VENÜS YENGEÇ BURCUNDA 31 Temmuz- 26 Ağustos: Ailem…Yurdum.. Yuvam…Yuva Bildiklerim…

venüs yengeççç

Sevgi,uyum, güzellik ve aşkın gezegeni; haritamızdaki konumu ile değer verdiklerimizi, hoşlandıklarımız ya da hoşlanmadıklarımızı, gıcık olduğumuz ya da ayılıp bayıldıklarımızı, alma-verme dengemizin ne durumda olduğunu ( Mars ile birlikte tabi ki 🙂 ) anlatan VENÜS gezegeni 31 Temmuz -26 Ağustos tarihleri arasında YENGEÇ burcunda seyahat etmeye başlayacak. Duygulu, hassas, anaç ve duyarlı yönlerimizi görmeye ve göstermeye başlıyor olacağımız bu dönemde aile ve aile değerlerimiz, bir aile olmanın önemi daha da vurgu kazanabilir.

Yaşamın bize sunduklarını kabullenmek, sevmek, sevilmek ve hayata güven duymak konusunda derin ihtiyaçlar içerisinde olacağımız bir süreç olan VENÜS YENGEÇ yolculuğu, bu ihtiyaçlarımızı da en çok ailemizle, yuvamızla ya da yanında kendimizi ailemizden biriymişcesine rahat ve huzurlu hissettiğimiz kişilerle tamamlama yoluna gidebilmek de mümkün.

Ailemize duyduğumuz ilgi ve sevgimiz artarken, manevi değerlerimize olan bağlılığımızın hayatımızdaki yansımalarını hissedebiliriz eğer doğum haritalarımızdaki gezegenler bu süreçte Venüs’den uygun etkiler alıyorsa. Pek çok şeyi sadece içimizden hissederek yaptığımız, duygularımızı referans aldığımız bu dönemde; şefkat ve merhamet duyguları ile başkalarını korumak, yardımcı olmak, yaralarını sarmak, beslemek, korumak ve kollamak isteyeceğiz.

VENÜS YENGEÇ etkisi ile duygusal bir yoğunluk hissedebiliriz ve mazideki günlerimize doğru da bir yolculuk yapabiliriz içsel olarak. Belki de geçmişteki günlerimize dair hissedeceğimiz özlem duygusu ile bugünümüzü,”hüzün” içerisinde geçirmemiz, “ahh… ne günlerdi o günler…” cümlelerini sık sık kurduğumuz bir dönem olabilir. Aile albümlerine elimiz sıkça gidebilir. Geçmişimize doğru yapacağımız yolculuk  bizlere keyif ve mutluluk da verebilir, hüzün ya da gözyaşı da  kim bilir ?

Bu dönem daha geleneksel ilişkiler kurmaya gönüllüyüz, gelir geçer ilişkilerden ziyade kendimizi birliktelik içerisinde huzur ve güven duyguları yaşatacak insanlara çekilebiliriz. Cazibe ya da cinselliğin yerini daha anaç duygular alabilir. Aile kurma isteği içerisine girebiliriz ve bu dönemde kurulacak ilişkiler de daha çok karşılıklı olarak güven ihtiyacının karşılanmasına yönelik olabilir. Hayatın güzel yönlerini hissetme arzumuz artması ile sadakat, güven, huzur duygularını özellikle ailemizde yaşamak ve yaşatmak isteyebiliriz.

Finansal anlamda sahip olduğumuz maddi değerleri koruma ve güvence altına alma isteğimiz yoğunlaşabilir. Ailemiz ve sevdiklerimiz için “zor zamanlarda” kullanmak üzere her zaman bir köşeye para koymak isteği içerisinde olabiliriz. Yengeç Burcu biriktirmeyi seven bir burçtur, anılarını, duygularını, sevgisini ve hatta maddi olarak sahip olduklarını da biriktirir. Ama bunu yapmaktaki amacı, daima ailesi ve sevdiklerini “güven ve huzur” içinde yaşatmak arzusundan ileri gelir.

Malum tutulma dönemindeyiz bu ay bir güneş bir de ay tutulması yaşayacağımız için Venüs, dizpozitörünün (AY) durumundan dolayı en etkili gezegenlerden biri olacak.

VENÜS Yengeç Burcu enerjisi özellikle yükselen ve güneş burcu YENGEÇ olanları, haritasında Venüs’ü su ve toprak gurubunda olanları daha fazla etkisine alacaktır. Balık, Akrep, Boğa ve Başak burçları da bu dönemden en fazla etkilenecek burçlar arasında. Koç, Oğlak ve Teraziler  de bu süreçte etkileniyorlar ama tek farkla 🙂 Onlar özellikle ilişkilerde, ailevi konularda ve finansal alanlarda mücadeleye ve karar vermeye çağrılıyor olacaklar. Elbette harita bir bütün, kişisel olarak etkiler ise her haritaya göre değişecektir.

