24 HAZİRAN 2021 OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY:HAYATIN GERÇEKLERİ, DEĞİŞİMİN SANCILARI

24 Haziran Perşembe günü Oğlak burcunun 3. derecesinde bir dolunay meydana gelecek.

AY ve Güneş’in tam karşı karşıya geldiği dolunay dönemleri olayların tüm çıplaklığı ile ortaya çıktığı, bilinçli isteklerimiz ile asıl ihtiyacımız olan şeyler arasındaki gerilimin tüm boyutları ile hissedildiği zaman dilimleridir.

Öte yandan ruh ile beden arasında köprüler kurma zamanıdır da.. Ruhumuzun asıl ihtiyaçları ile maddi dünya arsındaki uyum ya da uyumsuzlukların gözle görünür olma zamanlarıdır. Kaçtıklarımızla yüzleştiğimiz, yok saydıklarımızı bir anda karşımızda bulduğumuz, bitti geçti dediklerimizin aslında hiç de bitip hiç de geçmediğini fark etme zamanlarıdır bu dönem. AY ve Güneş’in karşı karşıya durduğu enerjidir nihayetinde ve bir tarafını kabul ettiğimiz, diğer tarafını yok saydığımız her ne varsa, yok sayılanın gümbür gümbür geldiği zamanlardır. Hayatın kıyısında durup seyretmeye çalıştığımız, olana bitene, hayatın gerçeklerine tüm çıplaklığı ile tanık olduğumuz zamandır.

Her bir dolunay fazı, kendinden sonrakine hazırlar aslında bizleri. Dolunayın gerçekleştiği aksa ait temalarda somut dünyamıza yönelik hareketlenme başlar çünkü Güneş dışardan gelen etkilerdir, hedeflerdir; Ay bu ise etkilere verdiğimiz içgüdüsel, duygusal tepkilerdir.

OĞLAK burcunda gerçekleşen göksel olaylarda konu toplumsal anlamda edindiğimiz, edinmeye çalıştığımız statü ve iş hayatı ile ilgilidir. Gözümüzü diktiğimiz zirvedir, o zirveye adım adım ilerlerken verdiğimiz emek, akıttığımız ter ve sabrı sonuna dek yolculuğa eşlik ettiğimizde ulaştığımız selamettir.

Ayrıca Oğlak burcunun sembolizması içerisinde geleceği sağlam bir temel üzerine kurmak ve sürdürülebilir projeler üretmek, kalıcı ve sağlam yapılar inşaa etmek vardır. Dolunaylar için de dedik ki netice ve sonlanmalar, her şeyin ayan beyan ortaya çıktığı zamanlardır. Bu durumda AY OĞLAK ile GÜNEŞ YENGEÇ arasındaki gerginlik uzun dönemli bir projelerin, sürdürdüğümüz iş ve uğraşların sonu olabileceği gibi, yeni sistem ve düzenlerin var olan durumların çatışması, revize edilme zorunluğudur diyebiliriz. İktidarı elinde tutan, en tepede olanlar, yöneticiler adına bir tür zirve krizi, yeniye yer açılması için eskinin değiştirilmesi için yapılması gerekenler, biten ve de zaten bitmesi gereken eski kalıplardır. İş ve toplumsal anlamda bazı kuralların, düzenlerin neden değişmesi gerektiğini gözler önüne seren olaylar yaşanama ihtimalinden söz edebiliriz.

Anın haritasına baktığımızda AY ile Güneş karşıtlığını ılımlı bir açı ile gören büyük iyicil gezegen JÜPİTER’in verdiği desteği görüyoruz. Bu destek çok değerli zira bazı konular ki özellikle iş hayatını ilgilendiren, kurallı düzenli sistemleri, yasal ve bürokratik işleri ilgilendiren konu başlıklarımıza İyicil Jüpiter’in verdiği olumlu katkı ile ilerleme sağlamak, büyümek, yol almak nispeten kolay olacaktır. Jüpiter’in de gerileme hareketine henüz geçtiğini düşünecek olursak; 14 MAYIS 2021 den bu yana gündeminizde var olan hukuki konular, eğitim, seyahat ve yayıncılık, turizm vb konular ya da büyümesini ve gelişmesini istediğiniz her tür işinizin üzerinden bir kez daha geçmeniz, geliştirmeniz, olumlu anlamda ilerleme kaydetmeniz olasılık dahilindedir.

