25 EKİM 2022, AKREP BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI : Tutuluyoruz…Hem de Parça Parça…

AKREP BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Kim ne zaman yeni bir cennet yaratmaya girişmişse, gücü kendi cehenneminden almıştır.
Aforizmalar, Friedrich Nietzsche

25 Ekim 2022 Salı günü İstanbul’a göre öğlen sabah saatlerinde AKREP burcunun 2. derecesinde bir GÜNEŞ TUTULMASI yaşayacağız. Güney Ay Düğümü yönünde gerçekleşecek olan bu tutulma ve devamındaki süreçte; etkileri itibariye sarsıcı bazı gelişmelerin tam da ortasında bulabiliriz kendimizi. Aslında bu günlerde bir kapının eşiğinde duruyoruz pek çoğumuz; bir kapıyı kapatmamız, başka bir kapıyı açmamız bekleniyor bizlerden . Ve fakat söz konusu AKREP burcu olduğu zaman olayları ve yaşananları öyle hafife almak, hemen adapte olup eyleme geçmek sanırım kolay olmayacak. Hele ki tutulma Güney Ay Düğümü yönünde olunca da ileri gitmek için elimizdekilerin bir kısmını zorunlu olarak bırakmamız bekleniyor bizlerden. (Akrep ve Boğa burcundaki Ay Düğümleri ile ilgili şu yazıma göz atabilirsiniz. https://wordpress.com/post/astrolojininrehberligi.com/20295)

Tutulmanın gerçekleşeceği burca biraz yakından bakalım mı? Çünkü hem AY hem de GÜNEŞ aynı burcun doğası ile şekilleniyor. Buna Güney Ay düğümü ve Venüs Akrep yerleşimi de olunca bi bakalım AKREP burcunun sahası neymiş? Su elementinin sabit bir burcu olarak AKREP; astrolojik döngüde yüzleşme ile ve en derindeki gerçeği arayıp bulup gün yüzüne çıkarmakla ilgilidir. Peki sizce “yüzleşme” dediğimiz şey gerçekten nasıl yapılır? Hele ki bir krizin tam da ortasından geçiyorsak zira bu burç maddi ve menevi krizlere en açık olan burçtur. Yüzleşme dediğimiz şey nasıl bir yapıyı gerekli kılar? Elbette ki içsel bir güce (Akrep bu gücünü dişil bir burç oluşundan alır) ve duygusal zekaya (Akrebe bunu da veren su elementi doğasıdır) gerek vardır. Akrep burcunun sabit niteliği ise onun müthiş iradesini, kararlılığını ve dayanıklılığının kaynağıdır. Derindir. Ketumdur. Yüzleşmelerden kaçmaz hayatın içinde, yaşadığı olaylar zaten onu bu tür olaylara çeker. Cenneti de cehennemi de kendi içinde yaşama kapasitesi vardır. Cennetine ulaşması için cehennemden geçmeye razıdır. Küllerinden yeniden doğmayı başarandır Akrep.

Ve evet hangi burçtan olursak olalım, hepimizin doğum haritasında Akrep burcunun ifade bulduğu bir alan vardır. Doğum haritalarımızda da AKREP burcunun düştüğü yaşam hanesi hem cennete hem cehenneme en yakın olma potansiyeli taşıdığımız yerdir. İrademiz de orada sınanır, gücümüz de biraz orada test edilir. Bu alanda manevi ölümleri ve ardından doğumları da yaşarız. Değişme değil dönüşmenin hanesidir orası ve yaşamın en çetin sınavlarından sonra, deneyimlerin en zoru ile karşılaşmadan dönüş(e)meyeceğimiz yerdir orası. Gölge yönü ile kini, intikamı, kıskançlığı, kaybetme korkusunun verdiği kontrolcülüğü de yine Akrep burcu karşılar.

Akrep ve tam karşısındaki Boğa burcu maddi konularda da vurgunun en yoğun olduğu astrolojik işaretlerdir aynı zamanda. İçerisinden geçtiğimiz zorlu süreçler aramızdan pek çok kişiyi maddi anlamda da sınayacak olaylar yaşatmış olabilir. İş kayıpları, parasal açmazlar ve ödeme güçlükleri dönemin genel enerjileri ile açığa çıktı zaten astrolojik olarak. Boğa burcundaki URANÜS 2018 yılından bu yana para ve değer sistemlerinin değişimine işaret ediyordu ve beklenmedik finansal krizlerin alışıldık huzur ve düzeni bozabileceği gerçeği ile bizleri yüzleştiriyordu. Geçiş zordu zira eski ve yeninin savaşı URANÜS-SATÜRN arasındaki sürtüşmeli ilişkiyle iyice açığa çıktı. Bu tutulma anında da yine bu sürtüşmeli açı gayet aktif çalışıyor gökyüzünde.

Akrep burcundaki bu tutulma maddi anlamda da yeni bir düzleme geçişimizi anlatıyor. Zamanında güç elde etmek adına sahip olduklarımız şimdi eğer yoklukları ile sınıyor ise bizleri (para, mal, mülk, ünvan, vs ) dönüşüm elbette zorlu ve çetin dönemeçlerden geçmeden gerçekleşmeyecek. Sahip olduklarımızı güven altında tutmak belki bu dönemde çok daha zor olacak zira AKREP burcundaki AY kaybetmekten ölesiye korkan ve bu korku uğruna da en zorlu yollara sapabilecek bir tabiatı anlatır. Tutulma sürecinde başta ilişkilerimiz olmak üzere maddi gelirlerimizde de sıkıntılı süreçler yaşanması ihtimal dahilinde.

