MERKÜR AKREP BURCUNDA 24 EKİM- 12 KASIM

merkur-akrepte

Astrolojik olarak MERKÜR zekamızı ve entelektüel düzeyimizi, konuşmamızı, iletişimimizi ve ifade tarzımızı anlatır. Mantıklı düşüncelerimizi, zihinsel esnekliğimizi ve karar verme tarzımızı doğum haritalarımızdaki  Merkür ve haritamızdaki yerleşiminden, diğer gezegenlerle yaptığı açılardan analiz ederiz.

Bugün gökyüzündeki Merkür AKREP burcuna giriş yaptı ve 12 kasım tarihine dek de bu burçta bulunacak. AKREP burcundaki MERKÜR su elementinde bulunduğu için duygusal ve sezgisel iletişime vurgu yaparken sabit bir burç olması nedeni ile de düşünce ve fikirlerde sabitliğe, kararlılığa ve keskinliğe işaret eder.

AKREP burcundaki Merkür’ün en güçlü özelliği düşüncelerdeki keskinlik, ısrar ve kararlılıktır. Her bir konuyu en ince ayrıntısına dek düşünüp, sorgular ve eğer bir sır ya da gizem hissederse daha da derinlemesine o konu hakkında yoğunlaşma becerisine sahiptir. Gizli saklı ne varsa araştırıp, bulup çıkarmakta üstüne yoktur. Ancak burada olayı abarttığı taktirde takıntı ve paranoyalar da devreye girebilir , kendi düşüncesinin yoğunluğu içerisinde kendi kendini adeta boğabilir. Söz konusu tabular, sırlar, gizli saklı şeyler olduğunda başkalarının özel alanları da ihlal edilebilir. Gereksiz merak ve kuşkular, kışkırtıcı iğnelemeler  Akrep burcunda bulunan Merkür’ün negatif yönü olarak karşımıza çıkar. Dili ile zehirleyebilir karşısındakini bazen.

akrepmerkur

Akrep burcundaki MERKÜR bazen sessizliğe de gömülebilir. Astrolojide Yengeç, Akrep ve Balık burçları ” sessiz burçlar” olarak kategorize edilmiştir kadim astrologlar tarafından.( sessiz hayvanların imgelerini yansıtan burçlar oldukları için) Bu nedenle zaman zaman iletişim kurmakta zorlanan Akrep Burcunda Merkür’ü olan kişilere kendilerini farklı şekillerde de ifade etmelerini önerebilirim.Konuşmak yerine duygularını müzikle ifade etmek ya da beden dilini kullanmak örneğin sevgiyi bir öpücükle ifade etmek gibi 🙂

TRANSİT MERKÜR AKREP BURCUNDA NELER ANLATIR ?

Öncelikle sezgisel iletişimimiz artacaktır bu süreçte. Bize kimin yalan söylediğini kimin doğru söylediğini yakalamamız daha kolay olacaktır. Etrafımızda bulunan insanların duygularını ve düşüncelerinin altında yatan dinamikleri derinden sezinleyebileceğiz. Neler taklit ? Neler içtenlikle yapılıyor? kolaylıkla fark edebileceğiz. Dişil burçlarda yoğunluğu olanlar ya da MERKÜR’ü dişil burçlarda olanlar bunu daha derinden hissedeceklerdir.( Dişil Burçlar : Akrep, Balık, Yengeç, Boğa, Başak ve Oğlak burçlarıdır)

Düşüncelerimizi bir noktaya odaklamamız daha kolay olabilir bu süreçte. Ancak saplantıya kapılmadan hareket etmekte fayda var zihinsel olarak. Karamsar duygular da eşlik edebilir süreç içerisinde konuşma ve düşüncelerimize, hayatın yalan, yaşananların ise hayatın acımasız yanları olduğuna dair. Ölüm ve ölüm ötesi konular ilgimizi çekebilir. Yaşam ve ölüm hakkında her zamankinden daha çok kafa patlatabiliriz, etrafımızda bu konuda çok fazla haberler duyabiliriz. Gizli şeylere olan merakımız her zamankinden daha çok artabilir.

Aklımız, fikrimiz kendi olanaklarımızdan, sahip olduğumuz maddi ve manevi değerlerden daha çok başkalarının sahip oldukları şeylere de kayabilir. Borç ve alacak konuları, eski hesapların yeniden açılması söz konusu da olabilir. Geçmiş ve gelecek hesaplaşması içerisinde de bulabiliriz kendimizi, geçmişin hesabını almak yönünde de zihnimiz bize çeşitli oyunlar da oynatabilir.

En güzeli bu transit etki altındayken ; hayatımızda aksayan, yeniden incelenmesi ve derinlemesine düşünülüp, plan yapılması gereken konularda yoğunlaşmak olmalıdır.Düşüncelerimizde daha kararlı ve istikrarlı olabileceğimiz bu süreçte  Akrep burcu başta olmak üzere Yengeç ve Balık burçları ; doğum haritalarında Merkür’ü bu burçlarda bulunanlar bu transitten daha fazla etkileneceklerdir.

Hepimize saplantılı düşüncelerden ve takıntılı fikirlerden uzak, hayatımızda karar vermemiz geren konularda da istikrarlı olarak yol alabileceğimiz bir Merkür Akrep transiti diliyorum. Benim Merkür’üm hangi burçta diye merak ederseniz astrolojirehber@gmail.com dan benimle iletişime geçebilirsiniz 🙂

Sevgi ve umutla, gökyüzü rehberimiz olsun .

Hülya DEĞER    Dip.ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s