HEP KÖTÜ OLACAK DEĞİL YA !28 NİSAN-22 MAYIS MERKÜR RETROSU

 

RETRO MERKÜR

Birçok astroloji sitesinde, blogda ve medyada Merkür gerilemesinin yaratacağı kargaşadan, iletişim problemlerinden, anlaşma ve sözleşmelerdeki gecikme ve aksamalardan bahsedilir okumuşsunuzdur mutlaka. Konuşma,dinleme, öğrenme, anlama, araştırma,ulaşım, alış veriş ve pazarlık gibi her türlü iletişimimizden Merkür sorumludur. Ve bu gezegen yılda 3 bazen de 4 defa, yaklaşık bir ay kadar retro dediğimiz geri harekette bulunur.

Merkür gerilemesi tüm gezegen etkileri içerisinde toplumun ve astrolojiden az çok anlayanlar dahil herkesin ilgisini çeken bir fenomen haline geldiğini düşünüyorum.”Aman dikkat ! Merkür retrosu başlıyoorr” uyarıları ile karşılanan bu dönemin fenomen haline gelmesini anlamak basit aslında: Hangi burçtan olursak olalım herkes bu dönemden nasibini az çok alıyor, etkileri belirgin olarak hissediliyor.Son zamanlarda astrolojiye olan ilginin fazlalaşması ve bu konuda düşünen,yazan ve yorum yapan pesimist kişilerin bu dönemi felaketler zincirine yol açacak bir göksel etki olarak sunması da bunda pay sahibi elbet.

Bugünkü yazının konusu aslında Merkür gerilemesinin yaratacağı problemleri sıralayıp bunlarla ilgili bir dizi önlem reçeteleri sunmak değil.Bunları zaten farklı kaynaklardan da rahatlıkla bulabilirsiniz.Bugün size Merkür’ün retro etkisinin olumlu taraflarını anlatmak istiyorum. Merkür’ü  doğuştan retro, üstelik Merkür gerilemesi dönemlerinde iki defa anne olmuş biri olarak bu dönemin hiç de korkulası bir dönem olmadığını, aksine günlük hayatın dinamik yapısı içerisinde bir dizi faydası bile olabileceğine inanlardanım 🙂

Gelelim Merkür gerilemesinin olumlu  sonuçlara yol açabilecek etkilerine :

Merkür’ün gerileme dönemleri planlarımızı yeniden gözden geçirmemiz, eksik ve yanlış olabilecek noktalarını değerlendirebilmemiz ve düzeltebilmemiz için özel fırsat dönemleridir.Çoğu zaman hayatın dinamik akışı içerisinde kendimizi,davranışlarımızı hatta ağzımızdan çıkan lafları hiç gözlemlemeyiz. Eylemlerimizi hiç düşünmeden ortaya koyar, bunlardan elde ettiğimiz sonuçları da hiç sorgulamayız çoğu zaman. İşte retro dönemleri bizi bazı noktalarda durduracak,hatalar yapmamıza neden olabilecek ve belki de o hatalar neticesinde yüzleşmeler yaşayıp hatalarımızı düzeltme fırsatı verecektir bize.Durduğumuz noktada neler olup bitiyor bakmamız,dinlenmemiz ve enerjimizi daha verimli kullanmamız açısından önemli elbet.

Retro Merkür dönemlerinde bir bakmışsınız telefonunuz çalar, uzun zamandır haber almadığınız bir dostunuz ya da tanıdığınız sizi aramış. Merkür gerileme dönemlerinde bu oldukça sık yaşanan bir durumdur 🙂 Eski bir dostun sesini duymak, ondan haber almak her zaman güzel ve yüzümüze tebbesümün ışıltısını getiren bir durumdur.(elbette arayan kişinin sizde ve gönlünüzde taşıdığı anlama göre de değişir bu 🙂 )

Uzun bir dönem boyunca bir proje, bir görüşme, bir ilişki yürüttünüz diyelim.Bunu belli bir olgunluk noktasına kadar getirdiniz ama sonuç hiç de sizin istediğiniz gibi olmadı ve rafa kalktı.İşte retro Merkür döneminde bir anda bu olayı gündeminize tekrar getirip,yeniden ele alabilir o an elde edemediğiniz sonucu bir bakmışsınız ki kolaylıkla halletmişsiniz.Önceden görüştüğünüz bir firma sizi arayıp yeniden bir teklif vermenizi isteyebilir,yeniden karşılıklı görüşme talebi alabilirsiniz mesela.Ama burada püf nokta şu : gündeminize yeniden gelen  bu olay retrodan önce başlamış olmalıdır.

