21 Mart 2023 KOÇ BURCUNDA YENİAY : Şimdi Değilse Ne Zaman?

Birine, bir şeye “hoşçakal” diyecek kadar cesursan,

hayat sana “merhaba” ile selam verir.

PAULO COELHO

21 Mart 2023 Salı akşam saatlerinde KOÇ burcunun ilk derecesinde yepyeni bir AY doğacak. Gökyüzünün muhteşem ritmi içerisinde her ay bir kez gerçekleşen AY ve Güneşin aynı burcun, aynı derecede kucaklaşıyor olması çok normal ama bu defaki farklı…Bir tür KOZMİK BAŞLANGIÇ enerjisi de barındırıyor bu yeniay, zira 21 MART İlkbahar Ekinoksuna denk geldi tam da. Gecenin gündüzle aynı hizaya geldiği bu günde, 0 derecede başlayan yepyeni bir ay döngüsüne KOÇ burcunun hevesli, girişken, cesaretle adım atmak isteyen, yeniliklere öncü olma arzusunun yükseleceği enerjilerle adım atıyoruz. Yeniay yeni başlangıçlara zemin hazırlarken “bunu yapabilirim” hissi ile dolu, direkt marşa basarak ilerlemek isteyeceğiz.

Anın haritasında yükselen TERAZİ burcu ise bizlere şimdiye dek ayarı kaçmış, dengesi bozulmuş, bir tarafın kazanırken diğer tarafın kayba uğradığı adaletsiz her ne varsa yaşamımızda bunu dengeye getirebilmek adına motivasyon sağlarken haritanın lordu durumunda olan BOĞA burcundaki VENÜS Kuzey Ay düğümüne adım adım yaklaşırken yapacağımız yeni seçimleri, başlayacağımız yeni ilişkileri ve finansal anlamda yeni oluşacak şartlara göre ayarlamamız gereken bütçemizi anlatmakta. Kendi burcunda, üstelik haritadaki klasik gezegeneler içinde tek SABİT ve tek TOPRAK elementi burcun temsilcisi olarak bu Venüs SİNGLETON durumunda. (singleton demek bir doğum haritasında, bir element ve/ veya bir nitelik sadece tek bir gezegen tarafından ifade edilmekte ise, bu elementin yerleşmiş olduğu planet “singleton” olarak tanımlanır, anlam olarak o gezegen ve ifadesinde tüm yükü tek başına sırtlanma, dengesiz kullanım, içsel yetersizlik, bastırma ve yok sayma gibi psikoloji kompleksler)

Venüs haritalarımızda sevme ve haz alma , denge ve uyum kapasitesini ifade eder. Bir “singleton” planet olarak anın haritasındaki Venüs’ün dengesiz çalışabileceğini göz ardı edemeyiz. Toprak elementindeki , Boğa burcundaki VENÜS maddi güvence, istikrar, konfor arzusu şeklinde kendini gösterirken eğer bu dürtünün bastırılması, tatmin edilememesinden kaynaklı finansal istikrarsızlıklardan söz edebiliriz.

Yeniay haritasını okumaya ilk önce Venüs ile başladım fark ettiyseniz zira KOÇ burcu enerjisine bürünen Güneş ile ifade edilen “bilinçli” hedeflerimiz ile Ay ile ifade edilen “duygusal motivasyonlarımız” bizlere yepyeni başlangıçlar yapmak, cesaretle adım atmak, korku ve kısıtlanmaktan korkmadan “doğal bir masumiyetle” tertemiz enerjiler ile ne olursa olsun denemeye değer dediğimiz her ne varsa ona doğru ilerletecektir. VENÜS ise hem yükselen yöneticisi hem haritadaki özel konumu gereği temel arzularımızı aslında neye dayandırdığımızı anlatıyor.

YENİAY ı domine eden gezegen MARS. İkizler burcunda ve burç duşundan da Yeniay ile dik açıda bağlantılı çalışıyor. BETELGEUSE yıldızı ile kavuşumu, Merkür ile karşılıklı ağırlama konumunda olması; taktik ve stratejik zekaya işaret etmekte. Ve fakat gölge yönünde devrede olacağını akıldan çıkarmamak gerek; dışarıdan sakin, dingin ve uyumlu, işbirliğine açıkmış gibi görünen ama dengesiz enerjilerin içimizde fırtınalar koparıyor olmasından söz edebiliriz. MARS ve SATÜRN ile orta nokta yapan PLÜTON da yine buna vurgu yapmakta : engellenen enerjiler, bastırılmış durumda yüksek enerji. Çok dikkatli hareket edilmesi gerektiğini anlatan bu orta nokta bir kuralı ihlal etmenin, alalacele verilen ve düşünmeden atılan bir adımın, hevesle dereyi görmeden paçaları sıvamanın bedellerinin çok yıkıcı ve rahatsız edici sonuçlar doğurabileceğini söylüyor.

YENİAY yeni başlangıçlara zemin hazırlasa da, inandığımız şeyler uğruna savaşmaya mücadele etmeye hazır olsak da atacağımız her adımın bir sonraki süreçte neye mal olacağını hesaba katmak durumundayız. MERKÜR bu yeniaya eşlik eden gezegen olarak başkalarının ne dediğine, ne düşündüğüne aldırış etmeden, gayet meydan okuyan ve doğru bildiğini sansürsüz dile getiren KOÇ enerjisi ile çalışıyor. İşimize geleni, geldiği kadarı ile duyar ve anlarsak sonrasında pişman olabiliriz. Düşünmeden verilen kararlar, bi hevesle verilen sözler sonrasında sıkıntı yaratabilir. Hatalı kararlar almaya çanak tutan bu MERKÜR sadece yeniay ile kavuşum açısında, haritanın geneline enerjisini akıtabilecek temel başka bir açısı yok. Subjektif çalışan MERKÜR benmerkezci düşünce, kendi haklılığına ve doğruluğuna inandıklarını ateşli şekilde savunma, dile getirme şeklinde çalışıyor. Astrolojide MERKÜR ticareti, alış verişi, hızı, kurnazlığı da yönettiği için bu süreçte ticari hayatın içinde kandırılma, alavere dalavereli işler, diğer insanların etkisi altında kalarak (mars neptün karesi ve Mars Plüton 150 liği) verilen kararlardan duyulan pişmanlıklar yaşanması olasıdır.

Sürecin her birimizin hayatına en olumlu şekli ile tezahür etmesi temel dileğimdir. Dilerim en doğru zamanda, en doğru insanlarla, tam da ihtiyacınız olan şeyler başlar bu ilk bahar döngüsü eşliğinde gerçekleşen yeniay ile…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Astrolog Hülya DEĞER dip.ASA

20.03.2023, İstanbul

NOT: Madem yeni başlangıçlardan söz ettik 🙂 Yeni ayın devamındaki günlerde başlayacak yepyeni astroloji eğitimlerimden birine katılmayı isterseniz şu linkte bıraktığım formu doldurarak bana yollayabilirsiniz.

https://form.jotform.com/230782788854978

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s