SATÜRN RETROSU BENİM BURCUMU NASIL ETKİLEYECEK?

SATÜRN RETROSU, HÜLYA DEĞER, ASTROLOJİNİN REHBERLİĞİ

6 Nisan-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında Satürn gezegeni gerileme hareketi yapacak. Gökyüzünde bir gezegen gerileme yapmaya başladığında ise temsil ettiği ifadeler, eylemler bir süreliğine duraksar, bazı konularda ilerleme kaydetmek daha zorlaşabilir. Satürn söz konusu olduğunda ise geçmişte gerçekleştirmekte zorlandığımız, belki ihmalden belki de korku ya da endişeden dolayı yapmayı ertelediğimiz bazı görev ya da sorumluluklar, üzerinden tekrar geçmek, düzeltmek adına yeniden karşımıza çıkabilir. Bu konuda detaylı bir yazıyı buradan paylaşmıştım ;HAYAT NEDEN YORUYORSUN BENİ? SATÜRN RETROSU 6 Nisan-25 Ağustos. Bu yazımda ise güneş burcunuza ve yükselen burcunuza göre Satürn retrosunun etkilerini olası etkilerini okuyacaksınız.

Her doğum haritası tıpkı parmak izi gibi eşsiz ve benzersiz olduğu için yaşamınızda Satürn’ün gerileme yaptığı alanı ve size özel etkilerini en doğru hali ile öğrenmek için danışmanlık almanızı öneririm. Bu konuda iletişime geçmek, danışmanlık konusunda bilgi almak ya da soru sormak isteyenler astrolojirehber@gmail.com a mail atabilirler. Şimdi gelelim burcunuza göre transit Satürn’ün retro etkilerine;koc

Koç ve Yükselen Burcu Koç Olanlar

Transit Satürn; yüksek öğretim konuları, yurt dışı ve yabancılarla olan ilişkiler, uluslararası işler, hukuksal konular, uzak akrabalarınız, evli iseniz eğer eşinizin kardeşleri, ebeveynlerinizin sağlık koşulları, hastalıkları ile ilgili konuların haritanızda ifade bulduğu alandan gerileme yapmaya başlayacak. Satürn aynı zamanda sizin haritanızda kariyer ve toplumsal statünüzü anlatan alanı ve de arkadaşlar ve sosyal çevrenizi anlatan alanı da yönetiyor. Dolayısıyla 25 Ağustos tarihine kadar, yeni ve uzun soluklu bir proje, yeni bir iş, kariyerde yön değiştirmek konusunda dikkatli adımlar atmanız gerekmekte. Yurt dışına yerleşmek, başka ülkeler ile ticaret yapmak gibi gündemi olan Koç burçları bu konularda da bazı engeller ile karşılaşabilirler. Uzun süreli seyahat planları aksayabilir. Yayıncılıkla ilgili çalışmaları olan Koç’lar bu konularda, örneğin internet sitesi açmak, blog hazırlamak, kitap yazmak vb. gibi bu konularda elinizdeki işleri tamamlamalı, eksik gedik bir şey bırakmamalı. Bu konularda yeni bir adım atmaktansa yarım kalmış işlerinizi tamamlamalısınız.

Yüksek öğrenim çağında olan, üniversite sınavlarına hazırlanan Koç burçları eğitimleri ile ilgili konularda, sınavlara hazırlık döneminde titizlikle çalışmalarına devam ederlerse retro bitiminde gerçekten şahane ödülleri toplayabilirler, çünkü Satürn bilgeleşmenin, bilimin ve felsefenin en derin anlamı demektir.

