16 EYLÜL BALIK BURCU AY TUTULMASI Benim Burcum Nasıl etkilenecek Acaba ?

 

fullmoon-balik

Balık burcunda 16 Eylül günü gerçekleşecek Ay Tutulması duygusal açıdan arındırıcı, yaralarımızı şifalandırıcı olabileceği gibi olaylar karşısında düşüncelerimizi ve davranışlarımızı dağıtıcı, enerjilerimizi kontrolsüz bir şekilde çözücü olarak da çalışabilir.Var olan koşullarımızı olduğu şekli ile muhafaza etmemiz oldukça zor görülmekte ancak oluşacak olaylar belki de uzun zamandır aradığımız cevapları yanıtlar nitelikte olabilir. Bu açıdan baktığımızda olaylara nasıl tepki vereceğimiz ve hangi bakış açısı ile yaklaşacağımız da elbette kendi elimizde. İlk anda karşılaştığımız olayları anlamakta, insanların gerçek niyetlerini görmekte zorlanabiliriz, yıpratıcı ve bizleri bilinmezliğe sürükleyen enerji girdabına kapılmış gibi hissedebiliriz.Tutulmanın en olumlu yanı bizi atalete sürükleyen; kararlarımızı ve hayattaki yönümüzü etkileyen miyadını doldurmuş, gelişimimiz açısında çok da fonksiyonel olmayan duygusal alışkanlıklarımızı bıraktırmak olacak sanırım.

Balık burcu kişisel doğum haritamızın hangi alanında ise bize özel etkilerini o yaşam alanında ortaya koyacaktır.Ayrıca Balık burcunda bulunan gezegenlerimiz varsa doğum haritamızda, bu gezegenlerin ifade ettiği konular da aktive olacaktır. Bu da demek oluyor ki herkes aynı oranda etkilenmeyecek ve herkesin etki aldığı alan bir diğerinden farklı olacak. Genel olarak tutulmanın ortaya çıkartacağı enerjileri okursanız sonrasında burcunuzu bekleyen olası durumları kavramanız daha kolay olacaktır. Okumak isteyenler için linki tekrar paylaşıyorum : 16 EYLÜL BALIK BURCUNDA AY TUTULMASI : YARAMIZIN MERHEMİ YARAMIZIN İÇİNDE…

Tutulmanın etkilerini ele alırken ben iki gruptan bahsetmek istiyorum tek tek burçları anlatmadan önce.Tutulmadan sert etkiler alacak olan grup ki bu grup tutulmanın getireceği etkilere şiddetle karşı koymaya çalışabilir, mücadele edebilir ve olan bitene tüm gücü ile defans yapabilir ve ortaya çıkacak tablodaki rolüne razı gelmekte zorlanabilir. Bu grupta İKİZLER, BAŞAK ve YAY burçlarının üçüncü dekanında doğanlar yer alıyor. Doğum gününüz 12 – 20 Haziran, 14 – 21 Eylül, 13 – 21 Aralık tarihleri arasında ise doğrudan etki alıyorsunuz. Biraz astrolojiden anlıyor ve doğum haritanıza vakıfsanız Ay, Yükselen, Merkür, Venüs ve Mars’sınız 21-27 derece İkizler, Başak ve Yay burcunda bulunuyorsa bu tutulma doğrudan sizleri etkileyecek, bir takım alışkanlıklarınızı bırakmak yönünde sizlere etkide bulunacaktır diyebilirim.

Peki ya ikinci gurup ? Yani tutulmanın ortaya çıkaracağı etkileri daha olumlu karşılayacak, tutulmanın ortaya çıkartacağı gelişmeleri kolaylıkla kabul edecek grup kimler ? BALIK, AKREP, YENGEÇ genel olarak olumlu enerjiler altında olmakla birlikte özellikle 12-21 Mart doğumlu Balıklar, 12-19 Kasım doğumlu Akrepler, 13-23 Temmuz doğumlu Yengeçler güzel deneyimlere hazır olsunlar. Ayrıca yine kişisel doğum haritalarını bilenler için hatırlatacağım bir şey daha var. Yukarıdaki tarihler arasında doğmamış olsanız bile doğum haritanızda Ay, Yükselen, Merkür, Venüs ve Mars’ınız Yengeç burcunun 19- 28 dereceleri arasındaysa yine adını geçirdiğim gezegenlerin ifade ettiği alanlar ve konularda şanslı gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim diğer burçları neler bekliyor, gündeminize gelmesi muhtemel olaylar neler olabilir, yükselen burcunuza göre ay tutulmasının etkileri :

