2 ARALIK 2019-19 ARALIK 2020 ARASINDA JÜPİTER OĞLAK BURCUNDA NEYİ BÜYÜTECEK?

259143_pal1234567891_jupiter-in-capricorn

Astrolojik olarak şans ve fırsatlar, büyüme, genişleme, inanç ve iyimserlik denildiğinde ilk aklımıza gelen gezegen JÜPİTER dir hiç şüphesiz. Gerek fiziksel anlamda gerekse ruhsal anlamda bizi büyüten, zenginleştiren, yaşama karşı daha pozitif, iyimser duygularla yaklaşmamıza, kendimize olan güven duygusunda da destek olan JÜPİTER, 2018 yılının Kasım ayından bu yana YAY burcundan transit etmekteydi. 2 Aralık 2019 dan itibaren JÜPİTER’in Oğlak burcuna girişini deneyimleyeceğiz hep birlikte ta ki 19 Aralık 2020 tarihine dek.

Klasik astroloji öğretisine göre OĞLAK burcunda Jüpiter çok da rahat değildir zira OĞLAK burcunun ciddi, aşırı gerçekçi, geleneksel, tedbirli ve bazen de çok çabuk karamsarlığa kaymaya açık yönleri JÜPİTER’in bu burçta yer alması ile daha da büyüme ve görünür hale gelmesine neden olabilir. İyimserlikten uzaklaşma, detaylara daha çok takılma, meselelere aşırı ciddi ve muhafazakar yaklaşımlar Jüpiter’in Oğlak burcuna girmesi ile daha çok ön plana çıkmaya başlayacaktır yaşamlarımızda. Fakat olumlu anlamı ile Jüpiter gezegenin gölge yönü olan abartılı iyimserlik, rehavet, tembelliğe eğilim ve gerekenleri gerektiği şekli ile yapma konusundaki üşengeçlik OĞLAK burcu temalarıyla araya geldiğinde daha sınırlanacak, rehavetten ve tembellikten kaçınmak daha kolay olacaktır. İyimserlik yerini tedbirli olmaya bırakırken, anlamlı ve doyumlu hedeflere ulaşmak için başarı ve fırsatlara ulaşmak adına sıkı çalışmak ve öz disiplin öne çıkacaktır. Hepimizin büyüyüp, yetişkin birer insan olması için Jüpiter Oğlak burcunda şansın görünür ve kolayca yaşamımıza akan etkisini sınırlayacak, biraz daha gayret gösterip, çalıştığımızda, hedef odaklı olduğumuzda bize kendini gösterecektir. Bu yıl gerçekten çok ciddi anlamda hedeflediğiniz ve bunun için de gereken çabayı, emeği ve zamanı en maksiumum verimli düzeyde ortaya koyduğunuz ölçüde şansı ve fırsatı, bolluğu ve genişlemeyi yakalayabileceksiniz. Zaman her zamankinden daha kıymetli olacak hiç şüphesiz, zira Satürn süreç boyunca Jüpiter’in efendisi konumunda olacak. Kuvvetli bir destek Jüpiter’e zira Oğlak burcunda, kendi krallığında bulunuyor Satürn.

Oğlak burcunda JÜPİTER 2020 yılı boyunca bizlerden öz disiplin, sorumluluk duygusu, somut ve gerçekçi hedeflerimiz varsa eğer bunlar adına çaba sarf etmek, tedbirli ve azimli olma, acele etmeden adım adım amaçlarımıza ulaşmak için bizleri destekleyerek büyütecek. JÜPİTER’in sunacağı iyi şansı yakalamak için hangi burçtan olursak olalım her birimizin çok sıkı çalışması, amaç odaklı olması ve sistemli, sabırlı bir şekilde yol alması, zamanı verimli işler için kullanması zorunlu olacak. Yetişkin, aklı başında olgun davranışlar bu yıl her zamankinden çok daha değerli ve anlamlı sonuçlar elde etmemiz için bizi destekleyecek.

