11 Mayıs 2022 JÜPİTER KOÇ BURCUNDA : KİM OLDUĞUNU KEŞFETMEK…

Astrolojinin en büyük iyicil gezegenidir JÜPİTER. İyi şansı, bolluğu, genişleme ve büyümeyi, mutluluğu temsil etmesinin yanında hüküm vermeyi, büyük bağlantılar kurup yayılmayı, din- etik ve ahlak ilkelerini ve bunların uygulanışını, var olan sınırların daha da ötesine geçebilme arzusunu da anlatır.

29 Aralık 2021 de Jüpiter kendi yönettiği burca, BALIK burcuna girmiş, her birimizin doğum haritasında BALIK burcu ile ifade bulan hayat sahnesinde büyütücü, geliştirici, şifalandırıcı enerjileri ile geçiş yapmıştı. 11 Mayıs 2022 den itibaren ise zodyak burçlar kuşağının ilk sırasında yer alan KOÇ burcuna giriş yapacak. Ve fakat BALIK burcundaki işi henüz bitmedi JÜPİTER’in, 28 Ekim 2022 de tekrar BALIK burcunun son derecelerine uğrayarak son ödüllerini, şans ve fırsatlarını özellikle SU ve TOPRAK elementi burçlarının son derecelerine bırakacak ve sahne artık tam anlamı ise KOÇ burcunda olacak. (21 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023)

Bilmem dikkatinizi çekti mi sevgili astroloji sever dostlarım ama; 2022 yılında JÜPİTER neredeyse KOÇ ve BALIK burcunda eşit sürede kalıyor olacak. ATEŞ ve SU arasında, BAŞLANGICI (Koç süreci) ve TAMALANMAYI (Balık süreci) eşit düzeyde vurguluyor bu durum. Geçmişle gelecek, erille dişil, geçmişi tamamlama ve geleceğe dair başlangıçlar yapma ve bunları yaparken de inancın ve güvenin kol kola girip hayata ve onun fırsatlarına dair gelişim imkanlarını sunmasından söz edebiliriz 2022 yılının JÜPİTER enerjileri adına. Jüpiter 2022 yılında yarısı BALIK yarısı KOÇ burcundan biçilmiş bir enerji elbisesine bürünüyor. Büyülü, sihirli bir elbise bu ve içinde geçmişin acıları ve onları ardında şifalandırarak bırakmanın enerjisi de var; yepyeni başlangıçların ve bunların verdiği coşkunun sımsıcak enerjisi de var içinde. Yeter ki hayata ve onun getirdiklerine olan inancımız sarsılmasın, yaşamın bizi her zaman besleyip, büyüteceğine olan güvenimiz şüphenin gölgesinde kalmasın.

KOÇ BURCUNDA JÜPİTER NEYİ BÜYÜTECEK?

Cesaretimizi, bağımsız hareket etme arzumuzu, öncü nitelikte ve çok güçlü başlangıçlar yapma heyecanımızı, girişimciliğimizi, kendimizi ve yeteneklerimizi keşfetmeyi sağlayacak gelişim fırsatlarını büyütecek. Haklı olduğumuz konularda “harekete geç hadi, bi şeyler yap artık” sesi daha çok duyulacak belki kendimizi tanıma süreçlerinde. Daha bi kararlı olmak, daha hevesli ve girişimci olmak mümkün ki zaten JÜPİTER KOÇ burcunda hızlı ama kısa süreli gelen şansları da anlattığı için bu süreçte çabuk hareket eden , nokta atışı hedefe kilitlenen şansı yakalayacak. Demem o ki şansımızı bu yıl kendimiz yarattığımız kadar uygun yerde, uygun zamanda ve doğru yönlendirilmiş bir enerji ile kendimiz yaratacağız. Kimsenin cesaret edemediği işlere koyulmak ve kendimizi bu yolla tanımak, yeteneklerimizi fark etmek yine bu sürecin bizlere vermeye çalıştığı en olumlu mesajlar arasında. Gerçek kimliğimizi tanıyacağız bu süreçte, kanatlarımızı daha bi açacağız belki de geleceğe doğru. Ne de doğru söylemiş André Gide:

“Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez.”

