12 Ağustos 2022 KOVA BURCUNDA DOLUNAY : Daha Değil…

12 Ağustos 2022 Cuma günün ilk saatlerinde KOVA burcunun 19.derecesinde bir dolunay gerçekleşecek.

Sabit burçlarda gerçekleşen gökyüzü olayları olan biten değişimlere uyum sağlamakta en zorlandığımız süreçlere işaret etmektedir genelde. Arzu ve isteklerimiz genelde var olan mevcut koşulları devam ettirmek yönündedir. Dolunayın gerçekleştiği KOVA burcu ise önce “bireysel” olarak başlayan ve bu başlangıcın dalga dalga topluma da yayılmasını, değişimin geniş kitlelere de sirayet etmesi ile tetiklenen “yenilikleri” ifade eder. Her değişim ise elbette ki mevcut durumun yeni şekillerle güncellenmesini, gerekiyorsa da sonlanmasını gerekli kılabilir.

Dolunay zamanları netleşmeleri anlatır. Her şeyin tüm çıplaklığı ile ayan beyan ortaya çıktığı zamanlardır. Dolunayın parlak ışığı tüm gölgelerin üzerine yansıdığında, karanlıkta kalmış ve belki de o zamana dek fark edilmeyen olayların üzerine aksettiğinde ise hem içsel olarak hem de dış dünyada olan biten olaylara bir tür projektör görevi görür. KOVA burcu doğasında değişmesi gereken, güncellenmesi gereken, revize edilip eski halinden daha fonksiyonel hale gelmesi gereken konularımız her ne ise bu dolunayda beklenmedik şekillerde, sürpriz şekillerde ve şaşırabileceğimiz tarzda gündemimizde bulabiliriz.

Dolunay özellikle işbirliği yaptığımız, ortak bir amaç, çalışma ya da bir dava için bir araya geldiğimiz sosyal gruplar, arkadaşlıklar ve geleceğe dair gerçekleşmesini umduğumuz olaylarda egomuzu nasıl kullandığımız, kendimizi nasıl sağlıklı bir şekilde ifade ettiğimiz üzerinde etkilidir. Kova burcunda dolunay zamanları insanlığa nasıl faydalı olabileceğimizi, yeni bir yaşam vizyonu kazanmak için kimlerle bir araya gelmemiz ve/ veya kimlerden ayrılmamız gerektiğini sorgulama, net kararlara varma zamanlarıdır. Hatta geleceğe doğru yol aldığımız hayat hikayemizde kimin ya da kimlerin elini tutarak devam edeceğimiz, kimlerin elini artık bırakmamız gerektiğini fark edeceğimiz zaman diliminin içinden geçiyoruz da denebilir.

Var olan mevcut düzenin devamlılığını anlatan SATÜRN ile yeni koşulların ve mevcut düzenin değişimini anlatan URANÜS bu dolunayda sürtüşmeli bir ilişki içerisinde bu Dolunayda. Satürn kendi burcunda güçlü. Kontrollü, hedef odaklı, sorumlu ve gerçeklerin çokça farkında olmayı anlatan bir yerleşim bu. Zorluklara ve sıkıntılara katlanmak noktasında çok iyi çalışır bu kavuşum ama söz konusu AY yani duygularımızı ifade eden gezegen olunca da karamsarlık hissetmek, duygusal anlamda kısıtlanmak, yokluğa ve zorluğa göğüs germekte çok zorlanmayı anlatır. URANÜS dik açısı ise tuz biber… Var olan her şeyden özgürleşmek, bırakıp gitmek, bunca zorluğu ve yokluğa göğüs germekte zorlanmak daha baskın bir duygu olarak yaşanabilir.

KOVA burcunun 2.dekanında gerçekleşen bu Dolunayın dekan yöneticisi MERKÜR’dür. Merkür ise Başak burcunda oldukça güçlü durumda gökyüzünde. URANÜS e akıcı bir üçgen açıyla yaklaşmakta. Bu da somut, gerçekçi ve uygulanabilir fikir üretenlerin, mevcut olumsuzluklara akılcı ve realist çözümler üretebilenlerin, gerekirse yeni düşüncelere ve fikirlere uyum sağlamak konusunda istekli olanların bu süreci mantık ve akıl olarak gayet başarılı yönetebileceğini anlatıyor. akıllı olan kazanacak, uygulanabilir fikir üreten sorunlarını aşacak, emek veren sonunda ödülüne kavuşacak. (Merkür ay düğümleri ile de çok güzel bağlantı kurmuş durumda)

Etkileri itibariyle oldukça sert, açığa çıkarması muhtemel olaylar açısından da sarsıcı denebilecek bir Dolunay arifesindeyiz. Ne zaman daha güzel günler gelecek, ne zaman düze çıkacağız ya da bu sert görünümler ne zaman bitecek de nefes alacağız diye soranlara cevabım; maalesef henüz değil… Şu an mevcut durumların değişiminin tam da içerisinden geçtiğimiz günler…Bir gecede değişim olmadığı gibi; değişime de bir gece de uyum sağlamak ne yazık ki mümkün değil. Hatalarımızdan ders aldığımız, zorlu yollardan deneyim kazandığımız, kurulu düzenin en işlevsel hali ile yeni baştan revize edilmesi gereken günlerden geçiyoruz.

Sürecin her birimizin yaşam hikayesinde en olumlu ve geliştirici bir amaca hizmet etmesi dileklerimle,

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Astrolog Hülya DEĞER dip.ASA

08.08.2022 , İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s