23 Aralık 2022 OĞLAK BURCUNDA YENİAY : Şimdi Değilse Ne Zaman?

Kötümser sadece tüneli görür,
iyimser tünelin sonundaki ışığı görür,
GERÇEKÇİ tünelle birlikte ışığı ve gelecek bir sonraki tüneli görür.

J.HARRIS

23 Aralık 2022 Cuma günü öğlen saatlerinde Oğlak burcunun ilk derecesinde 2022 yılının son yeniayı gerçekleşecek. Ay ve Güneş’in iç içe geçtiği  bu yeni gökyüzü döngüsünde; MERKÜR, VENÜS ve PLÜTON’un da Oğlak burcundaki dizilimi ile birlikte OĞLAK burcuna çok güçlü bir vurgu yapmakta olan bir gökyüzü tablosu var. Oğlak burcundaki Tüm gezegenlerin hatta anın haritasındaki tüm gezegenlerin nihai dizpozitörü olarak SATÜRN gökyüzüne damgasını vuruyor.

Oğlak burcu demek hayatın zor zamanlarında her ne olursa olsun ipi göğüslemek demektir. Başarılı olmak adına gözünü budaktan sakınmayan, adım adım zirvelere uzanan, başardıkça daha da motive olan, kendine ve hayata güvenmesi belki biraz zaman alsa da somut, verimli, gerçekçi ve son derece tedbirli olmak aklımıza gelir Oğlak burcu dediğimizde. İstediğini gerçekleştirme potansiyeli ile doğmuştur Oğlak ve sorumlulukları her zaman önce gelir yaşamında, çalışkan ve azimli doğasını, zaman içerisinde elde ettiği tecrübeler ile harmanlayarak, ihtiyaç duyduğu düzeni, yapıları ve sistemleri oluşturmakta ustadır. Emek, maliyet, zaman ,kar-zarar hesabı yapmakta; gerçekleştirilebilir olanla olmayanı hemen ayırt etmekte ustalığı ona iş ve mesleki alanda başarılı olmanın kapılarını da açar.

Bir işi başarmış olmanın verdiği gönül rahatlığına ihtiyacımız büyük aslında, kendi belirlediğimiz sınırlar içinde kalma isteğimiz de yoğun ve en önemlisi de iş ve kariyeri ilgilendiren konular başta olmak üzere üzerimizdeki baskı ve sorumlulukların artışından söz edebiliriz.  Olan biten durumlara daha gerçekçi, sorumlu, sabırlı, sağduyulu ve tutarlılıkla yaklaşmak bu yeni başlayan ay döngüsü sürecinin en önemli anahtarı. SATÜRN ne diyorsa o olur diyen bir tablo var gökyüzünde. Satürn ise bu yıla damgasını vuran URANÜS ile olan dik açısını tamamlayıp ilerlemeye başlamış olsa da yine de orb dahilinde aktifliğini koruyor. Eski ile yeninin, geleneksel yapı ve düzenlerin yenisi ile sarsıcı bir şekilde değişmesi gerektiğini anlatan bu ikili ilişki iş ve sosyal alanda yaşadığımız zorlu süreçleri anlatıyor uzun zamandır. Özellikle SABİT burçlar bu süreci çok daha sarsıcı yaşamış olabilirler. 30 Nisan- 10 Mayıs arası doğan BOĞA burçları, 3-12 ağustos arası doğan Aslan burçları,3-12 Kasım arası doğan AKREP ve 1 Ocak- 10 Ocak arası doğumlu KOVA burçları, sözüm sizeydi bu noktada 🙂

Öte yandan düz hareketini bitirerek Balık burcu serüveninin tamamen kapatarak KOÇ burcuna tekrar giren bir JÜPİTER var gökyüzüne. Bu filmi daha önce görmüştük aslında, yani KOÇ burundaki Jüpiter girişini.

Bu konudaki yazıma şu linkten ulaşabilirsiniz : https://astrolojininrehberligi.com/2022/05/10/11-mayis-2022-jupiter-koc-burcunda-kim-oldugunu-kesfetmek/

Oğlak burcunda gerçekleşen Yeniay; Koç burcundaki  Jüpiter’e dik açı yapıyor.  Bu stresli görünüm, içerisinden geçtiğimiz süreçlerde kendimizi, konumuzu, bizim için önemli olanları, neyin bizim için gerekli- öncelikli olduğunu aşırı büyüterek, şişirip, abartarak ele alabileceğimizin ifadesi gibi durmakta. Aşırı kibir, beklentileri aşırı yüksek tutmak, yanlış kanaatlerde bulunmak, tutmakta zorlanacağımız sözler vermek, boyumuzu aşan işlere düşünmeden atlamak bu göksel kombinasyonun anlattıkları arasında. Varsayımlarla hareket etmemiz gerekiyor. Aşırı iyimserliğin ya da aşırı üşengeçliğin verdiği enerjiye kapıldığımızda, yanlış yollara sapmak mümkün.

Yeniay en çok 21- 30 Mart arası doğan KOÇ burçlarını, 21- 30 Haziran arası doğan YENGEÇ burçlarını, 24 Eylül- 3 Ekim arası doğan TERAZİ burçlarını ve 21-31 Aralık arası doğan OĞLAK burçlarını etkileyecek. Dikkatli ve sağduyulu adımlar atıyor olmanız çok önemli.

Bu arada haritası uygun olan bazılarımız örneğin; 20 -29 Nisan arası doğan BOĞA burçları, 24 Ağustos- 2 Eylül arası doğmuş BAŞAK burçları olumlu anlamda oldukça sürprizli gelişmeler yaşayabilirler. Ancak şunu unutmamak gerekir ki her birimizin doğum haritası tıpkı parmak izimiz gibi bize özel olup, anlattığı hikaye de, güncel göksel tesirlerden aldığı etkilerin açığa çıkartacağı olaylar da bize, bizim hayatımıza özeldir.  Eğer bu konuda astrolojik danışmanlık hizmeti almak isterseniz bana aşağıdaki formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Yeniayının 2023 yılının tüm sıkıntı ve sorunlarınızı geride bırakmanıza vesile olabilecek güzel gelişmeleri hayatınıza getirmesi dileklerimle…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Astrolog Hülya DEĞER dip.ASA  

22.12.2023/İstanbul,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s