Bakalım VENÜS Yengeç Burcu seyrinde diğer gezegenlerle ne gibi görünümler yapacak ve bunların muhtemel etkileri neler olacak ?

6 Ağustos’tan itibaren VENÜS ile NEPTÜN arasında olumlu görünüm etkili olmaya başlayacak. Sevdiğimiz “şey” her ne ise ona kendimizi adayacağız adeta. Hayallerimiz, rüyalarımız, peri masalı gibi aşk yaşama isteğimiz artabilir. Kabullenici olmak ve şükran duyguları içerisinde var olan her şeye merhamet göstermek bizim için daha kolay olabilir bu süreçte. Sanatsal çalışmalar için uygun bir dönem zira ilham almak, akışta kalmak daha kolay olacaktır.  Olumsuz anlamda ise ilişkileri ve değer yargılarımızı fazlaca idealize etmemiz sonucu gerçekleri göremeyebiliriz, bir ilişkinin gereklerini yerine getirmekten uzak bir şekilde hayal aleminde yaşayabiliriz buna dikkat edelim olur mu? Kurtarıcı olmak isterken sevgimizin, merhametimizin kurbanı olmak da mümkün… Bu süreçte finansal anlamda gerçekleri net görmekte zorlanabileceğimiz için borç almak ya da borç vermek, mali anlaşmalar yapmak gündemimize geldiğinde dikkatli olmakta fayda var.

8 Ağustos’tan itibaren  VENÜS ile PLÜTON  arasında zorlayıcı bir görünüm oluşmaya başlayacak. 20 Ağustos’a dek etkili olacak bu görünüm etkisi ile kıskançlık, sahiplenicilik, ya hep- ya hiç mantığı içerisinde hareket etmek, ilişkilerde tutkudan kaynaklanan yoğun sahiplenme ihtimaline karşı dikkat etmemiz gerekiyor.  Fazlaca zorlayıcı, baskıcı ve tehtitkar davranışlar içerisinde olmak bir çok ilişkiyi kopma noktasına getirebilir. Malum önemli tutulmaların etkili olduğu bir aydayız ve egonun fazlaca öne çıkması, baskı, gurur, hükmetme arzusu, şiddet gibi olumsuzluklar özellikle sallantıda ilişkisi olanlar için yıkıma doğru gidebilir aman dikkat. Özellikle burçlarında bir süredir Plüton’u misafir eden Oğlaklar ve bundan sert etki alan Yengeçler, Güneş ve Mars’ın verdiği olumlu açıların enerjisi ile egoları biraz daha öne çıkmaya hazır halde bekleyen Koç’lar  çok daha dikkatli olmalılar.

8 Ağustos’da VENÜS ile en büyük iyicil gezegen olan JÜPİTER arasında sert bir görünüm oluşacak. Üstelik de aralarında karşılıklı ağırlama olduğu için bu süreç (8 Ağustos- 22 Ağustos) öncü burçlar üzerinde son derece etkili olacaktır. Bu görünümün etkisi ile ölçüsüz ve kontrolsüz bir aşırılık içerisinde olabilmek mümkün. Abartı, aşırılık, sahte ve yapmacık davranışlar, kendimize ve içinde bulunduğumuz koşullara bir beden büyük gelen davranış ve söylemler, haz veren ne varsa yaşamda bunun abartılı kullanımı ve de şansımızı fazlaca zorlamak söz konusu olabilir. Kilo almak, içimizdeki duygusal boşluğu alış veriş yaparak ya da yemek yiyerek doldurmak mümkün. Hoş ama bir o kadar da boş şeylerle vakit harcamak, gereğinden fazla hoşgörülü olmak ve gerçeklerden uzaklaşmak, büyüme arzusu ile fazlası ile risk almak söz konusu olabilir. Hayat denge üzerinde olunca güzel sözünü aklımızın bir köşesine not etmekte fayda var.

