HİÇBİR ŞEYE KÖRÜ KÖRÜNE İNANMAYANLARIN ZAMANI: JÜPİTER BOĞA BURCUNDA 16 Mayıs 2023- 25 Mayıs 2024

İyimserliği, genişleme ve büyümeyi, bolluğu ve cömertliği, inançları ve iyimserliği temsil eden astrolojinin en büyük iyicil gezegeni JÜPİTER 16 Mayıs 2023 de BOĞA burcuna girecek. Her yıl bir burca uğrayan “büyük hayırlı” gezegenin BOĞA burcundan geçişi sırasında yeteneklerimize, somut ve gerçekçi inançlarımıza, elimizde tuttuğumuz, sahip olduğumuz maddi ve manevi değerlerimize daha çok odaklanacağız. BOĞA burcunun somut, gerçekçi, sabırlı ve bir o kadar sahip olduklarını koruma, güven altında tutma arzusundaki doğası JÜPİTER’in bu burca girmesi ile birlikte daha da çok hayatımızda görünür olacak. Üretkenliğimizi, verimliliğimizi de arttıracak olan JÜPİTER, çalışkan olanları daha çok ödüllendirirken; yeteneklerimizi para kazandıracak işlere yönlendirebilmemiz adına bizlere fırsatlar sunacak.

Yaklaşık 1 yıldır KOÇ burcundaki JÜPİTER bireyselliğimizi, arzu ve tutkularımızı, özgürce isteklerimizin peşinden gidebiliyor oluşumuzu, her türlü kısıtlayan koşullara rağmen bireysel anlamda cesaretimizi büyütmeye çalıştı. Şans ve fırsatlar denenmemiş yollardan yürümeye cesaret gösterenlerden yana oldu. Ancak geçtiğimiz 1 yıllık süreçte KOÇ’taki JÜPİTER ağır gezegenlerle çok da rahat açılar yapmadı ve de düzenleyicisi MARS’ın uzunca süre İkizler burcundan gerileme hareketi yaptığını düşünecek olursak şans ve fırsatlar o kadar da akıcı şekilde hayatımıza girmedi, giremedi ya da girdiyse de kısa süreli oldu belki de.

Şimdi TOPRAK elementi, SABİT karakterde bir burçtan geçiyor oluşu her şeyden önce sabrımızı, kararlılığımızı arttıracak. Uçuk kaçık, ütopik, somut olmayan, delilli ve ispatlı olmayan şeyler ilgimizi pek çekmeyecek. Gerçekten emek verenlerin, çalışanların ve üretenlerin kazanacağı, büyüyeceği bir döneme adım atıyoruz. Akıttığımız her alın teri, verdiğimiz her emek karşılığını bulacaktır BOĞA JÜPİTER geçişi zamanı içinde. Bilimsel düşüncelerin, soyut fikirlerin, inançların somutlaşması, delilsiz ispatsız körü körüne bir şeylere inanmamak yine bu zamanın kalitesi içerisinde. KOÇ JÜPİTER zamanında belki “anlık tatmin” peşindeydik, belki de “günü kurtarma” peşindeydik ancak durum değişecek. Uzun vadeli ve sürdürülebilir çabalar destek bulacak, günü kurtarma değil gelecek hedeflerimizi (Boğa- aslan Antisya) görünür kılmak adına çaba göstereceğiz.

Sürecin tek handikabı aşırı garantici ve tutucu davranışlar, somut gerçekliğin peşinden giderken işi fazla abartıp tatsız- tuzsuz, sıkıcı ve inatçı birine dönüşmek, aşırı şüphe, gereksiz ve abartılı inat gibi BOĞA burcunun gölgelerine kayma riskidir. Jüpiter ayırt etmeksizin her şeyi büyütür ve çoğaltır, iyi ya da kötü demez bu noktada. ŞÜKÜR ve HUZUR duygumuzu da büyütecek örneğin, KITLIK , YOKLUK KORKUMUZU da.. Özellikle JÜPİTER BOĞA girişinin hemen ertesi günü KOVA burcundaki PLÜTON ile dik açısı kesinleşecek. Bu süreci gerçekten önemsiyorum zira BÜYÜK (jüpiter) KRİZLER (plüton) bu süreçte görünür olacak.

Neredeyse Mayıs Ayı sonuna dek etkili olan bu PLÜTON-JÜPİTER karesi kontrol ve güç kazanma arzularını yükseltirken, bu gücü ne pahasına olursa olsun elinde tutuma adına da verilecek savaşları, manipülasyonları anlatacak. Büyük ve kitlesel olayları öngörebiliriz. Her iki gezegenin de finans dünyası ile ilgisi olduğunu düşünecek olursak ekonomik anlamda zorlu bir sürecin içerisinden geçebiliriz. Tatminsiz, huzursuz, inandığımız değerleri korumakla, bunların zorla değiştirilmesi arasında gidip geldiğimiz, toplumsal karmaşanın da olabileceği bir sürecin içerisinden geçeceğiz. Sürü psikolojisine kapılıp toplumsal galeyana kapılma riski çok bariz, bu nedenle sağ duyuyu, sakinliği korumalı, huzuru bozan, kaçıran insan-ortam ve olaylardan olabildiğince uzak durmalıyız. Büyük güç savaşlarına tanık olacağız.