koçburcu

Sevgili KOÇ burçları , geçmişte yaşadıklarınızla ilgili acı duyuyor, pişmanlıklar hissediyorsanız ve keşke öyle olmasaydı diye düşünüp kendi kendinizi tüketiyorsanız şimdi bütün bunları bırakmanız gereken bir sürece adım atacaksınız.Başkalarının duymasını istemediğiniz sırlarınız ya da sizden saklanan ve henüz duymadığınız bir takım sözler, dedikodular tutulma etkisi ile ortaya çıkabilir. Evliyseniz eşinizin sağlığı adına endişelere kapılma olasılığınız var. Her türlü kaygı ve endişeden kurtulabileceğiniz olumlu bir dönemdesiniz eğer enerjilerden bu yönde faydalanmak isterseniz. Zor durumda kalanlara yardımda bulunmak, ( belki çocuk esirgeme kurumu ya da yaşlılar yurdu gibi yardıma ve ilgiye ihtiyacı olan kişilere ) sizden daha şanssız olan kişilerin hayatına kişisel olarak maddi- manevi yardımlarınızı ulaştırmak ruhunuza iyi gelecektir.Yanılgılara açık durumdasınız, sağlıklı kararlar almak için başkalarının da görüşlerini almalı, tutulma etkilerinin devam edeceği bir kaç haftalık süreçte yeni bir olaya başlamaktan ve önemli kararlar almaktan sakınmalısınız.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili KOÇLAR….

boğaburcu

Sevgili BOĞA Burçları ; geleceğiniz için hissettiğiniz olumlu duygular, idealleriniz ve istekleriniz her neler ise bu Ay tutulmasında onlarla yüzleşiyorsunuz. Hangi istekleriniz sizi bir boyut öteye taşıyacak ? Hangi arzularınızı bu süreçte rafa kaldırmak zorunda kalacaksınız bunları çok daha iyi anlayacaksınız. Arkadaşlık ve gurup ilişkileri alanında yaşayacağınız bu dolunay belki de bazı arkadaşlarınızla ya da faal olarak içinde bulunduğunuz sosyal gruplarla yollarınızın ayrılmasına da işaret edebilir. İçinde bulunduğunuz bazı grupların belki de sizin ideallerinize hizmet etmediğini, bazı arkadaşlarınızın da sizinle ortak bir noktada olmadığını fark edebilirsiniz. Tutulma sonrası süreçte bazı yol ayrımlarına gidebilirsiniz bu anlamda. Bu alan işten elde ettiğiniz kazanımları da anlatır bu açıdan baktığımızda ise maaş ya da kazanımlarınızda da bir takım kesintiler olabilir, istediğiniz düzeyde kazanç sağlayamayabilirsiniz.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili BOĞALAR….

ikizlerburcu

Sevgili İKİZLER Burcu mensupları; toplum içindeki duruşunuzu, kariyerinizi ilgilendiren konularda bir takım değişimler daha görünür olmaya başlayacak bu ay tutulması ile. Özellikle 11- 21 Haziran arasında doğmuşsanız ortaya çıkan değişimleri çok kolaylıkla kabul etmeyip bir takım mücadeleler içerisine girebilirsiniz. Kariyer konularında ne yöne gideceğinizi bilemeyebilirsiniz.Şartlar dengesiz ve değişken koşullar içermekte. Belki bu süreçte işten ayrılmak durumunda da kalabilirsiniz. Bazı kayıplar ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Emekli olma , mevcut işi değiştirme, var olan statünüzde değişim ( evlenme, boşanma, mezun olma, anne ya da baba olma ve bunlar gibi ) bir takım toplumca bilinen kimliğinize ilave gelişmeler oluşabilir. Değişime direnmek yerine oluşan durumların daha iyi bir şeylerin gerçekleşmesi için bir tür hazırlık yönünde düşünürseniz bu süreci çok daha rahat atlatabilirsiniz.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili İKİZLER….

