10 Temmuz 2021 YENGEÇ BURCU YENİAYI: GÜVENLİ LİMANLARIMIZ

10 Temmuz 2021 sabaha karşı 04:16 da AY ve GÜNEŞ Yengeç burcunun 18. Derecesinde kavuşarak yeni bir döngü başlatacaklar. Yeniayın SU elementinin ÖNCÜ burcu YENGEÇ te gerçekleşmesi “güvenliğe” dayalı talebimizi dile getiriyor.

Gelecekte olmasını arzuladıklarımız için daha somut kılmaya çalıştığımız çabalarımızın işaretleri var bu yeniayda. Ev almak, satmak,onarmak, evlilik için adımlar atmak, yuvamız- yuva bildiklerimiz- için somut çabalar, çocuk sahibi olma isteği, varsa çocuklarımız onlar adına yeni gündem maddelerimiz, iş ve kariyer hayatına dair yeni girişimler ve tüm sırladıklarıma dair “gelecek” teması ön planda olacaktır. Herkes nasibince, çabası oranında alacak ve ayrıca bu zamana dek harekete geçememiş ya da karşılaşılan engeller sebebi ile hep bir ertelenmiş, ya da endişeler sebebi ile bi türlü fırsat bulamamış isek şimdi işte yeni adımlar, yeni başlangıçlar, el atıp çeki düzen vereceğimiz yaşam sahnelerimizdeki olaylar gündeme gelecektir.

YENGEÇ burcundaki YENİAY URANÜS ve NEPTÜN ile olumlu açılanmakta. Ruhumuzu besleyecek, moralimizi biraz olsun düzeltebilecek, bizleri şöyle bir silkeleyip diriltebilecek, içimizdeki ışığın kandil olup, başkalarına da ışık vereceği yeni oluşumları beraberinde getirebilir. Gerçekten sevdiklerimiz ve onların güvenlikleri için adımları büyük bir özveri ile atmaya hazır durumdayız diyebilirim.

Elbette anın haritasında özellikle iki kötücül gezegen- mars ve Satürn karşıtlığı etkin, Uranüs ile Satürn dik açısı hala inatla devam ettirmeye çalıştığımız kurulu yapılarımızı tehdit etmeye devam etmekte. Yani bizleri esip gürletecek, öfke ile kaldırıp zararla oturtabilecek, dönüşü belki de mümkün olmayacak, zor telafi edebileceğimiz ve belki de hiç edemeyeceğimiz kırgınlıklar da bu göksel tablo içerisinde aynı oranda mümkün görünmekte. Yani bu dönem şimdiye dek hayatın güvenli limanlarında kalanlar belki engin denizlere, yani olasılıklara açılacak; kimimiz de oradan oraya savrulan gemilerini güvenli limanlara çekip, koruma altına alacak.

Çatlağı varsa eğer “yuva” nızın, su alıyorsa yani geminiz, pamuk ipliğine bağlı ise beraberlikleriniz bu durumda bu yeniay ya bunları uygun zeminde telafi edip, onarmak adına size fırsatlar sunacak ya da ayrılık çanları çalacak kimileri için. Yeni bir düzen kurmak için yol ayrımına gelmek, belli kararları vermek ve verilen kararları uygulamak bu yeniayın devamındaki günlerde mümkün görünmekte.

AY YENGEÇ burcu zamanları “anı hafızamızın” tavan yaptığı zamanlardır, bazen bir koku, bazen bir müzik, bazen bir söz bizi alır taa eskilere götürür. İşte bu yeniay bizi eski alışkanlıklarımıza, geçmiş koşullanmalarımıza, kırgınlıklarımıza, savunmacı tutumlarımızın nedenlerine döndürebilir. Nerede vazgeçmiştik sevmekten, sevilmekten, ne zaman ailemizi ve aile bildiklerimizi ihmal etmeye başlamıştık? Neye ihtiyacımız var tam olarak, kendimizi güven içinde hissetmek için? İşte tüm bu sorulara gerçek cevaplar teker teker önümüze gelecektir ve hastalıklı tüm alanlar şifa ile buluşacaktır bu soruların ardından. Neptün şahane bir bağ kuruyor zira Yeniay ile.

Anın haritasında biraz geniş bir orbla da olsa PLÜTON tüm muhalefeti ile Yeniaya karşıt durumda. Duygusal anlamda yoğunluğun artması çok olası ve bu yoğunluğu nasıl ve nereye kanalize edeceğimiz ise çok önemli olacak. Yapıcı mı yoksa yıkıcı mı olacağız? Seçimlerimiz önümüzdeki yoldaki sapaklardan birine sokacak bizleri eğer bu muazzam gücü olumlu anlamda kullanmayı başarabilirsek. Plüton ile yeniay karşıtlığı bizleri, diğerlerini sevmekten alıkoyan duvarlarımızı, kalıplarımızı görmemizi istiyor, güçlü görünmek adına verdiğimiz –mış gibi olan kalıplarımızı dönüştürmemizi istiyor. (güçlü değilken aslında güçlüy-müş gibi, gerçekten sevmiyorken , seviyor-muş gibi, ya da aslında üflesen yıkılacakken, son derece güvenliy-miş gibi görünmeye çalıştığımız kalıplarımız var ya , işte onlar…) Zor bir sınav ile karşı karıya kalmak ki bunun ailevi bir konuda olma olasılığı yüksek bazılarımız için, ve bu zor durumun ardından sıfırdan başlayan ve fakat bir öncekinden daha güçlü bağlar kurmak da olası.

Birileri tarafından derinden sevilmek sana güç verir, birini derinden sevmek ise cesaret…

LAO TZU

Neptün ve Uranüs ikilisinin tam orta noktası Yeniay ile çalışıyor. Bu bir tür kozmik zenginliktir zira sezgilerin ve algıların çok muazzam çalışacağını söyleyebilirim. Etrafımızı etkileme gücümüzün olması ve onlardan da yoğun etki alıyor olmamız mümkün. Hassasiyet ve duyarlılık ise çok yüksek. Bu durumun tek gölge yönü şu ki; gerçekten ne yaptığının, nereye gittiğinin farkında olmayanlar, şaşıran, aklı karışan, onun bunun gazı ile hareket etmeye çalışanlar adına süreç zor olabilir. Evet yeniay güzel enerjileri çalıştırıyor ama unutmayalım ki anın haritası gerçekten çok zor denebilecek açılar ile en baba gezegenleri birbirine bağlıyor. Yolunun nereye çıkacağını bilmeyen, aklı başında sağduyulu hareket etmeyen, küçük bir çocuk gibi Yengeç’in o kabuğu içinde kıvrılıp – biri gelsin de beni buradan çıkarsın- diyenler adına zor olacaktır bu süreç.

Hepimize Yengeç burcu yeniayının tüm bereketi ile en ihtiyacımız olan yaşam hanemize doğmasını diliyorum.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip.ASA

08.07.2021 /İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s