OĞLAK BURCUNDA VENÜS RETROSU (19 Aralık 2021- 27 Ocak 2022) : Harç Bitti. Yapı Paydos…

Kırma sevdiğini; ne umudunu, ne güvenini, ne de kalbini…

Sevdiğini mutlu et…

Çünkü sevilince insan iki defa güler; hem yüzüyle hem yüreğiyle…”

Venüs astrolojik olarak bizlere haz ve mutluluk veren şeyleri sembolize eder. Sevgi dilimizi, ilişkilerimizde neyi sevilesi bulduğumuzu, her türlü ilişkimizde denge ve uyumu nasıl ve ne şekilde yaratıp yaratamadığımızı, estetik, güzellik ve bakım konularımızı ifade eder. Her birimizin doğum haritasında farklı farklı burçlarda, farklı farklı hayat alanlarında dile gelerek bize bu yaşamda hem ilişkilerimiz adına potansiyellerimizi anlatır hem de “değer” kavramımıza bir vurgu oluşturur.

Bir gezegen gerileme hareketi yaptığında; o gezegene dair ifadeler dış dünyada karşılık bulmakta zorlanır. Bir dizi engel ve gecikmeler neticesinde gezegenin ifadesi içinde yer alan konular testten geçer, sorun ve sıkıntılar varsa da bunların çözümüne dair gündem oluşur. Bu çözümler elbette ki harita sahibi adına onu zorlayabilir, her zaman kolaylıkla çözüm bulduğu olası ilişki sorunlarına çözüm bulmakta zorlanır, maddi tıkanıkları aşma noktasındaki becerilerini bir süre kullanamaz hale gelebilir. OĞLAK burcunda VENÜS retrosu; SATÜRN prensibi ile şekilleneceği ve dizpozite edileceği için, bu gerileme süreci boyunca ilişkilerimizi ilgilendiren konularda ve maddi süreçlerimize dair gündem maddelerimizde; geleceğe dair daha ciddi, sorumlu, kalıcı, uzun vadede sürdürülebilir, gerekirse kısıtlayıcı kararlar almamıza neden olacaktır.

VENÜS retrosu yarım kalmış aşkların zirve yaptığı zamanlardır. Yaşanmış ama daha yaşanacak bir şeyler varken şu ya da bu sebeple yolları ayrılmış çiftler genellikle VENÜS retrosunda yeniden bir araya gelirler. 14 Ocak 2022 de MERKÜR’ün de retro sürecine katılması ile birlikte bu olasılık daha da kuvvetli olacaktır. Yeniden sorunların çözümü, her iki taraf adına verilmesi belki de zor olan kararlar gündeme gelecektir.

VENÜS retrosu sürecinin en dikkat çekici tarihlerine -ki adeta GİRİŞ-GELİŞME-SONUÇ olarak adlandırılabilecek- göz atacak olursak;

VENÜS düz hareket ederken 11 Aralık da, 25 drc OĞLAK burcunda PLÜTON ile kavuştu. Bu İLK KAVUŞUM açısı. Kişisel doğum Haritanızda 25 derece Oğlak’ın bulunduğu evin ifade ettiği konuda hedefinize duyduğunuz güçlü arzuları dönüştürmeye ilk adımı attınız. İlişkilerinizde gündem maddeleri belirmeye başlamıştır ve elbette bu kavuşum yoğun tutkuyu, kaybetme korkusunu, bu korkunun körüklediği güç mücadelelerini anlatıyordu. Maddi anlamda ise çok ciddi sıkıntılı süreçler söz konusu olabilir kimlerinin yaşamlarında.

İKİNCİ KAVUŞUM ise VENÜS RETRO yapmaya başladıktan sonra gerçekleşecek. 25 ARALIK 2021 de kesinleşecek olan bu kavuşum sürecin en zorlusu diyebilirim. Bariz zorluklar asıl o dönem görünür olmaya başlayacak. En büyük etkiyi alan grup ÖNCÜ burçlar (KOÇ-TERAZİ-YENGEÇ-OĞLAK) burçlarında Venüs ve diğer kişisel gezegen yerleşimleri olanlar. Etki en bariz şekilde doğum haritanızın Oğlak burcunun 25. derecesi hangi konuların ifade bulduğu alan ise süreç sizi ortadan test edecektir.