Oğlak burcundan şu an hali hazırda var olan ve 2020 yılı sürecinde de devam edecek olan önemli gezegen geçişleri gerçekleşmekte. Astrolojide “büyük öğretmen” olarak bilinen, genelde de kötücül etkisi ile birlikte anılan; sorumluluklarımızı, hayatın içindeki limitleri, sınırları ve istediğimiz şeye hazır olana; onu hak edene dek bizleri zorlayan, engelleyen, kısıtlayan gezegen SATÜRN Oğlak burcunda ve yukarıda da değindiğim gibi Jüpiter’in dizpozitörü durumunda. Korkuyorsanız ve güvensizseniz eğer hayata karşı ve yaşamın önünüze  getirdiklerine karşı endişe ile yaklaşıyorsanız onlar büyüyecek; sorumlu, gerçekçi, planlı, çalışkan ve limitlerinizin farkındaysanız, sorumluluklardan kaçmıyor, hayatla kaçak dövüşmüyorsanız ve tedbirli olmakta zorlanmıyorsanız da o büyüyecek ve hatta size özellikle iş ve kariyer hayatında bu özellikleriniz başarı bile getirecektir süreç içerisinde.

Büyük değişimleri ve köklü dönüşümleri anlatan ve bunları da çoğunlukla baskı, korku ve zorlu yollardan, bazı krizlerin aşılmasını gerekli kılarak gerçekleştiren PLÜTON gezegeni de yine Oğlak burcunda bulunuyor. Bu iki önemli gezegenin bu yıl boyunca birkaç defa gerçekleştirecekleri kavuşuma JÜPİTER’in de eşlik ediyor olması gerek toplumsal, gerek küresel, gerekse bireysel çapta her birimizin hayatında önemli kırılmaların, iş ve kariyerimizi ilgilendiren konularda bir takım önemli süreçlerin, maddi anlamda da kriz yaratabilecek türden olayların gündemimize gelebileceğine işaret etmekte.  Özellikle bu açıdan 15 Şubat 2020 ila 15 Aralık 2020 tarih aralığı çok dikkat çekici bir süreç. Finansal anlamda da hayatımızda etkilerini göreceğimiz büyük değişimlerin içinden geçeceğimiz bu zaman dilimi içerisinde yaşamdaki çoğu sistemin ve yapıların, iş ve kariyerimizi; buna bağlı finansal durumumuzu ilgilendiren konuların çok ciddi testlerden geçebileceğini söyleyebiliriz. Her birimiz azami tedbiri özellikle finansal anlamda göstermek durumundayız, yönetmekte zorlanacağımız süreçlerin altına kendimizi sokmamak adına gerçekçi olmalı ve gereksiz her tür riskten uzak kalmaya dikkat etmeliyiz.

Balık burcunda bulunan özlemlerimizi, hayallerimizi, ideallerimizi anlatan NEPTÜN gezegeni ile şansın gezegeni Jüpiter Ocak 2020- Mart 2020 tarihleri arasında olumlu etkileşimde bulunacaklar. Hayata olan bakış açımızı bir nebze rahatlatabilecek türden olaylarla karşılaşabileceğimiz bu süreç; ideallerimizi somut hale dökmek, hayal ettiklerimizi realize edebilmek adına çaba göstermek için değerlendirilmesi gereken önemli zaman dilimi diyebiliriz. Özellikle 2019 Aralık ve 2020 Ocak ayı ilk haftalarına Oğlak burcundaki JÜPİTER ile Boğa burcundaki URANÜS arasındaki güzel etkileşim bazılarımız için belki kısa süreli ama çok hızlı, ani gelebilecek şans ve fırsatlar sunacak.

