VENÜS OĞLAK’A, MERKÜR YAY’A GEÇİYOR..PEKİ YA SEN ?

 

gezgenler

VENÜS bizim işbirliği yapma, başkalarıyla paylaşma, sevgi ve güzelliği alma ve verme şeklimizin astrolojik olarak ifade ediliş şeklidir. Venüs’ün bulunduğu burç sevgi, ilişki ve güzellik anlayışımızın şeklini, para ile olan ilişkimizi anlatır.

12 Kasımda transit Venüs şu aralar içerisinde bulunduğu Yay burcunun iyimser ve bu iyimserliği  yayan enerjisinden sıyrılarak Oğlak burcunun ciddi, geleneksel ve sorumlu yapısına bürünecek. 7 Aralığa dek Oğlak burcunda kalacak olan Venüs aşk ilişkilerimizde oyunbazlığı, flörtçü tarzı kabul etmeyerek, çekingen, dikkatli ve geleneksel havası ile ilişkileri daha kalıcı ve ayakları sağlam yere basar hale getirmeye çalışacaktır. Günü birlik ilişkilerden ziyade ciddi ve kalıcı ilişkiler peşinde olabiliriz. Maddi anlamda daha gerçekçi, daha kontrollü davranarak iş ve ticari ortaklıklarda profesyonel yaklaşımlarda bulunabiliriz. Bu etki altında başlayacak ve bir sonraki safhaya taşıyabileceğimiz her türlü ilişkilerimizde kalıcılık ve fayda sağlama olasılığımız bulunmakta.

venus-oglak-burcunda

MERKÜR ise bizim iletişim şeklimizi, olaylar arasında bağlantı kurma becerimizi, okuma, yazma, çizme gibi entelektüel faaliyetlerimizi, düşünme ve konuşma şeklimizi, öğrenme biçimimizi anlatır. Doğum haritalarımızda tüm iletişim biçimlerimizin göstergesi olarak Merkür ve açıları iletişim biçimimizin şeklini tarif eder.

Şu an Akrep burcunun gizemli ve keskin düşüncelere sahip, kararlı ve hırslı ve en ufak ayrıntıya kadar düşünen hatta bir parça takıntıya bile kapılabilen yapısında hissedilen Merkür enerjisi 12 Kasım’da Yay burcunun açık ve samimi düşünce şekline, geniş ilgi alanlarını kapsayan enerjilerine bürünecek ve 2 Aralığa dek de bu burçta etkilerini ortaya koyacaktır.

Yay burcundaki Merkür düşüncelerdeki samimiyeti anlatır. Açık fikirli, geniş ve değişik ilgi alanları, ideallerin peşinde olan bir düşünce yapısı  Yay burcundaki Merkür’ün güçlü yönleridir. Bu dönem özellikle hava ve ateş grubu burçlarında gezegen yerleşimleri olanların ( İkizler, Kova, Terazi, Aslan, Yay, Koç burçları) inanma ve inandırma gücü artacak,deneyim arzusu yoğunlaşacaktır.

merkur-yay

Bir kaç gün önce de Mars Oğlak burcundan Kova burcunun asi ve sıra dışı, hümanist ve toplumsal öncelikleri vurgulayan enerjilerine bürünmüştü.Burcunuza göre olan etkileri buradan9 KASIM-19 ARALIK MARS KOVA BURCUNDA, PEKİ BENİM BURCUM NASIL ETKİLENİYOR ? okuyabilirsiniz.

Görüldüğü üzere gökyüzünde enerjiler değişmekte ve dönüşmekte. Sevgi, ilişki ve güzellik anlayışımız ( Venüs), Kararlılığımız ve mücadele ediş biçimimiz ( Mars ), düşünme, konuşma ve iletişim kurma, olaylar arasında bağlantı kurma becerimiz ( Merkür) değişiyor ve yeni enerji formlarına bürünüyor.

PEKİ YA SİZ BU GEZEGENLERİN BURÇ DEĞİŞİMİNDEN NASIL ETKİLENECEKSİNİZ

Her Doğum haritası parmak izimiz gibi bize özel ve eşsizdir, dolayısı ile de aşağıda anlatılan burcunuza göre etkiler genel yorumlardır.Yorumları öncelikle yükselen burcunuza sonra da Güneş burcunuza göre okumanızı tavsiye ediyorum. Aklınıza takılan her konuda sorularınızı astrolojirehber@gmail.com adresine gönderebileceğinizi hatırlatarak burcunuza göre yorumlara geçiyorum.

