22 MAYIS İKİZLER BURCUNDA YENİAY: BİR YALANA TAV OLACAĞINA, BIRAK GERÇEKLER DİLE GELSİN…

 

 

Gemini+New+Moon+2019

22 Mayıs 2020 Cuma günü akşam saatlerinde İkizler burcunun 2.derecesinde yeni bir ay doğacak. Hava elementinin, değişken tabiatlı bir burcudur İkizler, içerisinde hem dişil hem eril özellikler barındırır yani hermafrodittir. Çift yönlülüğü ve değişkenliği ise içerisinde bulunduğu koşullar onu çokça gerer ve sıkarsa daha da artar. Rasyonel aklın, iletişimin ve haberleşmenin, aklın, zekanın ve becerinin gezegeni MERKÜR yönetir İkizler burcunu ve Yeniay haritasında o da kendi yönettiği İkizler burcunda yer almakta, hemen yanında ise gerileme hareketi yapan, dolayısı ile fonksiyonları çok da rahat çalışmayan VENÜS var.

Her Yeniay dönemi genellikle yaşantımıza bir gündem taşır, bu yeniayın gündemini ise İkizler burcu temaları belirleyecek. Bilgi, iletişim, haberleşme, durumumuzu kurtarmak adına başvuracağımız pratik çözümler, aldığımız haberler, verdiğimiz haberler, kardeşlerimiz, yakın çevre konu komşumuz, fazlaca merak ettiğimiz ve öğrenmek için çırpındığımız bilgiler, eğitimler bu zaman diliminin konu başlıkları arasında. Nasıl konuştuğumuz, sözcükleri nasıl seçtiğimiz, bunu karşımızdakine nasıl aktardığımız, aklımızla sorunlara ya çözüm bulduğumuz ya da içinden çıkılmaz arap saçı kıvamına getirdiğimiz her tür konu yine gündem  maddelerimiz arasında.

Özellikle anın haritasında  Yeniay derecesi Balık burcundaki Mars ile kare açı yaparken; Merkür- Venüs ikilisi de Neptün ile kareden çalışıyor. Ne midir bu? İçinde bulunduğumuz şartlara, duygusal olarak yaşadığımız durumlara çözüm bulamadığımız zaman kendimizi inanılmaz gergin, öfkeli, anlaşılmaz hissedebiliriz. Yalan, aldatmaca, günü kurtarmak adına başvurulan ucuz ayak oyunları canımızı sıkabilir. Yalanlara, kandırmacalara muhatap kalabiliriz. Bu süreçte duyduğunuz haberleri, aldığınız mesajları lütfen akıl- mantık filtresinden geçirmeyi unutmayın ve de elbette ne söylediğiniz karşı tarafa net olarak ulaşıp ulaşmadığından emin olun. Maksadını aşan sözler ya da ağzınızda eveleyip geveledikleriniz, bazen de bir anda tüpten sıkılmış macun gibi sıkılan, ağızdan çıkan ama asla da geriye de alamayacağınız sözcükler özellikle ilişkilerinizi geri dönülmez bir yola sokabilir. Merkür- Venüs ikilisi zaten gönül işlerine aklın karıştığını, ilişki sorunlarımıza çözüm bulmak için aklımızı kullanmamız gerektiğinin altını çiziyor evet ama yüreğin “evet” demediği noktalarda “akıl” evet derse o noktada kafamız karışıyor, aklımız şaşıyor, hassas noktalarımız tetikleniyor ve dışarıdan gelecek her tür etkiye, şiddetli tepki verebilir hale geliyoruz.

İkizler Yeni Ay’ları bizlerden olaylara çift taraflı bakmamızı da talep eder. Bunca gezegen retro yapıp tüm enerjileri içe döndürmüşken zaten en doğru yaklaşım da bu olmalı sanırım. İkizler burcu çift taraflıdır, olumlu ve olumsuz olan her şeyi içinde barındırır, karışık durumları da, kendi elimizle karıştırdığımız durumları da anlatacak bize. Bu süreçte zihnimizde başlayan ve ağzımıza kadar uzanan bi fren mekanizması olmalı. Bir anlık galeyana kapılıp, anlamadan dinlemeden tepki verirsek sonuçta olan bize olabilir.

İkizler burcundaki Yeniay ve beraberindeki günler, kararsız olanlarımız için de sürecin zorlayıcı olabileceğini anlatmakta. İkizler burcu aşırı vurgu kazanmış ise gökyüzünde, huzursuzluk, sıkılma, çabuk olsun hemen olsun isteğinin yarattığı sinir, gerilim, istediği olduğunda da bu defa yaşayacağı “aaa bu muydu, bi eksik var ya da tam da bu değildi sanki isteğim” yanar dönerliği de eşilik eder. Hiç bir şeye tam olarak karar verememek, ne istediğini tam olarak bilememek, istediğini sandığı şeylerden emin olamamak şu önümüzdeki günlerde olasılıklar arasında. Ancak bu evrede sağlıklı düşünen, zihnen rahat olmayı başaran, hayatın akışının tam tersine gitmeye çalışmayıp aksine onunla akanlar elbette bu süreçten en az etkilenecek olanlar.

