JÜPİTER AKREP BURCUNDA SİZİN BURCUNUZU NASIL ETKİLEYECEK?

akrepppp

10 Ekim 2017 de Akrep burcuna geçecek olan Jüpiter gezegeni 8 Kasım 2018 tarihine dek bu burçta kalacak. Her doğum haritasında kendine özel etkiler ortaya koyacak kuşkusuz ama genel olarak burçlara göre olan etkisini aşağıda uzun uzun yazdım. Ama bir kez altını çizerek daha tekrar etmek isterim ki her doğum haritası kişiye özeldir ve bu transitin ortaya çıkartacağı etkiler de kişiye özeldir. Bu sürecin genel olarak büyüteceği temaları, şans ve fırsatlar ile karşılaşabileceğimiz konuları okumak isterseniz şu yazıma bir göz atabilirsiniz :10 Ekim 2017- 8 Kasım 2018 JÜPİTER AKREP BURCUNA GEÇİNCE NEYİ BÜYÜTECEK?

Şimdi gelelim burçlar üzerindeki  Jüpiter Akrep sürecinin etkilerine:

koçburcu

Jüpiter haritanızın başkalarının kaynaklarından, para, menkul veya gayrimenkul imkanlarından bir şekilde yararlanma fırsatı getirebilir sizlere. Genel olarak miras ve miras edinmeye dair konular gündeme gelebilir. Eşin gelirlerinden yana olumlu anlamda kazanımlar olabilir. İş birlikleri, iş bağlantıları konusunda sağlam bir taban oluşturmak adına çeşitli girişimler söz konusu sizler için. Bu bir kredi kullanımı olabileceği gibi ortaklaşa yapılacak işlerden elde edilebilecek gelirler konusunda fırsatları da size getirebilir. Var olan sağlık sorunlarının çözümü adına ameliyatlar devreye girerse bu geçiş süreci size olumlu anlamda şifalandırıcı olarak etki edebilir. Psikolojik açıdan olayları daha derinlemesine inceleme, daha verimli bir şekilde değerlendirme ve olayların göründüğü şekli ile değil de daha derinine ele almak söz konusu olabilir. Bu açıdan baktığımızda da bunun gerçek gücünüzün doğasını anlayabilme, gerekirse dönüştürme, geliştirme anlamında size desteği olacaktır. Hiç ummadığınız kişilerden ve olaylardan şans elde edebilirsiniz, bir krizin içinden güçlenerek çıkabilirsiniz. Yaşamınızda bir çok alanda sadeleşme, gereksiz yüklerden arınma ve bırakmak istediğiniz şeylerden bu dönemde kurtulmak anlamında Jüpiter Akrep sürecinden aktif olarak faydalanabilirsiniz. Gereksiz riskler almaktan bu dönem uzak durmanız gerekmektedir.

boğaburcu

Bu transit altında ikili ilişkiler, ortaklıklar, danışmanlık almak ya da vermek, davalar ve mahkeme süreçleri gündeme gelebilir. Ortaklık teklifleri, ortaklaşa projeler hareketlenebilir. Evlilik, ortaklık ve imza gerektiren ilişkiler adına güzel bir süreç olabilir. Eğer natal haritanız vaad ediyorsa maddi imkanları geniş olan bir partner yaşamınıza girebilir. Önemli ve saygın kişilerden destek sağlamak adına sizin için güzel bir dönem olabilir. Size yardımı olacak hocalar, akıl danışacağınız kişiler, bilgisi ve eğitimi yüksek kişiler ile bu dönemde yollarınız kesişebilir. Eşten ve ortaktan destek görmek, yeni bir takım projelere start vermek söz konusu olabilir. Akrep burcunun tutkulu, hırslı ve kıskançlığa meyilli doğası da Jüpiter etkisi ile büyüyebileceği için bu dönemde ilişkilerinizde krizler ve anlaşmazlıklar varsa bu da büyüyebilir, bu yüzden bu transit süresince var olan ilişkilerinizde ekstra sorun yaşamamak adına riskli davranışlardan kaçınmanız gerekiyor. İlişkilerde var olan sorunlar daha da büyüyebileceği için dikkatli ilerlemek, sizin için değerli olan ilişkilerinizi koruma altına almak durumundasınız. Aranızda herhangi bir  konuda danışmanlık yapanlar, araştırma ve geliştirmeye dayalı işler yapanlar varsa bu süreç onlar açısından verimli olacaktır. Sorunların çözümüne yönelik her türlü mali, hukuki ya da tıbbi danışmanlık almak açısından güzel bir süreçtesiniz.