yengeçburcu

Sevgili YENGEÇ Burçları ; uzunca bir süredir belki de hayata dair inancınızı sorguluyorsunuz. Ne doğru, ne yanlış belirsiz, şartların da oldukça değişken olduğu bu günlerde kendi bildiğiniz doğruları irdeleyip belki de bu doğrularınızı değiştiriyorsunuz. Uzun yolculuklar, yurt dışı seyahatler, uzak kültürlerle olan bağlantılar, hukuksal bir takım konular, evliyseniz eşinizin kardeşleri ve yakın akrabaları ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Su gurubundaki Yengeç burcu Balık Burcu Ay tutulmasından olumlu etkiler alacaklardır. Özellikle 13 – 23 Temmuz arasında doğmuş olanlar varsa eğer okuyucularım arasında son derece olumlu gelişmelere kucak açabilirler. Hayata dair inancınızın, bakış açınızın, kişisel hayat felsefenizin genişlediğine ve sizlere olumlu anlamda katkı sağladığına tanık olabilirsiniz. Üniversite ve Yüksek öğrenim konularında bir gündeme sahip olan Yengeç burçları olumlu gelişmeler yaşayabilirler.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili YENGEÇLER….

aslanburcu

Sevgili ASLAN Burcu mensupları; kredi, borç – alacak, başkalarından elde ettiğiniz kazançlar, eşinizin gelirleri ile ilgili alanda gerçekleşecek Ay Tutulması etkisi ile bu konularda bir takım stresli durumlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Eşiniz ya da ortağınızla ya da bire bir ilişkide olduğunuz kişilerle bazı konularda yanılma, aldatılma, kriz yaratacak bir takım gelişmeler de yaşama durumunda kalabilirsiniz. Sizden gizlenmiş bazı konular ortaya çıkabilir ve belki yaralayabilir sizleri bu konu her ne ise. Bir su evinde ve su burcunda tutulma yaşıyorsunuz sevgili Aslanlar dolayısı ile sezgilerinizin oldukça yoğun olacağı ve bir takım spiritüel konularda yoğunlaşacağınız, belki de mistik bir takım deneyimlere açık olabileceğiniz bir tutulma etkisine girmiş bulunuyorsunuz.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili ASLANLAR…..

başakburcu

Sevgili BAŞAK burcu mensupları;  Balık burcunda gerçekleşen Ay Tutulmasında ortaya çıkacak gerçekler ve sonrasında oluşabilecek bazı gelişmeler kolay kolay kabul edebileceğiniz türden olmayabilir. Benliğinizin ve kişiliğinizin oluşan durumlara uyum sağlaması ancak bir takım mücadelelerin yaşanması sonrasında olabilir. 14 – 20 Eylül doğumlu Başak burçları bu tutulmadan en fazla etkilenecek gurup arasında. İkili ilişkileriniz yolu ile bir takım sonlanmalar yaşamanız olası. Evliyseniz ya da uzun süredir devam eden bir ilişkiniz varsa “tamam mı ? – devam mı ? ” sorularını sordurtacak bir takım gelişmeler yaşayabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde anlaşmak, uzlaşmak, orta bir noktayı bulmak adına tavizler vermek kişiliğinizi oldukça zorlayacağa benziyor. Empati kurmak, karşınızdaki kişiyi anlamak ve ona da en az kendiniz kadar sempati beslemek bu dönem çok önemli sizin için. Olaylara daha geniş açıdan bakmalı, önemli kararlar almadan önce güvendiğiniz kişilere de akıl danışmalısınız.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili BAŞAKLAR…..

