26 KASIM YAY BURCUNDA YENİAY: HER PARLAYAN ŞEYİ ALTIN MI SANDIN?

yay yeniay

“İnsanın hakikati, sana gösterdiğinde değil, göstermediklerinde gizlidir. Bundan ötürü onu tanımak istersen, dediklerine değil; demediklerine kulak ver.” HALİL CİBRAN 

26 Kasım 2019 Salı günü İstanbul’a göre 18:05 de yepyeni bir ay doğacak. YAY burcunun 4. derecesinde gerçekleşecek olan Yeni Ay gündemimize YAY burcunun ifade ettiği konuları yoğun bir şekilde getirecektir. Yeni Ay enerjileri başlangıçları, bir konuda harekete geçmeyi, bir bitişin  ardından gelen yeni düzeni, büyümeyi, büyütmeyi, önce düşüncelerde oluşan yepyeni bir tohumu, öte yandan da hayatımızda biriktiğini düşündüğümüz zararlı oluşumları atarak, arınma zamanlarına işaret eder. Yeni Ay gerçekleştiğinde gökyüzünde, Güneş ve Ay aynı burç içinde kavuşurlar. Bedenimiz ve ruhumuz, geçmişimiz ve geleceğimiz aynı anda kucak kucağa geçerler. Böyle zamanlarda  çoğunlukla  çevremizde olan bitenlerle meşgul olmaktan kendimizi unuturuz, diğer kişilerdeki eksik ya da noksanları daha bir görür ama kendi marazlarımıza pek objektif bakamayız, bazen buna yüzeysellik, bazen buna büyük bir heves ve bazen de bir şeyleri hemen, şimdi yapmak adına coşku eşlik eder. Her şey ziyadesi ile yolunda gidiyor gibi gelebilir ki zaten Yeni Ay YAY burcuna büyük vurgu yapmakta. Yeni Ay’ın yöneticisi durumundaki JÜPİTER de YAY burcunun artık neredeyse son demlerinde. Gerçekten de hazırız artık hadi bir şeyler olsun ve hayatımız değişsin, var olan stresli koşulları ardımızda bırakalım ve yepyeni ufuklara açılalım, büyüyelim, daha anlamlı ve doyumlu bir hayat yaşayalım demeye…Yenay  enerjisi geçekleştiği burca ait özelliklerle uzun zamandır aradığımız cevapları bulmamıza yardımcı olabilir, vizyonumuzu açabilir, düşüncelerimizde bir anda şimşekler çaktırabilir ve belki de hayatımıza bir anda girmesi – belki de çıkması- mümkün olan kişilerin aracılığı ile değişimimize vesile olabilecek olayları yaşatabilir.

YAY burcu değişken tabiatlı bir burç olup, ATEŞ elementinin tüm iyimserliğini, sıcaklığını, cömertliğini ve hevesini içerisinde barındırır. Büyük düşünür YAY burcu, hayatın anlamını bulmaktır amacı ve hakikatin peşindedir. Uzun yolculukları anlatır ki zaten de en uzun yolculuk kendi içimize doğru yaptığımız yolculuk değil midir? O yolculuk bizi daha anlamlı ve doyumlu bir hayata taşımaz mı? O yolculukta lütuflarla karşılaşırız ama öncesinde AKREP sahasından geçerek YAY’a ulaşırız. Akrep aşamasında hayatımızdaki olaylarla derinleşir, değişir, dönüşür ve işe yaramayanları arıtıp, temizleyip; elimizde kalanı YAY burcuna geldiğimizde yayarız, paylaşırız, elimizde kalanla büyür ve genişleriz. Ama önce Akrep sahasından her şekilde geçmek durumundayız.

