14 HAZİRAN 2022 YAY BURCUNDA DOLUNAY : Galiptir Bu Yolda Mağlup ….

Kaybetmeyi, ahlâksız bir kazanç edinmeye tercih et. İlkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı ise ömür boyu sürer. bazı idealler o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olman bile zafer sayılır. bu dünyada bırakacağın en büyük miras, dürüstlüktür.”

(xsentius, m.ö. 9. yüzyıl)

14 Haziran 2022 Salı günü saat 14:52 de YAY burcunun 23. derecesinde bir DOLUNAY gerçekleşecek. Gökyüzünde bir halden diğer hale geçen AY, yeni ay zamanlarında attığımız tohumların, başladığımız işlerin finalini, pozitif ya da negatif sonuçlarını artık görünür bir şekilde bu zamanlarında gözümüzün önüne getir, serer. Dolunay zamanları olan bitenin aslında tüm çıplaklığı ile ayan beyan ortada olduğu zamanlardır. Gökyüzünde parlak, kocaman görünen AY, tüm ışığını yeni aydan bu yana büyüttüğümüz, belli bir aşamaya getirdiğimiz konunun üzerine yansıtır. Ve elbette Dolunay zamanları olaylara farkındalıkla bakabilmek, yaşamımızda dengemizi bozan ve değişmesi gereken konulara objektif  gözlemleyebilmek, gerekirse bunları bırakıp arınma cesaretini de bulabileceğimiz türden değerli zamanlardır.

Dolunayın gerçekleştiği YAY burcunun tipik özelliği ne olursa olsa inançtır, iyimserliktir ve yaşamda ne pahasına olursa olsun deneyim arzusunu tatmin etme isteğidir. Yeni başlangıçlar yapma telaşı ve bunu yaparken de bin bir renge ve hevese bürünmüş umuttur, iyi niyettir. Bizi sınırlarımızın ötesine taşıyan cesarettir Yay burcunun sahası. Gerilmiş ve hedefine doğru yol alama sabırsızlığı gösteren ok gibidir bu cesaret. Etik, ahlak, erdem, din ve maneviyat, eğitim ve yayıncılık, yabancı kültürler gibi bizi olduğumuz noktadan daha yüksek bir noktaya, geniş bir perspektife taşıyan sembolizmalar içerir YAY burcu.

Gölge yönü ile Yay semboliği kibirdir, “doğru- yanlış” “haklı- haksız” vb gibi yargılama eğilimidir, benim bildiğim ve tecrübe ettiğim doğrudur çok bilmişliğidir, ahlak kumkumalığıdır, her konuda abartıya ve fanatizme kayma potansiyeli riskidir. Küçük düşmekten, bilgisiz görünmekten korkunun verdiği ukalalıkla her şeyi bilen kişinin halleridir Yay’ın gölgesi. Abartılı iyimserliğin, hayatın gerçekleri ile örtüşmeyen safiyane inanışların yaratacağı sorunları da içerebilir bu gölgeler….

Anın haritasında ufukta TERAZİ burcu yükselmekte. Yükselen yöneticisi güçlü olduğu BOĞA burcunda ama krizleri anlatan 8.eve oturmuş durumda. Özellikle başkalarından elde edeceğimiz gelirler, eşimizin ortağımızın parasal durumu, miras ve paylaşım konuları, burs-nafaka- prim-borç alacak konuları ve bunları ilgilendiren konularda yoğun bir gündem; hak hukuk ve adalet arayışımız ön plana çıkıyor.

Dolunayın düzenleyicisi olan gezegen KOÇ burcundaki JÜPİTER. İkizler burcuna henüz geçmiş, retrosunu tamamlamış MERKÜR ile gayet ılımlı açıda ki bu kafamızın, aklımızın iyi çalışabileceğini anlattığı kadar sorunlara çözüm üretmek adına pratik, hızlı kararlar alabileceğimizi de söyler. JÜPİTER ile NEPTÜN arasında bir kontrantisya ilişkisi var ki bu hak, adalet arayışımızda dikkatli olmazsak, kontrolsüz riskler alarak düşünmeden, planlamadan girişimlerde bulunursak büyük yanılgılara düşebileceğimizi anlatmakta.

DOLUNAY ‘a yani Ay ve GÜNEŞ arasındaki gerileme NEPTÜN dik açıyla bağlanıyor. Bu bence ya hayallerin kırılma noktası olarak çalışabilir ya da bir şeylerden artık vazgeçişimizi anlatır amaaa… Ödül ve cezaya dayalı sistemi ile bizlere yoklama çeken büyük öğretmen SATÜRN ise dolunay ile gayet olumlu bir açı yapmakta. Hangisi peki ? Hayaller kırılıp, darmadağın mı olacağız, önümüzdeki duvar gibi gerçekler bizi büyük bir hayal kırıklığı ile duvardan düşürecek mi yoksa o duvarı aşabilecek sabrı ve odağı sağlayabilecek miyiz gerileme hareketi yapan SATÜRN etkisi ile?

Plansız, programsız, amaçsız ve odaksız hedeflere YAY’ınızı gerip oku atmaya çalışıyorsanız üzgünüm NEPTÜN tam burada sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bumerang gibi attığınız oklar gerisin geri size dönebilir. Zorlansak da, kararsızlıklarımız artsa da DOLUNAY’A Satürn den gelen güçlü bağlantı bizlere yapmamız gerekeni yaptıracak, almamız gereken sorumlulukları aldıracak . Satrün’ün retro olmasını da düşünecek olursak zaten bunu çoktan yapmamız gerekiyordu denebilir. Ancak planlı, programlı olmalı ve yayınızı iyi germelisiniz okun tam hedefi bulması için.

YAY burcu ve yöneticisi JÜPİTER ile beraber düşünecek olursak etik, erdem, ahlak normları, maneviyat, inançlar, eğitim ve seyahatler, hukuk ve adaletle ilgili konular gündeme getirecektir. NEPTÜN ile DOLUNAY karesi belki kaybetmeyi, vazgeçişi veya aldanma- aldatılma gibi durumları anlatsa da son tahlilde güçlü SATRÜN son sözü söyler ki o da “kaybetmeyi, onursuz bir kazanca tercih etmelisin” der gibi sanki.

Umarım önümüzdeki günler her birimizin yaşamında güzellikler getirir. Gerçekleri kaldırmakta, onlarla baş edebilmekte zorlanan yüreklerimize; gelecek güzel günlerin umudu ışık olsun, yol göstersin….

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Astrolog Hülya DEĞER dip.ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s