4 ARALIK 2021 YAY BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI: ESKİ YOLLARI YENİ AYAKKABILARLA YÜRÜMEK…

2021 yılını YAY burcunun 12. derecesinde gerçekleşecek GÜNEŞ TUTULMASI ile kapatıyoruz. AY ve GÜNEŞ’in YAY burcunda iç içe geçtiği anın haritasında; iletişimin gezegeni MERKÜR ‘de tutulmaya eşlik ediyor. Tutulmalar çok kuvvetli dolunay ve yeniaylardır ve açığa çıkardığı etkiler itibariyle yaşamımızda önemli ve kadersel denebilecek olaylara vesile olan göksel sembolizmalar içerirler. Belki uzun zamandır yapmak isteyip yapamadığımız olaylar, ilerisini görmek istediğimiz ama henüz tünelin ucunda bir ışık görmediğimiz durumlar, atmak istediğimiz adımlar, korku ile atmaktan çekindiğimiz, bir adım geride kaldığımız adımlar, yaşamımıza giren ya da yaşamımızdan çıkan insanların gündeme geldiği zaman dilimleridir tutulma dönemleri.

Tutulmanın gerçekleştiği burç YAY, bu burcun niteliği değişken, elementi ateş ve yöneticisi  yani onun hareketlerinden birincil derecede sorumlu gezegen ise Jüpiter. Tutulmanın değişken bir burçta olması bizleri bu dönem “hızlı sarılmış bir filmin başrolünde” gibi olduğumuz hissini verirken; ateş elementi özelliği gereği dürtülerimize pek de fazla karşı koyamayacağımız, bi hevesle atılım yapmak isteyeceğimiz, anlık öfke ya da sevinçlere kolaylıkla kararlar alabileceğimize işaret ediyor. Tutulan GÜNEŞ aynı zamanda iletişimi, haberleşmeyi, anlaşma ve sözleşmeleri, sözlü ya da yazılı her türlüsünden kurduğumuz kontakları anlatan gezegen MERKÜR’e de ev sahipliği yaptığı içindir ki kararlarımız duygularımızdan çokça etkilenecek. Büyümeyi, genişlemeyi, çoğalmayı, gelişimi anlatan bir burçta gerçekleşen tutulma aslında bizi düşünmeye davet ediyor. Son 1,5 yıldır nerede geliştin hayatında? Bunca olan biten karşısında değişen ne oldu? Bu değişimlere ne derece adapte olabildin? Senin olmayan ama seninmişcesine kabul ettiğin, sorgulamadan, akıl mantık süzgecinden geçirmeden kabul ettiğin neler var? Hangi deneyimlerin içinden geçtin ve bu deneyimlerin ne kadarı senin “kazanım hanene” kaydedildi? Kimler, hangi olaylar vasıtasıyla tüm iyimser hallerini suistimal ediyor, iyi niyetini sömürüyor? Hevesini kursağında bırakıyor? Küçük yalanlarla takas mı ediyorsun gelecek güzel günlerin umudunu?

Her Güneş tutulması aslında YENİAY enerjisi taşır, yeni beliren, filizlenen koşullar ve durumlar birkaç gün içerisinde daha görünür olmaya başlar. Bu süreçte şu ya da bu şekilde mücadeleler içerisinden geçerken MERKÜR-NEPTÜN arasındaki dik açı kararsızlıklar, başka insanların fikir ve düşüncelerinden fazlası ile etkilenme, yalan yanlış haberlerle kapılıp mağdur olabilme ihtimaline vurgu oluşturuluyor. Kulağımıza her üfürülen bilgi doğru olmayabilir bunu akılda tutmak gerek. Adeta zihinsel bir kuşatma altındayız bu dönem, alışkanlıklarımız değişiyor ve bu değişime ilk başta “düşünsel” anlamda yani “kafada” hazır olmamız önemli ama dediğim gibi MERKÜR haritanın en sıkıntılı durumda bulunan gezegenlerinden biri. Bu da yoğun kararsızlığı ve belirsizliği körüklemekte.

YAY burcu yasaları, kanunları, etik ve ahlaki değerleri de vurgulayan bir burçtur ve Güneş tutulmasına 150 lik açı ile bağlanan URANÜS yepyeni yasal süreçleri, kanun ve bununla bağlantılı düzenleri gündeme getirecektir. Yapılan hileler, yenen haklar ve bu uğurda verilen yasal mücadeleler sürpriz şekilde sonuçlanacaktır. Tutulma kadersel yolculuğumuzun yönünü anlatan AY DÜĞÜMLERİ’in Güneyde olanı ile yakın konumlanmış durumda. Güney AY Düğümü yönündeki tutulmalar, ileriye gidebilmek adına bırakılması gereken safralarımız olduğunu anlatır.

Yollarımız bilindik eski yollar yani işimiz, aşımız, yuvamız, yurdumuz ve sevdiklerimiz ile beraber güvenli ve huzurlu limanlarda kalmak isteğindeyiz…Ama eski yolları bu defa yeni ayakkabılar ile yürüyeceğiz… Bundan sonraki süreçte Tutulmaları BOĞA ve AKREP aksında deneyimleyeceğimiz için, bu tutulma ile YAY ve İKİZLER burçlarındaki seriyi “şimdilik” tamamladığımız için, ayakkabılarımızı değiştirip aynı yollara yeni baştan koyulacağız. Ve fakat farkındayım bu ayakkabı bazılarımız için dar ve sıkıyor, vuruyor. Özellikle sabit burçlarda (Akrep, Boğa, Aslan, Kova burçlarında) gezegen yoğunluğu olanlar için değişim ve beraberinde yeni baştan yapılanma artık gümbür gümbür kapıda. Onlar için asıl yukarıda sıraladığım soruların cevaplanma zamanı….YAY burcunun bu son tutulması onlar için daha hayati önem taşıyacak. ASLAN ve KOVA burçları bu güneş tutulmasının getireceği değişim adına belki biraz daha avantajlı olabilir gibi görünse de sabit burçlardaki iki baba gezegenin; URANÜS ve SATÜRN ün yarattığı baskıdan kaçabilmeleri pek mümkün değil. 2022 yılının tamamı ve 2023 yılı ortasına dek süreç onları yeni ayakkabılar ile yürümeye zorlayacak ve eminim sürecin hakkını verenler yıkılmadan, dimdik ayakta yepyeni hayatlara kendinden emin adımlarla yol alacaklar.

Sürecin her birimizin hayatında en aydınlık gelişmeleri getirmesi dileklerimle,

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER dip.ASA

İstanbul, 02.12.2021

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s