5 Şubat 2023 ASLAN BURCUNDA DOLUNAY : Duygulara Yenilmek…

5 Şubat 2023 Pazar akşam saatlerinde ASLAN burcunun 16.derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Ay ve Güneş’in karşı karşıya geldiği Dolunay fazları; içerisinde yüksek miktarda gerilimi barındırır ve çoğunlukla da içerisinden geçtiğimiz süreçlerde dengelemeye çabaladığımız karşıt kutuplu konuların ayan beyan ortaya çıktığı, görünür olduğu zamanlardır.

Anın haritasında Başak burcu yükselirken;  Aslan burcunda konumlanan AY ile Kova burcunda konumlanan GÜNEŞ’e URANÜS’ün yakın bir orb dahilinde dik açı yaptığını görüyoruz. KOVA burcunda ileleyen GÜNEŞ ise SATÜRN ile kavuşuma doğru yaklaşmakta.

16 derece ASLAN burcundaki AY; DUBHE sabit yıldızı ile kavuşarak bastırılması, yok sayılması, görmekten gelinmesi pek de mümkün olmayan duygusal motivasyonlara işaret etmekte. MARS karakteristiğindeki bu yıldız birleştiği gezegene hırs, motivasyon, inatçı bir kararlılık katarken gölge yönü ile yıkıcı ve isyankar bir doğa da ekler. Bu yıldız dünya astrolojisinde ise sert ve yıkıcı hava koşullarını, selleri ve fırtınaları, finansal çalkantıları da ifade eder. AY gibi duygusal yapımızı, ihtiyaçlı hallerimizi anlatan gezegen ile DUBHE yıldızının kavuşumunu; URANÜS karesi ile birlikte düşündüğümüzde ilişkilerde çatışmaları ve ayrılıkları, ani oluşabilecek kaza ve sakarlıkları, tehlikeli durumları, finansal olarak ani düşüşleri düşünebiliriz.

Dolunay derecesi 8 Kasım 2022 de gerçekleşen BOĞA burcundaki  AY TUTULMASINI da tetikliyor ki zaten bu tür önemli tutulmalar adeta gökyüzüne birer çentik atarlar ve bu dereceye ilerleyen gezegen geçişleri, dolunay ve yeni ay dereceleri de o dönemden bu yana gündemde olan konuları yeniden önümüze getirebilir.

Bu süreçte AY ASLAN’ın gölgesi olan kibir, gurur, bencillik ve ego merkezli duygusal motivasyonlardan kaçınmakta fayda var. Organize olmak, planlı hareket etmek ve elbette “hemen olsun, benim dediğim şekli ile olsun” talepleri başımıza iş açabilir. Ekip çalışması yapan, sadece kendini değil, muhatabını da dikkate alan bu sürecin kazanını olacak. Zira URANÜS boğa- AY Aslan birbiri ile ANTİSYA ilişkisi içerisinde yani  tezat gibi görünseler de ortak amaç adına gayet güzel birlikte hareket edebilirler. BOĞA nın garantici yapısının yanındaki hantallığı; Aslan burcunun yaratıcı yeteneği ve organizasyon becerisi ile gayet güzel harmanlanabilir.

Kova’daki GÜNEŞ için  “birlikten kuvvet doğar” sözü geçerlidir ve Dolunayda ekip çalışmaları ve ortak amaç için bir araya gelip işbirlikleri kurmak öne çıkacaktır. Bazı gruplar, topluluklar ego savaşlarına yenik düşüp dağılırken, pek çok şirkette ve bunların yönetim kadrosunda yer alan otokrat, değişime kapalı, çalışanına insanca muamele etmeyen, onları çalışandan önce “insan” olarak görmeyen yöneticiler ise değişebilir.

Anın haritası LOKOMOTİF tipe tipik bir örnek ve en önce lokomotifin vagonlarını çeken gezegen MERKÜR. Oğlak burcundaki MERKÜR somut, gerçekçi, soğukkanlı ve pratik düşünceleri destekleyen bir burçta yer almasının yanısıra hayallerin gezegeni NEPTÜN ile akıcı bir ilişkide ilişki kurup, PLÜTON ise kavuşuma doğru yaklaşmakta. MARS ile de karşılıklı ağırlamada. Bütün bunlar ise sağduyulu kararlar almak, hayallerimizi gerçekçi bir bakış açısı ile ele alarak gerçeğe dönüştürmek noktasında çok olumlu elbette.  Duygularına yenilmeyen, ego merkezli hareket ederek işi yokuşa sürmeyenler, acele etmeyenler ve aklını, becerilerini yerinde – zamanında kullananlar bu süreçte elbette karlı çıkacaklar.

DOLUNAY en çok sabit burçları (KOVA- ASLAN- BOĞA ve AKREP ) etkisini altına alacak. Özellikle 13- 20 derece arasında SABİT burçlarda gezegen yerleşimleriniz, Yükselen burcunuz ve Ay düğümleriniz, MC noktanız varsa yine bu dolunaydan 1. Derecede etkilenen grupta olabilirsiniz.

Dolunayın parlak ışığının hayatınızda görmekte zorlandığınız, karar vermekte ikilimde kaldığınız konuları aydınlığa kavuşturması dileklerimle,

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Astrolog Hülya DEĞER dip.ASA

DANIŞMANLIK TALEPLERİ İÇİN:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s