Merkür retrosu durumlara daha yakından bakma, derinlemesine inceleme yapma zamanlarıdır.Mesela yeni bir bilgisayar almak istiyorsunuz. ( ki bu dönem bunu yapmanız asla tavsiye edilmez ) Bu dönemi fiyat ve model araştırmaları için değerlendirirseniz retro dönemi sonunda bu konuda bir uzman kadar bilgi sahibi olabilir,ihtiyacı olan eşe dosta bile fikir verebilirsiniz. Retro bitiminde en uygun modeli, bütçenize en uygun fiyata alabileceğinizi garanti ediyorum : )

“Eyvah! En sevdiğim kazağımı bulamıyorum !” “Anneannemden kalan o yüzük nerede acaba ?” ” Arabanın yedek anahtarı nereye gitti acep ?”Bu dönem bu ve bunun gibi sorularınızın muhatabı olan eşyalarınız mucizevi bir şekilde ortaya çıkıverir mesela 🙂 Belki de hiç kaybetmediğiniz ,sağda solda unuttuğunuz, göremediğiniz bu eşyalarınızı Merkür retrosu dönemlerinde bulabilirsiniz.

Merkür gerilemesi sırasında bir toplantınız, görüşmeniz ertelenebilir mesela. Bu toplantı ya da görüşme için ekstra bilgi sahibi olabilmeniz ve  daha iyi hazırlanabilmeniz için bir zaman diliminiz oldu işte ne güzel değil mi ?

Merkür gerilemesi dönemlerinde yapılabilecek en verimli işlerden birisi de evde  ve ofiste dolaplarınızı, çekmecelerinizi, dosyalarınızı temizlemek ve düzenlemek olacaktır. Fazlalıkların elden çıkartılması hem sizin hafif hissetmenize yol açacak, bunların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması da daha huzurlu hissetmenize yardımcı olacaktır.

Özetle Merkür’ün gerileme dönemleri her zaman kötü şeyler olacağı anlamına gelmez.Yarım kalan işlerin tamamlanması için, içimize dönerek davranışlarımızın fikirlerimizin nedenleri ve sonuçlarını değerlendirmek, kendimizi daha iyi tanımak için harika zamanlardır.

Son bir not olarak bu yıl içerisinde yaşayacağımız Merkür’ün retro dönemlerini paylaşmak istiyorum ki bir kez de yukarıdaki bilgiler ışığında bu dönemi değerlendirmeye çalışın, kim bilir belki daha önceden fark etmediğiniz bazı şeyleri fark etmeye başlayabilirsiniz.

28 Nisan 2016- 22 Mayıs 2016 Merkür Boğa Burcunda Retro

30 Ağustos 2016- 21 Eylül 2016 Merkür Başak Burcunda Retro

19 Aralık 2016 – 8 Ocak 2017 Merkür Oğlak Burcunda Retro

Hepimize  Retro Merkür’e rağmen sağlıklı iletişim kurduğumuz, iyi okuyup, iyi anladığımız , etkili konuşmalar ve yazışmalar yaptığımız, bilgi karmaşasına kapılmadan en etkili kaynaklardan en verimli bilgilere ulaşabileceğimiz şahane bir  Merkür retro dönemi diliyorum.

Sevgi,mutluluk ve ışıkla…Gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya Değer dip.ASA 2016

HEP KÖTÜ OLACAK DEĞİL YA !28 NİSAN-22 MAYIS MERKÜR RETROSU” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: DAĞILANLARI TOPLAMA VAKTİ Merkür Retrosu (12 Ağustos- 5 Eylül) – ASTROLOJİNİN REHBERLİĞİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s