30 NİSAN 2022 BOĞA BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI: Yeni Bir Hayatın Çağrısı..

30 Nisan 2022 Cumartesi günü AY ve GÜNEŞ BOĞA burcunun 10. derecesinde bir araya gelerek yepyeni bir ayın doğumunu müjdeleyecekler bizlere. Bu yeniay aslında bir GÜNEŞ TUTULMASI. Normal şartlarda Ay ve GÜNEŞ’in her ay gerçekleşen Yeniay ve Dolunay ilişkisi eğer AY DÜĞÜMLERİ ile yakın irtibat kuruyor ise artık bu turbo etkili bir yeniay yani GÜNEŞ TUTULMASIDIR.

Bu tutulma KUZEY AY DÜĞÜMÜ tarafında ve URANÜS tutulmaya eşlik eden gezegen. Astrolojik olarak bunun anlamı geleceğimize doğru yol aldığımız bu süreçte hayatımızda yeni bir takım başlangıçlar yapmak, bu başlangıçların bizleri olumlu anlamda bir yerlere taşımaya başlayacak olmasından söz edebiliriz.

Tutulma ve ortaya çıkaracağı etkileri anlayabilmek için öncelikle AY ve GÜNEŞ’in iç içe geçtiği; yaklaşık 2018 yılından bu yana URANÜS’e de ev sahibi olan burcu; BOĞA burcunu ve anlattıklarını incelemek gerekir. BOĞA Toprak elementinin sabit bir burcu ve küçük İyicil VENÜS tarafından yönetilen bir burç. Sabrı, dayanıklılığı, bereketliliği ve verimliliği, somut ve garantili değerleri, güvence ve huzur arzusunu temsil eden bir burç. Madde ve dünyevi konularla, ekonomik düzenle, finans yapıları ile de ilgili. Bu onun toprak elementi olmasından ileri gelirken; sahip olduklarını koruma, güven altında tutma, istikrarlı ve sağlam kılma adına kararlılığı ise Sabit nitelikli bir burç olmasından ileri gelir.

Bu tutulma kalıcı işler yapabilmek adına, istikrar ve düzen sağlamak için, sahip olduklarımızı huzur ve güven içinde tutabilmek için yeni bir takım kararlar almak üzere olduğumuzu anlatmakta. Belki de aramızdan bazıları bu günlerde, bu anlamda adımlar attılar, atmak üzereler… Ancak tutulma ile irtibatta olan URANÜS gezegeni bizleri yeni bir hayata ve yepyeni yaşam koşullarına çağırmakla kalmıyor; hazır olalım ya da olmayalım yeni bazı beklenmedik, sürpriz, belki de şaşırtıcı durumları hayatlarımıza getiriyor. Kova burcundaki SATÜRN kurallı ve sistemli yapıları, iş ve organizasyonların yenilenmesini, revize edilmesini, hantallaşmış geleneksel kurumların ve düzenin yenilenerek devamlılığını anlatıyordu ve URANÜS de işte Boğa burcundan geçtiği 2018 yılından bu yana en başta ekonomik sistemler üzerinden, ardından da kişisel olarak sahip olduklarımız üzerinden bunu yapmaya başladı.

Tutulma URANÜSYEN yani en yoğun etkiyi tutulmaya veren gezegen durumda. Bu da yeni bir hayatın çağrısı aslında. Tutulma haritasında VENÜS maksimum yücelim derecesi olan 27.drc BALIK burcunda ve kendi yönettiği burçta çok güçlü olan JÜPİTER ile kavuşum halinde. Neptün de bu kavuşuma dahil olmuş durumda. Bu üçlü birlikteliğin de Güney düğüm AKREP; Kuzey düğüm BOĞA burcu ile olan olumlu ve akıcı bağlantısı ise sürecin aslında kaotik, karmaşık ve plansız gibi görünmesine rağmen; son tahlilde gelişimimiz ve ilerlememiz adına son derece olumlu koşulların içerisinden geçebileceğimizi anlatıyor. Finansal konular, yatırım süreçleri, aklımızı ve gündemimizi meşgul eden somut dünyevi kararlarımızın önümüzdeki süreçte çok sürpriz gelişmelerle beraber -ama isteyelim ama istemeyelim – bir sonuca bağlanabileceğini işaret ediyor.