kocburcuGÜNEŞİ VE YÜKSELENİ KOÇ OLANLAR

12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcunda bulunacak VENÜS sizlerin iş ve kariyer alanınızdan geçecek. Mesleki anlamda daha sağlam, kalıcı kararlar almak, iş ilişkilerinde kalıcı bağlantılar kurmak isteyebilirsiniz. Kariyer alanınızda bulunan Plüton ve Venüs kavuşumu 18 Kasım -2 Aralık tarihleri arasında sizleri mücadele edeceğiniz, iş ilişkilerinizle ilgili köklü iyileştirme çabaları gerçekleştirmek isteyeceğiniz durumları ortaya çıkartabilir. Hayatınızdaki otorite figürlerinden, iş yerinizdeki amir, patron, işveren konumundaki kişilerden bir takım manipülatif hareketlere ve baskıya maruz kalabilirsiniz. Şüphe ve güvensizlik duyabilirsiniz onlara karşı. Karşınızdaki kişilerin oyununa gelmemek adına dikkatli olmanız gereken bu süreçte siz de bilerek ya da bilmeyerek ilişkilerinizde çıkarcı davranabilirsiniz. İlgi ve dikkatinizi mesleki anlamda iyileştirme çabalarına yoğunlaştırmalı, mesleki paylaşımlarda kalıcı olabilecek iş kontakları kurmaya çalışmalısınız.

12 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında transit MERKÜR Yay burcunda olacak. Bu transit sizin uzak kültürler, yurt dışı, yabancı bağlantılı işler,yayımcılık ve hukuksal konuları anlatan, yüksek öğrenimi de kapsayan alanınızda gerçekleşecek. Eğitim öğretim amaçlı herhangi bir eğitime,seminere, kursa başlamak için uygun etkiler altında olabilirsiniz. Yaşama daha geniş bir açıdan bakabileceğiniz bu transitte özellikle 22 Kasım-28 Kasım aralığında burcunuzda bulunan Uranüs ile Merkür’ün yapacağı olumlu açısal görünüm altında zihinsel anlamda daha canlı hissedebilir, yaratıcı ve zekice düşünceler altında iletişim yeteneğinizin arttığını gözlemleyebilirsiniz. Yabancı ülkeler, yurt dışı konuları, yabacı felsefeler sizlere daha cazip gelecektir. Kanun ve yasalarla ilgili, mahkeme sürecinde olan konularınız varsa ani ve beklenmedik şekilde olumlu sonuçlar ve bu konularda haberler alabilirsiniz. Yabancı dil öğrenmek isteyenler için de harika bir süreç olabileceğini söyleyebilirim 🙂 Yarım kalmış bir eğitimi tamamlamak, bir yüksek öğrenim programına başlamak, dini, mistik ya da spiritüel konularda bir kursa, eğitime katılmak söz konusu olabilir.

bogaburcuGÜNEŞİ VE YÜKSELENİ BOĞA OLANLAR

12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcundan transit edecek VENÜS gezegeni sizin burcunuz ile olumlu etkileşimde olacak. Sevgi, ilişkiler, uyum ve ahenge dair hayatınıza güzellikler dahil olabilir. Yeni bilgiler edinmek, şimdiye dek var olan yargılarınızı olumlu anlamda değiştirmek sizi mutlu edecektir. İş ve kariyer konularında yeni bağlantılar, verimli ilişkiler kurmak, kalıcı bağlantılar oluşturmak adına gökyüzünden sizi destekleyecek enerjiler olacaktır. Yabancı uyruklu birileri ile ilişkiye geçebilir, belki de bu ilişkiyi bir aşk ilişkisine dönüştürebilirsiniz. Yurt dışından, yurt dışı kaynaklı girişimlerden, yabancı dil, yayımcılık konularından işinizle ilgili bir nevi hazırlıklar yapabileceğiniz uygun etkiler var, bunların işinize ve kariyerinize bir nevi destek sağlayabilecek, alt yapı oluşturabilecek girişimler olması da söz konusu olabilir.