ikizlerburcu

Akrep burcuna geçen Jüpiter transitini iş ve çalışma koşullarını anlatan alandan alacaksınız. Bu alan aynı zamanda günlük yaşamın rutin aktivitelerini, içinde bulunduğunuz sağlık koşullarını, varsa kiracılarınız ve onlar ile ilgili konuları anlatan alandan geçecek. Büyüme ve gelişme, şanslı ve verimli fırsatlarla karşılaşma yaşamınızın günlük rutinlerini kapsayacak. Bu alanı işlevsel hale getirmek, bir tür ayıklama sonucunda gerekliyi gereksizden arındırmak anlamında gökyüzü enerjileri sizi destekliyor olacak. İş yerinizde iş artışı ve buna bağlı ekstra sorumluluklar gündeme gelebilir. Bir görevi en iyi şekli ile yerine getirmek ve bundan da verim elde etmek adına şanslı bir yıllık süreçtesiniz. İş yerinde ve iş arkadaşlarınız ile olan ilişkiler de bu yıl hareketlenecektir. Bir iş teklifi gelirse bu süreçte tüm detaylara vakıf olmak adına iyi incelemelisiniz yine aynı şekilde yanınıza bir yardımcı ya da çalışan alacaksınız da yine aynı şekilde iyi incelemeli, tüm ayrıntılara hakim olmalısınız o kişi ile ilgili. Yapacağınız işlerden zevk alacağınız, kişisel gelişim ve sağlık konusunda olumlu destekler alacağınız bir süreçtesiniz. Bu alan sağlık konusuna vurgu yapabilir yıl boyunca ve bu alanda gerçekten şifalanabileceğiniz gibi gereksiz riskler alarak var olan sağlık koşullarınızı daha da riskli hale getirebilirsiniz dikkatli olmalısınız. Üreme sağlığınız, boşaltım sisteminiz bu yıl hassas olabilir.

yengeçburcu

10 Ekim de Akrep burcuna geçecek olan Jüpiter sizin yaşamınıza keyif ve yaratıcılık katacaktır. Büyüme, gelişme ve yeni bazı şanlı fırsatları çocuklarınız, aşk yaşamınız, hobiler ve yaratıcı yetenekleriniz alanlarında deneyimleyeceksiniz. Uzun zamandır sert gezegen geçişleri altında bunalan Yengeç burçları açısından büyük iyicil Jüpiter’in Akrep burcundan geçiyor olması onlara ilaç gibi gelecektir, Kendinizi gayet yaratıcı bir şekilde adeta yeniden doğuracaksınız. yeni bir hobi edinmek, bir hobinizden ek gelir elde edebileceğiniz bir iş modeli geliştirmek, bir çocuk sahibi olmak ya da çocuk sahibi olanlar için çocuklarıyla ilgili güzel gelişmelerin mutluluğunu yaşayabilecekleri güzel bir dönem olacaktır bu transit. Şans oyunları, spekülatif yatırım araçları (borsa, tahvil, altın, döviz vb.) konularında da şans sizden yana olacak ama bu alanda kontrol edebileceğiniz riskler almanız önemlidir. Boyunuzu aşan riskli yatırımlardan uzak durmanız gerekmektedir. Aşk alanıdır bu tarnsiti aldığınız alan astrolojik olarak. Bu açıdan baktığımda ise hali hazırda bir ilişkiniz yoksa yeni bir aşk kapınızı çalabilir. Bu ilişkinin ise tutkusu ve duygusal yoğunluğu çok fazla olabilir. gereksiz riskleri ve tehlikeli durumları da büyütme ihtimali taşıdığı için Jüpiter Akrep burcu seyri; önceden gizli saklı yaptığınız bazı şeyleri ortaya çıkartabilir, aşk ilişkilerinde kriz yaratan sorunlara neden olabilir bu sırlar. Cinsel eğilimleriniz artabileceği için aşk ilişkilerinde cinsellik ve bu yönde temalar sizin için önem kazanacaktır.