terazi burcu

Sevgili TERAZİ Burçları; günlük hayatın rutinleri, beslenme ve başkalarını besleme alışkanlıklarınız ( bunu hem fiziksel hem de ruhsal anlamda düşünebilirsiniz ) iş ve çalışma ortamınızdaki şartlar, yanınızda çalışan ve size hizmet verenlerle ilgili bir takım aldanma, hayal kırıklığı ve çeşitli belirsizliklerin ortaya çıkması ile ilgili yüzleşmeler yaşamanız bu tutulma ile gündeminize gelebilir. Günlük yaşantınızda bir takım alışkanlıklarınızı bırakmanız gerekebilir bu belki de sağlıkla ilgili sorunlar neticesinde zorunlu olarak yapmak zorunda kalacağınız şeylerdir. Yeni bir beslenme düzenine geçmek, sigara vb alışkanlıkların bırakılması gibi konular gündeminize gelebilir. Size yararı olmayan hatta strese ve hayat koşullarınızın kalitesini düşüren her türlü zararlı alışkanlıklarınızla vedalaşacağınız, arınma sürecine gireceğiniz bir dönem olarak bu zaman dilimini değerlendirebilirsiniz. İş koşullarınızda, çalışma şartlarınızda da bir takım zorlu olarak bırakmanız gereken durumlar oluşabilir.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili TERAZİLER….

akrepburcu

Sevgili Akrep Burcu mensupları ; yaşamınızda dönüşümlerin yaşanacağı, bir takım kayıplarla ya da zorunlu olarak kendinizin bırakmak zorunda kalacağı ancak sizleri de bir adım sonrasına taşıyacak Ay tutulmasının neden olabileceği konuları hayatınızın keyif veren, yaratıcılığın ve aşkın konu edildiği yaşam alanınızda deneyimleyeceksiniz. Uzun zamandır evrenden beklediğiniz cevaplar bu tutulma ile yanıtlanacak. Yükselen burcunuz, Güneşiniz, Ayınız eğer 19- 29 derece Akrep burcunda yer alıyorsa ve özellikle 12 – 19 Kasım tarihleri arasında dünyaya gelmişseniz bu tutulmanın ortaya çıkaracağı etkileri kabul etmeniz, meydana gelecek olaylara uyum sağlamanız daha kolay olacaktır. Sanatsal çalışmalar ile uğraşan Akrepler artan sezgileri ve yaratıcılıkları yardımıyla  şahane bir döneme adım atmış olabilirler.Çocuğu olan Akrepler onların yaşamlarına dair belirsiz durumlar varsa , ne yönde adım atmaları gerektiğini artan sezgileri sayesinde kolaylıkla bulabilecekler.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili AKREPLER…

yayburcu

Sevgili Yay burcu mensupları ; ev, aile, yuva ve yerleşimle ilgili konularda uzun zamandır belirsizlik içerisinde kalmış, çözüm bekleyen konular varsa gündeminizde Balık burcundaki ay tutulması ve devamındaki günlerde bu konuların çözümüne yönelik şartlar belirecektir. Bu şartları öncelikle kolay kabul edemeyeceğinizi düşünüyorum. Özellikle 13 – 19 Aralık tarihleri arasında doğmuş olan Yay burçları oluşacak olayları hemen kabul etmekte zorlanacaklar. Mücadele ve kararlılık içerisinde olmanız gereken günler diyebilirim. Gerek kendi kurduğunuz yuvanız, aileniz ve oturduğunuz evle ilgili gerekse içinde doğduğunuz kendi ailenizle ilgili bir takım konular canınızı sıkabilir. Ev ve iş arasındaki dengeyi sağlamak adına evinizde bir takım konuların bırakılması, elden çıkarılması gerekebilir. Bir taşınma, ev kiralama ya da başka şehre taşınma gibi konular gündeminize gelebilir. Babanızın sağlık durumu ile ilgili üzücü gelişmeler olabilir. Eğer kardeşiniz varsa onunla ilgili para kayıpları sizlerin üzülmesine neden olabilir.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili YAYLAR….

oğlakburcu

Sevgili oğlak Burcu mensupları , yakın çevre, komşular, yakın akrabalar ve kardeşlerinizle ilgili konularda önemli ve kadersel değişimlere açık olan bir tutulma deneyimleyeceksiniz. Etrafınızda, yakın ilişkilerinizde yürüttüğünüz iletişim, konuşma, yazışma ve anlaşmalarda bir takım yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir. Her duyduğunuza inanmamanız gerekiyor. Kendiniz de iyi analiz etmeden, düşünmeden  her konuda fikrinizi ortaya koymayın derim zira iyi niyetli çabalarınız bile bu dönemde yanlış anlaşılabilir. İyi niyetinizin suistimal edilmesi, belki iftira ya da dedikodu türü şeylerle karşılaşmanız olası. Merkür retrosunun da devrede olduğunu düşünecek olursak 26 Eylül retro bitimine kadar olan dönemde kavga, tartışma ve stres yüklü ortamlardan mümkün olduğunca uzak kalmalısınız. Yeni bir şeylere başlamak, hele bir konuda imza atmak bu dönem çok akıllıca olmayabilir.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili OĞLAKLAR….

