KOVA BURCUNDA MERKÜR RETROSU : 30 OCAK-21 ŞUBAT 2021

astrolojininrehberliği, merkür retrosu, hülya değer


MERKÜR gezegeni, iletişimin her türlüsünü içerir. Konuşmak, yazmak, olaylar arasında bağlantı kurmak, öğrenme ve öğretme becerimiz, dış dünyadan bilgileri alıp bunları işlemek, değerlendirmek, aklımızı nasıl kullanıyor oluşumuz Merkür ile ilgilidir. İnsanlarla kurduğumuz iletişim becerimizin yanı sıra yaşamı algılama şeklimiz, yaptığımız bilinçli seçimler, aldığımız kararlar, imzaladığımız sözleşmeler, kontratlar, tüm iletişim araçları, Merkür’ün yönettiği temalardır yaşamımızda.
Merkür yıl içinde bir kaç kez gerileme yapar. Kova burcundaki bu Retro yılın ilk MERKÜR retrosu. 21 Şubat 2021 e kadar devam edecek.
Bundan sonraki MERKÜR Retroları ise
29 Mayıs- 22 Haziran 2021 arası İKİZLER burcunda,
27 Eylül- 19 Kasım 2021 arası TERAZİ burcunda.
MERKÜR; geçen yıl SU ELEMENTİ BURÇLARDAN gerileme yapmıştı yıl boyu. Bu yıl ise HAVA ELEMENTİ burçlarından yapacak. Tek başına bu sembolizma bile bizlere akıl, mantık ve bilimsel temelleri esas alarak düşünmemiz gerektiğini, sorunların çözüm noktalarını bulmak için bu bakış açısı ile çözümüne odaklanmamız gerektiğini anlatmakta.
MERKÜR bu yıl özellikle önemli zira gitmemiz gereken yolu tarif eden KUZEY AY DÜĞÜMÜNÜN dizpozitörü durumunda olacağı için, İKİZLER burcundaki tüm tutulmalarda tutulmayı yöneten gezegen enerjisi olacağı için kendi belki küçük ama etkisi gerçekten sarsıcı olabilecek gezegen.
MERKÜR bizleri içe dönen enerjisi ile gündemimizdeki olaylar üzerinde tekrar düşündürüp, yaşamımızda dağılan, görmediğimiz, görsek de algılayamadığımız, hem iç alemimizdeki hem de dışarıdaki dünyada yaşadığımız konulara yeniden dikkat etmemizi, bir kez daha üzerinden geçmemizi talep edecek.

KOVA MERKÜR soyut düşünce yeteneğini, entelektüel sentez becerisini, deha parıltıları taşıyan düşünme biçimini ve incancıl, hak ve özgürlüğün tüm kesimlerce adil paylaşımını önceleyerek düşünme becerisini simgeler. Olumsuz anlamda ukalalık, kararsızlık ve uygulanması zor ütopik fikirleri temsil ederek, vara yoka sinirlenen, itici “ben bilirim” tavrını işaret etse de Retro enerjisi ile var olan sorunlara çözüm bulmak adına, yeni ve şimdiye dek yapılmamış olanı, denenmemiş olanı, herkes için en insancıl çözümü bulma becerisini geliştirmemizi destekleyecek. Önce kendi içimizde bulacağız bu dediklerimi sonra da dış dünyada karşılığını arayacağız.
MERKÜR retro yaptığı süreçte aslında elimizden gelen en güzel şey geriye dönük, yarım bıraktığımız, en işlevsel ve faydalı hale getirmekte zorlandığımız konuların üzerinden bir kez daha geçmek olabilir. Evimizdeki, ofisimizdeki dağınıklıkları toplamak, yarım kalan işleri bitirmek yapılacak en güzel şey aslında bu dönemde. Merkür’ün içe dönen enerjisi ile dilimiz sivrilip, eleştirilerimizin dozunu arttırabiliriz. Sinirlerimizi yıpratabilir bu süreç, ev hamlarımız, yerli yersiz kuruntularımız teker teker zihnimizde yer bulmaya çalışabilir. Bunun için olabildiğince sakin kalıp kendi başımıza düşünüp, asıl düzetmemiz, üzerinden geçmemiz gereken şeyin “kendi düşünce ve algı biçimimiz” olduğunu fark edebiliriz.