Anın haritasında Oğlak burcu yükselmekte ve PLÜTON hemen yükselen üzerinde konumlanmış. Bu, gölge yönü ile olayları ve insanları kontrol etmeye duyulan büyük isteği anlatırken, takıntıları da tetikleyen bir konum. Özellikle olmasından en çok korktuklarımız ile sınanmak mümkün. Tutulmaya VENÜS eşlik ediyor. Huzur ve denge arayışımızı, ilişkileri, bize keyif verenleri, arzularımızı, maddi konuları da anlatan VENÜS AKREP burcunun rengine bürünmüş durumda. Bu burçta VENÜS rahat değildir zira tutku, yoğun sahipleniciliğin verdiği kontrol arzusu, kıskançlık ve kaybetme korkusu keyfi kaçırır, huzur çok kolayca huzursuzluğa döner. Olaylara ölüm- kalım meselesi gibi yaklaşmak ise insanı yoran yıpratan diğer bir tarafıdır. Maddi krizleri ve sahip olduklarımızın yokluğu halinde duyumsadığımız krizleri anlatıyor Venüs Akrep burcunda. Huzur kaçmış durumda diyebiliriz.

AKREP burcunda gerçekleşen tutulmanın dizpozitörü durumunda MARS var. İkizler burcunda ve onu en zorlayan ise NEPTÜN ile olan dik açısı. MERKÜR ile olumlu açılanan  MARS; çok fazla sosyal alanda, değişik ilgi alanları ve insanlarla etkileşime girmekte iyi olduğumuzu ancak “hayatın gerçekleri” ile yüzleşmek,  “derin mevzularda” kafa yormak adına enerjimizi çok da verimli kullanmadığımızı anlatmakta. Huzursuzluk, sinirlilik, illa benim dediğim benim dediğim gibi olsun gibi boş inatlar, ayağı henüz yere sağlam basmayan fikir ve projelerde ısrarcılık, başkalarının düşüncelerini inatla ısrarla değiştirmeye çalışmak ise MERKÜR- PLÜTON olumsuz etkileşimi ile çok mümkün.

MERKÜR TERAZİ aslında bu haritada FOKAL durumda çünkü harita LOKOMOTİF tipe tipik bir örnek ve tüm gezegenlerin enerjilerini peşine takıp sürükleyen, lokomotifin ilk başını çeken gezegen MERKÜR. Merkür’ün ASC üzerindeki PLÜTON ile dik açısı; güncel yaşanmakta olan olaylarla ilgili değerlendirmeler yaparken zarfa değil mazrufa bakmamız gerektiğini söylüyor. Yani olayı ortadan kaldırmaya, başka insanların fikirleri ile fazlaca meşgul olmaya, günlük hayatın içinde ıvır zıvır konularla meşgul edilen zihnin asıl büyük resmi görmekte zorlanmasına işaret ediyor. Huzursuzluk, sinirlilik, sert ve kırıcı konuşmalar maalesef kimsenin bir işine yaramaz, yarayamaz. Hayat bu günlerde bizlerden olayların görünen, bilinen yönlerini görmekle kalmayıp, daha derinlikli olayları ele almamızı istiyor. Aklımızla, düşünce biçimimizle kendimize cennete bir cehennem; cehennemde de bir cennet yaratma potansiyeline sahibiz.

VENÜS’ün tutulma ile birlikte çalışması başta ikili ilişkiler olmak üzere maddi konularda da keyfimizi kaçıracak, huzurumuzu bozabilecek türden olaylar yaşanmasına neden olabilir. Venüs’ü de dizpozite eden MARS ve VENÜS’ün hissettirdiği derinlikten yoksun bir burçta yerleşmesi olayların neden ve sonuçlarını değerlendirirken çok da derinleşemediğimizi, yüzeye takılıp asıl nedeni kaçırabileceğimizi, ne yapmamız gerektiğini sezgisel olarak bilsek de eylem noktasına taşımakta zorlanabileceğimizi anlatıyor. Üstelik bir sonraki tutulmada MARS tam da şu an bulunduğu noktada gerileme hareketi yapıyor olacak. Bunun anlamı ; vermediğimiz kararların , atamadığımız adımların, imkanımız varken elimizden giden fırsatların, olayların yüzeyde görünenine takılıp ardındaki büyük resmi okuyamamış olmanın pişmanlığı ile uğraşıyor olacağız belki de…

TUTULMA en çok SABİT BURÇLARI etkileyecek. AKREP-BOĞA-ASLAN-KOVA burçlarının ilk derecelerinde gezegenleri olanlar yani bu burçların ilk 10 günlük diliminde doğmuş olanları daha fazla etkisi altına alacak. Elbette her doğum haritası tıpkı parmak izimiz gibi bize özel.  Genele hitap eden burç yorumlarını elbette okuyabilirsiniz ama okuduklarınızın tam olarak bire bir sizi yansıtamayacağını da aklınızdan çıkarmayın.

Hepimiz için; bu sürecin bizleri en güzele, en feraha ve en huzura taşıması temel dileğimdir. Bu süreçte ne düşündüğümüz, neyi nasıl dile getirdiğimiz inanın çok önemli.. Gül düşünelim gülistan olalım yoksa dikenler canımızı çok yakacağa benzer…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Astrolog Hülya DEĞER Dip.ASA

21.10.2022

İstanbul,

Astrolojik Danışmanlık ve Eğitim Talepleriniz için şu forumu kullanarak bana ulaşabilirisiniz:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s