Bu süreçte, geçmiş dönemlerde arkadaşlık yaptığınız ya da aktif olarak yer aldığınız gurup ilişkileriniz tekrar gündeme gelebilir ama bu defa bazı sorunlarla yüzleşmek ve bitirilmesi gereken şeyler ile yüzleşerek bitirmeniz için. Bazı arkadaşlarınız ile geçmişte çözümleyemediğiniz sorunlar önünüze gelebilir ve  bazıları ile yollarınızı ayırmanız söz konusu olabilir. Hukuksal konularda bazı engeller, mahkeme sürecindeki bazı konularda gecikmeler yaşanabilir. İşten elde edilen gelirlerinizde bazı gecikmeler, ödemelerin alınmasında sorunlar olabilir. Sabırlı olmanız geren bir sürecin içerisindesiniz. İçe dönmek, yenilenmek, hayatımızı gözden geçirmek ve korkularımızı deşmek ve üzerine gitmek içinse verimli bir dönem…

bogaBoğa ve Yükselen Boğa Burçları

Transit Satürn Yay burcunda ve  haritanızın 8. alanından gerilemeye başlıyor. Bu alan finansal konular, miraslar, borç alacak konuları, ortaklardan elde edilecek gelirler, evli olanlar için eşin gelirleri, vergi ve sigorta konuları, harcamalar, yaşamdaki korkularınız, zorluklar, ameliyat konularını anlatır. Satürn aynı zamanda haritanızın 9. ve 10. alanlarını da yönettiğinden  kariyer konuları başta olmak üzere, yabancı bağlantılı işler, eğitim ve yayıncılık konularında da dikkatli olmanız gerekecektir. Öncelikle Ağustos ayına kadar, birikmiş borçlarınız varsa bunları yeniden yapılandırmak, ödemek adına adımlar atabilirsiniz. Harcamalarınızı yeniden ele alıp, gerekli tasarruf tedbirleri almak için  bütçenizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Bu süreçte yeni bir harcama kalemi çıkartmamaya dikkat etmelisiniz. Borç almak, kredi çekmek, miras gibi konularda engeller olabilir. Birikmiş vergi ya da sigorta primleriniz varsa, ödemeniz gereken krediniz varsa bu süreçte bunları olabildiğince temizlemeye dikkat edin. Evliyseniz eğer, evlilikle alakalı bazı geçmiş konular gündeminize gelebilir, bu konularda sizi testten geçirebilir ki özellikle maddi sorunlar meselenin özünü de oluşturabilir. Bu anlamda biraz içe dönebilir, kendinizi sorgulayıp, hatalarınız ile yüzleşebilirsiniz.

Satürn retrosu sizin en derin  korkularınızı da depreştirebilir. Özellikle maddi kaygılar ve ortaklaşa iş yaptığınız kişiler ile yaşanması muhtemel ekonomik sorunlar huzurunuzu kaçırmanıza neden olabilir. Devam eden bir sağlık sorunu varsa bunu çözmek adına ameliyat olmak gibi bir durum ile karşılaşabilirsiniz. Sorunlar ile yüzleşmek ve bitmesi gerekenleri bitirmek, geleceğe daha hafiflemiş olarak yol almak daha doğru bir yaklaşım olabilir. Bu süreçte sorunlu olan evliliklerde boşanmak, ilişkiyi bitirmek gibi radikal kararlar pek doğru olmayabilir. Sonrasında pişman olmamak adına sizin için önemli kararları Ağustos ayının sonuna bırakın derim.

Ticari atılımlar yapmak, iş değiştirmek ve başka sektörlere hele ki bilmediğiniz bir sektöre kaymak, toplumsal statünüzü ilgilendiren önemli değişimler, konular için de harekete geçmekte acele etmemelisiniz. Uzun seyahatlerde, yurt dışı bağlantılı işlerde, yayıncılık işlerinde, eğitim, kurs ve akademik konularda çok titiz ve dikkatli çalışmanızı talep eden Satürn, eğer bu saydığım konularda sorumluluklarınızı eksiksiz yerine getirirseniz sizleri kalıcı ödüller ve kazanımlar ile onurlandıracaktır.