aslanburcu

10 Ekimde Akrep burcuna geçen Jüpiter sizin aile ve yuva alanınızda kalacak yaklaşık 13 ay süresince. Yeni fırsatlar ile karşılaşma, büyüme, gelişme, bereket ve bolluk temaları ailevi konularda size akmaya başlayacak. Aileden destek almak, ailevi konularda var olan sorunları çözmek, aile bağlarınızı güçlendirmek, yeni bir eve taşınmak, maddi koşullarınız elveriyorsa da yatırım amaçlı yeni bir mülk edinmek söz konusu olabilir sizler için. Yaşam yolculuğunuzda bir aileye ve yuvaya sahip olmanın huzur veren ve kendini güven içinde hissettiren etkisini deneyimleyeceğiniz bu 13 aylık süreçte bir takım yüzleşmeler yaşanması da mümkündür. 4. ev aynı zamanda bizim en derin, kendimie özel ve erken dönem çocukluk döneminden gelen kalıplarımızı anlatması açısından önemlidir ve Jüpiter ve Akrebin derin doğası şimdi bu alanda size bazı şeyleri düzenleyip, verimli hale getirmek adına, arınmak adına da destek olacaktır. Kendinizle ilgili gerçeklerle yüzleşmek,hatalarınızı görmek ve düzeltmek adına güzel bir dönemde olacaksınız. Bağımlılıklara, geçmişten getirdiğiniz bazı kalıplara fazlaca takılmamaya dikkat etmeniz gerekiyor ilerlemek adına. Ev ve aile ile ilgili bir şeyleri takıntı yapmamaya çalışmanız gerekiyor. En derin yanınızla ve uzun zamandır sıkı sıkı tutunduğunuz kalıplarınız ile vedalaşma yılı olabilir bu yıl sizler adına. Aile ilgili herhangi bir konuda risk almayın bu 13 aylı süreçte.

başakburcu

Jüpiter’in Akrep burcuna geçişi sizi yakın çevre ilişkileri, seyahatler, eğitim konuları ve kardeş ilişkileri açısından destekleyecektir. Eğitim alan, öğrenme çağındaki Başak burçları açısından destekleyici, şans ve fırsatlarla karşılabilecekleri güzel bir dönem olacaktır bu 13 aylık süreç. Kardeşleriniz varsa onların yaşamında güzel gelişmelerin olabileceği, onlardan size gelecek güzel destekler açısından olumlu bir sürece giriyorsunuz. Yeni bilgiler alacağınız, bilinciniz ve düşüncelerinizin daha gelişeceği bir dönem. Size zara verdiğini düşündüğünüz ve yolunuza engel olan düşünceler, bazı düşünce kalıpları bu süreçte sizi bınlardan kurtulmanız için destekleyebilir. Tecrübe ile yaşayacağınız çeşitli olaylar sonucunda çevreden kaynaklandığını düşündüğünüz kısıtlanmaların vaya engellerin aslında kendinizden kaynaklandığını fark ettiğiniz, algınızın açıldığı bir transit olarak Jüpiter Akrep geçişi yeni bazı eğitimleri de yaşamınıza dahil edebilir. Yakın çevre akraba, konu komşu ilişkileriniz olumlu anlamda gelişim gösterebilir. Akrep burcundaki Jüpiter bazı aşırılıklar, tutku ve hırs ile oluşturulmuş düşünce ve fikirleri de büyütebileceği için bu süreçte söylemlerinize, iletişim konularına her zamankinden daha dikkat etmenizi gerekli kılabilir. Maksadı aşan, boyunuzdan büyük şeyler söylememeye dikkat etmeniz gerekmekte bu süreçte. Aranızda iletişim sektöründe çalışan, yazan, çizen, düşünen Başak burçları varsa onlar açısından verimli çalışmalara imza atabilecekleri güzel bir dönem olabilir.