ÜÇÜNCÜ KAVUŞUM ise 3 MART2022 de gerçekleşecek. Venüs artık düz hareket etmeye başlayacak. OĞLAK burcuna geçerek “yücelecek” olan MARS da kavuşuma dahil olarak açı son defa gerçekleşecek. Üstelik VENÜS-MARS- PLÜTON üçlüsü , NEPTÜN ve AY DÜĞÜMLERİ ile çok olumlu bir ilişki içinde olacaklar. Bunun anlamı ise geçmiş ardımızda kalırken, kimin elini sıkı sıkı tutup yolumuza devam edeceğiz, kiminle helalleşip ayrı yollara koyulacağız işte buna karar vermiş olacağız. Var olan ilişkileri yeni baştan yapılandırmak adına kimimiz gerçekten yoğun çaba gösterecek ve bunda da başarılı olacaktır. Elbette bu dediğim kişisel doğum haritanızın aldığı etkiler doğrultusunda. Kimimiz için ise gerçekten ilişkiyi karacak “harcın” bittiği, tüm çözüm yollarının tıkandığı ve paydos deme zamanının geldiğini anlatacak.

Bu 3. kavuşum öncesinde ise bir YENİAY bir de DOLUNAY yaşayacağız ki her ikisi de VENÜS ve onun ifade ettikleri adına çok önemli. 2 Ocak 2022 de 12 derece OĞLAK burcunda yepyeni bir ayın doğumuna tanıklık edeceğiz. Venüs-Ay-Güneş- JUNO ve Plüton Oğlak burcunda yan yana dizilirken URANÜS bu yeniaya çok güzel destek verecek. 8 Ocak 2022 de ise VENÜS ve GÜNEŞ İnferior kavuşumu gerçekleşecek. Bunun anlamı bu tarihten itibaren gündemimiz hızlanacak, sorunlar bariz şekilde görünür olmaya başlarken 18 OCAK 2022 deki 27 derece YENGEÇ burcundaki dolunay bize yaşanılan tüm süreçleri, tüm gerçekliği ile önümüze getirecek. Bitenler bitecek, gidenlere veda edeceğiz, sorunları çözmüş isek eskisinden çok ama çok daha güçlü bir şekilde yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

VENÜS retro sürecinde özellikle estetik, bakım, güzellik konularında yeni girişim ve müdahalelere pek sıcak bakılmaz zira süreç istediğiniz sonucu elde etmekte sizi zorlar.

Maddi ve manevi “değer” bilincimizde yanılsamalar olması normalir. Birine hak ettiğinden çok fazla değer verirken; asıl sizin ilgi ve sevginizi hak eden kişilere soğuk ve mesafeli davranmak gibi, olmayacak kişilere, hak etmedikleri payeler vermek gibi yanılsamalar elbette daha sonraki süreçler adına sıkıntı yaracaktır.

Alışverişlerde de dikkatli olunması gereken bir süreçtir VENÜS retro zamanları, özellikle lüks ve pahalı şeyleri ederinden fazlaya almak, aldıktan sonra memnun kalmamak, aynı özelliklere sahip belki de aynı ürünü retro sonrasında daha düşük fiyata bulmak olasıdır.

İlişkiye başlamayın, söz-nişan vs yapmayın denir VENÜS retrosunda ve evet bu doğrudur. Ve fakat bazılarımız özellikle bu süreçte yeniden bir araya gelecek ilişkilerinde. Bu kaderdendir. Bu ilahi sistemde olması gerekendir. Misal; daha öncesinde bir şeyler yaşadığınız biri oldu. Şu ya da bu sebeple de ayrıldınız, buna siz ya da karşınızdaki neden oldu -fark etmez- Bu ilişki karşılıklı kontratlı bir ilişki ise, karmik bir ilişki ise, birbirinizden alacağınız- vereceğiniz dersler tamamlanmamış ise zaten aslında siz “tam olarak” ayrılmamışsınızdır, işte VENÜS retrosundan daha mükemmel bir şey olamaz yeni baştan bir araya gelmek için. Bu tür çiftler bir araya gelecek işte. Yarım kalan karmalarını tamamlamak için. İlişki evliliğe ya da daha kalıcı hale de dönüşebilir (oğlak burcu geleneksel ilişkileri vurgular) eğer taraflar tüm uzlaşma yollarını tıkıyorlarsa da, yollar bir daha kesişmemek adına ayrılabilir.

Venüs retro süreci, kişisel doğum haritalarınızda ÖNCÜ burçların 13 ila 28 derece arasında yer alan gezegen ve kişisel noktalarınızı (MC,ASC, Ay Düğümleri, Juno vs) etkileyecek. Öncü burçlar YENGEÇ-TERAZİ- OĞLAK ve KOÇ burçlarıdır. Her doğum haritası tümüyle kişiye özel, eşsiz ve benzersizdir. Aynı burçtan olsanız da diğer insanlar ile aynı etkiyi almazsınız. Bu dönemi kendi doğum haritanız üzerinden anlamak, potansiyelleri ve muhtemel tarih aralıklarını öğrenmek isterseniz bana aşağıdaki formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun,

Astrolog Hülya DEĞER dip.ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s