ikizler

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları

Transit Satürn evlilik, ortaklık, yakın ilişkiler alanında ve karşıt burcunuzda Yay’da. Şimdi bu alandan gerilemeye başlıyor. Satürn haritanızda aynı zamanda 8. Ve 9. alanları da yönetiyor. Dolayısıyla ortaklaşa kazanımlar, eşin maddi gelirleri, borç ve alacak konuları, yayıncılık, ticari konular, yabancılarla yaptığınız bağlantılar, uzak yolculuklar, eşinizin akrabaları ile ilgili konularda da ekstra dikkat gerektiriyor. Öncelikle bu süreçte her türlü ikili ilişkileriniz önem arz ediyor. (arkadaşlık, dostluk, evlilik, sevgili) Burada şuan yaşadıklarınız ile geçmişte yaşadıklarınız arasında bağlantı kurarak, atladığınız, unuttuğunuz ya da yüzleşmekten kaçındığınız sorumluluklarınız ile yüzleşebilirsiniz. İleriye dönük iş ortaklıklarınız, eğer sizin yaşam yolculuğunuzda bir katkısı yoksa bu süreçte bitebilir, eğer ki gerekli ise de bir takım testlerden geçerek mükemmel hale getirmeniz gerekebilir bu tip ilişkilerinizi.  Zaten kopma noktasına gelen her türlü ilişki bu transit etkisi altında bitme ihtimali taşıyor. Bu duruma üzülmek yerine, hayırlısının böyle olduğunu düşünerek yolların ayrılması, gerekiyorsa da zorlu süreçlerle yüzleşmek yerinde olacaktır. Ancak bu süreçte eğer bir iş ilişkisini ve ortaklığı noktalayacaksanız ya da sorunlu bir birlikteliğinizi bitirecekseniz de çok iyi düşünüp, sonradan verdiğiniz kararlardan pişman olmamak adına süreci her boyutu ile değerlendirmeniz gerekiyor.

Kredi çekmek, borç almak, başkalarının kaynaklarını kullanmak açısından ise uygun dönem içerisinde değilsiniz, eşinizin kazanımları açısından sorunlar oluşabilir. Elinizdeki maddi kaynakları dikkatli harcamanızı ve ödemekte zorlanacağınız borçların altına girmek konusunda dikkatli olun derim. Uzun seyahatleriniz, yurt dışı bağlantılı işleriniz, eğitim konuları da bu süreçte ilerleme kaydetmek adına sizi zorlayabilir. Hukuksal süreçte olan bir konunuz varsa bu alanda da bazı gecikmeler, düzeltmeniz gereken konular olabilir.

yengec

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları

Transit Satürn retro sürecini sizin doğum haritanızın yoğun ve detaylı çalışmaları, iş ortamını, sizin için hizmet verenleri, günlük yaşamınızın olağan rutinlerini anlatan alandan gerçekleştiriyor. Bu alan angarya dediğimiz her tür sıkıcı işi ve detaylı çalışma gerektiren konuları da anlattığı için sanırım retro süreci sizleri oldukça yorabilir. Satürn sizden iyi organize olmanızı, şimdiye dek atladığınız iş konularını tekrar düzenlemek adına sorumluluk almanızı isteyecek. Aynı zamanda haritanızda, evlilik ve yakın ilişkiler, ortaklıklar, borç alacak ve başkalarından elde edeceğiniz gelirleri de Satürn idare ediyor. Bu konularda bazı stresli koşullar ile yüzleşip, gerekli sorumlulukları almanız adına Satürn sizi zorlayabilir. Bütün bunların neticesinde yoğun strese bağlı olarak sağlık koşullarınız da etki altında olacaktır. Şimdiye dek ihmal ettiğiniz sağlık konularını yeniden ele alabilirsiniz. Karamsar düşüncelerin, olumsuz bakış açısının getireceği depresyon tuzaklarına dikkat ederseniz ve yapmanız gereken işleri sistemli bir şekilde yeniden değerlendirirseniz süreci başarı ile kontrol edebilirsiniz. Yeni bir işe başlamak, iş ortamını değiştirmek gibi durumlar bu süreç içerisinde karşınıza gelirse çok dikkatli ve enine boyuna düşünerek adım atmanız gerekiyor. Sağlam bir zemine oturtulmamış yakın ilişkileriniz de bu süreçte risk altında, bu konuda da dikkatli olmanız gerekiyor, kişisel olarak kendi payınıza ilişki adına almanız gereken sorumluluğu aldıysanız sorun olmaz ama eğer bunu yapmakta sorun yaşıyorsanız ilişkileriniz de risk altında bulunuyor. Başkalarından elde edeceğiniz gelirler, borçlarınız varsa bunların yeniden yapılandırılması, eşinizin gelirleri ile ilgili sıkıntılar da bu dönem önünüze sorun olarak gelebilir. Bu konularda da dikkatli olmalı, elinizden geleni yaptıktan sonra olayları akışına bırakarak süreci yönetebilirsiniz.

