16 MAYIS 2022 AKREP BURCUNDA AY TUTULMASI : Acı Reçete…

Akrep Burcunda AY tutulması: Acı Reçete

16 Mayıs 2022 Pazartesi günü sabah saatlerinde 25 derece AKREP burcunda çok güçlü etkileri barındıran bir AY TURULMASI yaşayacağız. Tutulma 131 numaralı SAROS serisine ait ve bu seriye ait en son AY tutulmasını 4 Mayıs 2004 de 14 drc AKREP burcunda yaşamıştık.

Güneş ve AY Tutulumları, antik çağlardan bu yana insanoğlunun hem yaşadığı çevreye ait koşullarda hem de bireysel olarak kendi yaşamları üzerinde çok ciddi gelişmeleri getirmiştir. Bir tür dönüm noktası olarak düşünmek sanırım yanlış olmaz tutulma süreçlerini. Tutulmaların kadersel olayları beraberinde getirmesi ise AY DÜĞÜMLERİ ile olan bağlantısından kaynaklanır. KUZEY AY DÜĞÜMÜ yönündeki tutulmalar bizleri ileri götüren, gelişimizi için gerekli olan olay, durum ve kişileri hayatımıza taşırken; GÜNEY AY DÜĞÜMÜ yönündeki tutulmalar ise ileri gitmek, gelişmek için öncesinde elimizden bir şeylerin çıkartılması gerekliliğini, ağırlık yapan, gelişimimizi desteklemeyen, ayağımıza pranga, sırtımıza kambur, ruhumuza cendere olmuş her ne varsa bunların bir yüzeye çıkması ve gerekli safraların atıldıktan sonra da yolumuza devam edebileceğimizi söyler. Bu anlamda GÜNEY DÜĞÜM yönündeki At olsun Güneş olsun hangi tutulma varsa, bizi daha çok zorlar, hayatın içinde yüzleşilmesi gereken sıkıntıları daha çok gözler önüne serer. Pazartesi günü yaşacağımız AKREP burcundaki AY TUTULMASI GÜNEY AY düğümü yönünde olması ile dikkat çekiyor.

AY AKREP burcunda rahat bir konumda değildir astrolojik olarak. Akrep Burcunun sahası biraz derindir; bir parça da huzursuz. Krizleri, sıkıntıları, çok derinlerde olanları, gömdüklerimizi, üstünü örttüklerimizi, suçu ve cezayı, ya hep ya hiç tutkusunu, gizli ve saklı olanı, nefsimizin verdiği en çetin mücadele konularını anlatır AKREP gölge yönü ile. Hayatta kalma içgüdüsü en yüksek olan bu burç en olumlu anlamı ile ise küllerinden yeniden doğan ANKA kuşudur. Tam bitti her şey, öldüm ben dersiniz ama başka bir formda ve eskisinden çok daha güçlü bir şekilde doğarsınız çünkü AKREP en zorlu mücadelelerde bile dirayeti ve içsel gücü ile müthiş varlık gösterir.

Tutulma anının İstanbul’a göre çizdirilen haritasında İKİZLER burcu yükseliyor gökyüzünde ve bu burcun yöneticisi olan MERKÜR gerileme sürecinde. KOÇ burcuna henüz girmiş olan JÜPİTER ile olumlu bir açıda ve MERKÜR/ MARS orta noktası PLÜTON ile çalışıyor. Yani en iyi bildiğimizi düşündüğümüz şeylerde bile zorlanabilir, yeni durumlara adapte olmak bizi yorabilir. Değişime açık olunması gereken bir süreçteyiz ve yeni şeyleri kabul etmeden önce eskinin yeni baştan revize edilip, üzerinden geçilmesi gerekebilir. Retro etkisi ile istediğimiz gelişmeler istediğimiz hızda gerçekleşmeyebilir.

Tutulma anında büyük kötücül gezegen SATÜRN’ün hem AY hem GÜNEŞ ile yaptığı sert açı tutulmanın ortaya çıkaracağı etkileri daha da zorlu hale getiriyor. Olumsuzluklar ve sıkıntıları dizi dizi sıralayıp sizi bunaltmak değil elbette amacım ama bu görünüm içinden geçtiğimiz sürecin gerçekten bir çoğumuzun hayatında çok ciddi kırılmaları, bitişleri, bir devrin kapanmasını, ilerleyen işlerinde  engelleri ve sabredilmesi çok zor durumları hayatlarına taşıyabilir. Özellikle  kişisel doğum haritalarında SABİT burçlarda gezegen ve özel noktaları olan kişiler etkiyi daha yoğun yaşarlarken;

14- 18 MAYIS doğumlu BOĞA burçları,

16- 20 Ağustos doğumlu ASLAN burçları,

15- 19 Kasım doğumlu AKREP burçları,

12- 16 Şubat doğumlu KOVA burçları birinci dereceden etki alacaklar.