Gelelim gökyüzündeki işaretleri okumaya. Anın haritasında meraklı, iletişime açık, hareketli ve konuşkan İKİZLER burcu yükselmiş ve Yeni Ay haritada 6. evde ama 7. burçta gerçekleşmiş durumda. Yükselen burca tam karşıt enerji göndermekte Yeni Ay. NEPTÜN de tam tepe noktasından sert açıyı yükselene gönderdiğinde; içinde bulunduğumuz koşullar ile istediklerimizi gerçekleştirebilmek adına atacağımız adımların uyumsuzluğundan bahsedebiliriz. Hedeflerimizde belirsizlikler, karmaşık durumlar, attığımız taşın ürküttüğümüz kurbağaya değmediği koşullar, ne yapacağını ve ne yöne gideceğini bilemeyen insanın hissettiği dağılmışlık hissi bu göksel kombinasyonların anlattığı. Evet büyük hedeflerimiz, hayallerimiz ve ideallerimiz var da bunları nasıl yapacağımızı, realize edeceğimizi bilemiyoruz desem sanırım abartmış olmam.

Öte yandan bu Yeni Ay çok önemli bir açısal görünümün etkisi altında gerçekleşmekte: MARS- URANÜS karşıtlığı. Mars kendi yönettiği Akrep burcunda çok güçlü. Boğa burcunda URANÜS ise oldukça rahatsız. Karşı karşıya geldiklerinde bu ikisi; kurallar ve yerleşik düzene ait kısıtlanmalara olan isyanı anlatıyor. Kışkırtan, var olan her şeye isyan ettiren, sabırsız ve çoğunlukla da gerilimli bir enerjinin eşlik ettiği ani ve öngörülmez her tür hareket, olay, kaza, sakarlık ile karşılaşmak mümkün. MARS hayatla baş edebilme gücümüzdür astrolojik olarak. Kuvvetli bir Mars enerjisi hayatın içinde karşılaştığımız zorlukları çözmek adına eyleme geçmek için, düştüğümüzde yeniden ayağa kalkmak için hepimize en gerekli olan itici güç hiç şüphesiz. Ve fakat bu Yeni Ay döneminde bu enerjiyi doğru ve akıllı kullanabilen, stratejik olabilen ve bir noktada hayatın içinde denge sağlayabilenler kullanacak. MARS ve URANÜS karşı karşıya geldiğinde bir noktada kişi “imkansızı elde edebileceğini” düşünür eyleme geçerken ve bir anda karşısında duran her tür engeli ve sorunu aşabileceğini düşünür. Çok sabrı yoktur durup düşünmeye ve kararlarını hemen eyleme dökmek ister.

Yeni AY derecesi ile URANÜS arasında birbirini görmeyen bir açı çeşidi var; 150 lik açı yapıyor hem Ay, hem GÜNEŞ içe içe geçmiş halde. Yani hayatta bir şeyler yapmak istiyoruz, büyük heves ve istekle başlangıç yapmak istiyoruz, hayallerimiz var, isteklerimiz var, olsun artık diye beklediklerimiz var ama bir yandan da aşırı telaşlı, çabuk ateşlenen, gergin ve fazla sıkıntıya boğulmaya, sorumlulukların getirdiği kısıtlayıcı koşullara da gönülsüz durumda olduğumuzu söyleyebilirim. Bir yandan güvende olmak için, kendimizi iyi hissetmek için var olan koşulları aşmaya ihtiyaç duyuyoruz ama bir yandan da özgür olmak ihtiyacımız bizi saçma sapan bir şeyler de yaptırarak ondan uzaklaştırabilecek güçte. Her şeyi yapabileceğimizi düşünüyoruz, her kese inanmak eğilimindeyiz ama sonucunda büyük hayal kırıklığı ve istediğimiz o şeyin gerçekleşmesi durumunda da sınanacağımız türden olaylarla karşı karşıya kalma durumumuzun olabileceğini de içten içe hissediyoruz aslında.