Yay burcuna geçen ve 12 Kasım- 2 aralık tarihleri arasında sizin 8. alanınızdan geçiyor olacak. Benliğinizin taa derinliklerinde yer alan ve belki de sizin bile bilmediğiniz, ya da gizlediğiniz bir takım psikolojik gerçekleri dışarı yansıtabilirsiniz. Bu transit etki sizin zihninizi daha çok mecazi ya da gerçek anlamı ile “ölüm ve ölüm ötesi” konulara yoğunlaştırabilir.Miras konuları, eşiniz ya da ortağınızla ortak kazanımlarınız, devlete ödemeniz gereken vergi, sigorta, harç, pul gibi resmi ödemeler, kredi kullanmak,nafaka konuları ve para ile ilgili konularda ilgilenmeniz gerekebilir bu dönem. Resmi dairelerle yapacağınız işlemlerde yoğunluk olabilir.

ikizlerburcuGÜNEŞİ VE YÜKSELENİ İKİZLER OLANLAR

12 Kasım-7 aralık tarihleri arasında Oğlak burcunda bulunan VENÜS sizlerin 8. alanınızdan transit ediyor olacak. Bu etki altında ikili ilişkilerinizde anlamlandırmakta zorlanabileceğiniz huzursuzluklar ve belki de krizler deneyimleyebilirsiniz. Özel ilişkilerinizde cinsellik ön planda olabilir. Parasal konularda ciddi ve somut adımlar attığınızda, işinizle ilgili sağlam, kalıcı bağlantılar kurduğunuzda başkalarından gelecek maddi destek söz konusu olabilir. Mali açıdan borç almak, kredi çekmek gibi kaynak arayışlarınız olabilir. Vergi ve sigorta primleri ve çeşitli ödemeler gündeme gelebilir.

12 Kasım -2 Aralık tarihleri arasında Yay burcunda bulunacak MERKÜR gezegeni sizlerin ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanınızdan geçiyor olacak. Burcunuza olumlu görünüm yapacak bu etki altında, hayatınızı paylaştığınız eşiniz veya ortağınızla olan iletişiminiz verimli olacaktır. Eşinize ya da ortağınıza bir konuyu açıklamak, danışmanlık aldığınız (mali, hukuksal,ilişkiler ya da psikolojik danışmanlıklar ) ya da verdiğiniz konularda bilgi alışverişinin uygun olduğu bir transit olabilir sizler için. Kendinizle ilgili özel bir durumunuz varsa bunu sormak, danışmak, fikir almak, bilgi edinmek de söz konusu olabilir. Çok yakın ilişkilerde olduğunuz kişilerle ilgili bir takım sorunlar yaşıyorsanız şimdi bunları çözüme kavuşturmak adına kafa yorabilir ve bir çözüm üretebilirsiniz. Karşınızdaki kişilerin ne dediğini dinlediğiniz, işbirliği ve iletişime açık olduğunuz bir dönem olabilir sizler için.

yengecburcuGÜNEŞ VE YÜKSELENİ YENGEÇ OLANLAR

12 Kasım- 7 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcundan transit edecek VENÜS gezegeni sizlerin ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik evinizden geçiyor olacak. Venüs Oğlak burcunda bulunduğu süreç içerisinde burcunuza karşıt açı yapacağı için evlilik ya da ortaklıklarınızda yolunda giden ya da tam tersi problem yaşadığınız, artı – eksi tüm konuları ortaya çıkaracak bir etkide bulunabilir ve sizlerin bazı gerçekleri görmenize yol açabilir. Yapmak istediğiniz ya da istemediğiniz konuları eşiniz ya da ortağınızla açıktan konuşabilirsiniz.Varsa problemlerin giderilmesi adına kalıcı ve verimli ortaklıklar kurmak, bağlantılar yaratmak için çaba göstermeniz gerekecektir. Evliliğiniz ya da gönül ilişkilerinizde sevgi duygunuzu ve hislerinizi karşınızdaki kişiye anlatabilir, onlara karşı affedici ve yumuşak davranışlar sergileyebilirsiniz. Birlikte alacağınız kararlar sağlam ve ayakları yere basan türde olabilir. Gereken çabayı gösterirseniz küslük yaşayanlar varsa bunu telafi edebilirler. Yükselen burcu Yengeç olanlar bu süreçte böbrek ve bel sorunlarına açık olabilirler. Doğum haritalarında diğer gezegenler de olumlu etkiler altındaysa bazı Yengeç burçları bu süreçte mesleki ve diğer ortaklıklarda karşısındaki kişilerin ne istediğini, kendisinden ne beklendiğini daha rahat anlayıp, cevap verebilirlerse kalıcı ve verimli iş birlikleri kurabilirler.