Tutulmanın dizpozitörü yani düzenleyicisi olan gezegen MARS. Anın haritasında NEPTÜN ile kavuşum yaparak tutulma eksenine ılımlı açılar gönderiyor. MARS ve NEPTÜN kavuşumları olumlu anlamda kabullenicilik, hayatın normal akışı içinde direnilmemesi, akışta kalınması gereken noktaları içsel biliş hali ile fark ederek davranmak, şevkat ve merhametle hareket ediyor olmakla ilgilidir. Mars “savaş” gezegeni ise NEPTÜN kavuşumu onu “spritüel savaşçı” haline getirmekle kalmaz, hayal ettiği, idealize ettiği yaşamı gerçekleştirmek için harekete geçirtir. Peki nasıl ? Tıpkı su gibi… Akarak, akışta kalarak, aktığı sürece hiçbir çerçöp ve pisliğin onun üzerinde birikmesine izin vermeyerek, bir engelle karşılaştığında beyhude yere mücadele etmeden yanından kıvrıla kıvrıla süzülerek. Irmakla kayanın savaşını her zaman ırmağın kazanması gibi düşünün bunu. Irmak kaya gibi güçlü değildir ama akıştadır, gücü sürekliliğinden gelir. Anın haritasında Balık burcundaki MARS , KOÇ burcundaki JÜPİTER tarafından ağırlanıyor. Birbirine destek veren bu ikili hayatın ve onun getirdiği belki de mücadele isteyen konularla karşılaştığımız noktalarda inancımızın gücünü hatırlamamızı, bundan destek almamızı istiyorlar.

Bu süreci nasıl rahat geçirmeliyiz derseniz öncelikle AKREP burcunun gölgesi olan gözü kara bir hırs, kıskançlık, intikam ve nefret duygularının tuzağına kapılmamak durumundayız. Akılsız, plansız ve sırf inat uğruna yeni projelere başlamamak da gerekli.  Halının altına süpürdüklerimiz, üstünü örtüp görmezden geldiklerimiz, gördüğümüz halde yok saydıklarımız ile yüzleşmek durumdayız ayrıca. Zor evet belki ama asla imkansız değil. Bir kapı kapanacak belki de bu dönem bazılarımız için ama atıkları çöpe, hak etmeyenleri olması gereken yere, bitmesi gerekenleri kişisel tarihimizin raflarına kaldırmakta fayda var. SABİT burçlardaki tutulmaların etkileri zaman yayılarak gelir bir anda olup bitmez yani demem o ki sabah kalktık ve bambaşka bir gerçeğe uyandık gibi bir şey değildir etki. Değişime en çok direnç gösteren burçlardır SABİT burçlar ve bu 4 burç AKREP, BOĞA, ASLAN ve KOVA mevcut pozisyonlarını muhafaza etmek isterler. Bu dört burç adeta kainatın 4 ana sütunu gibidir ve enerjileri gergindir; sallar, yorar, yıpratır, aşındırır ve nihayetinde çürük olanı yıkar.

Acı reçete ifadesini genelde katlanılması zorlu süreçlerde kullanırız. BOĞA ve AKREP aksındaki tutulmalar katlanacağımız acı reçetenin finansal konularda da olabileceğinin altını çizer. Kişisel kazançlarımız, alacak- verecek, borç, kredi, miras, prim, nafaka ve tazminat konuları da bu süreçte bazılarımızın hayatında etkili bir gündem oluşturmaya devam edecek. Emek vererek, alın teri dökerek kazandığımız paramız, başkalarından alacaklarımız, paylaşacağımız miras, ödeyeceğimiz borç, çektiğimiz kredi, hak ettiğimiz tazminat vb. tutulmanın konu başlıkları arasında. Gelir gider dengesini kurmakta bu süreç çoğumuzu zorlamakta. Bu etkiler ise yaklaşık 1 ay kadar aktif olmaya devam etse de sabit burçların 25.derecesine gelen her transit gezegen geçişi bu tutulma ve ifade ettiklerini aktif hale getirebilir. Bu açıdan baktığımızda ise ;

Ø2 Haziran Boğa Burcundan retrosuna devam eden MERKÜR

Ø19 Haziran Boğa burcundaki VENÜS ün tutulma derecesine karşıtlığı

Ø1 Ağustos Aslan burcundaki MERKÜR’ün dik açısı

Ø12 Ağustos Boğa burcundaki MARS’ın karşıtlığı

Ø18 ağustos Aslan burcundaki Güneş’in dik açısı

Ø1 Eylül Aslan burcundaki VENÜS’ün dik açısı AKREP BURCUNDAKİ AY tutulmasının tetik tarihleri olarak öne çıkıyor. Her gezegen kendi doğasındaki ifadeleri tutulma ile rezonansa sokacak. Mesela MERKÜR olumsuz açılarla tutulma derecesini tetiklediğinde anlaşma ve sözleşmelerde sorunlar olabilir, iletişim problemleri yaşanabilirken; MARS sert açılarla tetiklediğinde kazalar, şiddet ve gerilim içeren durumlar, çatışmalar yaşanabilir.

Bu sürecin her birimizin hayatında en olumlu gelişmeleri getirmesi temel dileğimdir. Zorlu süreçlerden geçenler varsa aramızda lütfen bu sürecin geçici olduğunu, yaşanan her ne ise mutlak suretle gelişimine hizmet eden bir süreci ona yaşattığını unutmasınlar… Bu günler de geçecek tıpkı daha öncekiler gibi…Bu süreçte astrolojik olarak destek almak, içinden geçtiğiniz zamanın kalitesini anlamak, sürecin sizin hayatınızda öne çıkan tarihlerini öğrenmek isterseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun..

Hülya DEĞER dip.ASA

14.05.2022/ İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s