28 Ekim 2019 da AKREP burcunda bir Yeni Ay gerçekleşmişti, 4 drc Akrep burcunda ve Yay burcunda gerçekleşecek Yeniay zamanında MARS tam o derecede bulunuyor. Bunun anlamı şu; o zaman URANÜS’ün karşısında gerçekleşen Yeniay her birimizin öngörmekte zorlandığı olaylarla karşılaştırmıştı ya, işte o olayların yarattığı gerilimi çözmek adına önümüzde dikkatle adım atmamızı gerekli kılan koşullar mevcut. Öfkenin, isyan noktasına gelmenin, sabırsızlığın, büyük aşırılıklara kaçmanın ne zamanı ne sırası. Gerçekçi olmak zorundayız her birimiz. Mevcut durumlarımıza akılcı çözümler bulmak, ne istediğimizi bilmek ve bu istediğimizi elde etmek adına gayet soğukkanlı bir şekilde, odağımızı şu ya da bu nedenlerle kaybetmeden, herkesin ve özellikle hayatın “bize karşı” değil asıl bizimle “iş birliği” yapmak için önümüze yükümüzü hafifletecek, sıkı sıkı tuttuğumuz, yapışıp kaldığımız her şeyi bıraktırarak bizi daha rahat hareket edebilecek hale getirebilecek. Sadece bizim payımıza düşen olayları ve insanları değerlendirirken görünene, bize söylenene değil; asıl görünmeyene, söylenemeyen ama “satır aralarında ima edilen, belki altı çizilen ” şeylere odaklanmak. MERKÜR boşu boşuna Akrep burcundan retro yapmadı, boşu boşuna anın haritasında Ay Düğümleri ile olumlu açılar yapmıyor. Akıllı ve planlı olan, derin düşünüp, kararlı bir şekilde eyleme geçenleri, gereksiz tartışmalara girmeden sezgilerini dinlemeyi bilenleri ödüllendirecek şüphesiz. MERKÜR, Neptün ile üçgen açıya yaklaşmakta zira.

Ve son bir nokta şunu da belirtmek isterim; o da önemli bir orta noktanın bu Yeni Ay ile tetiklenmesi üzerine. 4 drc YAY burcu SATÜRN/PLÜTON orta noktasını tetikleyecek bu yeniay zamanından geçerken. Zor iki gezegenin orta noktasının da ifade ettiği zor şeyler olmakla birlikte elbette ki muazzam güç, azim, kararlılık, öz disiplin gibi anlamları da içerisinde barındırmakta. Bu orta noktanın Yeni AY ile tetiklenmesi, hayat şartlarının müthiş zorlayıcı olmasına, var olan koşulların değişip dönüştürülüp ve yeniden yapılandırılması gerekliliğine, istediklerimizle- mevcut durumumuzun koşulları arasında duran büyük engel ve baskı yaratan durumlara vurgu oluşturacaktır. Büyük yaşam deneyimleri aracılığı ile yaşamın tam ortasında yer alacağımızı, ruhumuzun tekamülü için bizlerin maksimum performans göstermemizin gerekli olduğunu, kendi gücümüzü aşan bazı insanlar, olaylar ve koşulların da içinden geçebilme olasılığımızın da olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim bu orta noktanın YENİ AY ile tetiklenmesi sonucunda.

Önümüzde zaman diliminin her birimizin hayatında en gerekli değişimleri yapabilme gücü ve cesareti getirmesini ve bunu da en uygun zamanda eyleme dökme ferasetine sahip olabilmeyi hepimiz için  diliyorum…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER Dip.ASA

2020 yılı için yolunuzu astrolojinin rehberliğinin ışığı ile aydınlatmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurarak ulaşınız.

26 KASIM YAY BURCUNDA YENİAY: HER PARLAYAN ŞEYİ ALTIN MI SANDIN?” üzerine bir yorum

  1. “Gerçekten de hazırız artık hadi bir şeyler olsun ve hayatımız değişsin,” cezbedici! Yeninin sevinci öyle çok olsun kı eskiyi bırakmanın ayriksi tadıni hissetmeyeyim dilimde.🐣🐥

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s