2020 de somut hedefleri olan, sabırlı ve çalışkan olan, yaşamda sürdürülebilir yapıları gerçekçi biçimde ele alan, aklı başında, olgun, güvenilir olan, disiplinli ve planlı olarak çalışan, örgütleme- örgütlenme becerisi yüksek, sorumluklarını tam olarak yapan kişiler adına JÜPİTER kuşkusuz ki destekleyici olarak çalışacak ve iş yaşamında somut hedefleri büyütücü etki yapacak. Her birimizin doğum haritası tıpkı parmak izimiz gibi eşsiz ve kimseye benzemez, dolayısı ile bu yılın şans ve fırsatlar adına, maddi ve manevi anlamda bize özel etkilerini kendi doğum haritamızdan rahatlıkla öğrenebiliriz ama genel olarak 2020 yılı sürecinde hangi burçlar hangi konularda JÜPİTER OĞLAK burcu geçişinden nasıl bir etki alacak diye baktığımızda şunları söylemek mümkün;

KOÇ BURCU VE YÜKSELEN BURCU KOÇ OLANLAR

Transit Jüpiter 2020 yılı son aylarına dek sizleri iş ve kariyer konularında sıkı çalışmaya ve gerçekçi hedefler oluşturmaya çağırmakta. Üzerinizde baskı yaratan ve sizi güç mücadeleleri içerisine çekmeye çalışabilecek türden olaylar yaşama olasılığınız bulunmakla birlikte özellikle doğum haritalarında Su ve Toprak elementinde gezegen vurgusu olan KOÇ burçları kariyer anlamında şans ve fırsatlar, güç elde edebilecekleri ilginç süreçler ile de karşılaşabilirler. Sosyal statülerini geliştirebilecek türden olaylar ve kişilerle karşılaşmak; bunlara bağlı maddi kazanım elde edebilecekleri şans ve fırsatlar onların olacak. Bu yıl iş ve kariyerleri ile ilgili konularda çok fazla sorumluluk almak söz konusu. Bu alanda değişim yapmak istiyorlarsa fazlaca tedbirli olmak zorundalar ve gereksiz risklerden uzak durmaya özen göstermeliler. İşleri ile ilgili konularda eğer doğum haritaları da destekliyorsa KOÇ lar için bu yıl yönetim ve organizasyon becerilerinde artış, kariyerde yükselme, sorumluluk alma ve beraberinde finansal kazanç; ekip oluşturma, yeniden yapılandırma konusunda şans ve fırsatlar onlarla olacak.

BOĞA BURCU VE YÜKSELEN BURCU BOĞA OLANLAR

2020 yılı sürecinde BOĞA burcundan geçmekte olan ani ve yeni gelişmelerin, değişimin, özgürlük ve başkaldırı çağrısı yapan URANÜS gezegenin de etkisi ile en çok şans ve fırsatla karşılaşacak olanlar Boğa burçları olacak. Uluslararası çapta iş bağlantıları ve buna bağlı seyahatler, yüksek lisans ya da master düzeyinde eğitimler almak, kişisel gelişim konuları, hukuksal bazı meseleleri olanların sorunlarını çözmek adına fırsatlar, yayıncılık faaliyetleri konularında genişleme ve büyüme imkanları onları beklemekte. Elbette bu imkanlara ulaşmak adına somut hedefler koyan ve buna ulaşmak için azim ve kararlılıkla yoluna devam eden BOĞA burçları yıl sonunda ödüllerini almaya başlayacaklar. Bu dönem alacakları her tür eğitim onları adım adım kariyerlerinde zirveye taşıyacak. Sosyal çevreleri ve arkadaş ilişkileri alanından geçmekte olan NEPTÜN transiti etkisi ile hayallerini gerçekleştirebilecekleri ve daha geniş bir çevreye yayılabilecekleri, seslerini duyurabilecekleri önemli bir yılda bulunmaktalar. Umutlarını gerçeğe dönüştürmek ve bundan da somut başarı elde etmek adına şanslı bir yılda bulunuyorlar.