20 Ağustos’dan itibaren VENÜS ile URANÜS arasında zorlayıcı bir görünüm olacak. Ağustos ayı sonuna dek etkili olacak bu görünüm etkisi ile  bir yanımız ilişki içerisinde kalmak isterken bir yanımız her şeyi bırakıp gitmek isteyebilir. Aniden bir ilişkiye başlayabileceğimiz gibi, birden bire devam eden ilişkilerimize nokta koyabiliriz. Sorunlu ilişkiler bu süreçte sıkı bir ayardan geçmek zorunda kalabilir. Değişime dirençli olacağımız günler zira bencilce, kendi duygularımızdan uzak şekilde karşı taraftaki eksik ya da yanlışlıkları daha fazla görebiliriz ve kendimizi değiştirmek, sorunu çözmek yerine karşı tarafı “bırakarak, terk ederek”, olan bitenlerden kaçarak bir şeyleri çözmeye çalışabiliriz. Elimizden beklenmedik yerlere para çıkışları olabilir, hiç hesapta olmayan harcamalar neticesinde maddi anlamda dengeyi yakalamakta zorlanabiliriz. Her sert açı elbette olumsuz değildir, bazılarımız bu süreçte Eros’un oklarının hedefi olabilir, yıldırım aşklara tutulabilir. Abartma ve gerçeklerden uzaklaşma riski olduğu için dikkatli adımlar atmakta fayda var elbette.

Venüs ve kalıcılığın, sistem ve düzen geliştirmenin ifadesi Satürn, bu süreçte birbirlerini görmeyen burçlarda olacaklar. Ne element ne de nitelik açısından Yay ve Yengeç birbiri ile benzerlik göstermez. 18 Ağustos da aralarında 150 derecelik bir açı oluşacak. Maddi konularda borç almak, borç vermek, sorunlara kalıcı çözümler üretmek biraz zor olabilir. Artan sorumluluklar altında sırtımızda sanki bir kambur taşıyormuşcasına yorgun hissedebilmek mümkün. İlişkilerde sorunlar oluşabilir ama ilginç olan bu sorunların nelerden kaynaklandığını ya da kendimizin bundaki payını görmekte zorlanabiliriz.

Ve önemli 2 tarih…

Venüs Yengeç burcunda olduğu süreçte dizpozitörü (yani onun hareketlerinden sorumlu olan gezegen) AY olacağı için bu süreçte 2 önemli tarihe dikkat çekmek istiyorum. Bu verdiğim tarihlerde Ay ile Venüs arasında olumlu açılar olduğu gibi, her iki gezegen de birbirini ağırlayacağı için olumlu açının etkisi daha artacaktır. Hem Venüs hem de Ay duygularımız, iç dünyamız, hislerimiz ve buna bağlı tepkilerimiz üzerinde etkili olacağı için bu tarihlerde olumlu ve hayırlı girişimler yapmak, ilişkilere dair sorunlar varsa bunları gidermek adına adımlar atmak, işbirliğine yönelik girişimler, daha adil olmak üzere hassasiyet göstermek, dua etmek, meditasyon yapmak, annemiz başta olmak üzere kadınlardan olumlu anlamda destekler almak adına kullanabiliriz.

9-10 Ağustos tarihleri arasında Ay Balık burcundan geçmeye başlayacak. Venüs ile yapacağı üçgen ve karşılıklı ağırlama neticesinde empati yeteneğinin, anlayış ve merhametin artacağı, duygusal açıdan kabullenici olmanın daha kolay olacağı bir kaç gün içinde olacağız. Neptün’ün- Ay ile kavuşumu da bu tarihler arasında olacağı için hayalcilikten, gerçekleri görmekten uzaklaşacak tavırlardan kaçınmak önemli. Pasiflik, tembellik etmek, karşı tarafın merhametine kendimizi bırakmak ya da sorunlarımızı çözmek için bir kurtarıcı beklemek yok anlaştık mı? 🙂

14-15 Ağustos tarihleri arasında Ay Boğa burcunda olacak ve Venüs ile 60 derecelik açı yapacak, aralarında yöneticilik bakımından ağırlama olduğu için de bu olumlu açının etkisi çok daha fazla artacaktır. Daha sahiplenici, kararlı, somut sonuçlar almak isteyeceğimiz bu süreçte Venüs Plüton karşıtlığı da etkili olduğu için baskıcı ve sahiplenici tutumlarımızı en aza indirgememiz şart elbette.

VENÜS YENGEÇ Burcu yolculuğunun “içimizdeki küçük çocuğa” anne sevgisi ve merhameti ile yaklaştığımız, en çok sevgiyi ve affediciliği bu küçük çocuğa gösterdiğimiz, ailemiz ve aile bildiklerimizle beraber mutluluk, huzur, sevgi ve barış  içinde geçirdiğimiz bir dönem olmasını diliyorum…

Sevgi ve mutlulukla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER  dip.ASA

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s