aslan

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları

Transit Satürn siz Aslan burçlarının yaratıcılık, aşk ilişkileri, yaşamın keyifle akan yönü, hobileriniz ve varsa çocuklarınızı anlatan alandan gerileme yapmaya başlıyor. Şimdiye kadar yaşamda keyifle ilerlediğiniz, size hoşça zaman geçirmeniz adına katkısı olan bazı etkinleriniz bu süreçte duraksamaya başlar., yaşam sizin için o kadar da keyifli akmamaya başlayabilir. Çocuklarınız varsa onlar ile ilgili şimdiye dek atladığınız, farkında olmadığınız ya da ihmal ettiğiniz sorumluluklar belirebilir. Şimdiye dek olduğundan daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir çocuklarınızla ilgili olarak. Onların sağlığı, eğitimi, arkadaşları gibi konularda bir şeyleri düzenlemek adına ekstra çaba göstermeniz gerekebilir. Satürn haritanızda aynı zamanda iş ve çalışma koşullarınızı, sağlığınızı ve evliliğinizi, yakın ilişkiler ve ortaklıklar alanınızı da yönetiyor. Bu konularda da düzeltmek üzere bazı koşullar önünüze gelebilir. Hatalı olduğunuz ya da yarım bıraktığınız belki de korku yüzünden yüzleşmekten kaçındığınız koşullar bu 4 aylık süreçte olaylar ve insanlar vasıtası ile karşınıza çıkabilir. Kalbi boş olan Aslan burçları bu süreçte neden ask hayatında bir şeylerin yolunda gitmediğini, gönül ilişkilerinde neden sorunlar yaşadığını anlamak adına içsel bir sorgulama içerisinde bulabilir kendini. Gerçekten saydığım konularda sorumluluk aldığınız, sevgiye ve harcanan emeğe değer verdiğiniz bir ilişkiniz varsa, çocuklarınız adına bir anne- baba olarak yapmanız gerekenleri yaptıysanız ya da iş ortamında koşullarınızı iyi değerlendirip, yapmanız gerekenleri yaptıysanız korkmayın zaten ama bu konularda sağlam temeller oluşturamadıysanız süreç zaten bunları düzeltmeniz için sizi zorlayacaktır.

