VENÜS İKİZLER BURCUNDA : BANA AŞKTAN SÖZ ET !

VENÜS İKİZLER

Bugün İKİZLER burcunda yolculuğuna başlayan, aşk ve ilişkilerimizden sorumlu, uyum yeteneğimizi ve sevme-sevilme tarzımızı yansıtan VENÜS gezegeni 17 Haziran dek bu burçta yolculuğuna devam edecek. Venüs ün buradaki yerleşimi ile ikili ve sosyal ilişkiler anlamında daha hareketli günlere gireceğimizi, ilişkilerimizde özgürlükçü,  değişken, hareketli bir profil çizeceğimizi anlayabiliriz.

Daha konuşkan olacağımız, konuşmalarımızla sempati toplamaya çalışacağımız günlerdeyiz. Üstelik retro hareketini bitiren Merkür Boğa burcundaki yerleşimi ile “karşılıklı ağırlama” yolu ile Venüs’e destek de vermekte. İkizler Burcundaki Venüs bizlerden sevgimizi her türlü iletişim yolunu kullanarak rahatça dile getirmemizi (aşk mektupları da buna dahil 🙂 ), severken düşünmemizi isteyecek. Diyeceksiniz ki sevmek kalp işi, düşünmek ise aklın işi. Haklısınız 🙂 zaten astrolojik olarak da İkizler Burcunda Venüs çok da rahat konumda değildir. Sevginin derinliği ve kalıcılığı ile ilgilenmez, değer duygusu gelip geçici olabilir. Değer duygusunu “bilgi” ye dayandırır. Yani “ne kadar çok şey biliyorsam o kadar değerliyim, ne kadar çok şey biliyorsan benim için o kadar değerlisin” diye düşünür. Sevgi üzerinde  akıl yürütür bu yüzden de gönül işlerine de çokça akıl karıştırır. İlişkilerde sadakat konusunda sorunlar yaşanabilir zira Venüs İkizler burcunda oldukça uçarıdır.Aşk ve sevgiyi dile getirmekten hoşlanır bu yüzden Venüs’ün İkizler burcunda bulunacağı süreç boyunca karşımızdaki kişilerden duyacağımız tatlı ve güzel sözler ayağımızı yerden kesebilir.Sosyal medyada aşka ve sevgiye dair paylaşımların çokça artacağına da şahit olabiliriz.

Venüs İkizler Burcuna girdikten hemen sonra Yay burcunda bulunan Mars ile Mayıs ayı sonuna dek karşıt açı yapacak ve bu durum ikili ilişkilerimizde “arzularımız” duygularımızı tetikleyecek görülüyor.Venüs ile Mars olumsuz açı yaptığı zamanlarda duygularımız ateşli,arzularımız güçlü,aşkta bencilce hisler içerisinde olabiliriz.Bu açı aşkı ve nefreti bir arada yaşayabileceğimizi de anlatır.Venüs İkizler Burcundaki duruşu ile bizlere ,sosyal anlamda ilişki kurmak , bağ oluşturmak istiyorsan  duygularını dile getirmelisin derken Mars ile karşıt açı yaparak bunun o kadar da kolay ifade bulamayacağını anlatıyor.Zira  Yay burcundaki Mars harekete geçmek için gerekli bir ideale ihtiyaç duymakta. İlişki içerisinde gereken sorumluluğu almayacaksak eğer karşımızdaki insanlara ümit vermemek en akıllıcası bu dönem içerisinde.Ayrıca ikili ilişkilerde karşımızdakini anlayamamaktan kaynaklı sorunlarımız da olabilir.Bu yüzden ilişkiler stres altında görünüyor bu dönemde.Arzuladığımız şeyleri elde etmemiz zor olabilir.Gergin veya saldırgan davranışlarımızın ya da karasız ve pasif tutumlarımızın aradığımız huzur ve barışı bozabildiğine de tanıklık edebiliriz.Duygusal zevklerde zararlı seçimler yapmamız, yanlış partnerlere yönelmemiz,ilişki içerisinde taciz ve tehtitkar davranışlarımız huzurumuzu kaçırabilir.30 Mayısa dek devam eden bu açısal ilişkinin zararlı etkilerinden olabildiğince sağduyulu ve temkinli hareket ederek,her türlü ilişkilerimizde ağzımızdan çıkanı kulağımız duyacak şekilde davranarak en az hasarla çıkmaya çalışalım.

Venüs’ün İkizler burcundaki 17 Hazirana kadar sürecek yolculuğundan en çok İkizler, Terazi,Kova burçları başta olmak üzere Koç ve Aslan’lar verimli ve güzel etkiler alacaklar.Sadece Venüs doğum haritalarında hangi hayat alanına düşüyorsa o konularda fazlaca rahat davranmamaya,yüzeysellikten uzak olmaya ve tutmakta zorlanacakları sözler vermekten kaçınmaya dikkat etmeleri gerekiyor. Yay, Balık ve Başak burçları ise bu dönemde ilişkiler anlamında kendilerini kontrol etmekte zorluklar yaşayabilirler.

Sevgi ve umut ile,gökyüzü rehberimiz olsun.

Hülya DEĞER Dip.ASA

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s