terazi burcu

10 Ekim de Akrep burcuna girecek olan iyicil gezegen Jüpiter sizin maddi ve manevi kazanımlar alanınızdan geçecek. Bu alanda yeni fırsatlar ile karşılaşmak, büyümek ve bereketli gelişmeler tanık olmanız söz konusudur. yeteneklerinize duyduğunuz güven doğrudan kazanımlarınıza yansıyabilir.Genel olarak para, gelir getiren şeyler ve yaşamda sizin için değerli olan şeyler açısından genişleme ve şansla karşılaşma zamanı içinde olabilirsiniz. Kişiliğinizin “değer” yargıları hangi yönde ağır basıyorsa, o yön gelişecektir. Maddi yönler sizin için önemliyse o yön, manevi yön önemliyse de o yön büyüyecek ve gelişecektir. Bu süreçte yaşamdan gerçekten ne istediğinizi düşündüğünüz ve kendinize doğru, derinliklerinize doğru yol alacağınız dönem olacağı için fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. başkalarından size gelebilecek maddi fırsatları kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Maddi yatırım yapmak, mülk edinmek, para kazanmak için güzel bir dönem olabilir. Ancak riske atılmayı ve ihtiraslı bir şekilde maddi konulara yönelmeyi de büyütebileceği için Akrepteki Jüpiter sizlere risk almak konusunda da motivasyon katacaktır, süreç içerisinde maddi konularda kontrol edebileceğiniz risklerin altına giriyor olmanız önemlidir. Büyük harcamalar yapmadan ve yatırım için kredi çekmeden önce iki kere düşünmeniz gerekmektedir.

akrepburcu

İyi şansın, gelişim fırsatlarının, bolluk ve bereketin gezegeni Jüpiter 10 Ekim 2017 ve 8 kasım 2018 arasında sizin burcunuzdan transit edecek ve 12 yılda bir defa burcunuza gelen fırsatlar açısından sizi destekleyecektir. Kişiliğinizin büyüme ve gelişme evresine destek vermesi açısından çok önemli bir transit altındasınız. gerçek kişiliğinizin ve güçlü doğanızın farkına varacağınız bir süreçte olacaksınız. Kendi kendinizin en iyi versiyonunu oluşturma ve bunu da en güzel şekli ile dış dünyaya yansıtma açısından güzel bir sürecin içerisinde olacaksınız. Hem fiziksel açıdan hem de kişisel gelişim açısından bu yıl size yeni bazı gelişmeleri getirebilir. Kendinizde olan ama belki de gizli kalmış bazı yeteneklerinizi yeniden keşfetmek, bazı yeteneklerinizi de cilalamak, parlatmak, geliştirmek anlamında destekleneceksiniz evren tarafından. Sosyal ilişkilerinizin arttığı, sosyal faaliyetlerin yoğunlaştığı, mutlu gelişmeler ile karşılaşabileceğiniz bu dönemin tadını çıkartın. Heves ve yaşam coşkunuzu da arttırabilecek gelişmeler ile karşılaşabileceğiniz bu süreçte gereksiz risk almaktan ve tehlikeli hareketlerden de kaçınmanız gerekmektedir. yeme içmeyi abartabilirsiniz ve özellikle yükselen Akrepler zaman zaman yeme içme isteğinin önüne geçemezlerse kilo alma riski de taşıyorlar.