JÜPİTER BOĞA geçişi sürecinin fırsat yaratan dönemi ise Haziran ayının ilk haftasında olacak. Jüpiter’in kuzey ay düğümü ile kavuşacak olması daha büyük bir istek, büyüme ve zenginleşme arzusuna işaret edecek. Bu transiti olumlu yönde kullanabildiğimiz taktirde; daha istikrarlı ve tatminkar kılacak konulara yönelebildiğimiz gibi kendimizi her açıdan zenginleştirebilecek fırsatları yakalayabiliriz. Yeni deneyim alanları hayatımıza girerken, yeni sosyal gruplar içine girebiliriz. Bir grubun görüşleri, ideolojisi, düşünceleri daha çok öne çıkarken bunun daha çok üretim odaklı ekonomik sistemlerle ilgili olabileceğini tahmin etmek mümkün. Banka ve finans sistemleri ile ilgili yasal düzenlemeler, tarımsal politikalarda yeni yasalar, öte yandan özellikle mayıs sonuna dek gıda fiyatlarında kanserojen büyümeler sürecin diğer olasılıkları arasında.

19 Haziran 2023 de ise JÜPİTER ile SATÜRN arasındaki olumlu etkileşim hem kişisel hayatlarımızda hem kolektif anlamda bir şeyleri “çaba ve emekle” yola koymak adına güzel bir sürece gireceğimizi işaret ediyor. İki gezegenin bağlantısı sekstil açı ile olacağı için çaba şart. Emek vereceğiz, çalışacağız ve sabırlı olacağız. JÜPİTER büyüme, gelişme ve geleceğe umutla bakma isteğimizi anlatırken, SATÜRN ise buna gerçekçilik, somutluk ve üretkenlik ekleyecek. Üstelik Satürn’ün düzenleyicisi de JÜPİTER olacağı için biri diğerine el verecek. Uzun vadeli hedefleri yavaş yavaş oturtmaya başlayacağız. Kolay olmayacak evet biliyorum ama samimi çabalarımız karşılıksız kalmayacak ve gelecek güzel günleri emek emek dokuyacağız. Kim ne derse körü körüne bir şeylere inanmadan, doğru diye kabul ettiklerimizi de belki de gözden geçirip daha gerçekçi zemine oturtarak ilerleyeceğiz. Etik ve ilkeli, ahlaklı çalışanlar, emekçiler hak edişleri doğrultusunda maddi fırsatlarla karşılaşacak.

JÜPİTER en son BOĞA burcundan geçtiğinde takvimlerimiz Haziran 2011- 2012 yılları arasındaydı. 12 yıl öncesine bir gidin bakalım hayatınızda neleri büyütüyordunuz? nasıl şans ve fırsatlar kapınızı çalmıştı? Birebir aynı olaylar olmayacak evet ama hayatınızda benzer konular gündeme gelebilir.

Peki bu sürecin en şanslıları kim olabilir? İlk sırada TOPRAK burçlarını sayabilirim BAŞAK; OĞLAK ve BOĞA burçları. Ardından BALIK ve YENGEÇ burçları geliyor. ASLAN burçları eğer yaratıcı yeteneklerini somutlaştırmak istiyor ve bir “ürün” ortaya çıkarmak istiyorlarsa onları da şanslı grubun içine dahil edebiliriz. AKREP ve KOVA burçları adil ve uzlaşmacı olmak durumdasınız ve değişme olan dirençli yapınız sizi zorlayabilir. Abartılı risklerden uzak kalmalısınız. YAY-İKİZLER ve KOÇ -TERAZİ burçları adına süreç belki çok destekleyici olmayabilir ancak elbette bu sadece yükselen ve güneş burcunuza göre yazdığım çok genel bir yorum. Her doğum haritası eşsiz ve benzersiz kişisel özelliklerimizin sembollerle dile gelmiş bir çizimi. Tek bir yerleşimi baz alarak yapılan bir yorum; hatalı, yetersiz ve yanlış anlaşılmaya açık olur.

JÜPİTER BOĞA burcu geçişinin her birimizin hayatına bolluğu, bereketi, hayata duyduğumuz şükran duygusunu, doğanın koruyucu ve şevkatli enerjisini hücrelerimize kadar taşımasını diliyorum.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Astrolog Hülya DEĞER dip.ASA

15.5.2023 Eskişehir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s