23 Temmuz Aslan Burcunda Yeniay: Gönlümüzde Yatan Aslanın Uyanma Vakti…

www.astrolojininrehberligi.com, Hülya Değer

23 Temmuz Pazar günü İstanbul saati ile öğlen 12:46 da Aslan burcunun 0 derecesinde bir yeniay yaşayacağız. Yöneticisi olduğu Aslan burcuna henüz giren GÜNEŞ ile eril bir burçta ve gündüz haritasında, kendi sektinde yer almayan, üstelik de çok da rahat etmediği burçta bulunan AY kavuşum yapacaklar.

ASLAN burcu ve dolayısı ile de Ateş elementi yoğun bir gökyüzü görünümü var. Düşüncelerimiz, konuşmalarımız, iletişim kurma biçimimiz (MERKÜR), aksiyon, eylem ve mücadele etme kapasitemiz ( MARS), kaderimize doğru gittiğimiz yolda bizlere olumlu anlamda katkı sağlayacak temaları anlatan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ve elbette ki gökyüzünün en önemli iki ışığı AY ve GÜNEŞ Aslan burcunda yer alıyor.

ASLAN burcunun astrolojik sembolizmine baktığımızda sahnede olmak, dikkat çekmek için güçlü bir irade ve istenç duymak, yaşama coşkulu bir heves ve yaratıcılık içerisinde katılmak, doğal liderlik yeteneği ile üne, şan ve şöhrete doğru hareket etmek söz konusudur. Başkaları tarafından onaylanmak, görünür olmak, egoyu her durum ve koşulda sergilemek Aslan burcunun ifadeleri arasındadır. Bu kadar yoğun Aslan burcu vurgusu bizlere aslında önümüzdeki dönemde yaşayacağımız güneş ve ay tutulması adına da ipuçları veriyor. Tutulmalar astrolojik olarak yaşamımızın yönünü değiştirebilecek kadar etkili, adeta tetik mekanizması gören  göksel olaylardır. Aslan burcunun ilk derecesindeki yeniay ise bu tutulmaların ilk işaret fişeği gibi adeta. Bir nevi ön gösterimi…

Yeni ay zamanları olaylara kendi cephemizden bakma, çocuksu bir heves ve kişisel yaklaşımlar söz konusudur. Coşkunluk, iyimserlik, hayatı bir oyun sahası olarak görmek, deneyim arzusu, arzu ettiğimiz şeylere tüm duygularımızla asılıp kendimizi yaptığımız işle özdeşleştirme, kişisel olarak kendi ideal ve isteklerimizi, amaçlarımızı dış dünyaya yansıtma isteğimiz her zaman güçlenir. Yeni ay Aslan burcunda olduğuna göre de bu saydığım yaklaşımlar çok daha güçlü bir şekilde ifade bulmaya başlayacaktır.

Eril bir burç olan Aslan burcunda gerçekleşecek Yeni ay objektif yaklaşımları ve kişisel olarak da dünyevi başarı arzumuzu yükseltecektir. Anın haritasında 10. evde gerçekleşmesi de bunu vurguluyor zaten. Bu ev toplum içindeki yerimizi, statümüzü, iş ve kariyerimizi temsil eder. İşveren, patron, devlet, anne ya da baba yani bizden konumları gereği çok daha güçlü, üzerimizde belli oranda yaptırım gücü olan kişiler, kurumlar bu alanın konusudur. Bu alanda ayrıca hırslarımız, ihtiraslarımız da vardır. Dünyevi başarı arayışımız ön plandadır. Yeniayın bu alanda gerçekleşmesi de içimizde yatan aslanın özellikle bu alanda uyanabileceğini anlatıyor.

aslan burcunda yeniay, hülya değer, astrolojinin rehberliği

Yeniay haritasında Terazi burcu yükseliyor, yöneticisi Venüs’ten güzel bir üçgen açı alıyor. Jüpiter tam yükselen üzerinde ve iki iyicil gezegen; Venüs ve Jüpiter arasında da şahane bir üçgen açı var. Tüm bu görünümler Yeniay ve takip eden 10 günlük süreçte moral, motivasyon ve iyimserliğimizi arttırabileceği kadar, uzun zamandır hissettiğimiz zorlu etkileri bir nebze geride bırakmak, toparlanmak ve yaşama geçirmek için beklediğimiz işlerimize start vermek adına olumlu ve güzel yerleşimler. Terazi burcunun yükselmesi ilişkilerimiz ile ilgili konulara vurgu yapacaktır. 21 derece Terazi burcu yükseliyor ki bu astrolojide “yanan yol” olarak adlandırılan derecelere düşmekte. Yakın ilişkilerimizde, ortaklıklarımızda eşitlik, adalet ve hakkaniyetli yaklaşımlarda bulunmak önem kazanmakta.

Yeni ay gerçekleştikten hemen sonra Ay, Aslan burcundaki Mars ile kavuşum yapacak. Duygusal dürtülerimizin yoğunlaşacağı, spontan ve cesur davranışların artacağı, gözü kara bir hırs, rekabet ve mücadele arzusu içinde olabileceğimizi anlatıyor bu görünüm. Aslan burcundaki Mars’ın doğru kullanımı öz güvenden kaynaklanan cesaret ve kontrollü bir rekabet duygusu ile ilgilidir.  Cesaret ve mücadele deyince elbette ki kör bir hırstan kaynaklanan saldırganlığı, egonun gölgesinde kalan bencilliği anlamamak bu noktada önemli.