BOĞA burcu ve tam karşısındaki AKREP burcu finansal konularda aktif burçlardır. URANÜS gibi öngörmesi zor bir gezegenin de BOĞA burcunda olması ekonomik istikrar sağlamak adına önümüzdeki günlerin bizleri zorlayabileceğini anlatır. Anın Ankara’ya göre çıkartılmış haritasında YAY burcu yükseliyor ve ACUMEN yıldızı ile irtibatta bu derece. Mali sorunlarla uğraşmayı temsil eden bu yıldız, sürekli mücadele edilmesi gereken inatçı koşulları temsil eder. Yine ekonomik sorunu işaret eden bir diğer yıldız ise MERKÜR ile irtibat kuran ALCYONE. Bu ikili akılsızca, düşünmeden, plansız girişimler sonucu mal mülk kaybını, iş hayatındaki şansızlıkları ve ticari hayatta zararları anlatıyor. Dolayıcı ile önümüzdeki süreç son derece akılcı, mantıklı ve bir o kadar da sağduyulu hareket ediyor olmamız önemlidir. 3 iyicil gezegenin Balık burcunun son derecelerinde kavuşumu hiperenflasyonu, fiyat artışlarının bir anda kontrolden çıkabileceğini işaret ediyor. Bu nedenle hayat bizi yeni koşullara ve yeni bir takım kararlara çağırıyor olsa da ; bunları uygulama noktasında son derece gerçekçi olmak durumundayız.

Bir tutulma etkisi; tutulma derecesine başka bir gezegenin transit etmesi ile tetiklenir. Yani şöyle düşünebiliriz bunu burası hassas bir nokta ve güncel gezegen geçişlerine duyarlı; bir tetik almaya başladığında olaylar tetikleyen gezegenin doğasında gündeme gelmeye başlar. Mesela MERKÜR tetiklediğinde haber almak, anlaşma sözleşme imzalamak, Mars tetiklediğinde harekete geçmek, mücadele etmek, Venüs tetikçi olduğunda para ve ilişkilere dair denge oluşturulması gereken durumlar vb.

30 Nisan 2022 Boğa burcundaki Güneş tutulmasının tetik tarihleri ise;

6 Haziran 2022 VENÜS Boğa burcundan geçerken,

20 Temmuz MARS Boğa burcundan geçerken;

24 Temmuz MERKÜR Aslan burcundan geçerken,

2 Ağustos GÜNEŞ ASLAN burcunun 10 drc sindeyken,

12 Ağustos KOVA burcundaki Dolunay sıradında,

20 Ağustos VENÜS Aslan Burcundan tutulma derecesine sert açı yaparken.

Her güneş tutulması aslında hayat enerjimizin, yaşam hedeflerimizin bir tür güncellenmesi anlamına da gelebilir. Varlığımızın tekamülü adına elimizdeki değerlere, sahip olmayı arzu ettiklerimize, şu an mevcut durumda elimizde olanlara, elimizden gidenlere, borçlarımıza ve alacaklarımıza bir tür projektör tutuyor BOĞA sembolizması ise ve diyor ki “şükür duygusunu hatırla” Çünkü BOĞA burcu “şükran duygusudur” bu duygu ise tüm doğanın, tabiat ananın besleyip, doyuracağına olan güveninden, inancından gelir. Bu dönem dünyadaki kişisel, ekonomik ve politik olayları harekete geçiren bir güneş tutulması ile karşı karşıyayız. Kişisel doğum haritalarınızın ise BOĞA burcunun hayat bulduğu alanda yeni bir düzene doğru adım atmak üzeresiniz. Bu, alıştığınız, mevcut, size de doğal gelen düzenin değiştiği ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı şeklinde yorumlanabilir elbette. Tutulmalar bize ilahi sistemin direksiyonda olduğunu hatırlatan zamanlardır ve her şey olması gerektiği yönde akar. Ve bu tutulma Kuzey Düğüm tarafında olduğu için başlangıçta size zor, sıkıntılı, stres yaratan, düzen bozan gibi gelse de emin olun gelişiminiz adına sizi bir basamak daha ileri taşıyabilecek türden bir tutulma. Yeni olanı kabul etmekte zorlanırız evet zira içinde belirsizlik ve adaptasyon eksikliğimiz vardır ancak hayat bizi evrimleştirmek ve en iyi versiyonumuzu ortaya çıkarmak üzere kurgulandığı için direnmenin de pek bir faydası olamayacaktır.

Önümüzdeki süreç en çok kimleri etkiler diye bir soru aklımıza gelebilir elbette. Bilirsiniz ben burç burç yazmaktan pek hoşlanan bir astrolog değilim ama şunu net söyleyebilirim;

Hangi burçtan olursa olsun değişime dirençli, yeniliklere kapalı, muhafazakar, tutucu, inatçı ve bugünün konfor alanını yarının gelişim fırsatlarına tercih eden, değişimden korkan, konfor alanından çıkmak istemeyen herkesi net şekilde olumsuz anlamda etkileyecektir. Zira Uranüs’ün olduğu yerde artık eski yapı ve düzenler devam edemez, aynı hikayeler her gün kendini tekrar edemez…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip.ASA

28.04.2022 /İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s