Birilerini yargılıyor muyuz? İstemeden kırıcı mı oluyoruz? Kendimize ve karşımızdakine haksızlık ettiğimiz oluyor mu? Nalıncı keseri gibi hep kendimize mi yontuyoruz olayları? Tüm olan bitenler içerisinde bizim payımız ne? Hangi düşünce kalıplarımız bizi ilerleyecek yerde yerimizde saydırıyor? Bi düşünün lütfen, eminim siz de kendi sorularınızı ve cevaplarınızı bulacaksınız eğer sakin ve gerçekten cevap almayı istiyorsanız.
Yeni ve güçlü enerjilerin yaşandığı; tutulmaların ve ağır gezegenlerin sert açılarının etkili olduğu bu süreçte zaten tüm amaç, olaylar başlamadan önce algısal ve düşünsel boyutta bu değişime, yeni sürece hazırlanmak ve belki de algılarımızın ayarlarını değiştirmek.

Ne düşünürsen onu bulursun, şimdiyi nasıl algılarsan, geleceğini de öyle oluşturursun, söz büyüdür ağzından çıkanı kulağın duysun demiyor mu tüm kuantum öğretileri? İyi ya madem bundan daha güzel bir dönem olabilir mi tüm bu kalıplarımızı yeniden gözden geçirmek, aksayan yanları düzeltmek ve hastalıklı düşüncelerimizi tedavi etmek ve tedaviye cevap vermeyenleri kesip atmak için ?
Evet retro demek bir dizi sorunlara neden olabilir, aksar bazı şeyler, çünkü Merkür Ay’dan sonra en hızlı hareket eden gök cismidir ve yavaşlaması hele geri gitmesi onun enerjisine uymaz. İyi de bu gök cismi yılda 3-4 hatta 5 kez retro yapıyor. Bu dönemde bir sürü vermemiz gereken karar, altına imza atmamız gereken sözleşmeler, satın almamız zorunlu olan teknolojik alışverişler olabiliyor. Eğer tüm bunları erteleme gibi bir seçeneğiniz varsa mutlaka erteleyin amaaaa ya ertelemeniz mümkün değilse ne olacak? Olaylara anlam yüklerken gereğinden fazla abartmaktan kaçınmak buradaki püf noktası. Evet olasılıklar sırlanıyor ve bu bu bu olabilir deniyor, amenna bu dursun aklımızın kenarında ama bütün yaşamımızı da bu konuyu vurgulayarak yaşamak, olan bitenden de sürekli Merkür gerilemesini suçlamak biraz garip geliyor bana.

Peki ya o dönemde aldığımız bir karar bizim için, kişisel gelişimimiz adına bizi bekleterek, engelleyip, sorun çıkartarak öğretecekse bazı şeyleri? Ya bunun içinden alacağımız bir ders varsa? Emin olun o “şey” olacaksa bize bir şey öğretmek için mutlaka olacaktır. Bu yüzden özellikle Merkür retrosuna bir de bu gözle bakın lütfen. Hatta ben Merkür Retrosunun bir dizi faydasının da olduğuna inananlardanım. Hatta bu konuda yıllar önce şunu bile yazmıştım 🙂 HEP KÖTÜ OLACAK DEĞİL YA !28 NİSAN-22 MAYIS MERKÜR RETROSU

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…..

Hülya DEĞER Dip. ASA

Danışmanlık talepleriniz için şu formu doldurararak bana ulaşabilirsiniz:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s