Bu süreçte önceliğimiz kendimize inanmak, güvenmek olmalı. Bir atabilme cesaretini bulabileceğiz yeter ki ilk adımı atabilelim.

Ateş elementinin ilk burcu olan KOÇ; yaşamın ilk kıvılcımı, var oluşun dışa yansıyan ilk tezahürüdür. Cesareti, öne atılmayı ve canlılığı simgeler. İnisiyatif kullanma becerisi, liderlik kabiliyeti ve şansa güvenerek alınan risklerdir KOÇ burcunun enerjisi ve işte büyük iyicil JÜPİTER bu konularda büyütecek bizleri.

PEKİ YA GÖLGESİ?

Astrolojik olarak her gezegen- burç eşleşmesinin bir pozitif tarafı vardır bir de negatif. Yukarıdaki saydıklarım JÜPİTER KOÇ geçişinin şans ve fırsatlarıydı ama gölge yönü ile JÜPİTER KOÇ sabırsızlığı, dürtüselliği, bencilliği, bi heves başlayıp ama bitirilemeyen eğitim ve iş konularını, hoşgörüsüzlüğü, abartılı bir iyimserliği, şiddetli öfkeyi, egoizmi, zorbalığı da büyütecek. Ne olduğumuza, hangi koşulların içinden geçtiğimize, kapasitemize bakmadan abartılı riskler almak, bunların altından kalkamamak ve sonuçta öfkenin ve isyanın büyümesi de söz konusu olabilir tabi. Kendini olduğundan daha büyük görmek, gerçekleşmesi zor olan işlere bi deli cesareti ile başlamak, tutmakta zorlanılan sözler vermek mesela yine bu sürecin öne çıkan gölgeleri arasında.

HANGİ BURÇLAR BU SÜRECİN EN ŞANSLILARI ARASINDA?

Başta KOÇ burçları elbette. Kim olduklarını keşfedecekler. Etraflarındaki insanların güvenini belki de daha kolay kazanabilecekler. Çevreden destek almak, yapıcı anlamda yeni girişlerde bulunmak mümkün olacak onlar adına.

ASLAN burçları da yine bu sürecin şanslıları arasında. Onlar ise hayata ve kendilerine olan güveni büyütecekler. Daha geniş bir açıdan hayata bakıyor olmaları onların fırsatları daha kolay yakalamasına neden olabilir. Felsefi, dini, spritüel anlamda alacakları her eğitim onları bir adım daha öteye taşıyabilir. Bu yıl üniversite sınavı yada başka bir akademik sınava girecek olanların şansı yüksek görünüyor. (elbette her doğum haritası kişiye özel bunu sakın unutmayın olur mu :))

YAY burçları da KOÇ burcundan geçen JÜPİTER’in nimetlerinden daha fazlası ile nasiplenen bir burç durumunda. Çocukları varsa asıl şanslı olan aslında çocuk olacak ama yine de YAY burçları çocukları ile ilgili konularda, aşk hayatlarında, yaratıcı çalışmalarda büyüme ve gelişme imkanı yakalayacaklar. Artistik ve sanatsal işlerde kendilerini daha güzel ifade ederlerken, hobileri artabilir, hayat onla daha bi keyifli hale gelebilir.

Diğer burçlara göre olan kısa kısa yorumları ise /https://www.instagram.com/astrolojininrehberligi/ hesabımdan okuyabilirsiniz. Sürecin her birimizin hayatına en olumlu gelişmeleri, bizi ileriye taşıyacak gelişim fırsatlarını getirmesini dilerim.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Astrolog Hülya DEĞER dip.ASA

10.11.2022 / İstanbul

11 Mayıs 2022 JÜPİTER KOÇ BURCUNDA : KİM OLDUĞUNU KEŞFETMEK…” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: 23 Aralık 2022 OĞLAK BURCUNDA YENİAY : Şimdi Değilse Ne Zaman? – HÜLYA DEĞER

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s