kovaburcu

Sevgili Kova Burcu mensupları ; Ay tutulması sizlerin maddi ve manevi kişisel değerlerinizin ifade bulduğu alanda gerçekleşecek. Maddi kazanımlarınızla ilgili belirsizlikler yaşıyorsanız, beklediğiniz alacak – verecek konularında sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Maddi konularda yanılma, kandırılma, iyi niyetinizin suistimal edilmesi gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Merkür retrosu etkisi altında da olduğumuzu düşünecek olursak, iyi düşünmeden, detaylı incelemeden ya da anlamadığınız konularda bir bilene sormadan adım atmamalı hele ki bu konular para ve maddi konuları kapsıyorsa iki kere düşünmelisiniz. Bir takım kötü niyetli, dolandırıcı tipli kişilerin hedefi olabilirsiniz. Borç verirken de iyi düşünmelisiniz bu etkiler altındayken verdiğiniz parayı tekrar tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Tutulmanın gerçekleştiği bu alan sizin kendi kişisel yeteneklerinizi de anlattığı için hangi yeteneklerinizi verimli ve aktif olarak kullandığınızı , hangilerinin atıl durduğunu analiz edip şimdiye kadar görmediğiniz bir yeteneğinizin de size değer kattığını görebilirsiniz.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili KOVALAR….

balıkburcu

Ve sevgili Balık Burcu mensupları ; tutulma sizi doğrudan etkileyecektir çünkü tutulma güneş burcunuzda gerçekleşiyor. Özellikle 9 – 19 Mart tarihleri arasında dünyaya geldiyseniz doğrudan hayatınızda deneyimleyeceğiniz, etkileri dışarıdan da görülecek değişimler, dönüşümler yaşayacaksınız. Şimdiye dek fark etmediğiniz belki de gözünüzden kaçan gerçeklerle yüzleşiyorsunuz. Duygu dünyası hassas siz Balık burçları bu tutulmada yine duygusal ve manevi yönden hassas ve kırılgan olabilirsiniz. Tutulmanın sizin için sınav başlıkları ikili ilişkiler, özellikle evli ya da uzun zamandır ilişkisi olanlar için eşleri diyebilirim. Yardımsever ve merhametli yapınızla etrafınıza akıttığınız ilgi ve sevgiye bu sefer siz ihtiyaç duyuyorsunuz. Karşınızdaki kişiden sadece sevgi, ilgi ve anlayış talep ederken bunu bazılarınız kolaylıkla elde edecek bazı Balıklar ise bundan mahrum kalacak görülüyor. Her harita elbette kişiye özel ve tutulmanın etkisi de sonucunda yaşanacaklar da öyle. Yeni bir gönül ilişkisi belki de kontrolünüz dışında karşınıza çıkabilir. Bazı Balık burçları eğer arzu ettikleri sevgi ve ilgiyi buldularsa, karşılıklı iletişimi güçlü bir beraberlikleri varsa ilişkilerini evlilik kararı ile sonuçlandırabilirler. Bu dediklerimin zıddı varsa yani sorunlu giden, sevilmediğinizi, anlaşılmadığınızı düşündüğünüz bir ilişki içerisindeyseniz partnerinizle yollarınızı ayırabilirsiniz.

Gönlünüzden geçenlerin sizin için hayırlı, hakkınızda hayırlı olanlara da gönlünüzün razı olacağı bir zaman dilimi olamasını dilerim sevgili BALIKLAR….

Hepimize Balık Burcu Ay Tutulmasının yaralarımıza merhem olacak çözümleri, bizleri bir basamak üste taşıyacak farkındalığı  getirmesini tüm kalbimle diliyorum.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

HÜLYA DEĞER     Dip. ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s