12 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında Yay burcuna geçen MERKÜR sizlerin iş koşulları, günlük rutinler, çalışma ortamı ve sağlığınızı ilgilendiren koşulların ifade bulduğu alandan geçiyor olacak. Fikirsel açıdan ve zihinsel olarak iş ve çalışma konularına odaklanacaksınız. Satış, pazarlama, müşteri ilişkileri, ticaret ve bunun bağlantılarının kurulması ( bayilik, distribütörlük, temsilcilik vb) gibi konularda iş yoğunluğu artabilir şayet bu konularda kariyer yapan Yengeç burçları varsa. Satış yapmak, yeni pazarlar yaratmak, iş sözleşmeleri yapmak, iş bağlantıları kurmak söz konusu olabilir. Sizleri eleştirisel yaklaşımlarda bulunmak konusunda ( iş ve iş arkadaşları ile ilgili) uyarmak isterim, fazlaca eleştirisel olabilirsiniz bu konularda. Eğer monoton bir işiniz varsa, yaptığınız işten tatmin olmuyorsanız bir takım sinirsel gerginlikler de hissedebilirsiniz. Bu alan aynı zamanda sağlık eviniz olduğu için sinirlilik, gerginlik, uykusuzluk ve endişe kaynaklı sağlık sorunlarına yatkınlık oluşabilir.

aslanburcuGÜNEŞİ VE YÜKSELENİ ASLAN OLANLAR

12 Kasım- 7 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcundan transit edecek VENÜS gezegeni sizlerin eğlence, rahatlık ve konfor duygularınızı rafa kaldırıp, günlük hayatın sıradan rutinlerine yoğunlaşacağınız bir dönemi anlatmakta. Venüs Oğlak burcu transitini iş yerinizde güzellikler yaratmak, konfor oluşturmak , uyum ve ahenk yaratmak adına kullanabilirsiniz. İşvereninizle, iş arkadaşlarınızla kuracağınız ilişkiler ciddi, ağırbaşlı ve sorumluluk yönü baskın olacaktır.Doğum haritasında diğer gezegenleri de uygun etkiler altında bulunan Aslan burçları işlerinden az da olsa beklenmedik para artışları yakalayabilecekleri gibi kalıcı iş ilişkisi kurabilecekleri kişiler vasıtası ile verimli iş koşullarına ulaşabilirler. VENÜS sizin 6. alanınızdan geçtiği için romantizmden uzak, fantezilerden uzak, somut dünya ile ilgili, gerçek yaşamda ilgilenmenizi gerektirecek etkileri ortaya çıkartacaktır. Sağlık açısından bu transit size destek olacaktır ancak Venüs ile Jüpiter arasında oluşacak stresli açının devrede olacağı 20 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında kilo almaya daha meyilli olabilirsiniz, dikkatli olmalısınız 🙂

12 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında transit MERKÜR Yay burcundan geçiyor olacak ve sizlerin burcunuza olumlu etkiler gönderecek. Düşüncelerinizi daha iyimser ve rahat, öz güvenli,yaratıcı bir şekilde ortaya koyabileceğiniz bir süreç olabilir sizler için. Kendinizi daha genç hissedebileceğiniz, varsa çocuklarınızla ilgili olumlu iletişim içerisinde olabileceğiniz, zihinsel anlamda beceriklilik isteyen konularda başarılı olabileceğiniz bir zaman aralığı olabilir sizler için.Başkalarının duygularına ve tepkilerine karşı duyarsız kalmamaya dikkat ederek, artan neşe ve şakacılığınızı dozunda kullanarak bu transiti siz Aslanlar verimli olarak kullanabilirsiniz. Her türlü çalışma, eğitim, öğretim ve kısa yolculuklar sizin için çok uygun bu dönem.

basakburcuBAŞAK VE YÜKSELENİ BAŞAK OLANLAR

12 Kasım- 7 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcundan transit edecek VENÜS gezegeni sizlerin aşk, yaratıcı uğraşlar, hobiler, varsa çocuklarınız, şans oyunları ve hayatın size keyif veren yanlarını anlatan alandan geçiyor olacak.Hobilerinize zaman ayırmak, spor ve sanat adına içinde bulunacağınız faaliyetlerden verimli sonuçlar almak, varsa çocuğunuzla mutluluk ve huzur dolu ilişki ortamlarına girmek, onlarla daha çok vakit geçirmek sizleri için Venüs Oğlak transitinin getirileri olabilir. Çocuklarınızla ilgili faaliyetleriniz artacaktır.Yeni bir aşk ilişkisi gündeme gelebileceği gibi var olan gönül ilişkilerinizde her iki tarafın adına huzur ve mutluluk dolu günler olabilir. Venüs ve burcunuzda bulunan Kuzey Ay Düğümü arasında gerçekleşecek olumlu açısal görünüm altında (14-22 Kasım arasında etkili) kadersel diyebileceğim bir gönül ilişkisi bazı Başak burçlarının gündemine gelebilir. Anne ya da baba olmak isteyen bazı Başaklar da güzel haberler alabilirler. Yaratıcı yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz, kendinizi ifade edecek sanatsal konularda, resim, çiçek, dekorasyon, tasarım konularında faaliyetler olumlu olacaktır.