İKİZLER BURCU VE YÜKSELEN BURCU İKİZLER OLANLAR

2020 onlar için finansal anlamda dikkatle ilerlemeleri gereken, borç-alacak, miras, kredi, nafaka, prim ve diğer maddi konularda tedbirli, sorumlu davranmaları gerekli bir yıl olacak. Özellikle borçları, ödemeleri, kredileri varsa bunların yeniden yapılandırılması adına bu yıl onları desteklemekte. Evli olan ya da ortaklı işleri olan İKİZLER burcu mensupları adına bu yıl, eşin veya ortağın maddi durumunda olumlu anlamda destek enerjiler olmakla beraber doğum haritalarında özellikle kötücül etkileri ile bilinen gezegenleri öncü burçlarda olanlar için var olan mali krizlerin de katlanarak artması söz konusu olabilir zira JÜPİTER var olan krizleri de büyütücü etki yapan bir gezegendir . Bu nedenle özellikle ödemekte zorlanabilecekleri kredilere girmek, riskli yatırımlara yönelmek konusunda azami tedbirli olmak zorundalar. Uzun zamandır alacaklarını tahsil etmekte zorlanan bazı İKİZLER burçları için şans ve fırsatlar da söz konusu olabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN BURCU YENGEÇ OLANLAR

2020 yılının ikili ilişkiler ve ortaklıklar adına en çok fırsatlar ile karşılaşabilecek burcu YENGEÇler olacak. Ortaklık teklifleri, iş anlaşmaları, evlilik de dahil olmak üzere her türlü imza ile akit altına alınabilecek girişimler adına destekleyici etkiler altında olacaklar. Bu destekleyici etkilerin hayatlarında somut bir şekilde yer alması için bu yıl Yengeçler çok çalışmak, sorumlu davranmak ve aşırı duygusallığı bir kenara alıp gerçekçi olmak zorundalar. Doğum haritalarında uygun etki alanlar için bu yıl evlenmek veya ciddi iş ortaklıklarına girmek söz konusu olabilir. Önemli, saygın, olgun ve profesyonel kişiler ile iş anlaşmaları imzalamak için uygun bir yıldalar. Jüpiter’in Plüton- Satürn kavuşumuna katılacağı süreç içerisinde pek çok Yengeç burcunun ikili ilişkilerinde ve ortaklıklarında değişimler ve dönüşümler olacaktır. Güçlü rakipler, etkin kişiler ile iş birlikleri olabileceği gibi yolunda gitmeyen, sorunlu ilişkiler önemli kırılma süreçlerinden geçebilir. Danışmanlık tarzı iş yapan Yengeç burçları için bu anlamada iş artışı, kariyere destek olacak yeni iş birlikleri yaşanabilir. Özellikle hukuksal anlamda belirli süreçlerin içerisinden geçmekte olan Yengeçler varsa 2020 bu alanda olumlu sonuçlanabilecek türden gelişmeler yaşatabilir.

ASLAN BURCU VE YÜKSELEN BURCU ASLAN OLANLAR

Aslan burçları iş ortamlarında ve iş koşullarının iyileştirilmesi anlamında yeni bazı süreçlerin içerisinden geçebilirler. Ne istediklerini biliyorlar ve bunu da nasıl gerçekleştirebileceklerine dair somut projeleri olan Aslan burçları Jüpiter den destek enerjiler alacaklar. Arzu ettikleri iş ortamını yaratmak, günlük hayatın içerinde rutin eylemlerinde sorumluluklarını tam olarak yerine getirdiklerinden emin olduklarında şans ve fırsatlar önlerine gelebilir. Bu yıl Aslan burçları en çok kendilerine hizmet eden kişilerden, astlarından yana şanslılar. Kirada mülkü olan Aslan burçları için bu yıl kiracıları ilgili konuların da gündeme geleceği bir dönem olacak. Hak- hukuk- adalet çerçevesinde uygun anlaşma ve sözleşmeler yapabilecekleri gibi bu konuda tedbiri de elden bırakmamaları gerekmekte. ASLAN burçları için bu yıl sağlık önemli bir gündem maddesi olabilir, özellikle sağlıklarını ihmal etmemeleri gerekmekte zira Oğlak burcundan geçen Jüpiter onlardan ruh- beden- zihin sağlığını dengelemeyi başaramadıkları anda sorunları da büyüterek önlerine hastalık olarak getirebilir. Yeni bir beslenme, rejim ya da spor alışkanlığı edinmek, kötü bir alışkanlıktan kurtulmak ve böylece sağlıklı bir ruha, bedene kavuşmak adına sıkı çalışan, emek veren, sorumlu davranan Aslan burçları bu yıl Jüpiter tarafından destekleniyorlar.

