YAY DOLUNAYI BURCUNUZU NASIL ETKİLEYECEK ?

may-full-moon-astrology-2016

22 Mayıs saat 00:14 de Yay burcunda oluşacak dolunay etkisinden en fazla etkilenecek grup Yay, Balık, Başak ve İkizler burcunun ilk günlerinde doğanlar ya da bu burçların ilk dört derecesinde kişisel gezegenler dediğimiz Ay,Merkür,Venüs ve Mars yerleşimi olanlar.Genel olarak tüm burçlar ,bir hayli gergin enerjiler barındıran bu dolunayda  huzursuz hissedebilir, duygularını frenlemekte zorlanabilir.Dolunay etkilerini daha detaylı okumak isterseniz daha önce bu konuda yazdığım makaleye göz atabilirsiniz : 22 MAYIS YAY BURCU DOLUNAYI : SAVAŞINI İÇİNDEKİ ŞEYTANA YÖNELT !

KOÇ VE YÜKSELENİ KOÇ BURCU OLANLAR :

Yönetici burcunuz olan Mars’ın Ay ile kavuşumu altında deneyimleyeceğiniz bu dolunayda oldukça sabırsız olabilir, tepkilerinizi frenlemekte zorlanabilirsiniz. Mars’ın hala retro hareketine devam ettiğini düşünecek olursak sizinle aynı düşünmeyen insanların fikirlerinden , hareketlerinden hoşlanmayacaksınız. Her konuda varlığınızı hissettirmek istiyorsunuz ancak bir türlü istediğiniz şekilde harekete geçemiyorsunuz ve bu durum bir süre daha bu şekilde devam edecek en azından mars retrosu bitene dek.Hukuksal konular, yüksek öğrenimle ilgili konular, yurt dışı bağlantılı bir iş yapıyorsanız bu konularda bir takım gelişmeler bu dolunayda gündeminize gelebilir. Bu konularda bir sonuca varmanız gerekebilir.Yasal bazı sorunlarla karşılaşmanız da olasıdır. Dolunayın etkisinin devam edeceği bir haftalık süreçte adımlarınızı daha dikkatli atmalı, olabildiğince esnek davranmaya çalışmalı ve içinizde biriken öfke ve gergin enerjileri boşaltmanıza yardımcı olacak meditasyon yöntemlerini hayatınıza geçirmelisiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURÇLARI :

Gündeminizde nafaka, miras ya da bunun gibi başkalarından elde edeceğiniz maddi kazançlarla ilgili konular varsa bu dolunay döneminde bu konularda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz.Ödemeniz gereken borçlar sizi sıkıştırabilir ve borç, kredi arayışlarına girebilirsiniz.Ortağınızdan elde ettiğiniz maddi kazanımlarla ilgili sıkıntılı durumlar enerjinizi aşağıya çekebilir.Oldukça tedbirli ve maddenin değerini iyi bilen Boğa burçları bu dolunay döneminde finansal anlamda kendilerini sıkışmış hissedebilirler.Evli olan Boğa Burçları eşlerinin maddi durumları ile bir takım can sıkıcı durumlarla karşılaşabilirler.Mevcut sorunlarınızı daha da büyütmemek adına bu dolunayda olabildiğince sakin kalmaya, maddi anlamda riskten uzak, tedbirli hareket etmeye odaklanmalısınız.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURÇLARI :

