GÜNEŞ ASLAN BURCUNDA 22 Temmuz- 23 Ağustos NAR OLUP YAKMAK …NUR OLUP AYDINLATMAK

leo2

Bugün Güneş yönettiği Aslan Burcunda ilerlemeye başladı ve 23 Ağustos’a dek de kendi yönettiği ve güçlü olduğu bu burçta kalacak. Pazar günü gerçekleşecek Aslan burcu yeniayı, 21 Ağustos’da gerçekleşecek Aslan burcu Güneş tutulması ise, her zamankinden çok daha fazla Aslan burcu temalarını hissettirecek yaşamımızda.

Astrolojik olarak Güneş kimlik duygumuzu anlatır; gurur duyduğumuz, yüreğimizi koymak üzere bu dünyada aradığımız şeyleri, geleceğe yönelik hedeflerimizi ifade eder. Otorite figürleri, babamız, bir kadın haritasında eşin özellikleri, bizim için önemli saydığımız şeyler, tanınma potansiyelimiz, aydınlanma kapasitemiz, irademiz, daima ileriyi, geleceği hedefleyen yönelimlerimiz Güneş ile ifade bulur.

Aslan  Burcunda bulunan Güneş ise, canlılığı, yaşam gücünü, azim, ihtiras, yönetme becerisini, öz güven, yaratıcılık, coşku ve  kişisel cazibeyi vurgular. Her burcun olumlu ve olumsuz iki yönü vardır. Bir madalyonun iki yüzü gibi düşünebilirsiniz bunu. Bir taraf aydınlığı ve yapıcı özellikleri ile kişiyi daha olgun, gelişmiş, hayata ve diğer insanlara fayda sağlamak konusunda olumlu anlamda bir üst basamağa taşır. Burcun gölgede kalan diğer tarafı ise o burcun abartılı, yanlış ya da kişiyi gelişimden uzak sadece kişisel arzularının sınırlarında tutar. Bu her burç için istisnasız böyledir, elbette ki o burcun içinde bulunan diğer gezegenler, burcun yönetici gezegeni ve yaptığı açılar da önemli olmakla birlikte her burcun aydınlık ve karanlık tarafları vardır ve farkındalık düzeyinin artması ile birlikte kişi daha pozitif olan tarafa doğru kayar ve varlığının eşsiz yanı ile pırıl pırıl parlar. Hangi burçtan olursak olalım bu böyledir…

Aslan Burcu gölge yönü ile egonun hükümdarlığını yapar. O kraldır…Kraliçedir…Yönetme becerisinin gelişmiş olması nedeni ile etrafındaki her şeyi ve herkesi yönetmek ister. Bunda başarılı da olur aslında. Elbette bunu yaparken de bencillik,  gurur ve aşırı hırsına da yenik düşebilir. Sadece kendini merkeze koyarak düşünüyor olması da onu ayrıca çekilmez biri kılmaya yetebilir. Kibirli ve burnu havalarda söylemler konusunda üstüne yoktur. Her istediği her istediği an, istediği şekilde yapılsın ister ve elbette karşısındaki insanların ne düşündüğü, nasıl hissettiği önemli değildir, ne de olsa o ormanlar kralı Aslandır ve gerisi de onun umurunda değildir 🙂

Cömertlik ve yaratıcılık….Tanrı vergisi coşku ve iyimserlik, yaratıcılık, öz güven ve bunun yerli yerinde kullanımı…Hayata olan güvenin aslında evrenin yaratıcısına olan güvenden geldiğini bilmenin dinginliği ve aydınlanmış içsel güç…Aktif, dinamik ve hayata katılımcı olmanın verdiği yaşam coşkusu. Neşeyi  gerçekten iliklerine dek yaşama ve bunu etraflarında bulunan herkese bulaştırabilme becerisi 🙂 Canlıları anlama ve dikkatlerini yaratılmış her şeyin özünü görebilmeye verme yeteneği…Bunlar da Aslan burçlarının pozitif özelliklerinden ilk aklıma gelenler.