BAŞAK BURCU VE YÜKSELEN BURCU BAŞAK OLANLAR

Bu yıl şans ve fırsat gezegeni JÜPİTER’in en olumlu etkilediği burçlar arasında hiç şüphesiz Başak burcu mensupları da bulunmakta. Şans evlerinden geçen Jüpiter onları yaratıcı her tür çalışmalarını realize etmek adına destekleyecek. Belirli bir sistem ve disiplinle ele aldıkları yaratıcı süreçler somut hale gelebilir bu yıl. Aşk ve flört konusunda destekleyen etkiler altında olmakla beraber bu yıl bu tür olayları şansa bırakmak yerine daha somut bir şekilde ele alabilirler. Evlilik ve ortaklık alanlarından geçmekte olan NEPTÜN gezegeninin de etkisi ile aşk ve flört konusunda daha gerçekçi yaklaşımlar ve beklentiler içinde olacaklar. Çocuk sahibi olmak isteyen Başak burçları yine bu konuda şanslı olabilirler ve bu hayatlarına ekleyecekleri yeni bir sorumluluk alanı olabilir. Çocuk sahibi olan Başak burçları için bu yıl çocuklarının başarıları özellikle yüksek öğrenim ve yurt dışı konularında kendisini gösterebilir. Maddi anlamda ise bu yıl Başaklar yıllar önce yaptıkları bir yatırımın karşılığını alabilecekleri gibi, spekülatif yatırımlar (borsa, altın, döviz vb) konusunda da şans ve fırsatlar ile de karşılaşabilirler ama tedbiri elden bırakmamaları da gerekmekte.

TERAZİ BURCU VE YÜKSELEN BURCU TERAZİ OLANLAR

2020 yılı süreci Teraziler için ailevi konuların, ev ve yerleşime dair konuların çok fazlası ile gündeme geleceği bir yıl olacak. PLÜTON ve SATÜRN ün de bu konularla ilgili alandan geçiyor olması onların en fazla değişimi, sorumluluğu, büyük güç ya da zorlayıcı kırılmaların da bu alanlardan yaşanabileceğini anlatmakta. Ev sahibi olmak, gayrimenkul alım-satım işleri, taşınma- yer değişimleri ve tüm bu konular etrafında sorumluluk almak, tedbirli davranmak ve gereksiz risklerden uzak kalmak şartı ile Jüpiter yıl boyu onları destekleyecek. Özellikle doğum haritalarında Toprak ve Su burçlarında gezegen yoğunluğu olanlar için evlenmek, ev almak, anne ve babadan- aileden gelecek destekler adına TERAZİ burçlarını şanslı kılacak. Kentsel dönüşüm sonucu ev ya da arazilerinin değerlenmesi, ailede genişleme (evlilik ya da çocuk sahibi olmak şeklinde ) aile içinde özellikle kardeşler arasında varsa miras problemlerinin halledilmesi, yeni iş ve projeler için sağlam temellerin atılması adına bu yıl Terazi burçları mücadele içinde olacak ama bazıları bu sürecin içerisinden çok güçlenmiş olarak çıkabilecek. Kişisel olarak iç huzuru bulmak için bu yıl Terazi burcu mensupları her yıl olduğundan çok daha fazla gerçekçi ve tedbirli olmak durumundalar.

