2 OCAK 2022 OĞLAK BURCUNDA YENİAY: Yeni Hedefler, Dik Yokuşlar…

Kötümser sadece tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür,

GERÇEKÇİ tünelle birlikte ışığı ve gelecek bir sonraki tüneli görür.

J.HARRIS

2 Ocak 2022 Pazar akşamı Oğlak burcunun 12. derecesinde 2022 yılının ilk yeniayı doğacak. Ay ve Güneş’in iç içe geçtiği yeni gökyüzü döngüsünde; Oğlak burcundaki retro durumdaki VENÜS ile Plüton arasındaki hala etkili olan kavuşuma da OĞLAK burcu temalarına bir vurgu oluşturuyor. Peki nedir OĞLAK burcunun sahası? Ne anlatır?

Oğlak burcu demek hayatın zor zamanlarında her ne olursa olsun ipi göğüslemek demektir. Başarılı olmak adına gözünü budaktan sakınmayan, adım adım zirvelere uzanan, başardıkça daha da motive olan, kendine ve hayata güvenmesi belki biraz zaman alsa da somut, verimli, gerçekçi ve son derece tedbirli olmak aklımıza gelir Oğlak burcu dediğimizde. İstediğini gerçekleştirme potansiyeli ile doğmuştur Oğlak ve sorumlulukları her zaman önce gelir yaşamında, çalışkan ve azimli doğasını, zaman içerisinde elde ettiği tecrübeler ile harmanlayarak, ihtiyaç duyduğu düzeni, yapıları ve sistemleri oluşturmakta ustadır. Emek, maliyet, zaman ,kar-zarar hesabı yapmakta; gerçekleştirilebilir olanla olmayanı hemen ayırt etmekte ustalığı ona iş ve mesleki alanda başarılı olmanın kapılarını da açar.

AY klasik astroloji kurallarına göre OĞLAK burcunda rahatsızdır zira aradığı güvenli limanları Oğlak burcunun katı, muhafazakar ve mesafeli doğasında bulmakta zorlanır. Oğlakta AY en ihtiyacımız olan şeyin bir hedefe sahip olmak, bu hedefe adım adım ilerlemek, başarılı- saygın- prestijli işler gerçekleştirmek olduğunu anlatmakta gökyüzünde. Bir işi başarmış olmanın verdiği gönül rahatlığına ihtiyacımız büyük aslında, kendi belirlediğimiz sınırlar içinde kalma isteğimiz de yoğun demek mümkün. Ve fakat keyfimiz pek yok, VENÜS gerileme hareketine devam ediyor ve ay sonuna dek de devam edecek.

YENİAY anın haritasında URANÜS ile çok olumlu bir açıda, URANÜS’ün yeniayla olumlu açısal bağlantısı yeni gelişmeleri, değişimleri akıcı şekilde hayatımıza katacaktır. Yeniaydan hemen önce kesinleşen bu açı etkisini sürdürse de AY yaklaşan açı ile PLÜTON- RETRO VENÜS kavuşumuna doğru ilerliyor, 3 Ocak da açı kesinleşecek. Bu durum duygusal yoğunluğu arttırırken, zorlu bazı süreçleri tetikleyebilir. Güç ve acizlik duyguları ile başa çıkmak, maddi anlamda zorlu bazı deneyimlere karşı hissedilen korku ve endişe artabilir. Kontrolü elimizde tutmak istesek de yaşananlar pek çoğumuz için gerçekten zorlayıcı olabilir.

Yeniayın dizpozitörü SATÜRN. Kova burcundaki Satürn ile URANÜS arasındaki gerilimli açı devam ediyor. Değişen sistem ve düzen, kurallar, kanunlar ve yeni gelen bir takım kurallar, yaptırımlar ve zorunluluklar arasında sıkışıp kaldığımızı anlatan bu göksel kombinasyon 2021 e damgasını vurmuştu ve işsizlik, geçim sıkıntısı, salgın hastalık ve devamındaki değişen iş ve toplum kurallarına dair yaptırımlar bu iki önemli gezegen açısının anlattığı zorlu sonuçlardı. 2022 ye girdik evet, yeni bazı kararların hayata geçirilmesi adına hevesliyiz (Mars YAY burcunda) ve fakat gerçeklerden uzaklaşmamak zorundayız da (Mars yaklaşan açı ile Neptün ile dik açıya ilerliyor.) Mantıklı, rasyonel ve akıllıca verilmiş kararlara ihtiyacımız var kesinlikle.

İletişimin ve rasyonel düşüncenin astrolojik ifadesi olan MERKÜR gezegeni tam da yeniay günü KOVA burcuna geçecek. Bu burçta rahat çalışma potansiyeli yüksektir bu gezegenin ancak 15 Ocak itibariyle gerileme sürecine başlayacağını da göz önüne alacak olursak sanırım Şubat ayının ilk haftasına dek çok dikkatli olmak zorundayız.

Emek verdiğimiz şeylerin karşılığını almak adına Oğlak yeniayının devamındaki günlerde sabırlı davranmak, gerçekçi olmak, emeğimizin karşılığını almak adına disiplinli ve kararlı çabaya gereksinimiz var. Hayat yolumuzda ilerlerken seçimlerimiz ile geleceğimizi inşaa ediyoruz. Her seçim ardımızda bıraktığımız vazgeçişlerimizi de barındırıyor. Oğlak burcundaki yeniay hayatımızda en doğru ve en gerekli seçimleri yapabildiğimiz, gereksiz yüklerden ve bizi aşağı çeken, huzurumuzu bozan fazlalıklardan kurtulduğumuz bir dönem olması dileklerimle,

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip.ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s