12 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında Yay burcuna geçecek olan MERKÜR sizlerin burcu ile stresli açısal ilişki içerisinde olacak. Aile ve yuva, ev konularında bir takım fikir ayrılıkları, aile içerisinde kırıcı konuşmalar, iletişim sorunları ortaya çıkabilir.Bu dönemde düşünceleriniz aile, yuva, özel hayatınız, aile içi yaşantınız üzerine yoğunlaşacaktır. Evinizle ilgili taşınma, yer değişimi gündeme gelebilir. Aile içinde ve anne- babanızla fikir ayrılıkları ve tartışmalar gündeme gelebilir. En derinlerde kalmış, şimdiye dek dile getirmediğiniz düşünceleriniz bir anda dile gelip üstelik de var olan gerginlikleri daha da arttırabilecek tarzda ifade bulabilir aman buna dikkat edin. Düşünceleriniz eski, geçmişteki bir takım olay ve durumlara ya da erken çocukluk döneminizdeki koşullara kayabilir. Şimdi oluşabilecek tartışma ve fikir ayrılıklarının temelleri çok önceden atılmış bile olabilir ki varsa böyle bir durum bunu da açığa çıkartacak bir Merkür transiti olabilir sizler için.

terazi-burcuGÜNEŞİ VE YÜKSELENİ TERAZİ OLANLAR

12 Kasım- 7 aralık tarihleri arasında oğlak burcunda seyahat edecek VENÜS gezegeni sizlerin aile, ev ve yuva alanınızdan geçecek. Karşıt burcunuz Koç’ta bulunan Uranüs’ün Venüs ile olan stresli açısı 20 Kasım ve sonrasında etkili olmaya başlayacak. Bu görünüm altında aile içerisinde ani gelişen duygusal reaksiyonlar, kadın figürleri ile yaşanabilecek gerginlikler, evde yaşamayı arzu ettiğiniz huzur ve güven ortamını biraz zorlayabilir. Bu süreçte özgürlük hissiniz ağır basacağından ikili ilişkilerden kaynaklanan sorunları çözümlemek her zamankinden daha zor olabilir. Evlilik, ortaklık gibi ikili ilişkilerinizden kaynaklanan sorunlarınız varsa bunların aile huzurunuz üzerinde etkileri olacaktır. Burcunuzda bulunan Jüpiter ile Oğlak burcundaki Venüs arasında 20 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek stresli açı eğer ilişkiler adına ve maddi anlamda sorunlarınız varsa bunu büyütücü bir etki yaratabilir. Sosyal ilişkilerdeki her zaman sergilediğiniz, nezaket, incelik, diplomasi gibi özelliklerinizi bu süreçte gösterebilmeniz zor olabilir. Tutamayacağınızdan fazla söz vermeniz, karşınızdakini kırmamak adına yapmakta zorlanabileceğiniz şeyleri yapabileceğinizi söylemeniz sizi zor durumda bırakabilir. Bu süreçte tatlı ve şekerli gıdalar başta olmak üzere kalorisi bol yiyeceklere yönelmeniz, alışverişlerinizde ipin ucunu kaçırmanız da söz konusu olabilir.

12 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında transit MERKÜR’ün Yay burcundaki transiti sizlerin yakın çevre, komşu, yakın akrabalar, kardeş ve iletişim alanınızda gerçekleşecek. Burcunuz ile de olumlu açısal ilişki içerisinde olacak bu Merkür transiti iletişiminizin artacağını, yeni kişilerle tanışabileceğinizi, yeni sözleşme ve anlaşmaların gündeminize gelebileceğini, yakın çevrenizde fikir paylaşımlarınızın artabileceğini anlatmaktadır. Akraba, komşu, kardeşleriniz, yakın çevrenizle ile ilişkileriniz hareketlenecektir. Bu alan Merkür’ün kendi evi olduğu için Merkür’e ait tüm karakteristik özellikleri deneyimleyebilirsiniz. Bol bol okumak, yazmak, konuşmak, görüş bildirmek, zihinsel anlamda hissedilen yoğun iletişim kurma güdüsü Merkür Yay transitinde yaşayabilecekleriniz arasında.