AKREP BURCU VE YÜKSELEN BURCU AKREP OLANLAR

2020 yılının en çok eğitim, seyahat, ticari anlaşma, sözleşme fırsatlarını ve bu yolla gelebilecek şans ve büyüme etkisini Akrep burçları elde edecek. Yakın çevrelerinden ve özellikle kardeşleri, yakın akrabalarından yana şans ve fırsatlarla karşılaşabilirler. Ön yargılarının daha azaldığı, yeni ve daha farklı bakış açılarının hayatlarına katıldığı, gerçekçi ve somut fikirler üretip bunları realize edebildikleri  2020 yılı onları beklemekte. Gerçekçi ve tedbirli Akrep burçları eğer sıkı çalışmaktan da kaçmazlarsa bu yıl çok önemli fırsatlar elde edebilirler. Sosyal medyada görünür olmak, seminer ve eğitimlere katılarak iş konusunda bir adım önde olmak, zihinsel becerilerini çok daha aktif olarak kullanabilmek, ticari anlaşma ve sözleşmelerde yeni bazı bağlantılar kurmak onlara özellikle sosyal hedefleri ve toplumsal anlamda gelişmeleri için destek olacaktır. Yeni iş anlaşmaları, sözleşmeler, kontratlar gündemlerinde olacak, iş amaçlı seyahatlerinde artışlar, çocuk evlerinden geçen Neptün etkisi ile çocukları ve onların eğitim hayatları ile ilgili güzel gelişmeler yıl boyu onlarla olabilir

YAY BURCU VE YÜKSELEN BURCU YAY OLANLAR

2020 yılı özellikle onlar için maddi konularda gerçeklerden uzaklaşmamaları gereken ve burçlarının özellikle iyimserliği arttıran enerjisi ile yeni maceralar aramamaları gereken bir süreç olduğunu anlatıyor. Finansal anlamda özellikle doğum haritalarında Öncü burçlarda sert gezegen yerleşimleri olan Yay burçları adına mali anlamda çok dikkatle ilerlenmesi gereken bir süreç olacak. Sahip oldukları maddi ve manevi değerler adına dikkat çeken bir 2020 onları beklemekte. Daha gerçekçi bir vizyonla, ileriye dönük, somut, elde var olan mevcut mali tablonun farkında olarak ve elbette ki tedbiri de elden bırakmayarak maddi konular çerçevesinde yeni bazı koşulların içerisinden geçebilirler. Çalışma ortamlarını anlatan alandan geçen URANÜS etkisi ile yeni iş anlaşmaları, iş sözleşmeleri, kiracıları varsa onlarla ilgili mali durumlarını yakından ilgilendiren kontratlar gündemlerine gelebilir. Mevcut anlaşma ve sözleşmeler ile ilgili yeni düzenlemeler yapmak, mali durumları ile ilgili yeni yapılandırmalar gerçekleştirmek adına destek enerjiler ile karşılaşabilirler. Ailelerinden gelen maddi destekler ya da gayrimenkullerinden elde edecekleri kazanç adına da NEPTÜN gezegeninin yıl içerinde Jüpiter ile yapacağı olumlu açı onlara maddi potansiyellerini genişletme imkanı sunacaktır.

OĞLAK BURCU VE YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR

Ne istediğinden tam olarak emin olan ve bunu da nasıl yapacakları konusunda somut hedefleri olan, sıkı çalışarak bunları gerçekleştirebileceklerine inanan Oğlak burçları; bu yıl kendi burçlarından geçmekte olan JÜPİTER desteği ile şans ve fırsatları kendilerine çekebilecekler. SATÜRN ve PLÜTON gezegenlerinin de burçlarından geçiyor olması onları uzun zamandır epey zorlamakla birlikte JÜPİTER’in de bu gezegenlere katılması ile hayatlarının pek çok alanında önemli dönemeçlerin içerisinden geçecekleri 2020 yılının onları beklediğini anlatmakta. Gerçekten başarmaya kararlı oldukları özellikle iş ve kariyerlerini, toplumsal statülerini ilgilendiren konularda bu yıl Jüpiter desteğini arkalarına alacaklar. Etraflarındaki insanlardan iş ve kariyer konusunda destekler buldukları, güvenilir, statüsü ve ticari itibarı yüksek kişilerle iş birlikleri yaptıkları, saygın bir  imaj oluşturup bunu görünür kıldıkları bir yıl olabilir. Hayatlarının önemli bir dönemecinden geçecekleri 2020 yılı ama pozitif ama negatif anlamda pek çok şeyi büyütüp, görünür hale getirecek ve yıllar sonra dönüp 2020 yılında yaşadıklarına baktıklarında hayatlarında ne kadar önemli, majör etkilerin yaşandığı bir yıl geçirmiş olduklarını o zaman çok daha iyi anlayacaklar. Yaşamlarını yönetmek, kendi yaşamlarının otoritesi olmak, yaşanan zorlu olaylar varsa hayatlarında, bunları aşmak adına azim, dayanıklılık, sabır ve kararlılığa bu yıl çok daha yakın olacaklar, yaptırım güçleri, karizmaları çok daha yüksek olacak. Emek harcadıkları, çalışıp çabaladıkları pek çok konuda şans ve fırsatlarla karşılaşacaklar ancak başkalarına karşı yaptırım güçlerinin de yükseleceği bu süreçte etik, ahlaklı ve adaletli davranmaya da maksimum özen göstermeleri gerekmektedir.