basak3

Başak ve Yükselen Başak Burçları

Transit Satürn sizlerin ailevi konuları, yerleşim ve evle ilgili konuları anlatan alandan gerilemeye başlıyor. Yaşamın tam olarak “temel atma” dönemindesiniz dolayısı ile attığınız bu temellerin sağlam olması adına Satürn size zorlasa da sürecin sonunda göreceksiniz ki eğer payınıza düşen sorumlukları gerçekleştirirseniz sonrasında kalıcı ödülleri toplayacaksınız. Satürn aynı zamanda haritanızda çocuklarınızı, yaratıcı çalışmalarınızı, yaşamın keyifle akan yanlarını ve iş koşullarınızı, sağlık konularını anlatan alanda da etkisini gösterecektir. Ağustos ayına kadar, evinizle ilgili konular, ailevi durumlar, yuva, mülkler daha çok ön planda olabilir sizler için. Bu konularda geçmiş konular yeniden gündeminize gelebilir. Ev içindeki sorumluluklarınızı tam olarak yerine getiriyor musunuz? Bir eş, bir baba ya da anne olarak, evlat olarak gerçekten yapmanız gereken tüm işleri özveri ve sorumlulukla ele alıyor musunuz? Satürn burada sizi en derinlerinizde yatan, çocukluk çağında edindiğiniz davranış ve düşünce kalıpları ile de yüzleştirecektir. Gerçekten bu yaşamda sizin ilerlemeniz adına öyle ya da böyle ailevi koşullandırmalar sonucunda edindiğiniz neler var? Neler bu ilerlemenin önünü tıkıyor? Kişiliğinizin hangi alt yapısı şimdi sisin önünüzde engel? Bunları düşünüp, bulup, olumlu olanlarla değiştirebilirsiniz bu gerileme sürecinde. Ailevi konularda bazı sorunlar varsa geçmişten gelen tekrar önünüze gelebilir ya da şu an düzenlemek, yeniden yapı oluşturmak adına evinizde ele alınması gereken konularla da ilgilenebilirsiniz.

Satürn’ün haritanızdan geçiş yaptığı alan çok köşesel ve bu nedenle de etkisini doğrudan deneyim yolu ile size öğretecek bir alan. Yaşamınızın aslında pek çok alanında (iş, ilişkiler, kişiliğin yeniden yapılandırılması ) sağlam temeller atmanız gereken bir sürecin içindesiniz unutmayın. Doğru başlangıçlar yapmak adına elinizdeki olanakları mümkün olduğunca verimli kullanmak, sorumluluklarınızı yerine getirmek durumundasınız. Geçmişteki hatalarınızı tekrarlamamak adına dikkatli olmanız, çok radikal kararlar vermeden önce objektif değerlendirmeler yapmanız gereken dönemdesiniz. Bu süreçte, ev almak, satmak, taşınmak gündeminize gelirse eğer çok acil değilse bunu Ağustos ayı sonrasına bırakmanız yerinde olabilir. Eğer geçmişten gelen bu tip bir durum varsa da bunu şimdi değerlendirmeniz yerinde olabilir. Ağustos ayına kadar sabırlı davranmalısınız. Çocuklarla alakalı konularda ve işle alakalı konularda da yeni  bir şeyler  başlatmak yerine var olan durumları değerlendirmeniz daha uygun olacaktır.

LIBRA

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları

Transit Satürn yakın çevre, yakın akrabalar, iletişim ve eğitim konularını ve kardeşlerinizi anlatan alandan gerileme yapmaya başlayacak. Aynı zamanda sizin haritanızda ailevi konuları, yerleşim ve ev konularını, çocuklarınızı ve aşk yaşamınızı anlatan alanda da Satürn söz sahibi. Bu süreçte yakın çevreniz, dost ve arkadaşlarınız,kardeşleriniz, eğitim konuları ve kısa seyahatler, evle ve yerleşimle ilgili konularda birtakım konular gündeminize gelerek, yeniden ele alınıp, aksayan, sorun olan tarafları sizin ilgilenmenizi gerektirebilir. Halletim diyerek üzerini örttüğünüz bazı konular yeniden açılabilir.

Bu süreçte yakın çevrenizdeki kişiler ya da kardeşinizle, aşk yaşamınızdaki partnerinizle ilgili olarak bazı sorunlar belirebilir. Çocuğunuz varsa onunla ilgili olarak bir takım sorumluluklar da almanız gerekebilir ve bunların temelinde de aranızdaki iletişimin sağlıklı olup olmadığını sorgulamak durumunda kalabilirsiniz.