akrepburcuGÜNEŞ VE YÜKSELENİ AKREP 

12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcuna geçecek olan VENÜS gezegeni sizlerin yakın çevre, komşular,yakın akraba ve varsa kardeşleriniz, iletişim alanınızda etkisini gösterecektir.Oğlak burcundaki VENÜS ile burcunuz arasında olumlu bir etkileşim olacak ve arkadaşlarınız, yakın çevre ve komşularınız, kardeş ilişkileriniz hareketlenecektir. Onlarla güzel zaman geçirmek, onlardan size gelecek faydalar söz konusu. Günlük yaşamda bile sevdiğinizi, sevildiğinizi hissettirecek güzel sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Yapacağınız kısa seyahatlerde ya da gideceğiniz kurs, eğitim vb ortamlarda duygusal ilişkiler anlamında yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.Aşk, yaratıcılık  ve çocuk alanınızda bulunan Neptün gezegeninin Venüs ile olumlu açı yapacağı 17 Kasım- 21 Kasım tarihleri arasında hassasiyetiniz artabilir, kadir kıymet bileceğiniz, idealist yaklaşımlarda bulunabileceğiniz ,romantik ve duygusal yaklaşımlar içerisinde olabileceğiniz zaman aralığı olabilir özellikle çocuklarınız varsa onlarla ilgili konular başta olmak üzere, aşk hayatınız da bu romantik görünümden pay alacaktır.

12 Kasım- 2 Aralık tarihleri aralığında Yay burcuna geçecek MERKÜR gezegeni sizin maddi ve manevi kazanımlar alanınızdan etkisini gösterecektir. Maddi konularda, gelir elde etmeyi düşündüğünüz konularda ne faydalı- ne zararlı ekseninde düşüncelerinizi yoğunlaştırabilirsiniz. Yeni kazanç kaynakları , kardeşlerinizden maddi yardımlar söz konusu olabilir. İnandığınız, değer verdiğiniz konularda düşünebilir, yeni kararlar alabilirsiniz. İş ve ticari meseleler, bunlarla ilgili sözleşmeler  gündeminize gelebilir. İş görüşmeleri, yeni projeler üretmek, projeleriniz üzerinde düzenlemeler yapmak ya da bunları para getirebilecek şekilde sonuçlandırmak da söz konusu olabilir.

yayburcu YAY VE YÜKSELENİ YAY OLANLAR

12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcundan geçiş yapacak VENÜS sizin gündeminize maddi konular, para, mal, mülk gibi konularda bir takım gelişmeler taşıyabilir. Mali anlamda her türlü konu bu dönemde ele alınabilir. İyi düşünüp, planladığınız bir alana yatırım yapmanız söz konusu olabilir. Borç-alacak konuları gündeminize gelebilir. Burcunuzda bulunan Satürn size ciddi ve ağırbaşlı iş ortaklıkları oluşturabilmek adına destek olabilir ve Venüs de bunu maddi anlamda destekleyebilir. İş ilişkilerinizde anlaşma ve uzlaşma etkisi yaratabilir Venüs Oğlak transiti. Hesabınızı daha iyi kontrol edebilirsiniz.

12 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında iletişim gezegeni MERKÜR’ün burcunuzdan transit ediyor oluşu, bu tarih aralığında her konuda fikir ve düşüncelerinizi ifade etmeniz yönünde sizi güdüleyecektir. Burcunuzdan transit etmekte olan Satürn etkisi ile iş, kariyer konularında, hayatınızın daha fazla sorumluluk göstermeniz gereken alanlarında, sistem kurmanız gereken konularda, ilmi çalışmalar konularında sizleri destekleyecektir. Her zaman iyimser ve pozitif yaklaşımlarıyla dikkat çeken siz Yay burçları 17- 30 Kasım tarihleri arasında Satürn ile Merkür arasında oluşacak kavuşum ile disiplin isteyen konulara daha odaklı bir şekilde yaklaşacaksınız. Konuşmalarınızda, yazışmalarınızda tam ve yerinde adımlar atabilir, hayatınızda belli bir zorluğu aşma konusunda kararlı düşünceler içerisinde olabilirsiniz. Depresif ve karamsar düşüncelerin girdabına kapılmamaya dikkat ederek, bu transit etkiden maksimum faydayı sağlamaya çalışmalısınız.

oglakburcuOĞLAK VE YÜKSELENİ OĞLAK OLANLAR

12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında transit VENÜS burcunuzdan geçiş yapıyor olacak. Kişiliğinizdeki mesafeli, temkinli ve ayakları yere basan özellikleriniz bu defa uzlaşmacı tavırlarla birleşerek dış dünyaya yansıyacaktır. Her tür ilişkinizde ciddi bir uslupla, ağırbaşlı ifadelerle, sadakat ve güvenin ön plana alınacağı yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Arkadaşlık kurmak, sosyal ilişkilerinizi güçlendirmek, tatil yapmak, huzurla vakit geçirebileceğiniz zaman aralıkları yaratmak için uygun etkiler altındasınız. Fiziksel olarak da güzellik ve bakım konularına yoğunlaşabilirsiniz. İkili özel ilişkilerinizde fiziksel çekiciliğinizin artacağı, kendinizi daha rahat ve hoş ifade edebileceğiniz bir dönem olabilir sizin için.