KOVA BURCU VE YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR

Kova burçları 2020 yılı sonunda başlayacak özel ve çok önemli bir döngü için hazırlık aşamasındalar, evrensel sistem onları bu yeni döngü için biraz içe çekilmeye, inzivada kalmaya ve bir parça yalnız kalarak içsel, ruhsal anlamda temizlik yapmaya, hayatlarında işe yaramayan sistem ve yapıları bırakıp arınmaya çağırmakta. Aralık 2020 yılından itibaren Jüpiter artık onların burcuna girecek ve Satürn de yine aynı dönemde Kova burcunda olacak. 2019 Aralık ayında başlayacak ve 2020 Aralık ayına kadar devam edecek süreçte KOVA burçları manevi anlamda farkındalıklarının arttığını, ruhsal açıdan güçlendikleri, yalnız kalıp da biraz kendilerini dinlediklerinde henüz kendilerinde keşfetmedikleri pek çok özellikleri keşfettikleri bir yıl geçirecekler. Kova burçları bu yıl yalnız başlarına kalarak, iç seslerine de kulak vererek, tek başlarına yapacakları işlerde çok daha şanslı olacaklar. İçsel olarak kendilerine dönük olacakları bu yılda manevi yönden huzurlu geçirmek, bırakmak istedikleri her tür zararlı alışkanlık, davranış kalıbı, kendilerine zararlı olduğunu düşündükleri kişiler ve olayları daha rahat arkalarında bırakabilecekler. Görünmez bir elin sanki omuzlarından tuttuğu, onları desteklediği, koruduğu ve yeni gelen çok önemli bir döngüye onları hazırladığı önemli bir süreçten geçecekler.

BALIK BURCU VE YÜKSELEN BURCU BALIK OLANLAR

Arkadaşları ve sosyal çevresinden en çok fayda görecek, şans ve fırsatlar ile en çok gruplar, sosyal dernek ve organizasyonlar aracılığı ile karşılaşacak olan burç bu yıl Balıklar olacak. 2018 yılı son aylarından bu yana iş anlamında gereken çaba ve özeni gösteren Balık burçları için 2020 yılı profesyonel girişimlerinin maddi ve manevi karşılığını alacakları yıl olacaktır. Maddi kazanımların yanı sıra işlerinde prestij elde etmelerine yardımcı olabilecek türden ödüller de onların olabilir.  Jüpiter yıl boyu Balık burçlarının “iyi şans” evlerinde olacak ve sosyal çevrelerinden çok önemli avantajları elde edebilecekleri, çok önemli kişilerle güçlü iş birlikleri yapabilecekleri süreç onları beklemekte. Umut, hayal ve beklentilerini somutlaştırmak, dağılmadan, gerçeklerden kopmadan, sistemli ve organize olarak hedeflerine doğru yol aldıklarında bu yıl pek çok Balık burcu olmasını arzu ettiği hayallerine kavuşabilir.

Hepimize JÜPİTER’in OĞLAK burcu sürecinin güzel ve verimli bir dönem olmasını diliyorum…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Danışman Astrolog Hülya DEĞER  Dip.ASA

www.astrolojininrehberligi.com

https://twitter.com/RehberAstro

https://www.instagram.com/astrolojininrehberligi/?hl=tr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s