Ağustos ayına kadar eğitim almak ya da vermek, taşınmak, aşk yaşamınızı ilgilendiren konularda radikal kararlar vermek, çocuklarınız adına yeni bir şeylere başlamak yeterince gelişme göstermeyeceğinden dikkatli olmakta fayda var. Geçmişte aşk yaşadığınız kişilere dönüşe meyilli olabilirsiniz ama aslında belki de bu alanda yapılan hatalarla yüzleşmek adına bu dönem size yarayabilir. Evinizle ilgili konularda yeniden yapılandırılması gereken konular varsa bunlara daha fazla yönelim gösterebilirsiniz. Yeni bir ev almak ya da taşınmak gibi konulara adım atmaktansa koşulları sizin için en faydalı hale getirmek adına çaba harcayabilirsiniz. Eğer kardeşleriniz ile aranızda bir sorun varsa bu süreci sorunların çözümüne yönelik olarak da kullanabilir, onlar eğer zorlu bir sürecin içerisindeyse bu konuda onlara destek verebilirsiniz. Ağustos ayının sonuna kadar sözü edilen alanlarda bazı işleriniz yavaşlasa da Ağustos sonrasındaki dönem, retro dönemini verimli kullanmanıza bağlı olarak size kalıcı ödüller bırakacaktır.

akrep

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları

Transit Satürn sizlerin maddi ve manevi kazanımlarınızı anlatan alandan retro yapamaya başlayacak. 25 Ağustos’a dek olan süreçte sahip olduğunuz değerler, parasal konularda gözünüzden kaçan ya da almak konusunda gönülsüz olduğunuz sorumlulukları almak, dikkatli hareket etmek adına size bazı sorunlar yaşatabilir. Satürn aynı zamanda haritanızın kardeş, yakın çevre, iletişim ve eğitim, ailevi konular alanında da etkili olan gezegen. Maddi manevi sahip olduklarınızla alakalı kendinizi ve içinde bulunduğunuz şartları sorgulama dönemi içerisindesiniz. sorgulama vakindesiniz. Maddi açıdan koşullarınız biraz zorlayıcı olsa da retro etkisi ile gereksiz harcamalarınızı, kazanım ve buna bağlı harcamalarınızı yeniden gözden geçirip, bütçenizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Maddi konular genel anlamda bu süreçteki sınav başlığınız olacak. Ayrıca yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile olan parasal ilişkileriniz, ailevi konularda yapacağınız harcamalar da sizleri uğraştırabilir. Bu süreçte olabildiğince tedbirli olup, harcama kalemlerinizi dikkatlice elden geçirmeli, gereksiz yapılan harcamaları temizleyebilirsiniz. Varsa borçlarınızı kapatmanız akıllıca olabilir. Gereksiz yere yaptığınız harcamalar ile yüzleşeceksiniz bu süreçte bu sebeple iyi değerlendirin derim.

yay

Yay ve Yükselen Yay Burçları

Transit Satürn zaten 2014 Aralık ayından beri burcunuzda bulunuyor ve sizi fazlası ile tedbirli olmak, sorumlu davranmak adına zorluyor. Satürn derslerini sanırım en yoğun yaşayan gurubun başında sizler geliyorsunuz. Şimdi ise retro yapmaya başlayan Satürn sizin başlangıçları anlatan alandan yani 1. evinizden geçmekte. Yaşamınızda eskiye dair pek çok konu , davranış, yaşama dair yaklaşım geçerliliğini kaybetmeye başlıyor. adeta kendi limitlerinizi yeniden oluşturduğunuz bu dönemde sağlık konusu da önem kazanacaktır. Satürn haritanızda maddi ve manevi kazanımlarınızı ve yakın çevre, iletişim ve kardeş ilişkilerinizi anlatan alanı da yönetiyor. 25 Ağustos’a dek gerileme yapacak olan Satürn,en çok kişisel yapınızda, yaşama olan yaklaşımınızda, dış dünyada kendinizi ifade etmeniz yönünde sizleri etkileyecek. En çok önem verdiğiniz, sizin için sanki olmazsa olmaz konularda sanki boşa kürek çekiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Yoğun kaygı ya da sanki olayların istediğiniz gibi yol almaması sağlığınız üzerinde de etkili olacağı için süreci iyi yönetmeniz sizin için önemli. Yaşamınızda radikal kararlar almaktansa var olan aksaklık ya da düzeltilmesi gereken alanlara yönelmeniz gerekiyor bu süreçte. Yaşama karşı her zamanki sergilediğiniz pozitif tutum ve iyimser yapınız testten geçiyor, yani bir şeyler ters gittiğinde de aynı güvenli ve iyimser yaklaşımı gösterip gösteremeyeceğiniz adına evren sizin inançlarınızı ve kendinize olan güveninizi, iyimserliğinizi sorgulatacaktır. Yaşam sizi yeni bir evreye taşımak adına “yaşam bilgesi olma yolunda” zorluyor sakın unutmayın. Bu süreçte neler size engel, hangi konularda daha iyisini yapabilirsiniz dönüp sorgulayın eminim aradığınız cevapları bulacaksınız. Satürn haritanızın  yakın çevreniz, kardeşleriniz, iletişim konuları, maddi koşullarınız alanında da etkili olan bir gezegen. Bu alanlarda da redikal kararlar vermeyin ve sürecin daha akıcı olacağı 25 Ağustos sonrasına bırakın. Zaten bu retro süresince olması gereken olacak, bitmesi gereken bitecek, sadece sabırla ve inancınızdan aldığınız güçle bu sürecin sağlıklı bir şekilde geçirilmesine odaklanın.

