla çözüme kavuşacağını düşünüyorum.

VENÜS terazi burcunda gölge yönü ile sosyal açıdan onay almak, beğenilmek için moda olan akımların peşine düşebileceğimizi de anlatır. Fiziksel güzelliğe verilen değerin abartılması, son moda kıyafet, yemek, seyahat ve trend mekanlarda bulunma gibi sadece dış güzelliğe ve sığ beğenilere de kapılmamızı anlatabilir. Bu konuda da dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca VENÜS Terazi’in bir diğer gölge yönü ise ne pahasına olursa olsun, ilişkim huzur içinde yürüsün diyerek hep vermek, karşılığında bir şeyler alıp almadığına bakmamak şeklinde kendini gösterebilir. Elbette karşılıksız vermek, beklenti içerisinde olmadan vermek değerli ve anlamlıdır. Peki ya kişi bunu içten bir şekilde değil de sırf ilişkim bozulmasın diye yapıyorsa ? Bu pek tabi ki bir süre sonra içten içe kaynayan bir çelişkiyi bir anda yüzeye çıkartıp varolan ilişkinin bir anda dengesini bozabilir.Yani tıpkı terazinin dengede olması gibi “verme ve alma” dengesini doğal ve düzgün bir şekilde oluşturmak gerekir.

ilişki

VENÜS Terazi burcunda bulunduğu süreç boyunca iki jenerasyon gezegeni ile sert açısal görünümde olacak. Bu da ilişkiler anlamında ve maddi değerlerin kazanımı anlamında zorlayıcı bir süreç içerisinde kalabileceğimizi işaret etmekte.

8- 16 Eylül tarihleri arasında VENÜS; yeraltının insandaki karşılığı olan, en derindeki korku ve güdülerimizi, arzularımızı, gücü yönetme isteğimizi anlatan PLUTON ile zorlayıcı bir açı yapacak.Özel ilişkilerimiz başta olmak üzere her tür ilişkimizde güç savaşları başlayabilir, aman dikkat ! “ya hep, ya hiç” mantığı doğrultusunda davranmak, ilişkilerde mücadele ve dönüşüm yaratan olaylar, maddi anlamda sahip olunan değerlerin kaybolmaması adına ciddi mücadeleleri haber veriyor bu açısal görünüm. Baskı ve zorbalık içerisinde davranmak bu süreçte her tür ilişkimizi geri dönülmez bir biçimde değişime uğratabilir.

12 Eylül- 18 Eylül tarihleri aralığında ise VENÜS; ani ve birden bire gelen olayların habercisi, geleneklerin karşısında olan, dokunduğu gezegene bir anda başkaldırı ve isyan gibi enerjiler akıtan URANÜS ile karşıt açı yapacak. Bu açı etkisi ile ilişkiler içerisinde kendimizi var etme isteğimiz ile kendi bireysel değerimiz büyük uyumsuzluklar gösterebilir. İlişki içerisinde fedakarlık yaptığımızı düşünerek karşı tarafa fazlasıyla tutarsız davranışlar içerisine girebiliriz. İlişkinin devamı adına uyum ve denge çabalarımız karşı taraf açısından kendi özgürlüğüne tehtit olarak algılanabilir. Bu süreçte çevremizde çok fazla ani başlayan ve bir o kadar da ani biten ilişkiler gözlemleyebiliriz. Temeli sağlıklı olmayan her tür ilişki bu süreçte kopabilir, boşanmalar aratabilir.

9 Eylül’de Büyük iyicil Jüpiter’in de Terazi burcuna girişi ile birlikte önümüzdeki döneme ilişkiler, ilişkilerdeki uyum ve denge, maddi değerlerin kazanımı ve korunması , her türden ilişkide adalet ve eşitliğin oluşturulması konuları damga vuracak görünüyor diyebiliriz. Hepimize VENÜS Terazi sürecinin huzurlu ve mutluluk veren ilişkiler içerisinde olacağımız günler getirmesini dileyerek çok sevdiğim Halil CİBRAN’ın ERMİŞ kitabındaki şu dizeleri ile veda ediyorum.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER   Dip.ASA

elele

Sizler birlikte doğdunuz ve birlikte olacaksınız ebediyen.

Birlikte olacaksınız,ölümün beyaz kanatları günlerinizi tarumar ettiğinde.

Evet,birlikte olacaksınız,Allah’ın sessiz hafızasında bile.

Fakat bırakın birlikteliğinizde mesafeler bulunsun.

Ve izin verin raksetsin aranızda cennet rüzgarları.

Birbirinizi sevin,ama aşkı bir sözleşmeye çevirmeyin.

Bırakın aşk,daha ziyade ruhlarınızın sahilleri arasında devinen bir umman olsun.

Birbirinizin kasesini doldurun,fakat aynı kaseden içmeyin.

Birbirinize ekmeğinizden verin,fakat aynı somundan yemeyin.

Şarkı söyleyin ve raks edin birlikte ve pür neşe olun,fakat birakın her biriniz bir başına olsun.

Tıpkı,aynı nağmeyle titreşiyor olsalar da bir udun tellerinin tek başlarına olması gibi.

Gönüllerinizi verin,fakat diğerinin himayesine değil.

Çünkü gönüllerinizi ancak Hayat’ın eli kavrayabilir.

Ve birlikte ayakta durun,ama birbirinize çok yakın değil:

Zira mabedin sütunları ayrı durur.

Ve meşe ağacı ile selvi birbirinin gölgesinde serpilmez.

HALİL CİBRAN 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s