Merkür retrosunun bitişi ve normal hızına kavuşmuş olması da yine olumlu; ancak NETÜN ile yapacağı dik açı bu dönem aklımızı, düşüncelerimizi bir noktaya odaklamakta, somut karar vermemizde bizi zorlasa da; Satürn ile uyumlu açısının verdiği nimetlerinden, elinde somut projeleri olanlar, hayal ettiği şeyleri gerçekleştirirken gerçekçi bakış açısı içinde olayları ele alanlar faydalanacaktır.

2021 yılının en stres yaratan açısı olan kurulu sistemi, düzeni ve yapıları anlatan SATÜRN ile; yeniyi, ani ve öngörülmez tarzda çalışarak beklenmedik değişimleri hayata katan URANÜS gezegeni arasındaki kare. Bu dolunay zamanı içinde hala aktif bu açı.

17 Şubat civarı ilkini, şu aralar 2.sini yaşadığımız ve Aralık ayı son haftası sonuncusunu yaşayacağımız bu açı; alıştığımız bildiğimiz yapıların, kuralların ve iş hayatı başka olmak üzere maddi sistemlerin baştan aşağı değiştiğini – değişmesi gerektiğini- anlatıyor. Bu Dolunay döneminde MARS da ASLAN burcundan bu dik açıyı olabilecek en zor hale sokmuş durumda. Verdiğimiz kararların arkasında durmakta zorlanmak, olayları ve durumları fazlası ile zorlamak, değişmesi gereken durumları inatla sürdürmeye çalışmak bir süre sonra bizleri içinden çıkılması zor durumlara itebilir. MARS aslanda kararlarımızı egosal bazı isteklere dayandırdığımızda, elde edebileceğimizden, yapabileceğimizden fazlasına göz diktiğimizde boyumuzu aşan durumların, kontrol etmekte zorlanabileceğimiz risklerin içerisinde olabilme ihtimalini anlatıyor. 26 Nisan – 6 Mayıs arası doğumlu bir BOĞA burcu,28 Temmuz – 8 Ağustos doğumlu bir ASLAN burcu, 29 Ekim – 8 Kasım doğumlu bir AKREP burcu ya da  25 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında doğmuş bir KOVA burcu iseniz bu ikili sert açının getirdiği stresli, sert değişimleri en yakından deneyimleyecek grup içinde yer alabilirsiniz. Özellikle doğum haritanızda 3 drc Oğlak burcunun olduğu alan ise bu sürecin tüm gerçekleri ile önünüze serildiği bir sürecin başlangıcı olabilir. Elbette her doğum haritası kişiye özeldir, kendi hayatı içinde anlamlı bir hikayeyi anlatır ve tamamen etkisini siz kendi yaşamınızda, size özel bir olayın içinde deneyimleyeceksiniz.

Öte yandan, sabit burçlarda gerçekleşen bu zorlu kombinasyonlar sert doğa olaylarını, sismik yer sarsıntılarını anlattığı kadar kazaları, sert durumları, özellikle araç kullanırken mutlak suretle dikkatli olmamızı da işaret etmekte. “Hemen olsun, benim dediğim şekli ile olsun” tarzı isteklerimiz bu dönem pek karşılık bulmayabilir. Acele edilerek, belli bir akılcı temel oturmayan davranışlar, kararlar bir süre sonra sıkıntı yaratabilir. Olabildiğince kendimizi kontrol edebiliyor oluşumuz, yeniliğe yer açmak adına eskiye sıkı sıkı tutunmuyor oluşumuz bu sürecin en sağlıklı bir şekilde geçirilmesi adına önemli.

Oğlak dolunayı ve onun önünüze getirdiği gelişmeler, dilerim ki hepinizin hayatında en gerekli, en fayda sağlayacak ve yolunuzu aydınlatacak gelişmeleri getirsin.. Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip.ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s