Evliliğiniz ya da devam eden ilişkinizle ilgili, varsa iş ortağınızla yürüttüğünüz işlerle ilgili nihai kararlarınızı vermeye zorlanacağınız önemli bir dolunay deneyimleyeceksiniz.”İlişkileriniz” bu dolunayda mercek altında. Ay-Mars kavuşumu, partnerinizle aranızda oluşabilecek stresli durumlara işaret ediyor. Ancak yine de her ne yaşanırsa yaşansın aranızda nihai bir karara varmak için çok erken. Dolunay belki aranızdaki problemleri daha görünür hale getirecek ama retro mars bir karar verip harekete geçmenizi desteklemiyor.Bir anlık öfkeye kapılıp bir karar varmak isteseniz de bunun yanlış verilmiş bir karar olma ihtimali çok yüksek. Retro Mars ilişkiler evinizde olduğu için geçmişte yaşadığınız bir ilişkiyi de yeniden gündeminize taşıyabilir.Bu konuda da acele karar vermeniz yanılgılara yol açabilir. Dolunay ve takip eden hafta içerisinde bu konular gündeminize gelirse temkinli davranmayı, öfkenizi olabildiğince kontrol altına almayı ihmal etmeyin.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURÇLARI :

Bu dolunay günlük hayatınızın koşuşturmacasını deneyimlediğiniz, hatta yoğunluk ve koşuşturmacaların sonunda sağlığınızın da etkilenebileceği bir alanda gerçekleşecek. Bir süredir işlerinizin pek de istediğiniz yönde gelişmemesi, günlük hayatı paylaştığınız insanların sizi kısıtlıyor hissi oldukça stresli bir yapıya bürünmenize yol açmış olabilir.Dolunay sağlık alanınızda gerçekleşeceği için gerginliğiniz ya da huzursuz yapınız yüzünden sağlığınızla ilgili can sıkıcı bir durum yüzeye çıkabilir.İş ortamınızda zorlandığınız konular görünür hale gelebilir.Yanınızda çalışan iş arkadaşlarınızla ilgili bir karar vermek zorunda kalabilirsiniz ancak acele etmemeniz ve bir anlık, düşünmeden karar vermemeniz gerekiyor. Daha sakin ve eyleme geçmekten ziyade olan biteni sakince gözlemleme, bitirilmesi gereken işlere odaklanma zamanı şimdi.Acele vereceğiniz kararlar -retro gezegenlerin yoğun enerjisi içerisinde olduğumuz için- bir süre sonra düzeltmeniz gereken bir problem olarak karşınıza çıkabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI :

Çocuğu olan Aslan burçları çocukları ile ilgili süregelen bir problem varsa bu dolunay etkisi ile bu  sorunlarla uğraşmak durumunda kalabilirler. Çocuğunuzun  geleceğini ilgilendiren eğitim, iş ya da özel hayatı ile ilgili bir gelişme gündeminize gelebilir. Onlarla ilgili kaygılı ya da gergin hissedebilirsiniz.Olabildiğince sakin kalmalı ve harekete geçmek için bir süre daha beklemelisiniz.Yaratıcılığınız sergileyeceğiniz uğraşlar içerisindeyseniz bunlarla ilgili sonuçların görünür olabileceği bir dönem olabilir sizin için. Aşk ve yaratıcılık alanınızda gerçekleşecek bu dolunay ilişkisi olmayan Aslan burçlarının hayatlarına geçmiş bir ilişkiyi taşıyabilir.Bu konuda karar vermekte zorlanabilir ya da tam tersi acele karar vermek isteyebilirsiniz.Dolunayın gergin enerjisi hata yapmaya açık eylemler içerisinde olacağımızı söylüyor bu nedenle daha kontrollü ve tedbirli olmalı, acele karar vermekten kaçınmalısınız.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURÇLARI :

Dolunay ve onu  takip eden haftada ev ve aile hayatınızla ilgili konularda bir takım gelişmeler yaşamanız mümkündür.Ev hayatınızda ya da aile büyüklerinizle ilgili yaşayacağınız problemler sizleri huzursuz edebilir. Başka bir şehre taşınmanız ya da evinizi değiştirmeniz gereken şartlar doğabilir ve bu yüzden nasıl bir karar vermeniz gerektiğini bilmekte zorlanabileceğiniz bir dönem olabilir. Ailenizle ilgili geçmişten gelen bir probleminiz varsa ve üstü örtülmüşse bu konu yeniden açılabilir ve çözüme yönelik bir karar almanız gerekebilir. Mars retrosunu da dikkate alacak olursak aldığınız kararın nihai bir sonuç olma olasılığı azalıyor. Bu dönemde vereceğiniz kararların daha sonrasında yeniden üzerinden geçmeniz gerekeceği için harekete geçmek yerine, sakin ve dikkatli olmalı, iyi planlama yapmalısınız.Öfkenizi ve gerginliğinizi aile içinde yansıtmak hatasına düşmemelisiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI :

Dolunay döneminde eğitim, iletişim, seyahat konularında, yakın çevrenizle ilişkilerinizle ilgili konularda, kardeşinizle ilgili bir konuda harekete geçirici, kararlar almaya yöneltici enerjiler hissedebilirsiniz.Bu konularda kontrolünüz dışında gelişen olaylar sizleri daha sinirli bir yapıya büründürebilir.Kardeşinizle ya da yakın akrabalarınızla ilgili bir durum nihayete kavuşabilir ya da daha görünür hale gelebilir.Bu durum da sizi gerebilir.Bir çözüm arayışına girmek isteseniz bile Mars retrosu nedeni ile harekete geçmekte zorlanabilirsiniz.Bu konularda problemlerinizi çözmek için  için ürettiğiniz sonuç her ne olursa olsun uygulamaya koymadan önce çok iyi düşünmeli, ani ve fevri hareketlerden kaçınmalısınız.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURÇLARI :

Bu dolunayda kendi kazancınız ile başkalarından elde edeceğiniz, beklediğiniz maddi gelirler arasında sıkışıp kalmaktan dolayı gergin hissedebilirsiniz.Hiç beklemediğiniz anlarda elinizden para çıkışları olabilir.Beklediğiniz finansal desteği arama arzunuz arttığı için bu konuda bir takım kararlar vermek ve harekete geçmek isteyebilirsiniz.Maddi görüşmeler, borçlarınız ya da alacaklarınız ile ilgili ani kararlar vermekten kaçınmalısınız çünkü Mars geri harekette olduğu için alacağınız kararlar yanıltıcı olabilir.Aldığınız borcu ödemekte zorlanabilirsiniz ya da borç verirseniz geri almakta sıkıntı çekebilirsiniz.Bu yüzden finansal anlamda daha tedbirli olmalı, kontrolsüz davranmamalısınız.

YAY VE YÜKSELEN YAY BURÇLARI :

Bu dolunay burcunuzda gerçekleştiği için en fazla etkilenecek olan da sizlersiniz.İlişkiniz, çalışma alanınız, aileniz, finansınız, sağlığınız kısaca sizinle ilgili her şey bu dolunay da önemli olacaktır.Hayatınızda güven ve istikrar arayışınız artacak bu dolunayda ve yaşantınıza dair bir takım kararlar almak isteyeceksiniz.Olaylara daha geniş açıdan bakmak isteyeceğiniz , kendinizle hesaplaşmalar içerisine gireceğiniz bir dönem olabilir.Dış dünyadan gelen uyaranlara karşı hassas olacağınız bir dönemdesiniz.Eğer önceden belirlediğiniz bir hedefiniz ve bu doğrultuda attığınız adımlar varsa dolunay bu konularda sonuç almanız yönünde sizi destekleyecektir.Ancak hayatınıza bu dönem yeni bir ilişki, yeni bir iş ya da başka bir yenilik girerse harekete geçmekte ve bunlarla ilgili karar vermekte acele etmemelisiniz.Marsın retro olduğunu da göz önünde bulundurursak alacağınız kararların ya da eylemlerin daha sonra tekrar gündeminize geleceğini unutmamalısınız.Kararlarınızı acele ile vermekten kaçınmalısınız.Acil olmadıkça sağlığınızla ilgili operasyonlardan kaçınmalısınız.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURÇLARI :

Bu dönem hayatınızı akışına bırakmakta zorlanabilirsiniz.Hayatınızın bazı noktalarında karar vermek ,harekete geçmek isteseniz de bir şeyler sanki sizin elinizden  kayıp gidiyormuş gibi hissedebilirsiniz.Bunda belki de Dolunay etkisi ile sizden gizlenen sırların ya da arkanızdan dönen gizli kapaklı işlerin görünür hale geçmesi de etkili olabilir.Aceleci kararlardan, düşüncesiz eylemlerden uzak kalmanız gereken bir dönemdesiniz.Bazen olayları çok fazla abartarak ele alıp kendi kendinize içinden çıkılmaz bir hale getirebilirsiniz.Kendinizi ve iç dinamiklerinizi yakından tanımak açısından olumlu olarak kullanabilirsiniz bu dolunay dönemini.Kime ya da neye fazlaca özverili davrandığınızı ya da bu özverili davranışlarınızın size kazandırdıklarını, kaybettirdiklerini enine boyuna düşünmek isteyebilirsiniz ve sonrasında da bir karar vermek isteyebilirsiniz.Ancak Mars geri harekette olacağı için kararlarınızı uygulamadan önce üzerinden bir kaç kez geçmeli, öfke ile karar almaktan kaçınmalısınız.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURÇLARI  :

Sosyal alanda ilişkide bulunduğunuz gruplar ve arkadaşlıklar alanında deneyimleyeceğiniz bu Dolunay sizleri bu konularda test edebilir.Arkadaş grupları içerisinde öfkeli tavır ve davranışlarınız yüzünden sorunlar yaşayabilirsiniz.Bilginizi,deneyimlerinizi arkadaşlarınız arasında , sosyal gruplarda paylaşmak isteyeceksiniz ama belki de bunu yanlış ifade edebileceksiniz, bu konuda dikkatli olmanızı ve ani, fevri çıkışlardan kaçınmanızı tavsiye ediyorum.Kariyerinizden elde ettiğiniz kazanımlarla ilgili bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz.Bu konuda da her şey daha görünür ya da belirgin olabilir.Bu dönem bu konularda aksiyon almak yerine hedef belirleme, eksikliklerinizi yeniden ele alma, ani karar vermekten kaçınıp , iyi düşünüp plan yapma konusunda daha çok vakit harcamalısınız.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURÇLARI:

Dolunay ve etkisinin devam edeceği yaklaşık bir haftalık dönemde iş ve kariyerinizle ilgili konularda, toplumsal duruşunuzu belirleyen konularda bir takım kararlar vermenizi gerektiren gelişmeler yaşayabilirsiniz.İş değiştirmek, aniden işten ayrılmak, yeni bir işe başlamak gibi kariyerinizle ilgili olabileceği gibi toplumsal statünüzü etkileyen; evlenme, boşanma,emekli olma , mezun olma gibi duruşunuzu ve durumunuzu değiştiren olaylar gündeminize gelebilir.Temkinli ve dikkatli karar verme dönemindesiniz.Aileniz içerisinde sizin kontrolünüz dışında gelişen olaylar olabilir ve bu sizi huzursuz edebilir, çözüm bulmaya yönelik düşüncelerinizi ifade etmek isteyebilirsiniz.Ancak alacağınız kararlar ya da çözüm bulmaya yönelik aksiyonlarınız  Mars retrosu nedeni ile istediğiniz düzeyde olmayacağı gibi bir sonuca da bağlanmayacaktır. Üzerinizde bir baskı hissedebilirsiniz ve bir an önce bu baskıdan  kurtulmak isteyebilirsiniz.Gökyüzü enerjileri sizlere bir süre daha sabırlı olmanızı, eylemlerinizi duygularınızın şiddetine kapılarak değil de daha mantık çerçevesi içerisinde  ele almanızı söylemekte.

Hepimize Dolunayın ışığının sadece gecemizi değil; görmekte , idrak etmekte, anlamakta zorlandığımız gerçekleri de aydınlatmasını diliyorum.Sevgi ve ışıkla,gökyüzü rehberimiz olsun.

Hülya DEĞER Dip.ASA

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s