oğlak

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları

Sizin burcunuzun yöneticisi de olan Satürn gezegeni 6 Nisan – 25 Ağustos aralığındaki zaman diliminde  Yay burcundan gerileme hareketi yapmaya başlayacak. Haritanızda hem sizi yani yükseleni hem de maddi ve manevi kazanımlarınızı anlatan alanın söz sahibi gezegen olan Satürn bu süreçte bazı hatalarınız ile yüzleşmenizi, sorumluluk almaktan kaçındığınız konuları önünüze çıkartabilir. Kendinizi engellenmiş, depresif ve karamsar hissedebilirsiniz. Yaşamda artık bir şeyler yoluna girsin, istediğim gibi ilerlesin diye düşündüğünüz konular zihninizi fazlası ile meşgul edebilir.  Bu süreçte öncelikle bu zamana kadar olan her şeyi değerlendirip, nelerden kaçtığınızı, nerede ne kadar çaba gösterdiğinizi, hangi sorumlulukları ertelediğinizi ve hangi bahanelerin arkasına saklandığınızı bulmak ve bunları yeniden yapılandırmak ile uğraşacaksınız. Geçmişinizi temize çekerek, geleceğe doğru yol alacaksınız ama işte bu süreç bu yüzleşmeler, sorgulamalar konusunda size sabır testi sunacak. Yeni bir sayfa açmadan önce eskileri bir bir temizlemeniz gerekiyor. Ağustos ayına kadar hukuksal konularınız, resmi işleriniz istediğiniz gibi ilerlemeyebilir.  Sabırlı olmalı ne oluyorsa sizin hayrınıza olduğunu bilmelisiniz. Geçmişte olanların şu sıralar size faydası yok bahaneleri bırakın ve Ağustos ayına adar temizlenin. Maddi konularda da daralma hissetmeniz, istediğiniz ölçüde kazanım elde edememeniz de söz konusu olabilir. Harcamalarınıza dikkat etmeli, gelir gider dengenizi yeniden yapılandırmalısınız. Borç almak, kredi çekmek, ödeme konusunda sizi zorlayacak yeni bir şeyler satın almak  gibi durumları ise retro bitimine ertelemenizde fayda var.

