24 Temmuz 2021 KOVA BURCUNDA DOLUNAY : AÇILMAMIŞ KANATLARIN BÜYÜKLÜĞÜ…

Kova Burcunda Dolunay

Tarihler 24 Temmuz sabah saatlerini gösterdiğinde gökyüzünde GÜNEŞ ve AY karşıtlığını yani dolunayı yaşayacağız. KOVA burcunun 1. derecesindeki AY ile kendi yönettiği burçta oldukça güçlü konumlanmış durumdaki GÜNEŞ arasındaki karşıtlık bizlere bilinçli yanımız ile bilincinde olmadığımız isteklerimizin arasındaki gerçekliği tüm çıplaklığı ile gözler önüne serecek.

Sabit burçlarda gerçekleşen gökyüzü olayları olan biten değişimlere uyum sağlamakta en zorlandığımız süreçlere işaret etmektedir genelde. Arzu ve isteklerimiz genelde var olan mevcut koşulları devam ettirmek yönündedir. Dolunayın gerçekleştiği KOVA burcu ise önce “bireysel” olarak başlayan ve bu başlangıcın dalga dalga topluma da yayılmasını, değişimin geniş kitlelere de sirayet etmesi ile tetiklenen “yenilikleri” ifade eder. Her değişim ise elbette ki mevcut durumun yeni şekillerle güncellenmesini, gerekiyorsa da sonlanmasını gerekli kılabilir.

Dolunay zamanları netleşmeleri anlatır. Her şeyin tüm çıplaklığı ile ayan beyan ortaya çıktığı zamanlardır. Dolunayın parlak ışığı tüm gölgelerin üzerine yansıdığında, karanlıkta kalmış ve belki de o zamana dek fark edilmeyen olayların üzerine aksettiğinde ise hem içsel olarak hem de dış dünyada olan biten olaylara bir tür projektör görevi görür. KOVA burcu doğasında değişmesi gereken, güncellenmesi gereken, revize edilip eski halinden daha fonksiyonel hale gelmesi gereken konularımız her ne ise bu dolunayda beklenmedik şekillerde, sürpriz şekillerde ve şaşırabileceğimiz tarzda gündemimizde bulabiliriz.

Dolunay özellikle işbirliği yaptığımız, ortak bir dava için bir araya geldiğimiz sosyal gruplar, arkadaşlıklar ve geleceğe dair gerçekleşmesini umduğumuz olaylarda egomuzu nasıl kullandığımız, kendimizi nasıl sağlıklı bir şekilde ifade ettiğimiz üzerinde etkilidir. Kova burcunda dolunay zamanları insanlığa nasıl faydalı olabileceğimizi, yeni bir yaşam vizyonu kazanmak için kimlerle bir araya gelmemiz ve/ veya kimlerden ayrılmamız gerektiğini sorgulama, net kararlara varma zamanlarıdır.

Kova Burcu evrenin tüm bilgisi ile ,tıpkı sembolünde görünen dalgalar gibi bilginin dalga dalga yayılmasıyla, geniş kitlelere paylaşılmasıyla ve dolayısıyla ağlarla ve internetle alakalıdır. Bu dolunayda ise bu anlamda gündemi yoğun olanlar, teknolojik konularda, internet ve bilişim konuları ile meşgul olanlar adına yeni bir takım kararlar gündeme gelebilir.

Anın haritasında Yükselende YENGEÇ burcunu görmekteyiz, Dolunayın başrol oyuncusu olan AY bu durumda daha da vurgulanmış olacaktır. Haleti ruhiyemiz içinde bulunduğumuz ortamdan, ortamdaki ilişkilerimizden etkilenirken, ne derece “eşit-adil ve kişisel özgürlük alanlarının sağlıklı bir şekilde kurgulandığı” ilişkiler içinde olup olmadığımızı sorgularken kendimizi bulabiliriz.