Stresle başa çıkabilmek, yaşamın önümüze çıkardığı problemleri çözebilmek için hepimizin Mars enerjisine ihtiyacı var. Mars iddia demektir, kendini ortaya koymak, istekler ve arzular için mücadele etme yeteneği demektir. Kendimizi öne koyup, mücadele ederken karşımızdakileri hiçe sayıp, kötü davranmak “ille de ben” demek değildir elbette. Bir olay karşısında insan kendini ön plana çıkarmayı hedefliyorsa sanırım öncelikle esnek olmayı öğrenmek zorunda, öyle ya yaşamın kime ne sürpriz getireceğini bilemiyoruz, şartlar bazen beklediğimizin tam aksi yönünde gelişebiliyor. Her türlü olasılığa hazırlıklı olmalıyız öncelikle. Her koşulda kendine güven ve cesareti kaybetmemek için de gücümüzü gerçek kaynağından yani kendi özümüzden, içimizdeki o kutsal ateşten almamız gerekiyor.

Güven duygusu, iradeyi ortaya koyma koşullara, insanlara ya da olaylara dayanmadan içten, özden gelirse ancak o zaman anlamlı ve değerli olup, kalıcı sonuçlar alma başarısı verecektir diye düşünüyorum, haksız mıyım sizce?

Her türlü rekabet ortamında ne hissettiğimiz ve nasıl davrandığımız da Mars ile ilgilidir. Yeniay’ın Mars ile kavuşumu ve buna Uranüs’ün sert açı ile bağlanıyor oluşu ani ve fevri çıkışlara dikkat etmemiz gerektiğini, aşırı tepkiselliğin özellikle ilişkiler anlamında sorunlar çıkarabileceğini, sinirli ve gergin olabileceğimizi, neyi istiyor ve seçiyorsak bu konuda özgür olmak isteyeceğimizi ifade ediyor. Geçmişimizden, bizi tutan ve aşağı çekmeye çalışan her türlü duygu, durum, kişi ve olaydan kurtulmaya çalışmak isteyeceğimizi söyleyebilirim bu Yeniay döneminde. “offf yeter artık!…Biraz da benim dediğim olsun, benim istediklerime sıra gelsin!” isyanları uyanabilir yüreğimizde.

Yeniay haritasında kocaman bir ateş üçgeni var ki, özellikle HAVA ve ATEŞ gurubunda yoğun gezegen yerleşimleri olanları daha da bir canlandırıp, üzerlerindeki ölü toprağından silkelenip kurtulmalarına yardımcı olacak. Cesaret, kararlılık, heves ve yaşama sevinci gözle görülür düzeyde artacak, geleceğe doğru, ilerideki bir şeylere bakmaya doğru motive edecek görünüyor. Geleceğe doğru olasılıkları daha net ve objektif görme imkanı oluşacağını söyleyebilirim ateş üçgeni etkisi ile. Burada dikkat etmemiz gereken egonun bizi ele geçirip, hırslı, kör bir rekabet duygusu ile karşımızdakileri yok sayma bencilliğine yol açması ve düşüncesizlik, dikkatsizlik sonucu aşırı risk almaktan kaçınmak olacaktır. Mars ile Uranüs arsındaki sert açılar genellikle dikkatsizlikten kaynaklanan kazaları da anlattığı için bu süreçte özellikle trafikte çok daha dikkatli olmalı, fevri, öfkeli ve sert çıkışlardan uzak kalmalıyız.  Her eleştiriyi bir tehdit gibi algılamaktan, abartılı bir iyimserlikle tutmakta zorlanacağımız sözler vermekten de kaçınmamız gerekiyor elbette.

Yoğun Aslan vurgusu altında gerçekleşen bu yeniay da kendimizi güçlü, yenilmez, kudretli ve her istediğini elde edebilecek kadar da kararlı hissetmenin mümkün olduğu; başka insanların ne hissettiklerini umursamaz ( ki anın haritasında SU elementi en düşük skorda), kendi dürtülerimizi frenlemeden hayata geçirmeye çalışıp, başka insanların yaşanmışlıklarını hakir görüp illa ki en önemli, en değerli, en dikkate alınası hikayenin kendimizinki olduğunda ısrar edersek emin olun bu yeniayın dolunay zamanı olan 7 Ağustos tarihinde pek çok konuda zorlu dersler bizleri bekliyor olacak. Bu da aklımızın bir köşesinde dursun derim 🙂

İnsanın varoluşunu alçaltan hırs gibi, bencillik gibi, egonun kölesi olmak gibi her türlü duyguya karşı uyanık olacağımız ama öte yandan da içimizde uyuyan aslanın hafifçe uyanıp bize orada olduğunu hissettireceği, gönlümüzden geçen, düşündükçe içimize ılık ılık coşku ve yaşama sevinci akıtan ideal ve hedeflerimizi gerçekleştirmek adına şahane bir yeniay var önümüzde…Hepimizin gönlünde yatan aslan dilerim ki uyansın ve var OL’sun…

Benim burcun bu yeniaydan nasıl etkileniyor? Ben de acaba gönlümün muradına ulaşabilecek miyim? Önümüzdeki ay gerçekleşecek tutulmalar beni ve yaşamımı nasıl etkiliyor acaba? diye düşünenler olabilir. Her doğum haritası kendine özel ve kendi içinde anlamlı sebep ve sonuçlar üretebileceği içindir ki tek tek burçlara göre yorum yazmayı çok sevmiyorum. Sorularınız ve danışmak istediğiniz konular için bana ulaşmak isterseniz astrolojirehber@gmail.com  dan yazabilirsiniz.

Yeniayın yepyeni enerjisi hepimizi sarsın, hayallerimize doğru sevgi, umut ve cesaretle yol alalım dilerim ki…  Sevgi ve ışıkla gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip. ASA

 

 

 

Hülya DEĞER Dip. ASA

23 Temmuz Aslan Burcunda Yeniay: Gönlümüzde Yatan Aslanın Uyanma Vakti…” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s