Burcunuzda bulunan Plüton ile Venüs arasındaki kavuşum açısının etkin olacağı 18 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında ilişkileriniz ve maddi konularda dikkatli olmanız gereken bir süreç olabilir. Aşk, sevgi, yakın arkadaşlık, evlilik ve ortaklıklarla olan ilişkilerinizde kıskançlık, şüphe, güvensizlik kaynaklı  ve belki de sudan sebeplerle bile dargınlıkların oluşabileceği enerjiler ortaya çıkabilir. Bu alanlarda çeşitli değişim ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. İlişki ve ortaklıklarınızda, evliliğinizde hem manipulasyona maruz kalıp hem de siz karşınızdakini manipule edebilirsiniz. Hile, çıkarcılığa dayanan ilişkiler, kandırılma, baskı ve taciz gibi durumlar karşısında dikkatli olmalı, sabırlı davranmalısınız. Maddi anlamda iş ve para kayıpları oluşabileceği gibi eski ve belki de gündeminizden çoktan düşmüş ve üzeri örtülmüş konularda yeniden iş girişimleri ve para kazanmanıza neden olabilecek fırsatlar da doğabilir.

12 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında iletişim gezegeni MERKÜR’ün Yay burcuna geçmesi sizin hayatınızda dışarıdan pek de görülmeyecek ancak etkisini içsel olarak deneyimleyebileceğiniz etkiler ortaya çıkartabilir. Bu dönem kafanızda çeşit çeşit fikirler oluşabilir ama bunları dışarıya iletmek, başkaları ile paylaşmak yerine içinizde tutabilir, fikirlerinizi kendinize saklayabilirsiniz. Başkaları hakkınızda konuşabilir, bunu duyup huzursuzluk duyabilirsiniz. Mistik ya da manevi konularda ilginiz yoğunlaşabilir, düşüncelerinizi kendinize, manevi dünyanıza ya da inancınıza yönlenebilir, kendinizi inceleyebilir ve sizi rahatsız eden şeylerin ne olduğunu mantığınızla bulmaya çalışabilirsiniz.

kovaburcuKOVA VE YÜKSELENİ KOVA OLANLAR

12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında transit VENÜS Oğlak burcunda ilerleyecek ve sizin dışarıdan pek de görülmeyen bir alanınızdan geçiş yapacak. Aşka, sevgiye, ilgiye ve en önemlisi de huzura her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz hayatınızda. İlişkilerinizde sevgi konusunda verme ve alma dengesini iyi oturtabilmişseniz pek sorun yaşamazsınız ancak bu konularda sorun olduğunu hissediyorsanız bu transit sizi huzursuz edebilir. Yeterince ilgi görmediğinizi düşünüyor ya da sevdiğinizi ama sevilmediğinizi hissediyorsanız, ilişkilerinizde yeterli özeni görmediğinizi düşünüyorsanız huzursuz olabilirsiniz. Bir ilişkiniz varsa karşınızdaki kadın ya erkekten özel ihtimam ve ilgi beklemeniz söz konusu. Bu dönem gizli ilişkiler yaşama ihtimaliniz de gündeme gelebilir, kadın figürleri ile sorunlar yaşayabilirsiniz.