Dolunay gerçekleştikten sonra AY’ın önündeki ilk temel açısının SATÜRN ile kavuşum olduğunu görüyoruz. Zihinsel anlamda “net” olmaya ihtiyacımız var. Özellikle net, sınırları belirlenmiş, basit ve uygulanabilir hedefler bizleri bu dönemde başarıya daha kolay ulaştıracaktır. Kafamızın net olması, geleceğe dair olasılıkları net görüyor olmak daha iyi hissettirecektir bizleri bu dönemde. Ve fakat anın haritasında 7. alanda dolan AY, yakın ilişkilerde bulunduğumuz insanlardan kaynaklanan engelleyici, geciktirici durumlara açık olabileceğimizi anlatıyor. Endişe ve korkunun, tedirgin bir bekleyişin eşlik ettiği ortaklık, evlilik ya da yakın ilişkiler konularında netleşmeler yaşayabiliriz. İlişkilerde değişimler, ortaklık yapılarında revizyon, çevre ya da yaşanılan yerin değişimi, iş ve bu işe dair gelecek vizyonlarımızı sorgulamak durumunda kalabiliriz.

KOVA burcunda bu bir ay içinde 2 tane dolunay yaşayacak olmamız ise oldukça çarpıcı bir sembolizm içeriyor. İlkini KOVA’nın ilk derecesinde; ikicisini ise KOVA’nın son derecesinde yaşayacağız. 24 Temmuz KOVA dolunayı bir tür netlik durumunu yani içinden geçtiğimiz zamanda mevcut durumların tamamlanması gerektiğinin, yeni ve somut kararlar alarak yolumuza devam etmemiz gerektiğini anlatırken 22 Ağustos 2021 de 29 derece KOVA burcundaki Dolunay ise şu yaşadığımız günlerin bir tür miladı olacak. Yani istesek de istemesek de yeni olan gelecek, mevut durumda bizi ilerletmeyen koşullar tamamına erecek, bir kapı kapanıp bir başka kapı açılacaktır.

Dolunay ALTAIR sabit yıldızı ile kontak kuruyor. Bu yıldız çok önemli bir Alfa yıldız olup Kartal Takımyıldızı içerinde değerlendirilir. Astrolojik anlamı içerisinde ise kişiye büyük bir zihinsel güç vermesi, akıl ve mantık gücünün desteklediği mücadeleci bir karakter vermesi söz konusudur. Mars ve Jüpiter karakterindeki bu yıldız özellikle AY ile etkileşim halinde olduğu zaman mülkiyet konularına bir vurgu yapabilir, sosyal ilişkilerde ve toplumsal statü konularında yaşanması muhtemel değişimleri anlatır.

Dolunay en çok SABİT burçların ilk derecelerinde gezegen ve özel noktaları olanları etkisi altına alacaktır. Ayrıca 20-24 Ocak arası doğmuş KOVA; 20-24 Nisan arası doğmuş BOĞA, 23- 26 Temmuz arası doğmuş ASLAN ve son olarak 20-24 Ekim arasında doğan bir AKREP burcu iseniz dolunay sizin hayatınızda daha etkili ve görünür finallere ışık tutabilir.

” Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez” der Nobel edebiyat ödüllü Fransız yazar Andre Gide. Neleri başarabileceğimizi, hangi sıkıntıları nasıl aşabileceğimizi henüz belki de tam fark edemiyoruz ama gelecek günlere dair vizyonumuz, kendimizi nerede görmek istediğimize dair net fikirler, projeler oluşturmak bu dönemin bizden beklentileri arasında. Unutmayın bu dolunayın bir benzeri yine aynı burçta ama burcun son derecesinde olacak 22 Ağustos da. Bu günden o güne adım atacağız, cesaret ve umutla, kanatlarımızı açarak, bir kartal gibi olayların tam da tepesinden onlara bakarak…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip.ASA

23.07.2021, Eskişehir

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s