Aslında Aslan burcu hakkında kendi kişisel deneyimlerimi de sayfalarca yazabilirim zira kişisel doğum haritamdaki içsel gezegenlerin neredeyse tamamı Aslan Burcunda. Ateş olup hem kendimi hem etrafımdakileri yaktığım dönemlerim de oldu, çevremi  ışıl ışıl aydınlattığım, coşku ve iyimserliğimi herkese bulaştırdığım dönemlerim de… Artık biliyorum ve deneyimliyorum ki öz güven dediğimiz şey sadece sınırlı ve dar kapasiteli “BEN” de değil, sınırsız olan evrenle ve onunla olan ilişkimde…Yaratıcılığım  evrenle olan içsel bağlantımda. Bu bağlantı kuvvetlendikçe de onaylanmaya ihtiyaç duymaksızın sadece kendi varoluşunu yaşıyor insan….

Güneşin Aslan burcundan geçtiği bu bir aylık dönemde özellikle ateş ve hava burçlarında kişisel gezegenleri olanların, yükselen burçları bu guruplarda olanların öz güvenlerinin artacağı, dikkat çekmekten ve fark edilmekten mutlu olacakları bir dönem başlıyor. Eğlence ve lüks düşkünlüğü belirginleşebilir. Herkes tarafından fark edilmek ve insanların hayatında fark yaratmak isteğimiz artabilir. Aslan burcu “aşk” demektir bir anlamda ki bu dönemde aşk ve sevdaya dair gündemimiz de hareketlenebilir. Çocuklar ve çocuk yanımızın da daha ön plana çıkabilmesi de söz konusu olacaktır. Bireysel kararlarımızı, kendi isteklerimizi öncelikler sırasının tepesine yerleştirebiliriz. Sahne sanatları ve eğlenceli mekanların, sosyal hayatın hareketleneceği, gösterişli yaşam tarzının ön plana çıkacağı, yaratıcılık isteyen aktivitelere çekileceğimiz bu dönem özellikle Aslan burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasında daha da belirginleşecektir.

Yaratıcılığımız ve kişisel irademizi devreye sokmak konusu iyi çalışacağı için bu yönde neşeyi ve iyimserliği arttırmak, ihtiyacı olan kişilere yardım ederek cömertliğimizi de karşımızdaki insanlara sunabilmek mümkün. Mütevazi olmakta belki zorlanabiliriz ama yine de iyi niyetle adım atmakta zorlanmayacağımız bir dönemdeyiz. Bir ay boyunca Uranüs, Satürn ile Güneş arasında oluşacak olumlu açılar bizleri destekleyecektir.

Aslan burcunun olumlu özelliklerini benimseyerek “nur” olup etrafımızı aydınlatmak, ışıl ışıl parlamak mı ? Yoksa burcun negatif tarafında kalıp ” nar” olup, egonun bizi kıskıvrak yakalayan oyunları ile etrafı yakmak mı ? Tercih bizim… Hangisini beslersek ve hangisine yatırım yaparsak, hangi taraftan beslenmeyi tercih edersek o tarafımızı büyüteceğiz ve geliştireceğiz.

Bu vesile ile tüm Aslan burçlarının doğum günlerini kutluyor, hayatlarımıza kattıkları canlılık, neşe, iyimserlik, inanç için onlara teşekkür ediyorum. Yeni solar döngünüz kutlu olsun sevgili Aslanlar 🙂

Sevgi ve umutla… Gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER dip. Asa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÜNEŞ ASLAN BURCUNDA 22 Temmuz- 23 Ağustos NAR OLUP YAKMAK …NUR OLUP AYDINLATMAK” üzerine 2 yorum

  1. “Hayata olan güvenin aslında evrenin yaratıcısına olan güvenden geldiğini bilmenin dinginliği ve aydınlanmış içsel güç…Aktif, dinamik ve hayata katılımcı olmanın verdiği yaşam coşkusu. Neşeyi gerçekten iliklerine dek yaşama ve bunu etraflarında bulunan herkese bulaştırabilme becerisi ”

    Hülya hanım gönlünüze sağlık ne güzel cümleler. “Hayata olan güvenin, evrenin yaratıcısına olan güvenden geldiğini bilmenin dinginliği”, işte tam bu aralar içimde yaşadığım şey 🙂 Çok teşekkür ederim yazınız için keyifle okudum, sevgiler..

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s