yayburcu

Jüpiter’in Akrep burcundan geçişi sizin dış dünyadan pek de görünmeyen, kapalı bir alanda gerçekleşiyor.Kendi kendinizi yeniden yapılandırmak adına bu süreçte  derinlemesine kendinize odaklanabilir, bilinçaltınızda sizi ilerlemekten alıkoyan, sarmaşık gibi yayılmış zararlı düşünce kalıplarınızı temizleyebilirsiniz. Kendinizi bir anlamda arınma ve şifalanma sürecinin içinde düşünmek ve asıl size katkıyı sağlayacak Jüpiter Yay sürecine hazırlanmak adına bu dönemden faydalanabilirsiniz. Kendinizi, ruhunuzu, ruhunuzun en derin, karanlık ve belki de gizli kalmış yönlerini bulup çıkarmak adına Akrep Jüpiter süreci size iyi gelecektir. Korku ve endişeler ile yüzleşmek, bu korkuların arındırılması; sizi güçsüz ve zayıf bırakan bazı bilinç altı kalıplarının temizlenmesi açısından da 13 aylık güzel bir döneme adım atıyorsunuz. Başta kendinize ve artından tüm insanlara, canlılara takınacağınız pozitif tavır ve anlayış işinizi daha kolay kılacaktır. 6. hissinizin artacağı, haberci rüyalarınızın yoğunlaşacağı bu süreçte bir takım bilinç altı şifa yöntemlerinden faydalanmak, bu konuda eğitimlere katılmak, rehber diyebileceğimiz türden kişiler ile yolların kesişmesi, bu anlamda şanslı tesadüflerin gerçekleşmesi sürecin size yaşatacakları arasında olabilir. Jüpiter’in Akrep burcundan geçtiği süreç boyunca başınıza kötü bir şeyler gelse ya da tatsız şeyler ile karşılaşsanız da evrenin ilahi koruyuculuğu altında olacaksınız. Bu tatsız olayların aslında sonradan sizin için çok hayırlı ve geliştirici fırsatları içinde barındırdığını anlayacaksınız emin olun zira 12. evden geçen Jüpiter transiti sizi bundan bir yıl sonra burcunuzdan geçecek olan Yay burcu Jüpiter sürecine hazırlıyor unutmayın 🙂

oğlakburcu

10 Ekimde Akrep burcuna geçecek olan Jüpiter 8 Kasım 2018 tarihine dek sizin idealleri, umutları, arzu ve ideallerinizi anlatan alandan geçiyor olacak. Yaşam hedeflerinizin yeniden güncelleneceği bir döneme adım atıyorsunuz. Büyüme, gelişme ve yeni fırsatlarla karşılaşma yaşamınızın arkadaşlıklar alanında da kendini hissettirecek. İşten elde ettiğiniz gelirlerinizin artışına tanık olabilirsiniz. Sosyal ilişkileriniz gelişip, zenginleşebilir. Jüpiter 11. evi seven bir gezegendir ve bu alandan geçiş yapıyor olması olaylara sıra dışı çözümler bulma, alternatif çözüm yolları bulabilme anlamında da size destek olacaktır. Daha çok sosyalleşerek, gurup çalışmaları içerisinde yer alarak bu süreci olumlu anlamda değerlendirebilirsiniz. Yalnız olmak yerine daha çok insanla bir arada olacağınız, değişik guruplara girip çıkacağınız bu dönemde arkadaşlarınızdan çok fazla destek göreceksiniz. Şimdiye dek “geleceğiniz” adına ne yapacağınızı ne yöne gideceğinizi bilemediğiniz durumlar artık biraz daha netlik kazanmaya başlayabilir. Bazı engellerin kalktığını ve iyimser bir şekilde daha çok yaşama asılabileceğinizi de deneyimlemeniz mümkün. Mesleki anlamda gelirlerin de artma ihtimalini barındıran bu süreç varsa borçlarınızı yeniden yapılandırmanız adına size ilaç gibi gelebilir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken girdiğiniz topluluklarda söylem ve eylemlerinize dikkat etmeniz ve kriz yaratan koşullardan ve bu tip arkadaşlıklardan olabildiğince uzak kalmanız olacaktır. Metafizik çalışmalar yapan guruplar, spiritüel gruplar ya da enerji- şifa alanında eğitim veren guruplara katılabilirsiniz.