kova

Kova ve Yükselen Kova Burçları

Burcunuzun klasik astrolojiye göre yöneticisi olan gezegen Satürn Yay burcunda 6 Nisan – 25 Ağustos aralığında gerilemeye başlayacak. Satürn haritanızda hem sizi, hem Yay burcunun temalarını hem de 1. Eviniz kovayı yönetiyor. Dolayısıyla bu temaları da Buna göre, sosyal konular, projeler, dostlarınızla olan ilişkileriniz, mercek altına alınacaktır. Evlilik sebebiyle ya da bir iş ortaklığı sebebi ile süregelen hukuksal konularınız varsa bu konuları yeniden ele almanız gerekebilir. Gerileme süreci boyunca temeli sağlam olmayan her şeyin sallantı geçirebileceğini göz önünde bulundurmalısınız, bu iş ilişkisi de olabilir, arkadaşlık da olabilir ya da evliliğinizle ilgili de olabilir. Katı bir tutumla yüzleşmekten kaçınmak, sorunları hasır altı ettiğiniz ve direnç gösterdiğiniz konular sizi uğraştırabilir. Bir anlık öfkeyle bir şeyleri bitirmek ya da çıkmaz bir noktaya taşımak yerine, o şey ya da ilişki için yeterince sorumluluk alıp almadığınızı adil olarak, ön yargısız bir şekilde değerlendirmek durumundasınız. Yeni bir proje veya organizasyon için sabırsızlık göstermekten kaçınmalı, daha çok elinizdeki yarım kalan işlere odaklanmalısınız. Retro sürecinde dostunuzu ve düşmanınızı da daha yakından tanıyabilir, bazı arkadaşlarınız ile sorun varsa çözümleyebilir, bazıları ile de yolları ayırabilirsiniz.

balik

Balık ve Yükselen Balık Burçları

Transit Satürn’ün Yay burcundan yapacağı gerileme hareketi sizin doğum haritanızda iş ve kariyer, toplumsal statünüzü anlatan alanda gerçekleşecek. Geleceğiniz adına hedefleriniz, toplum içindeki konumunuz, yönetme becerileriniz, hedeflerinizi gerçekleştirmek adına size destek verecek etkili kişiler süreç içerisinde vurgu kazanacaktır. Satürn aynı zamanda haritanızın arkadaşlarınız ve gurup faaliyetlerinizi ve sizin kontrolünüz dışında gelişebilecek, gizli saklı konuları anlatan alanın da yöneticisi olan gezegen. Ağustos ayına kadar olan süreçte işinizle ilgili radikal kararlar almaktan kaçınmanız varsa bu alanda yarım bırakılan, belki de bilerek bilmeyerek hatalı davrandığınız konuları ele alabilirsiniz. Mesleki anlamda kendinizi geliştirmek adına çalışmalarda bulunmak iyi bir yönelim olabilir örneğin yarım bırakılmış mesleki anlamda size yararı olacak bir kursa gitmek ya da bir dil öğrenmek vb. gibi. İş konularında olabildiğince kalifiye olmak adına çaba harcamak size ödül olarak dönecektir 25 Ağustos sonrasında. İş konularında bu 4 aylık süreçte istediğiniz kadar ilerleme sağlamakta zorlanabilirsiniz. Annenizin sağlığını bağlayan koşullar bir süreliğine canınızı sıkabilir. Başarı elde etmek adına işinizle ilgili konularda er zamankinden daha fazla zorlanabilirsiniz ama unutmayın sürecin sonunda eğer sorumluluklarınızı tam olarak yerine getirirseniz Satürn size kariyerinizle ilgili kalıcı ödüller verecektir, biraz azim, biraz kendine güven biraz da sabır ile süreci çok iyi yönetebilirsiniz.

Sağlam temeller üzerine oturmamış bazı arkadaşlıklarınız, sizin gelişiminiz adına katkı sağlamayan sosyal çevreniz, gurup ilişkileriniz bu süreçte sarsıntı geçirebilir. Siz kendi payınıza olan sorumlulukları yaptığınızdan emin olun ve bırakın geri kalanı sizden daha büyük bir akıl , sizin adınıza halletsin.

Her türlü danışmanlık talebiniz ve sorularınız için astrolojirehber@gmail.com adresine maillerinizi bekliyorum.

Sevgi ve ışıkla kalalım ve gökyüzü her daim rehberimiz olsun.

Hülya DEĞER Dip. ASA

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s