12 Kasım- 3 Aralık tarihleri arasında transit MERKÜR Yay burcundan transit edecek ve sizin burcunuz  ile olumlu açısal ilişki kuracak. Amaçlarınızı, umutlarınızı, beklenti ve ideallerinizi gözden geçirip hangilerinin size ait olmayıp başkalarının dayatmaları sonucu olduğunu analiz edebilirsiniz. Gurup çalışmalarınızın yoğunlaşması, arkadaş ve sosyal çevrenizde iletişiminizin yoğunlaştığı, bir grubun üyesi iseniz gurup içinde fikir üretmek, ortak çözümler bulmak konusunda kendinizi iyi ifade edebilirsiniz. Burcunuzda bulunan MARS gezegeni ile MERKÜR arasındaki olumlu görünüm bir grubun sözcülüğünü yapmak ya da bir fikrinizi ait olduğunuz gurupta kabul ettirebilmek açısından size yardımcı olacaktır. Bir arkadaşınız adına ya da grup adına harekete geçebilir, bir proje başlatabilirsiniz. 12 -19 Kasım tarihleri arasında özellikle Mars ve Merkür arasındaki olumlu etkileşimi daha net hissedebilirsiniz. İstediğiniz insanlarla detaylı konuşmalar yapmak, zekanızı ve becerinizi ortaya koymak, yeni ilgi alanları keşfetmek, yeni bir eğitim vermeye ya da almaya başlamak söz konusu olabilir. Sözleşmeler, anlaşmalar açısından, kardeşleriniz varsa onlarla iş birliği yapmak açısından uygun etkiler altındasınız.

balikburcuBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURÇLARI

12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında transit VENÜS Oğlak burcundan geçiyor olacak ve burcunuzla olumlu bir açısal görünüm yapacak. Gurup aktivitelerinizin, arkadaşlarınızla yapacağınız çeşitli yaratıcı faaliyetlerin, birlikte gerçekleştireceğiniz güzel organizasyonların içerisinde yer alabilirsiniz. Burcunuzda bulunan ideallerin ve hayallerin gezegeni NEPTÜN ile VENÜS’ün yapacağı olumlu görünümler altında yardım amaçlı organizasyonlar, kermes vb. aktiviteler düzenleyebilirsiniz. Daha sevecen, daha müşfik ve uyumlu, yumuşak olacağınız bu süreçte her şeyi “sevgi” temeline oturtmaya çalışıp, nazik, kibar ve zarif davranışlarınızla dikkat çekebilirsiniz. Zorda olanlara yardım etmek, bir arkadaşınızın bir sorununu çözmek için çareler üretmek, kaybı olan birine maddi-manevi yardımda bulunmak sizin için önemli olacak bu zaman dilimi içerisinde. Yine bu tarihler arasında arkadaş grubunuzda bulunan biri ile olan ilişkiniz aşka dönüşebilir ya da sevgili olduğunuz biri ile ilişkiniz arkadaşlığa dönüşebilir.

12 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında MERKÜR Yay burcundan geçiyor olacak ve etkisini sizin iş ve kariyer alanınızda ortaya koyacak. Yine bu alanda bulunan disiplin gezegeni Satürn ile MERKÜR’ün 17 -30 Kasım tarihleri arasında kavuşum yapacak olması ve bu kavuşumun burcunuzla stresli görünümde olması sizleri kariyer adına bir takım mücadeleler içerisinde bırakabilir. Mesleğiniz adına, toplumda kendinizi ifade edişiniz adına doğru yolda olup olmadığınızı inceleyebilir, varsa eksik ya da hatalı yaptıklarınızı tespit edip, iyileştirici tedbirler alabilirsiniz. Bu alanlarda belli bir düşünce sistemi geliştirip bunu uygulama yoluna gidebilirsiniz. İşinizle ilgili yeni şeyler öğrenmek, ilerlemeniz adına faydalı fikirler üretmek, görüşmeler yapmak, anlaşma ya da sözleşmeler imzalamak, kariyeriniz adına gerekli olan “ne” ise onu görebilmek sizin için mücadele etmeniz gereken konu başlıkları olabilir bu süreç içerisinde. Otorite figürlerinden destek almak, resmi makamlardan onay almak adına harekete geçebilirsiniz. Mesleki anlamda iletişiminizin yoğun, Satürn etkisi ile de kalıcı iş bağlantıları kurabilmeniz mümkün olabilir. Mücadele etmekten kaçmayıp, dağılmadan, sabırlı olursanız kazançlı çıkabilirsiniz. Burcunuzda bulunan Neptün ile transit MERKÜR zorlayıcı görünümü 15 Kasım-21 Kasım tarihleri arasında etkili olacak. Muhakeme gücünüzün azalabileceği bu transit görünüm altında çok gerekli değilse önemli bir karar almamaya çalışmalısınız. Mutlaka bir karar vermeniz gerekecekse de fikirlerine ve tecrubelerine güvendiğiniz birine akıl danışabilirsiniz.

Değişen gökyüzü enerjilerinin her birimize arzu ettiğimiz güzellikleri getirmesi dileklerimle…Gökyüzü rehberimiz olsun..

Hülya DEĞER  Dip.ASA

©Her hakkı saklıdır, kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s