kovaburcu

Jüpiter sizin köşe bir eviniz olan 10. alandan geçerken dikkatinizi, iş, kariyer, sosyal statü, yaşam hedefleri gibi konulara yönelmenize neden olacaktır. 10 Ekim de Akrep burcuna giren Jüpiter, 8 Kasım 2018 tarihine dek zirveye oynamanız açısından size destek olacaktır. Azimli, kararlı ve hırslı bir şekilde kariyeriniz ile ilgili konularda yeni girişimlerde bulunmak, işinizi daha geniş alana duyurmak, yaptığınız işle tanınmak , belki işinizde terfi almak ve dikkat çekmek mümkün olabilir. Kariyer konusunda sürpriz fırsatlar, gelişim adına güzel gelişmeler sizleri bekliyor. 10. evde Jüpiter enerjisi bir yandan dünyevi anlamda şans ve fırsatları getirirken bir yandan da “ego” yu, “ben” duygusunu çoğaltabilir buna dikkat etmeniz gerekebilir. Akrep burcundaki Jüpiter tutkunuzu, başarıya dair arzunuzu da büyütebileceği için sosyal statünüzü, mesleğinizi riske atabilecek durumların içine de çekebilir sizi, dikkat etmeniz gerekebilir bu konuda. Eğer kariyer konusunda şu günlerde krizler deneyimliyor ve bir takım sorunlar ile uğraşıyorsanız, bunlar biraz büyüyebilir ki bunların da içinden geçerek gereken stratejileri ve düzenlemeleri yapabilesiniz. İşle ilgili yetenekleriniz ve yönetme becerileriniz de  artış göstereceğinden bu süreç sizin adınıza zorlayıcı olsa da verimli, kalıcı işler yapmanız adına sizi destekleyecektir. daha önceden işe yaramadığını düşündüğünüz ve bir kenara bıraktığınız projeler, girişimler şimdi yeniden gündeme gelerek size yol gösterebilir. Bazı iş konularını hafife almayıp, derinlemesine incelemek, araştırmak durumundasınız.

balıkburcu

Ekim ayı içerisinde Akrep burcuna girecek olan Jüpiter sizin uzak yerler, yabancılar ile ilgili konular, seyahatler, eğitim ve yayıncılık konuları, hukuksal konuları anlatan alandan geçiyor olacak. Size yabancı olan, sizden uzakta yaşayan, farklı kültürlere ait her tür kişi, konu ve olaydan bu süreçte fayda sağlayacaksınız. yapacağınız seyahatler ufkunuzu geliştirebileceği gibi, bu süreçte yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Bu eğitimler size yeni bir bakış açısı, gelişim, değişim ve dönüşüm imkanı sağlayabilecek türden eğitimler olabilir. Sadece eğitim almak açısından değil aynı zamanda uzmanı olduğunuz bir konuda eğitimler vermek, yaptığınız işi geniş kitlelere duyurmak açısından da bu süreç size destek olacaktır. Eğitim konusu sizin için vurgulu olacağı için Akrep burcunun gölge yönlerini dikkatinizden çıkarmamanız gerekiyor zira tehlikeli bazı alanlara kaymak, yaradan çok zarar getirebilecek bazı metafizik ve öklit çalışmalar içine girmek mümkün olabilir, dikkatli olmak, kimden , hangi kaynaktan eğitim aldığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Yurt dışında eğitim almak ya da eğitim vermek de söz konusu olabilir bazı Balık burçları için. 8 Kasım 2018’e dek Akrep burcundan geçecek olan Jüpiter; yabancılar ile yapacağınız her türlü işi, ithalat- ihracat alanında çalışmaları, eğitim ve yayıncılık alanındaki çalışmalarınızı destekleyip, büyütmenize fırsat verecektir.

 

Jüpiter Akrep burcu transitinin hepimize en ihtiyaç duyduğumuz yaşam alanında bolluk, bereket ve şans getirmesini dilerim. Sevgi ve umutla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER Dip. ASA

JÜPİTER AKREP BURCUNDA SİZİN BURCUNUZU NASIL ETKİLEYECEK?” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: 10 Ekim 2017- 8 Kasım 2018 JÜPİTER AKREP BURCUNA GEÇİNCE NEYİ BÜYÜTECEK? | ZAMAZİNGO

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s