BUGÜN DOLUNAY, YÜZLEŞMEYE HAZIR MISIN?

akrepppp

Dolunay zamanları gökyüzünde yoğun enerjiler barındırır. Ay gökyüzünde tüm parlaklığı ile görünür haldedir. Şu an gökyüzünde Güneş Boğa Burcunda, Ay ise Akrep burcunda ve birbirlerine tam karşı karşıya konumlanmış durumdalar. Bu karşıtlığın getirdiği gerilimi de çoğumuz hem iç dünyamızda hem de dışımızda olan biten olayların yansımalarında hissediyoruz zaten. Yaklaşık 10 gün kadar da hissetmeye devam edeceğiz.

Akrep Burcundaki Dolunaylar duygularımızın en çalkantılı olduğu dönemlerdir. Denge arayışımız öyle bir noktaya ulaşır ki; kendimizi bir dizi krizin hem yaratıcısı hem de muhatabı haline getirebiliriz. Astrolojik olarak Ay Akrep Burcunda rahat değildir. Çünkü Akrep burcunun “su” elementi olması onu hassas kılar, “sabit” niteliği ise değişime dirençli bir yapı verir. Hissedecek, arzu ve tutku duyacak ama öte yandan da değişmek için de direnç gösterecek. Ayın duygularımızın ifadesi olmasından yola çıkacak olursak bu durum bizlerin duygu dünyasında ne derece karmaşalar yaratacak, anlamak zor değil.

Boğa burcundaki Güneş “benim değerlerim, benim sahip olduklarım, benim param” diyor. Tam karşısındaki Akrep burcundaki Ay ise bunlara bakarak “paylaş benimle” diye bekliyor. Her iki burç da sabit nitelikte oldukları, kolay kolay esneklik göstermedikleri için aralarında bir gerilim yaşanması da doğal. Boğa Burcu bütün maddi vurguları ile yeryüzündeki cenneti temsil ediyorsa tam karşısındaki Akrep Burcu cehennemin kapılarını aralamakta. Bilinçli istek, plan ve hedeflerimizle, bilinçaltımızda kendine uygun sığınaklar bulan duygularımız, bir anda çatışma içinde kalacak çünkü duygular o güvenli sığınaktan dışarı çıkıp görünür hale gelecek dolunayın etkisiyle. Üstelik de uzun zamandır çoook derinlerde oldukları için nasıl ifade bulacaklarını da bilemeyecek, güvensiz ve depresif olacaklar, ürkek, alıngan, kırılgan hatta bir parça da kıskanç olma ihtimalleri de çok yüksek.

Bundandır ki Akrep burcunun bir Zümrütü Anka kuşu ile özdeşleşmesi. Krizlerle, sorunlarla, yoklukla, ölümle, problemlerle uğraşıp ama sonuçta değişime direnmeyi bıraktığı anda küllerinden yeniden doğup bambaşka bir boyutta cenneti yaşamaya başlaması.

akrep

İşte bu dolunay bizlere sahip olduğumuz değerleri değiştirme, dönüştürme enerjisini yansıtacak. Gizli olan açığa çıkacak, sırlar birer birer dökülecek. En derinlerde yatan belki bizim bile bilmediğimiz duygular yüzeye çıkacak ve bizi hangi hayat evimizden etkiliyorsa haritalarımızda, o konularda değişim ve dönüşüme zorlayacak. Kendimize güven duygumuzu sorgulatacak. Sahip olduklarımıza dört elle yapışıp kaldığımız sürece ya da sahip olduklarımıza şükretmeyi bilmeyip, kendi kendimizi “yokluk” bilinci içinde tuttuğumuz sürece de krizler, kıskançlıklar, güvensizlikler, duygusal olarak hırpalanmalar maalesef bizleri zorlayacak bu dolunayda. Korkularımızla yüzleşmeden cesaret kazanamayacağımız da bir gerçek.

Bu dönem içinde sorunları büyütmek yerine çözüme odaklanmalı, olabildiğince kendimizi rahatlatacak çalışmalar içinde kalmaya, meditasyon, dua, zikir, yoga, enerji çalışmalarına zaman ayırmaya özen gösterelim. Dolunaylarda göksel enerjinin yeryüzüne en yoğun aktığı zamanlar olduğu için bizler de yeryüzünden gökyüzüne en içten dualarımızı, en yürekten istediğimiz niyetlerimizi gönderebiliriz. Dolunayda derinlerde yatan yönlerimiz yüzeye çıkacak demiştik kim bilir belki de hiç bilmediğimiz bir yeteneğimizi de keşfedebiliriz bu dolunayda. Pozitif anlamda Dolunay konsantrasyon yeteneğimizi arttıracağı için elimizdeki mevcut işleri tamamlayıp ortaya bir ürün ya da çalışma koyabiliriz. Hırsımızı ve tutkumuzu kontrol etmeyi başarabilirsek bu dönem belki de en verimli çalışmalarımızın ortaya çıktığı bir dönem bile olabilir. Dolunayın etkisinin devam edeceği 4-5 günlük süreçte rüyalarınıza dikkat edin kim bilir aylardır beklediğiniz bir haber sizlere rüyalarınız aracılığı ile ulaşabilir.

Hepimize en derin korkularımızla yüzleşip en az bir tanesini geride bıraktığımız, en başarılı ve verimli çalışmalarımızın görünür hale geleceği bir dolunay diliyorum.

Sevgi ve mutluluk dolu günlere, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER dip.ASA 2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s