Yeni aylar yeni başlangıçları getirir derler çoğunlukla ama gökyüzü bu aralar yeni başlangıçları değil aksine yeni başlangıçlar yapmadan önce üzerinden tekrar geçmemiz gereken konuları gündeme taşıyacaktır. Yaptığımız iş, kurduğumuz ilişkiler, kardeşlerimiz ve onların hayatı ile bizim hayatımızın kesişme noktaları, ticari hayatımız, eğitim ve seyahat içeren kon başlıklarımız..Ne kadar hazır durumdayız? Ne istiyoruz? Nasıl bir yol izlemek durumundayız? Kararlarımız neler? Bu kararların ardında ne kadar durabiliriz? Uygulanabilir ve sürdürülebilir mi bu kararlar? Yeterli olduğumuz ya da yetersiz kaldığımız konular, ne kadar hazırız ne kadar değiliz bu süreçte düşünmek zorundayız. Aklın ve zekanın gezegeni de hazır İkizler burcunda,güçlüyken ve hepimizin de zekası tıkır tıkır faaliyete geçmişken elbette kendimize bi çıkış yolu bulabiliriz, çünkü Merkür bir sonraki burç olan Yengeç’de retro yapacak. 28 Mayıs da başlayacak 5 drc Yengeç burcuna geldiğinde. Ne mi olabilir? Şu an verdiğimiz yanlış kararların ya da fırsatımız varken veremediğimiz aslında da en doğru olabilecek kararların duygusal sonuçları ile yüzleşeceğiz. Yengeçteki Merkür aklın içine duyguları kattığında, şu günlerde cin gözlük edip birini kandırmış isek, yalan söylemiş isek ya da tam da bu dediklerim bizim başımıza gelmişse işte o zaman adına Karma denilen, asla milim şaşmayan, “etme- bulma” diye bildiğimiz o hak ediş günlerine varmış olacağız…

Venüs retosu bu süreçte özellikle ilişkilerde yaşanması muhtemel türlü senaryolara dikkat çekmekte. Bunlar arasında eski ilişkilerimize ya da bi türlü “eski” diyemediğimiz, her yalana, her tatlı söze dünden inanmaya hazır hallerimizle koşa koşa gittiğimiz arap saçı ilişkilere işaret ediyor. Retro sürecinin genel etkilerini şu makalemden okuyabilirsiniz :13 Mayıs- 25 Haziran VENÜS RETROSU: KALPLER KIRGIN, DİLLER SUSKUN…Yeni ay anın haritasında 7. ev yani yakın ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanında gerçekleşiyor. Eğer varsa bu hayat konularına dair sorunlar; akıllıca, tüm iletişim kanalları aktif tutularak çözümler gayet güzel bulunur, yeniayın enerjisi ile gerekli güncellemeler yapılır. Bu alanda çokça yalan, aldatma, aldatılma ve iyi niyetin suistimal edilmesi de olasılıklar arasında yine de dikkatli olmakta fayda var.

İkizler burcunda gerçekleşen bu yeniay dan elbette herkes doğum haritasının aldığı etki ölçüsünde etkilenecektir. Etki alanını  anlamak adına ve eğer de biliyorsanız doğum haritanızı; 2 drc İkizler burcu nerede ise işte oradan etki alacaksınız. Eğer doğum haritanızda İKİZLER,YAY,BAŞAK,BALIK etkisi yoğun ise, bu burçlarda Güneşiniz, ayınız ve diğer özel ve kişisel gezegenleriniz varsa olan bitenlerden biraz daha sert etkilenme durumunda kalabilirsiniz.

Ve siz değerli okurlarım ve takipçilerim için son bir not;

Haziran Ayı içerisinde gerçekleşecek olan yeniay ve dolunay, Ay düğümlerine yakın derecelerde olacağı için birer TUTULMA olarak hayatımıza yansıyacak; yani turbo etkili bir Yeniay, Turbo etkili bir Dolunay yaşayacağız Haziran ayında.

5 Haziran 2020 15 Derece YAY burcu AY TUTULMASI özellikle değişken burçları etkisi alına alacak. (Yay-İkizler-Başak-Balık) 21 haziran 2020 de ise 0 drc YENGEÇ burcunda  GÜNEŞ TUTULMASI gerçekleşecek. Bu tutulma ise Öncü Burçların ilk günlerinde doğanları (Yengeç-Oğlak-Koç-Terazi) etkisi altına alacak.

Bu özel duruma, göksel olarak gerçekleşen muazzam değişimlerin işaretçisi olan tutulmalar ile ilgili özel bir seminer yapacağım. Seminer yine canlı, interaktif, sorularınız sorabileceğiniz, kendi doğum haritanız üzerinden ne tür etkiler aldığınızı öğrenebileceğiniz şekilde olacak. Geçmiş deneyimlerim; yaptığım online seminerlerde benim kadar katılımcıların da anlatılanlardan büyük keyif aldığını gösterdi hep. Seminerden elde ettikleri kişisel bilgi ; endişelerin, korku ya da belirsizliğin yarattığı gerilimin yerine umut- iyi dilekler ve kendi payına düşeni yapma sorumluluğu kattı hep onlara. Güzel dilekler ile bir sonraki seminerde görüşmek üzere ayrıldık hep birbirimizden 🙂  Bu seminerde siz de bize katılmak isterseniz, kayıt ve koşullar için aşağıdaki iletişim formunu doldurup gönderebilir ya da astrolojirehber@gamil.com dan maille ulaşabilirisiniz. Seminer tarihi 30 Mayıs 2020 Cumartesi Saat: 21:00  dir.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Astrolog Hülya DEĞER Dip.ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s