13 OCAK 2021 OĞLAK BURCUNDA YENİAY: TÜNEL

Kötümser sadece tüneli görür,

iyimser tünelin sonundaki ışığı görür,

GERÇEKÇİ tünelle birlikte ışığı ve gelecek bir sonraki tüneli görür.

J.HARRIS

13 Ocak 2021 Çarşamba gününe sabah saatlerinde gerçekleşecek OĞLAK burcundaki Yeniay ile başlayacağız. Ay ve GÜNEŞ in kucak kucağa gelerek başlattıkları bu yeni döngü sırasında ufukta da OĞLAK burcu yükseliyor olacak. Ayrıca VENÜS ve PLÜTON un da Oğlak burcunda olduğunu hesaba katacak olursak oldukça vurgulu OĞLAK burcu temalarından söz edebiliriz. Hadi bi bakalım OĞLAK burcunun sahası neydi?

Oğlak burcu demek hayatın zor zamanlarında her ne olursa olsun ipi göğüslemek demektir. Başarılı olmak adına gözünü budaktan sakınmayan, adım adım zirvelere uzanan, başardıkça daha da motive olan, kendine ve hayata güvenmesi belki biraz zaman alsa da somut, verimli, gerçekçi ve son derece tedbirli olmak aklımıza gelir Oğlak burcu dediğimizde. İstediğini gerçekleştirme potansiyeli ile doğmuştur Oğlak ve sorumlulukları her zaman önce gelir yaşamında, çalışkan ve azimli doğasını, zaman içerisinde elde ettiği tecrübeler ile harmanlayarak, ihtiyaç duyduğu düzeni, yapıları ve sistemleri oluşturmakta ustadır. Emek, maliyet, zaman ,kar-zarar hesabı yapmakta; gerçekleştirilebilir olanla olmayanı hemen ayırt etmekte ustalığı ona iş ve mesleki alanda başarılı olmanın kapılarını da açar.

AY klasik astroloji kurallarına göre OĞLAK burcunda rahatsızdır zira aradığı güvenli limanları Oğlak burcunun katı, muhafazakar ve mesafeli doğasında bulmakta zorlanır. Oğlakta AY en ihtiyacımız olan şeyin bir hedefe sahip olmak, bu hedefe adım adım ilerlemek, başarılı- saygın- prestijli işler gerçekleştirmek olduğunu anlatmakta gökyüzünde. Bir işi başarmış olmanın verdiği gönül rahatlığına ihtiyacımız büyük aslında, kendi belirlediğimiz sınırlar içinde kalma isteğimiz de yoğun demek mümkün. Keyfimiz pek yok, duygusal açıdan hassasiyet had safhada ve yaptıklarımız ya da yapamadıklarımız yüzünden kendimizi suçlarken bulmak da mümkün kendimizi.

Anın haritasında en önemli görünüm PLÜTON ‘un Yeniay ile kavuşumda olması elbette. Oldukça zorlayıcı ve fakat bir o kadar da yenileyici olan bu enerji; zayıflıklarımızı, kendimizi aciz ve çaresiz hissedişlerimizi; böyle hissettikçe daha da artan korkumuzu, bu korkunun alt plandan bizi daha bir güvensiz hissettirmesi, böyle anlarda ise daha çok kontrolcü, manipülatif olabileceğimizi anlatmakta.

Yeraltı tanrısı HADES olarak geçer Mitolojide PLÜTON ve hayatın kırılma anlarında, en zorlu dönemeçlerinde, bir şeylerin asla eskisi gibi olmadığı zamanlarda yani kısacası kaderin üzerindeki daha büyük bir kader ile karşı karşıya olduğumuz dönemlerde baş roldedir. Bir şeyler artık asla eskisi gibi olmayacak denmektedir ve bizlerin bu süreci en olumlu anlamda geçirmemiz için değişime uyum sağlamamız ve en önemlisi bu süreçte ihtiyacımız olan İÇSEL GÜCÜ ve DAYANIKLILIĞI kendimizde bulmamız istenmektedir. Bizleri öldürmeyen ama son derece güçlendiren sıkıntılarımız Plütonik yeniayın en olumlu tarafıdır kanımca. Korkularımızla göz göze geleceğiz belki ama sonuçta kazanacağımız kendi içsel gücümüz olacak.

Hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmadığı dediğimize göre bu Yeniayın devamı günlerde özellikle iş dünyasında önemli kırılmalar, değişimler olması mümkün. Eski sistemler, belki çoktan iş dünyasından elini eteğini çekmesi gereken eski model kafa yapısına sahip yöneticiler, kurallar- düzenler-yapılar bu süreçte değişebilir. Gökyüzünde OĞLAK zamanları devlet yapı ve kurumlarında da hareketlenmelerin gündemde olduğu zamanlardır. Devlet kademesinde yönetici ve bürokratların ani istifaları, görevden alınmaları, tayin ve atama konuları vb gündeme gelebilir.

Önceden alışıp bildiğimiz, kendimizi güvende hissettiğimiz yapıların bir bir yıkılıp ardından yeni bir düzeni, sistemi adım adım inşaa edeceğiz. Çevresel etkenlerden kaynaklanan endişe, korku, güvensizlik ve tüm bunların baskısı ile oluşan depresif hallerin etkisi altında hareket ediyor olmamız çok mümkün anın haritasından gökyüzünü okumaya devam edecek olursak. MERKÜR- SATÜRN-URANÜS arasındaki sert açılar; ani ve öngörülmez bir şekilde iş ve mesleki anlamda değişimlerin, gelişmelerin, pek de bizim istediğimiz tipte olmayan olayların içinde kalabileceğimizi işaret ediyor. Acele eden, sert tartışmalara giren bu süreçte zarar görür bu çok net. Sabırsız, inat, olaylarda illa ki eski kalıpları referans alarak yapılan baskılar bir netice veremeyeceği gibi kendimizi daha gergin, öfkeli ve geçimsiz bir halde bulabiliriz. MARS ve SATÜRN ikisi de astrolojik açıdan çok zor olan bu gezegenlerin bir de kendi aralarında sürtüşme yaşaması kendimizi fazla bastırmayı, yüksek düzeyde negatif enerjiyi, karar verip, harekete geçmekte zorlanmayı anlatmakta. Bu ikili ile ORTA NOKTA oluşturan JÜPİTER ise başka önemli bir şeye dikkat çekiyor:

Olan biten tüm gelişmeleri her yönü ile hesaba katabilirsek, zor işlerde ciddi emek- konsantrasyon ve sabır gösterebilirsek, biraz yavaşlayıp ve tek bir konuda odaklanabilirsek, KOVA burcundaki iyicil gezegen JÜPİTER eminim cömertliğini ve iyicil özelliklerini gösterecektir. Bir kapı kapanacak kimimizin hayatında sonsuza kadar belki ama emin olun açılan bir başka kapı çok daha tatmin olacağımız gelişmelere gebe. Uzun zamandan beri belki de korku tünelinde gibi hissediyoruz kendimizi tüm yaşananlar, olan bitenler karşısında. Ancak 2021 yılının genelinde büyük bir yenilenme, alışılan, bilinen tüm yapılardan özgürleşme ve hayatımızda çok önemli denebilecek kırılmaların ardından gelen yapılandırmaların yılı olacak. Bu yeniay ise belki de geçmişin gerçekten de “geçmiş “olduğunu, 2021 yılının her anlamda yeniye uyum sağlama, yeniyi oluşturma yılı olacağının ilk işaretlerinden. Tünelin içindeyiz evet ama ışığı görmek adına biraz daha zamana ihtiyacımız var.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun,

Hülya DEĞER Dip.ASA

12.1.2021/İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s